Refresh the page

Mobily od Ulefone lákají na skvělý poměr ceny a výkonu

Aktualizováno

Značka Ulefone nepatří k těm největším a nejznámějším hráčům na trhu s mobilními telefony. Ale možná právě proto dovede svými výrobky příjemně překvapit. Příkladem jsou telefony Ulefone Power 3S a Ulefone Mix, které se povedly a jsou zajímavou volbou mezi budgetovými telefony. Co se nám na obou telefonech líbí, a co naopak ne? Který z nich bychom s klidným srdcem doporučili?

Ulefone Power 3S a Ulefone Mix – OBSAH

  1. Ulefone Power 3S se povedl hned v několika směrech
  2. Power 3S vydrží i při intenzivním použití minimálně dva dny
  3. Fotovýbavu Ulefone Power 3S tvoří celkem čtyři fotoaparáty
  4. Ulefone Power 3S: Odladěný Android i výkon pro náročnější hry
  5. Ulefone Mix, vylepšená inspirace konkurencí s 5,5" displejem
  6. Mix má duální fotoaparát značky Sony
  7. Ulefone Mix je vyladěný a neseká se
  8. Telefony Ulefone Power 3S a Mix – srovnání 

Ulefone Power 3S se povedl hned v několika směrech

Za cenu necelých šesti tisíc se vám v podobě smartphonu Ulefone Power 3S dostane solidního výkonu i vzhledu. Nejedná se o žádný módní výstřelek. Design je spíše tradiční a nijak neurazí. V duchu dnešních trendů však zachovává bezrámečkový design. Díky poměru stran 18 : 9 se protáhl do výšky, ergonomie tak zůstala nedotčena. V ruce je však telefon poněkud těžší – váží totiž 210 gramů. Vyšší hmotnost se ale odráží ve velké baterii, která má 6 350 mAh. A právě výdrž na jedno nabití je jedním z největších plusů tohoto mobilu.

Ulefone Power 3S Ulefone Power 3S

Ulefone Power 3S ve zlaté a černé. Za málo peněz nabídne enormní výdrž na baterii a povedený fotoaparát.

Power 3S vydrží i při intenzivním použití minimálně dva dny

Ulefone Power 3S totiž při plném používání (neustále zapnutá data a GPS, hraní náročných her, časté používání sociálních sítí) vydrží bez problémů dva dny. Během prvního dne je opravdu těžké jej vybít a na konci toho druhého baterie běžně ukazovala ještě 10 %. Pokud navíc zapnete spořič baterie, z telefonu vymáčknete i tři dny. To je velmi slušná hodnota, a Power 3S tak rozhodně vydrží více než valná většina jeho konkurence. A pokud už se vybije, je zde funkce rychlonabíjení, díky níž telefon dobijete zhruba za dvě hodiny.

Ulefone Power 3S, baterie
Telefon Ulefone Power 3S při intenzivním využití vydrží dva dny, při úsporném dokonce tři.

Fotovýbavu Ulefone Power 3S tvoří celkem čtyři fotoaparáty

Nyní se dostáváme ke druhé přednosti Ulefone Power 3S, fotoaparátu. Skládá se ze čtyř snímačů, vpředu i vzadu tedy najdeme duální fotoaparáty. Ten zadní má parametry 13 a 5 Mpx, přední pak 8 a 5 Mpx. Ulefone svůj telefon vybavil čočkami od společnosti Samsung, kvalita fotek je tak výrazně lepší, než by se u telefonu této třídy očekávalo. Zásluhou solidní světelnosti (f/2,0) zvládne fotoaparát pořizovat fotky i za horších světelných podmínek, potíže mu nedělají ani portréty s rozostřeným pozadím. Výsledkem tedy není nic jiného než povedené snímky se sytými a přirozenými barvami. Solidní jsou rovněž selfíčka i videa, která lze natáčet ve Full HD rozlišení se snímkovací frekvencí 30 fps. Mírným zklamáním je však dodávaný software, který není příliš intuitivní. 

Ulefone Power 3S, fotoaparát
Fotoaparát je dalším trumfem Ulefone Power 3S.

Když už chválíme fotoaparát, dobrou zprávou je, že budete mít kde si pořízené fotky prohlížet. K tomu poslouží 6palcový IPS displej klasických tvarů bez výřezu. Obrazovka Ulefone Power 3S kvalitně zobrazuje barvy a bezproblémová je i čitelnost na přímém slunci, byť maximální jas by mohl být lepší. Obraz je ale sytý a velmi dobré jsou i pozorovací úhly. V nastavení si s kvalitou obrazu můžete pohrát a přizpůsobit ji svým potřebám, technologie MiraVision navíc nabízí další možnosti vylepšení obrazu. 

