Obnovit stránku

BABY magazín

Multifunkční dětská chůvička TrueLife NannyCam R7 Dual Smart (RECENZE)

Rádi byste měli miminko pod kontrolou, i když u něj zrovna nejste? Měli jsme možnost vyzkoušet dětskou videochůvičku TrueLife NannyCam R7 Dual Smart, která se dodává s otočnou kamerou a rodičovskou dohledovou jednotkou. Jak dlouho trvá první zprovoznění? Je k dispozici obousměrná komunikace? A dá se na kameru připojit třeba i z práce? Vše se dozvíte z naší podrobné recenze!

Preeklampsie – nemoc ohrožující matku i plod

Preeklampsie je závažné onemocnění způsobující až 20 % předčasných porodů. Týká se výhradně těhotných žen a souvisí s poruchou funkce placenty. O tom, co konkrétně preeklampsie je, jaké jsou její projevy a které ženy spadají do rizikové skupiny blíže informuje náš článek.

Těhotenství týden po týdnu: 5. týden

V našem cyklu Těhotenství týden po týdnu jsme se přenesli již do začátku druhého měsíce. Pokud jste dosud ještě nevěděla, že jste těhotná, první příznaky těhotenství jako jsou vynechaná menstruace, bolavá prsa či bolest břicha vám tohle možná napoví. V 5. týdnu těhotenství je přítomnost zárodku, resp. jeho gestační váček již viditelný i ultrazvukem a vy se tak můžete radovat z malé černé tečky, kterou vám gynekolog ukáže na obrazovce. Pojďte si přečíst, jak z malého zárodku vzniká nový život a jaké rady a tipy máme pro nastávající maminku.  

Jak na správné a pohodlné nošení miminka

Nošení dětí je přirozená činnost, kterou milují děti i maminky. Ergonomická nosítka nebo šátky mohou změnit vás život. Mateřství se stává kontaktnější a jednodušší. Pomůžeme vám s výběrem správného nosítka či šátku, se kterým si nošení zamilujete a poradíme, jak správně miminko v šátku nosit i jak uvázat šátek na nošení dětí.

Létání v těhotenství. Je bezpečné?

Letecká doprava je dnes zcela běžná a dostupná, ať už létáme za odpočinkem, nebo pracovně. Ale možná si kladete otázku, jak je to s létáním v těhotenství. Zda létání nepředstavuje riziko pro vaše nenarozené dítě. Cestování letadlem se nemusíte obávat ani když jste těhotná. Většina lékařů považuje létání pro zdravou těhotnou ženu za bezpečné až do konce 8. měsíce. Přesto byste měla být obezřetná, a hlavně v prvním trimestru zvažte cestu podle toho, jak se cítíte. Pojďme se spolu podívat na vše, co byste měla vědět o létání v těhotenství, než se vydáte na cestu.

Co s sebou do porodnice? Nachystejte si tašku do porodnice včas

Zvláště prvorodičky trápí ke konci těhotenství seznam věcí, které by si měly sbalit do porodnice. Kdy sbalit tašku do porodnice? Dá se taška do porodnice i koupit? A jak by měla výbava do porodnice vypadat? Přinášíme kompletní seznam a praktické tipy několikanásobných maminek, které jistě oceníte.

Výživa dětí aneb co by nemělo chybět v jídelníčku kojenců a batolat

Pro správný růst a vývoj by měl být jídelníček pro děti pestrý a bohatý na živiny. Ovšem je třeba jej přizpůsobit věku dítěte a jeho potřebám. V průběhu měsíců se totiž organismus mění a s tím rostou i nároky na množství a poměr živin ve stravě. Jak si s tím úspěšně poradit a kdy které potraviny správně zavádět, aby je dětské střevo lehce strávilo? Jaký je optimální váhový přírůstek a váha dítěte? 

Kdy začít s příkrmy a jak na to?

Po několika měsících života miminka nastane zlom, kdy je potřeba začít s příkrmy. Zavádění příkrmů má svá opodstatněná pravidla a způsob, jak s příkrmy začít. V našem článku se dozvíte, jak začít s příkrmy ,kdy začít s příkrmy u nekojených dětí, kdy začít s příkrmy u kojených dětí, jakou zeleninou začít přikrmovat a jak kojení a příkrmy spolu kombinovat. Poradíme vám také, jak připravovat první příkrmy pro kojence a jak je uchovávat.

Jak správně kojit (TIPY A TRIKY)

Pro všechny nastávající maminky přinášíme užitečné informace na téma kojení. Zjistěte výhody kojení pro matku a dítě, seznamte se s pojmy jako laktace, kolostrum a první přisátí miminka. Poradíme vám, jak správně kojit, jak úspěšně nastartovat kojení, jak vypadá správná technika kojení i jaké polohy při kojení můžete zvolit. Kojící těhulky se dozví vše o kojení v těhotenství a neopomeneme ani téma antikoncepce v těhotenství.

Nejčastější zažívací problémy dětí při přechodu na UM a příkrmy

Náš článek je zaměřený na nejčastější zažívací problémy, které běžně postihují až 75 % kojenců. Většinou se tyto potíže objeví při přechodu na umělé mléko nebo při počátečním zavádění dětských příkrmů, a proto jsme se přímo orientovali na toto období, ve kterém s většinou projeví potravinové alergie u miminka, jako je alergie na kravské mléko u kojenců nebo alergie na lepek. Jak tedy postupovat a co dělat v případě, že dítě odmítá příkrmy, najednou se objeví zácpa po příkrmech, nebo nezvyklé zvracení u kojenců po příkrmu? Co dělat, když se sníží váha kojence? 

