Obnovit stránku
Nejlepší herní notebooky 2021

Nejlepší herní notebooky
(2023)

Článek

Aktualizováno

Ať už chcete hrát hry, nebo potřebujte výkonnější notebook na náročnou práci, tu správnou volbu představují moderní notebooky vybavené nejnovějšími CPU i grafickými čipy. V čem všem nová generace herních notebooků vyniká?
Nejlepší herní notebooky – OBSAH

 1. Vybírejte notebook s výhledem do budoucnosti
 2. Naše tipy na výběr herního notebooku
 3. Nejlepší herní notebook kolem 15 tis. Kč
 4. Nejlepší herní notebook do 20 tis. Kč
 5. Nejlepší herní notebook okolo 25 tis. Kč
 6. Nejlepší herní notebook okolo 30 tis. Kč
 7. Nejlepší herní notebook nad 35 tis. Kč

Vybírejte notebook s výhledem do budoucnosti

Výběr notebooku je na začátku lepší promyslet. Notebooky neumožňují tak snadný upgrade jako klasické stolní počítače. Jistě, občas bude k dispozici jeden slot pro navýšení kapacity RAM, případně půjde vyměnit M.2 disk za kapacitně větší, ale to je všechno. Zapomeňte na výměnu procesoru nebo grafické karty. Přitom takový standardní notebook budete používat klidně dalších 5 let, takže při výběru vhodné konfigurace koukejte spíše do budoucnosti než na aktuální potřeby.

Ač je to pochopitelné, mnoho uživatelů při výběru herního notebooku hledí na co možná nejnižší cenu. Je však potřeba se připravit, že herní notebooky pod 15 tis. Kč v podstatě neexistují. A i při ceně pod 20 tis. Kč hrozí nutnost u nejnovějších her snižovat nastavení grafických detailů. Jestliže chcete herní zařízení s co možná nejnižší cenovkou, je namístě zvážit, zda se vám nevyplatí spíše klasický herní počítač. Ty sice postrádají mobilitu a zabírají více místa, nabízí ale lepší poměr ceny a výkonu, a navíc určitý potenciál pro pozdější upgrade.

Jak tedy vybrat nejlepší herní notebook právě pro vás? Doporučujeme pořizovat si raději o jeden stupeň kvalitnější notebook, než který aktuálně potřebujete. Pokud zvolíte správně, notebook vám může sloužit klidně dalších 5 let.

Herní notebook od klasického laptopu odlišuje použití dedikované grafické karty a obecně výkonnějších komponent. Vedle GPU je klíčový procesor, operační paměť RAM a kvalitní SSD disk. Obecnými nevýhodami herních notebooků bývají zpravidla vyšší váha a slabší výdrž na baterii. V současnosti však můžete narazit na modely, pro které to nemusí platit a mohou vynikat jak tenkou konstrukcí, tak výdrží baterie – jedná se ale zpravidla o notebooky s vyšší cenou.

Naše tipy na výběr herního notebooku

Výběru herního notebooku se mnoho zákazníků předem obává. Ve skutečnosti však jde o poměrně přímočarý proces. Základním rozhodnutím je výše plánované investice. Již jsme zmínili, že notebook nejde časem nijak zvlášť vylepšit, proto jako minimum doporučujeme hranici 25 000 Kč, kdy za své peníze získáte již pěkný laptop. Kromě ceny je dobré se zaměřit i na několik dalších oblastí. Přinášíme vám pár tipů z naší praxe.

Velikost a obnovovací frekvence displeje

Velikost displeje

Úhlopříčka displeje je rozhodující veličinou směrem k hmotnosti notebooku. I pokud jej plánujete často přenášet, v pohodě si vystačíte s 15,6" displejem, takové herní notebooky mají hmotnost něco málo přes 2 kilogramy, což se dá ve spojení se vhodným batohem jednoduše zvládnout. K dispozici jsou však i varianty s úhlopříčkou 17,3", která se hmotnostně blíží ke 3 kilogramům. To už je však na každodenní cestování docela hodně. Oproti tomu se herní notebooky se 14" úhlopříčkou sice dobře přenáší, ale jsou dražší a vzhledem k omezenému prostoru pro chlazení jsou i hlučnější.

