Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Otestováno maminkami: kaše Kendamil Baby Organic

Značka Kendamil mi není neznámá. Již jsme měli doma tu čest ochutnat kojenecká mléka a smutnit, že jsem tuto značku neznala u svého prvorozeného syna, které jsem kojit nemohla. Složení i chuť mléka je vynikající, proto jsem s nadšením kývla na testování kašiček od této značky. Potvrdila se má vysoká očekávání?

Kendamil Baby Organic

Obsah článku

Co se skrývá za značkou Kendamil?

Značka Kendamil pochází z Británie a přináší kvalitní organickou stravu pro naše nejmenší. V kaších této značky nenaleznete žádné cukry ani sladidla, jen ingredience organického (tedy BIO) původu. A už proto je mi značka sympatická. K testování děti dostaly dvě ovocné kaše a dvě vícezrnné, z toho vždy byla jedna bezlepková, což ocení především ti, co mají alergii či intoleranci.

Ovocné kaše Kendamil Baby Organic

Ovocné kaše jsou u našich dětí nejoblíbenější. O to těžší je ale najít takové, kde chuť není dohnaná cukrem a sladidly. Děti totiž nepotřebují doslazované produkty, ocení i jemnou a přirozenou chuť sušeného ovoce v kaši. K dispozici jsem měla kaši s banánem a jahodou a kombinaci banánu a manga. Obě obsahovaly min. 15 % sušeného ovoce v BIO kvalitě. Kromě obilovin pak obsahovaly pouze přidaný vitamin B1. Chuťově jsou kaše výborné. S kvalitním plnotučným mlékem (lze nahradit rostlinnou variantou mléka) získáte jemnou mléčnou chuť s lehkým nádech ovoce bez rušivých aditiv.

Kaše Kendamil s banánem a jahodou

Složení: Celozrnná ovesná mouka 57 %, jemné ovesné vločky 25 %, plátky banánů 12 %, jahodový prášek 6 % (obsahuje rýžovou mouku), thiamin (vitamin B1).

Kaše Kendamil bezlepková ovocná (banán a mango)

Složení: Mouka (rýžová 34 %, kukuřičná 25,5 %, jáhlová 25,5 %, plátky banánů 11 %, plátky manga 4 %, thiamin (vitamin B1).

Pampers Premium Care

Vícezrnné kaše Kendamil

Zvláště malé děti je vhodné zvykat na neochucené kaše, které pokryjí především potřebu vlákniny. Kendamil nabízí dvě varianty, jedna je vhodná pro děti již od 4. měsíců, je bezlepková a pouze z rýže, kukuřice a jáhel. Druhá kaše je bohatou kombinací ovsa, rýže, pšenice, kukuřice, jáhel, ječmenu, špaldy a žita. Atraktivní mix nejrůznějších zrn dodá kvalitní energii a výživu, se kterou dítě může začít den. Výhodou těchto kaší je možnost jejich zpestření podle vaší fantazie. Zkuste třeba přidat 100% kakao či čerstvé ovoce podle právě probíhající sezóny (rybíz, maliny, borůvky, angrešt, ale i banán atp.). Každý den může být kašička milým překvapením se skvělým základem.

Kaše Kendamil bio/organická bezlepková

Složení: Mouka (rýžová 40 %, kukuřičná 30 %, jáhlová 30 %) a thiamin (vitamin B1).

Kaše Kendamil vícezrnná

Složení: Mouka (celozrnná ovesná 25 %, rýžová 12 %, celozrnná pšeničná 9,5 %, kukuřičná 9 %, celozrnná jáhlová 9 %, celozrnná ječmenná 5,2 %, celozrnná špaldová 3,2 %, celozrnná žitná 2,1 %, jemné ovesné vločky 25 %, thiamin (vitamin B1).

Extra tip: Vícezrnné neochucené kaše Kendamil jsou výbornou možností, jak zahustit polévku těsně před podáváním. Naše oblíbená chřestová polévka je často velmi řídká, takže z ní kaše Kendamil udělala hustější chutnou verzi.

Příprava kaše Kendamil

Kaše se připravuje velmi snadno, stačí pouze ohřát mléko a postupně vmíchat takové množství kašičky, které nám vytvoří požadovanou hustotu. Někdo má raději tekutější, někdo hutnější, volba je čistě na vás. Kašičku ihned podáváme. Mám děti ve věku 2 a 4 roky, všechny kašičky byly spořádané během několika minut. Vzhledem k velmi jednoduché přípravě jde o skvělou volbu při uspěchaném ránu. Podle chuti lze případně dozdobit čerstvým ovocem.

Pampers Premium Care

Závěrečné hodnocení kaší Kendamil

Kaše Kendamil splnily má vysoká očekávání. K výbornému složení nemám jedinou výtku. Líbí se mi všechny čtyři varianty, které lze obměňovat podle chuti. A co se týče chuti samotné, tak dětem nejvíce chutnaly ovocné, ale i ty bez příchuti jsou moc dobré. A zase mi umožňovaly variovat chuť přidáním ovoce či jiných ingrediencí podle toho, co zrovna bylo k dispozici. Jedinou nevýhodu může představovat vyšší cena, ale už jsem se smířila s tím, že za kvalitu si člověk připlatí - a nakonec i rád. Pro děti totiž chceme všichni to nejlepší. Příprava kaší je velmi jednoduchá a já dávám Kendamilu opět plných pět hvězdiček!

Koláž fotek

Hodnocení:


P-DC1-WEB22