Ulefone Power 3S: Odladěný Android i výkon pro náročnější hry

Výkon odpovídá tomu, na co jsme v této cenové kategorii zvyklí. Ulefone Power 3S běží na operačním systému Android ve verzi 7.1. Nougat (podle výrobce je již od května 2018 možný upgrade na osmičkovou verzi, ale nám se to během testování nepodařilo). Velmi pozitivní je, že výrobce nezahltil telefon zbytečným softwarem. Prostředí je poměrně čisté a bez hutné grafické nadstavby, jako je tomu u mnohé konkurence. Systém samotný nijak nepřekvapí, zajímavou možností ale zůstává možnost jeho ovládání pomocí různých gest. 

i Co je to čistý Android?

O dostatek výkonu i pro rozhýbání náročnějších aplikací a her na střední a vyšší detaily se stará 8jádrový procesor s frekvencí 2 GHz a 4 GB paměti RAM. Ulefone Power 3S se nezasekává a nedochází k výraznějšímu zpomalení či zamrzání. Obstojně zvládá také multitasking, jelikož jej příliš nezatíží ani více otevřených oken najednou. Mobil dostal do vínku úložiště 64 GB, které je pomocí microSD karty možné rozšířit o dalších 256 GB.

Ulefone Power 3S, výkon
Ulefone Power 3S nezklame ani výkonem. Rozjede i středně náročné hry.

Ne zcela samozřejmou výbavou v této cenové relaci je funkce odemykání pomocí obličeje. Ulefone Power 3S ji ale má a funguje překvapivě poměrně dobře. V praxi je spolehlivá a co je pozitivní, také přibližně stejně rychlá jako čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně. Pokud jde o konektivitu, musíme se smířit se ztrátou 3,5mm sluchátkového konektoru. Veškeré propojení obstarává USB-C port, sluchátka si tak připojíte přes redukci. 

Ulefone Mix, vylepšená inspirace konkurencí s 5,5" displejem

Pokud se zběžně podíváme na Ulefone Mix, neunikne nám jeho výrazná podobnost s konkurenčním telefonem Doogee Mix. A rozhodně nikoli jen názvem. Svou inspiraci však inženýři v Ulefone dokázali v mnoha ohledech vylepšit. Přišli se solidním bezrámečkovým telefonem, který se skrývá v odolném těle, jež tvoří kovový rámeček a plastová záda. Konečný produkt je o něco zakulacenější a příjemně se drží v ruce.

i Další mobilní telefony Ulefone

Ulefone Mix zaujme ne zcela obvyklým (byť se jedná o zřejmou inspiraci u Doogee) umístěním selfie kamery a senzorů do dolní části telefonu, do brady pod displejem. Tlačítka po stranách mobilu jsou rozložena obráceně, než jsme zvyklí. Vlevo nalezneme power button a ovládání hlasitosti, pravá strana je vyhrazena šuplíčku pro dvě SIM karty. Zachován zůstal sluchátkový jack, dolní hrana telefonu patří microUSB a průměrnému reproduktoru. 

Ulefone Mix, modrý Ulefone Mix, černý

Ulefone Mix, byť už je na světě jeho nástupce, je povedeným kouskem.

Displej s poměrem stran 18 : 9 má úhlopříčku 5,5", nabídne ale jen HD rozlišení. Je to však tak akorát na to, aby žádná činnost, na kterou jej budete chtít využívat, nebyla problém. Velikost je vhodná na prohlížení internetu, čtení knih, sledování filmů či hraní her. Obraz si v menu Ulefone Mix můžete přizpůsobit svým potřebám, potěší i podpora technologie pro vylepšení obrazu MiraVision. Příliš však neoslní nízká hodnota maximálního jasu. Výrobce displeji poskytnul hned dvojitou ochranu: První vrstvou je sklo Corning Gorilla Glass 3, druhou již nainstalovaná ochranná fólie.

Mix má duální fotoaparát značky Sony

Také na zádech telefonu Ulefone Mix najdete duální fotoaparát, tudíž můžete vytvářet fotky s rozostřeným pozadím. Jeho základní parametry jsou 13 Mpx a světelnost f/2,2 u primární kamerky, 5 Mpx u té sekundární. Fotoaparát výrobce obsadil čočkami od společnosti Sony, v rámci své třídy je tak kvalita fotek příjemným překvapením.

Ulefone Mix, fotoaparát
Fotoaparát Ulefone Mix je duální a umožňuje vytváření tzv. bokeh efektu.

Přední selfie kamera pomáhá zdůrazňovat obličejové rysy díky speciálnímu algoritmu, výsledné autoportréty jsou tak povedené. A to i za horších světelných podmínek. Zajímavou vychytávkou je spouštění selfie kamery. Není potřeba přepínat na displeji telefonu, Ulefone Mix stačí pouze otočit vzhůru nohama, protože mobil sám zjistí, že má přepnout do selfie módu. 