Typ displeje

Obecně je pak v rámci displejů zlatým standardem IPS panel s rozlišením 1 920 × 1 080 a ideálně s antireflexní nebo matnou úpravou povrchu. Díky tomu bude displej dobře čitelný za každých světelných podmínek. V některých případech se setkáte se starším TN typem displeje. Typicky však jde o extrémně výkonné stroje s odezvou displeje na hodnotě jen 0,5 ms, což IPS displeje v současné době neumí.

herní notebooky, displej
Správný herní notebook by měl mít IPS displej s vyšší obnovovací frekvencí.

Frekvence displeje

Co se týče obnovovací frekvence displeje, jde o mimořádně důležitý parametr, který přímo ovlivní váš herní zážitek. U levnějších herních notebooků se setkáte se základní hodnotou 60 Hz. V tomto případě se nejvíce setkáte s tolik typickým cukáním a zasekáváním obrazu, protože grafická karta nestíhá obraz vykreslovat na 60 FPS.

Proto výrobci postupně začali využívat displeje s vyšší obnovovací frekvencí. U dražších konfigurací herních notebooků se jako houby po dešti objevují panely s rychlostí například 120 Hz nebo 144 Hz, ale klidně i 300 Hz. NVIDIA svoji technologii nazývá G-SYNC a AMD zase FreeSync. Nakonec byla podpora pro FreeSync přidána přímo do standardu VESA DisplayPort 1.2a pod označením Adaptive-Sync, což výrazně zvýšilo počty displejů s touto funkcí.

Postupem času tak došlo k logickému kroku, kdy grafiky NVIDIA podporují technologii FreeSync i Adaptive-Sync, takže hráči nejsou při svém výběru nijak omezováni. Díky použití libovolné adaptivní synchronizace dochází k automatickému nastavení frekvence displeje podle snímkové frekvence výstupu, který je dodáván z grafické karty. Tím pádem eliminuje jak trhání, tak zadrhávání a zároveň nijak drasticky neovlivňuje vstupní zpoždění. Takový herní zážitek bude mnohem příjemnější a uvěřitelnější. Pokud na to máte rozpočet, určitě berte notebook s vyšší obnovovací frekvencí.

Uvažujte o 6- nebo 8jádrovém CPU

Ještě loni byla situace s procesory v herních noteboocích krystalicky čistá. Vůbec nemělo smysl uvažovat o něčem jiném než o CPU od Intelu. Konkrétně probíhalo rozhodování mezi 4jádrovými Core i5 nebo často 6jádrovými Core i7. Vše se změnilo s nástupem mobilních procesorů AMD Ryzen 4000, následně Ryzen 5000 a zatím poslední Ryzen 7000. Jde o moderní řadu CPU využívající pokročilé architektury Zen 3+. To samo o sobě značí velký mezigenerační posun v efektivitě a prodlouženou výdrž při práci na baterii. Oproti starším Ryzenům 3000 došlo i k zásadní změně ve vnitřním uspořádání – již nejde o čipletový design, ale o „velký“ monolitický čip, kdy je CPU i GPU umístěno společně v jednom pouzdru. To s sebou nese mnoho výhod včetně citelného nárůstu výkonu ve všech situacích.

AMD válcuje procesory Intel

Musíme vyzdvihnout zejména AMD Ryzen 7 6800H, což je parádní 8jádro se 16 vlákny. Jeho pracovní frekvence se pohybuje v rozmezí 3,2 GHz až 4,7 GHz při spotřebě jen 45 W. Jedná se o parametry, které konkurence jen tiše závidí a obdivuje. Ostatně ani druhý často používaný procesor AMD Ryzen 5 5600H na tom není vůbec špatně. Nabídne 6 jader s 12 vlákny s maximální frekvencí až 4,2 GHz.

Pokud se tak do vašeho hledáčku dostane notebook osazený novými AMD procesory, berte ho všemi deseti. Rozhodně neuděláte chybu.

Intel Alder Lake;přínosy

Souhrn novinek, které přináší mobilní procesory Intel Alder Lake.