Kojenecká mléka a jak vybrat to správné

Umělé mléko je nejen skvělým doplňkem stravy pro větší miminka, ale také může zcela nahradit mateřské mléko v případě, že se objeví problémy s kojením. Zjistěte, jak naučit dítě pít umělé mléko, jaké umělé mléko zvolit, jaké dávky umělého mléka dítěti podávat a do kdy dávat umělé mléko. Zorientujte se v široké nabídce mlék a dejte svému drobečkovi přesně to, co potřebuje.

Otestováno maminkami: NESTLÉ Nature's Selection Mléčná kaše

Mléčná kaše od Nestlé je novinkou v sortimentu značky, která kráčí vstříc trendu omezování přidaných cukrů v pokrmech pro děti. Děti se s velkým množstvím cukrů setkávají již záhy, takže každý produkt, který neobsahuje přidané cukry, a pozor – také žádná sladidla, má můj respekt. A jak je to tedy s novou kaší od Nestlé?

Autosedačka Avionaut Pixel 2019 (RECENZE)

Značka Avionaut přináší na český trh hned několik modelů autosedaček, model Aerofix pro starší děti jsme pro vás již otestovali, nyní jsme se podívali na zoubek modelu pro děti od narození. Každý věk si žádá jiné potřeby, a to i v případě autosedaček. Co tedy potřebuje novorozené miminko a jeho maminka či tatínek při jeho převážení?

Autosedačka Avionaut Aerofix 2019 (RECENZE)

Autosedačka Aerofix je určena pro děti mezi 9 až 18 kilogramy, v čemž se pohybují oba dva moji kluci, takže ji otestovali oba, i když starší syn už je u limitu, co se týče výšky. Kromě pohodlí je pro mě zásadní také bezpečnost, kterou jsem pro vás sice netestovala, nicméně se mohu spolehnout na striktní normy švédského zkušebního ústavu VTI, kde autosedačka úspěšně prošla přísným Testem PLUS.

Plenková dermatitida: Jak léčit opruzeniny u dětí?

Opruzeniny u dětí a plenková dermatitida jsou častým problémem, který musí maminky řešit. Jedná se o bolestivé a nepříjemné onemocnění kůže, které se musí ihned léčit. Léčbu opruzenin naštěstí ve většině případů zvládnete doma. Stačí vědět jak na to a zahájit ji co nejdříve. Jak vypadá opruzenina, co je to plenková dermatitida a jak léčit opruzeniny u dětí i dospělých? Rady a tipy, co pomáhá na opruzeniny a jak opruzeninám předcházet se dovíte v našem článku.

Jak dlouho a jak často kojit miminko

Pitný režim kojenců je velmi důležitý pro jejich zdravý vývoj. Jak často a jak dlouho kojit novorozence, aby mu nic nechybělo a váha kojence se optimálně zvyšovala? Co dělat v případě, když miminko nechce pít a kdy je pro něj vhodná kojenecká voda či čaj pro kojence? Podívali jsme se na zoubek těmto a mnohým dalším otázkám o kojení novorozence i starších miminek. Zjistěte vše, co potřebujete.

Vše kolem dudlíku: Výhody a nevýhody, používání a čištění

V našem článku jsme pro vás zodpověděli nejčastější otázky kolem dudlíku. Přečtěte si například, jak naučit dítě na dudlík, od kdy dudlík, jak vyvařit dudlík, jak často měnit dudlík a další důležitá témata. Jako bonus přinášíme návod, jak vyrobit klip na dudlík. 

Co jíst a nejíst při kojení

V našem článku jsme se zaměřili na jídelníček pro kojící matky. Co vařit při kojení, aby se cítila dobře maminka i miminko? Objasnili jsme si vhodné potraviny při kojení, co nejíst při kojení a také co nadýmá při kojení. Jak je na tom třeba čokoláda a kojení? Je jogurt pro kojence vhodný? Jaký je vzorový jídelníček pro kojící matky? S naším přehledem potravin si snadno sestavíte vhodný jídelníček při kojení. Podívejte se, co jíst při kojení, aby vaše strava byla pestrá a vyvážená. 

Jak podpořit laktaci

Co dělat, když kojení neprobíhá podle vašich představ? Poradíme, jak řešit období laktační krize, jak vyzrát na nedostatek mléka i jak podpořit laktaci tak, aby miminko nemuselo být dokrmováno umělou výživou. Zmíníme také nejčastější zdravotní problémy spojené s kojením, jako je zánět prsu při kojení, bolest bradavek při kojení nebo zatvrdlé prso při kojení. Dozvíte se, v jakých případech se doporučuje kojení s kloboučkem i jak docílíte zvýšení tvorby mateřského mléka.

Do kdy kojit a jak ukončit kojení

Jak ukončit kojení a kdy je vlastně správný čas pro zastavení laktace? Tento proces s sebou obvykle přináší spoustu nejistoty a ve vztahu matka-dítě se většinou jedná o velký boj končící pláčem. Ovšem jde to, jen je potřeba vědět, jak na to. S tím, jak ukončit noční kojení a jak odstavit od kojení novorozence, roční dítě či dvouleté dítě, vám pomůžeme. Máme pro vás několik tipů a věříme, že některé z nich zafungují a konec kojení tak proběhne jen s pár slzičkama. Přečtěte si vše, co vás zajímá o ukončení kojení a zastavení laktace. 
20 dalších...

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB14