Loose Leaf Teas Hyson
Loose Leaf Teas Hyson – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 26
Hyson Lemon, green tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: green tea with lemon, tangerine and orange peel flavour - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Forest Berry, green tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: green tea with forest fruit, cornflower and strawberry flavour - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Wild Cherry, black/green tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: black tea, green tea, strawberry pieces, cherry flavour - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Soursop, green tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: green tea, flavour Soursup - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Water Green tea OPA, green tea (100g)
187,-
1,870 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: green tea, lotus flowers, soursop pieces, lotus and soursop flavour - 1,870 Kč/1 kg
Hyson Young Hyson, green tea (100g)
187,-
1,870 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: green tea - 1,870 Kč/1 kg
Hyson Lovers Delight, green tea (100g)
187,-
1,870 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: green tea, apple chunks, chunks of strawberries, orange peel, apple flavor, blackcurrant, strawberries and oranges - 1,870 Kč/1 kg
Hyson Soursop, black tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: black tea, soursop pieces, soursop flavour - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Premium OPA, green tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: green tea - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Romance Berry, green tea (100g)
187,-
1,870 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: green tea, barberry pieces, rosehip leaves, rose flower, aloe vera flavour. - 1,870 Kč/1 kg
Hyson Earl Grey, black tea (100g)
187,-
1,870 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: black tea, bergamot and lavender flavour, lavender flower - 1,870 Kč/1 kg
Hyson Premium OPA, black tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: black tea - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Soursop, green tea (100g)
Discounted -6 %
187,-
199,-
1,870 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: green tea, soursop pieces, soursop flavour - 1,870 Kč/1 kg
Hyson Exotic Fantasy, green tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: green tea, soursop and blueberry flavour - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Air Green tea OPA, green tea (100g)
186,-
1,860 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: green tea, jasmine flowers, chamomile flavour and make-up - 1,860 Kč/1 kg
Hyson Sweet Secrets, black tea (100g)
187,-
1,870 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a gift tin, composition: black tea, flares, blue cornflower, lily petals, lotus petals, marigold flower, pieces of mango, strawberry flavour - 1,870 Kč/1 kg
Hyson Kiwi & Strawberry, green tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: green tea with strawberry, kiwi, cornflower, safflower, with edible strawberry pieces - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Strawberry Dream, black tea (100g)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - loose, in a round package, composition: black tea, hibiscus, apple chunks, Arrow, pieces of mango, marigold, strawberry flavour - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Green Jasmine 100 g (loose green tea)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition jasmine - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Ceylon Supreme Uva 200 g (loose black tea)
217,-
1,085 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 200 g - 1,085 Kč/1 kg
Hyson Milk Oolong 100 g (loose, oolong tea)
117,-
1,170 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose-leaf, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g - 1,170 Kč/1 kg
Hyson Ceylon Supreme Nuwara Eliya 200 g (loose black tea)
239,-
1,195 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 200 g - 1,195 Kč/1 kg
Hyson Ceylon Supreme Dimbula 200 g (loose black tea)
249,-
1,245 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 200 g - 1,245 Kč/1 kg
Hyson Ceylon Supreme Ruhuna 200 g (loose black tea)
229,-
1,145 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 200 g - 1,145 Kč/1 kg