Nicméně i Intel jde postupně do sebe a snaží se dohnat AMD. A díky 13. generaci mobilních procesorů Intel Raptor Lake se mu to docela úspěšně daří. Vrcholným čipem této řady je totiž extrémně výkonný Intel Core i9-13980HX, který dokáže pracovat až na 5,6GHz frekvenci, což konkurence nezvládá.

Procesory Intel Core 13. generace využívají sílu technologie AI, aby umožnily bezkonkurenční rychlost a inteligentní výkon pro každodenní práci na notebooku. Intel například ukázal, že umělá inteligence dokáže zajistit během videohovorů oční kontakt, i když osoba na druhé straně například čte informace z vedlejší obrazovky. Integrovaný bezdrátový protokol Intel WiFi 6 zajistí bleskurychlé připojení k síti. A rozhraní Thunderbolt 4 se pak postará o rychlé datové přenosy nebo napájení.

Vybrat GPU je klíčový úkol

Výběr grafické karty je zásadním rozhodnutím, které předurčuje budoucí využití notebooku. Pokud chcete notebook spíše na práci nebo nevyžadujete u her vysoké detaily a zcela plynulý chod, pak si vystačíte s levnějšími GPU řady NVIDIA GeForce GTX. Nejčastěji se jedná o čipy GeForce GTX 1650, 1650 Ti, 1660 nebo 1660 Ti. Výkon je odstupňovaný dle číselného označení, takže s GeForce 1660 Ti si už zahrajete i náročnější hry ve slušné snímkové frekvenci.

GeForce RTX vládne mobilním grafikám

Herní zážitky v maximální kvalitě pak zprostředkují především grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3060, 3070, 3080 a od nich odvozené varianty Max-Q. Jde sice o starší, ale extrémně úspěšnou generaci. Tu však postupně nahrazují nejnovější čipy Ada Lovelace řady GeForce RTX 40.

Klíčové přínosy GeForce RTX 40 Ada Lovelace

 • Výkon s umělou inteligencí a špičková grafika – získejte obrovský výkon ve hrách a kreativních aplikacích s umělou inteligencí a otevřete realistické virtuální světy pomocí DLSS 3.
 • Realistický ray tracing – architektura Ada naplno odhaluje slávu technologie ray tracing, která simuluje chování světla ve skutečném světě. Díky výkonu RTX řady 40 a jádrům RT třetí generace můžete zažít neuvěřitelně detailní virtuální světy jako nikdy předtím.
 • Optimalizovaná síla a výkon – NVIDIA Max-Q je pokročilá sada technologií využívajících umělou inteligenci, která optimalizuje systém pro dosažení maximální efektivity. To umožňuje notebooku dosáhnout bleskových rychlostí, navíc je díky tomu tenký, tichý a má úžasnou výdrž baterie.
GeForce RTX pro notebooky

Moderní herní notebook je již často zabalený do tenkého a designově atraktivního těla. A přitom si na něm díky GeForce RTX 30 zahrajete i ve 4K rozlišení.

Je fajn, že nové notebooky s GeForce RTX 40 se dají již běžně sehnat a díky úspornějšímu provozu nabídnou stejný nebo dokonce vyšší výkon, ale při současně nižší spotřebě. A pokud nechcete zdlouhavě zkoumat srovnávací testy grafických karet řady GeForce RTX 30 nebo 40, tak právě pro vás jsme dali dohromady jednoduchý přehled výkonu. Musíme už dopředu upozornit, že výkon například desktopové GeForce RTX 3070 a notebookové GeForce RTX 3070 není srovnatelný. Stojí za tím pochopitelně omezené prostorové možnosti a z toho vyplývající jiný způsob chlazení.

GeForce RTX 4050 nabídne sice nejslabší výkon, ale přesto jde o velmi zajímavou kartu. GeForce RTX 4050 Laptop GPU je mobilní grafický čip postavený na 5nm výrobním procesu, který vychází z jádra AD107 ve variantě GN21-X2 a má aktivních 2 560 CUDA jader. Díky plné podpoře DirectX 12 Ultimate vám poběží v omezené snímkové frekvenci všechny moderní hry. Karta má také 20 jader pro akceleraci ray tracingu. Společnost NVIDIA spárovala s kartou GeForce RTX 4050 Mobile 6 GB paměti GDDR6, které jsou připojeny pomocí 96bitového paměťového rozhraní. GPU v základním provedení (do spotřeby 50 W) pracuje na frekvenci 1455 MHz, nicméně až 115W varianty jsou taktované až na 2 370 MHz. Paměti běží na 2 000 MHz (16 Gb/s efektivně).