Ulefone Mix je vyladěný a neseká se

Srdcem Ulefone Mix je procesor MediaTek MT64750T, který spolupracuje se 4 GB paměti RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 64 GB, pomocí microSD karty je ale možné jej rozšířit o dalších 256 GB. Výkon telefonu sice v porovnání se špičkou nabídky neohromí, i zde ale platí, že prostředí není zahlceno masivní grafickou nadstavbou. Je dobře odladěné a Android 7 Nougat běží plynule a bez sekání. Běžné záležitosti tak telefon zvládá bez problémů. Poradí si i s méně až středně náročnými hrami, takže ani herní nadšenci nepřijdou zkrátka.

i Nejlepší telefony roku 2017 zaujmou i letos

Příliš ale nepotěší výdrž baterie. Kapacita 3 300 mAh je průměrná, Ulefone Mix však při plné zátěži vydrží sotva den. To zvláště ve srovnání s předchozím modelem nejsou zrovna potěšující čísla. Rozhodně doporučujeme vybavit se na celodenní pochůzky nabíječkou nebo power bankou. 

Ulefone Mix, výkon
Ulefone Mix není ve výkonu přeborníkem, ale ani nezklame. Zvládne méně náročné hry.

Dnes už je samozřejmostí rychlá čtečka otisků prstů, bleskový LTE internet či fakt, že se jedná o tzv. Dual SIM telefon. K dispozici je v modré a černé barvě. Nyní se dostáváme k jedné z mála slabin telefonu, a totiž k jeho ceně. Ta není nijak zvlášť vysoká, ba ve srovnání s konkurencí právě naopak. Ale oproti sesterskému Ulefone Power 3S je jen o tisícovku nižší, přičemž rozdíly ve výbavě jsou mnohem výraznější. V případě brzkého snížení ceny by se ale mohlo jednat o solidní budgetový telefon.

Telefony Ulefone Power 3S a Mix – srovnání 

I když se na cenovce liší jen tisícovkou, rozdíly mezi Ulefone Power 3S a Ulefone Mix jsou relativně výrazné. Ulefone Mix je budgetový telefonem, který však bude řadě uživatelů poprávu plně dostačovat. Sáhnutí jen o málo hlouběji do peněženky a koupě Ulefone Power 3S ale přinese telefon, který v mnoha ohledech útočí na výrazně dražší přístroje konkurence. Zejména ohromující výdrží baterie. 

i UleFone: Alternativní modely
Parametry/Model Ulefone Power 3S Ulefone Mix
Úhlopříčka displeje 6" 5,5"
Rozlišení a typ displeje 2 160 × 1 080 px, IPS 1 280 × 720 px, IPS
Poměr stran 18 : 9 18 : 9
Jemnost displeje 402 ppi 276 ppi
Výřez v displeji
Kolik plochy čelní strany zabírá displej? 77,13 % 78 %
Procesor Helio P23 Series MediaTek MT64750T
Operační paměť RAM 4 GB 4 GB
Interní úložiště 64 GB, microSD (až 256 GB) 64 GB, microSD (až 256 GB)
Operační systém Android 7.1 Nougat Android 7.0 Oreo
Zadní fotoaparát 16 Mpx (f/2) + 5 Mpx 13 Mpx (f/2,2) + 5 Mpx
Přední fotoaparát 13 Mpx + 5 Mpx 13 Mpx (f/2,2)
Baterie 6 350 mAh 3 300 mAh
Rychlonabíjení
USB-C
3,5mm jack
Rozměry 159,2 × 75,9 × 9,8 mm 143 × 75 × 8,7 mm
Hmotnost 210 g 180 g
Odemykání obličejem
Cena 5 589 Kč 4 599 Kč

*Ceny platné k 16. 7. 2018

i Mohlo by vás zajímat

Telefony od společnosti Ulefone dovedou překvapit. Ač se nacházejí spíše v nižší cenové hladině, potěší kvalitními fotoaparáty i zpracováním, za které by se nemusely stydět ani mnohem dražší telefony. Power 3S a Mix jsou na první pohled stylovky na každodenní použití. Ale ani tam výrobce nešidil.

We care about your privacy

Alza.cz a. s., Company identification number 27082440, uses cookies to ensure the functionality of the website and with your consent also to personalisage the content of our website. By clicking on the “I understand“ button, you agree to the use of cookies and the transfer of data regarding the behavior on the website for displaying targeted advertising on social networks and advertising networks on other websites.

More information
I understand Detailed settings Reject everything
P-DC1-WEB14