MSI GF63 Thin 12VE-074CZ
Notebooky MSI řady GF jsou ultramobilní herní notebooky pro všechny typy uživatelů. Za výborný poměr cena/výkon nabízí velké možnosti v malých rozměrech.

GeForce RTX 3060 nabídne 90 snímků za sekundu v nejnovějších hrách s nastavením detailů na ultra a v rozlišení 1 080p. Ceny notebooků startují již na zhruba 24 000 Kč. Po stránce výkonu lze očekávat vyšší hodnoty než u notebooků s vlajkovou lodí notebookových GPU minulé generace – GeForce RTX 2080 SUPER – jejichž cena se často pohybovala klidně i nad 60 tisíci.

GeForce RTX 4060 opět využívá jádro AD107 (jako GeForce RTX 4050), ale tentokrát ve variantě GN21-X4 s aktivními 3 072 CUDA jádry. Karta má hned 24 jader pro akceleraci ray tracingu, což se projevuje znatelným nárůstem výkonu. GeForce RTX 4060 nabídne 8GB GDDR6 se 128bitovým napojením na paměťové rozhraní. GPU v základním provedení (do spotřeby 80 W) pracuje na frekvenci 1545 MHz, v případě až 115W variant se Boost frekvence vyšplhá až na 2 370 MHz. Paměti běží na 2 000 MHz (16 Gb/s efektivně). Po stránce výkonu si klidně s mobilní GeForce RTX 4060 zahrajete Hogwarts Legacy na plné pecky ve Full HD rozlišení zcela bez problémů.

GeForce RTX 3070 je určena ke hraní ve 1 440p, taktéž při 90 snímcích za sekundu a na ultra nastavení. Notebooky se postupně dostávají na ceny začínající na hodnotě 30 000 Kč, protože grafický výkon zajistí zhruba o 50 % více výkonu, než má GeForce RTX 2070.

GIGABYTE G5 KF
Nová ergonomicky navržená 4zónová RGB klávesnice se zvýrazněnými WASD klávesami s 1,7mm zdvihem, postavená na pevné kovové základně, nabízí citlivou zpětnou vazbu. Jde o pýchu notebooku MSI Katana 15 B12VGK-1015CZ.

GeForce RTX 4070 je v zásadě ideální grafická karta mnoho uživatelů. Sází na čip AD106 a využívá architekturu Ada Lovelace. RTX 4070 nabízí 4 608 CUDA jader a 128bitovou paměťovou sběrnici. RTX 4070 v mobilní edici využívá 8 GB vyhrazené grafické paměti GDDR6 s taktem 16 Gb/s (efektivně). TGP (Total Graphics Power) lze konfigurovat v rozmezí 35 až 115 W (+ 15–25 W Dynamic Boost od CPU), což vede k různým úrovním výkonu (pro srovnání desktopová RTX 4070 Ti používá 285 W). Takty v Boost režimu se pohybují od 1 230 MHz (při 35 W TGP) až po 2 175 MHz (115 W). Cena startuje těsně pod 40 tisíci a již nyní je jasné, že jde o kategorii, do které směřuje velká většina náročnějších hráčů.

GeForce RTX 3080 byla ještě nedávno vlajkovou lodí společnosti NVIDIA v notebookových GPU. Nyní však ustoupila trošku do stínu výkonnějších RTX 4080 a hlavně 4090. Přináší 16 GB paměti, díky čemuž obslouží i náročné hráče i tvůrce obsahu. Při hraní ve 1 440p na ultra detaily nabídne více než 100 snímků za sekundu. Cena notebooků s touto GPU postupně klesá na zhruba ke zhruba 45 tis. Kč.

GeForce RTX 4080 je vstupenkou do technologické superligy. Mobilní verze grafické karty NVIDIA GeForce RTX 4080 (kódové označení GN21-X9) je založena na čipu AD104, podobně jako desktopová RTX 4070 Ti. Nicméně jsou zde pochopitelně rozdíly. Mobilní verze má aktivních 7 424 CUDA jader a 192bitovou paměťovou sběrnici. Mobilní GeForce RTX 4080 využívá 12 GB vyhrazené grafické paměti GDDR6 s efektivním taktem 16 nebo 20 Gb/s. TGP může výrobce konkrétního notebooku nastavit v rozmezí 60 až 150 W (+25 W Dynamic Boost od CPU), takže se pochopitelně setkáte s různě výkonnými notebooky, i když mají na první pohled stejnou GPU. U tenkých notebooků se tak setkáte spíše s nižší frekvencí na úrovni 1 350 MHz (při 60 W TGP), u těch nejvýkonnějších je grafika schopná pracovat až na frekvenci 2 280 MHz (150 W). Výkon tedy hodně závisí také na nastavení spotřeby použité pro mobilní RTX 4080 v notebooku. Ceny takových notebooků startují na hranici 60 tisíc Kč.

GeForce RTX 4090 v mobilním provedení nemá a dlouho nebude mít žádnou konkurenci. Je založena na čipu AD103 jako stolní RTX 4080. Čip AD103 nabízí maximálně 10 752 shaderů, z nichž je využité pouze 9 728, tedy stejně jako již zmíněná desktopová RTX 4080. Karta disponuje 256bitovou paměťovou sběrnicí a má hned 16 GB vyhrazené grafické paměti GDDR6 s taktem 20 Gb/s (efektivně). TGP (Total Graphics Power) lze konfigurovat v rozmezí 80 až 150 W (+15 W Dynamic Boost od CPU), pro srovnání dodejme, že desktopová RTX 4080 používá 320 W.

NVIDIA GeForce RTX 4090
Mobilní GeForce RTX 4090 disponuje výkonem, který se nezastaví v žádné hře. A pochopitelně máte i rezervu do budoucna!

AMD sází na integrované řešení

Možná se vám zdá, že jsme zcela vynechali grafické karty od AMD. Vtip je v tom, že prakticky žádné nejsou. Nicméně blýská se na lepší časy, protože v následujících týdnech a měsících dorazí nová generace mobilních grafických čipů řady Radeon RX 6000M, které jsou postavené na architektuře RDNA2. Mělo by jít například o kombinaci procesoru AMD Ryzen 7 5800H a mobilní grafiky Radeon RX 6600M s 8 GB paměti a 1 792 stream procesory (čip Navi 23). Půjde tak o přímého konkurenta pro GeForce RTX 3060.

Kapacita RAM

Musíme konstatovat, že v současné době vidíme 8 GB RAM jako naprosté minimum pro herní notebooky na úrovni. Takový notebook však nebude vhodný na hraní nejnovějších her, které ke svému slušnému fungování potřebují více paměťových zdrojů. U většiny takto vybavených notebooků však půjde časem navýšit kapacitu pomocí jednoho dalšího paměťového modulu. Navýšení kapacity RAM v notebooku ovšem není úplně triviální záležitost a bude nutné nejen pořídit správný typ RAM, ale současně i částečně rozebrat šasi notebooku a se zvýšenou opatrností nový modul nainstalovat.

Pokud se tomu chcete vyhnout, berte notebook rovnou se 16GB RAM, což vám aktuálně zajistí velmi slušný výkon. Nicméně s příchodem nových herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X obecně poroste hardwarová náročnost. Zkušenější hráči tak spíše přechází rovnou na 32 GB nejen na desktopu, ale rovněž na laptopu.

Již jsme zmínili, že 32 GB RAM je nyní standard pro technologické nadšence, kteří pracují s mnoha aplikacemi současně. Nebo například programují a potřebují si vytvářet různé testovací scénáře včetně virtuálních počítačů. Také bychom tuto kapacitu doporučili všem, kteří to myslí vážně s virtuální realitou, protože takto vybavený notebook není ničím limitovaný a celkově nabízí dostatečný výkon i pro práci se 4K videem.

Větší kapacita, tedy 64 GB RAM, už pro běžného hráče představuje zatím nevyužitelnou kapacitu. Svoje uplatnění však najde v profesionální sféře, kde se ve velkém pracuje s multimediálními aplikacemi, vytváří se obsah, dělá se s grafikou, fotkami či videem. Jde například o filmová nebo hudební studia, tvůrce architektonických návrhů, případně využití ve vědecké sféře.

Typ a velikost úložiště

Pokud ještě někde narazíte na herní notebook pouze s klasickým plotnovým diskem, obloukem se mu vyhněte. Dnes se už tyto disky v noteboocích hodí spíše jako sekundární úložiště k ukládání objemných dat.

Klíčovou roli tak hraje SSD v provedení M.2 s kapacitou minimálně 512 GB, což považujeme za minimální přípustnou hodnotu. Možná v některých konfiguracích objevíte i 256GB SSD, ale to je na hry hodně málo. Protože když vezmete v úvahu, že jedna hra dnes zabere klidně 80 GB, není vůbec od věci si připlatit za 1TB SSD. Výrobci si problém s diskovou kapacitou uvědomují, a nesáhnete-li po konfiguraci rovnou osazené sekundárním diskem, mívají notebooky volnou pozici a v balení pak uchycení plus kabel pro 2,5" klasický disk či SSD. Kromě systémového disku pak lze přidat druhý, klidně plotnový, na který budete ukládat například filmy a další objemné soubory.

Nejlepší herní notebook kolem 15 tis. Kč – Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 Shadow Black


Herní notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 Shadow Black
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i5 11320H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 8 GB DDR4
 • Displej: 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 Shadow Black
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, antireflexní povrch, 120 Hz
Výdrž baterie až 8 hodin
Konektory HDMI 2.0, 2× USB 3.2 Gen 1, 1× USB-C 3.2 Gen 2, RJ-45
Rozměry 359,6 × 251,9 × 24,2 mm
Hmotnost 2,25 kg

Pokud máte cenovou hranici pro nový herní notebook mimořádně nízko, jistě vás zláká Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 Shadow Black. Jde o velmi zajímavý laptop určený pro milovníky spíše nenáročných her, případně celé řady eSport her, kde se to hlavní točí kolem zábavy a strategie. Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 totiž ve spojení se 4jádrovým Intel Core i5 11320H nemá sílu na nejnovější hry v plné kvalitě. Musíme také upozornit, že kromě navýšení RAM či výměny disku nejde později notebook po HW stránce nijak vylepšit. To je nutné si uvědomit ještě před nákupem. Celkově však Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 Shadow Black v dané konfiguraci poslouží velmi dobře i na konzumaci multimediální zábavy nebo jako parťák pro školáka.

Při každodenním používání oceníte celou řadu USB portů včetně jednoho USB-C. Zcela bez problémů se připojíte k WiFi a vychutnáte si své oblíbené pořady prostřednictvím pěkného antireflexního IPS displeje s úhlopříčkou 15,6". To také znamená, že na klávesnici budete mít k dispozici i numerický blok, což je fajn. Vzhledem k nižší ceně je nutné vyřešit pořízení operačního systému nebo používat bezplatný Linux.

Výhody

 • Skvělá cena
 • 512GB SSD
 • Antireflexní 120Hz IPS displej
 • Nízká hmotnost
 • Podsvícená klávesnice
 • Rychlá WiFi a dostatek USB portů

Nevýhody

 • Součástí není licence na operační systém
 • Nízké rozlišení webkamery

Nejlepší herní notebook do 20 tis. Kč – Alza Gamebook GTX1650


Herní notebook Alza Gamebook GTX1650
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i5 11400H Tiger Lake
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB 60 W
 • Disk: SSD 1000 GB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ Alza Gamebook GTX1650
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, matný povrch, 144 Hz
Výdrž baterie až 5 hodin
Konektory HDMI, 1× USB-A 3.2 Gen 1, 1× USB-A 3.2 Gen 2, 1× USB-C 3.2 Gen 2, RJ-45, čtečka SD karet
Rozměry 360,2 × 243,5 × 20,5 mm
Hmotnost 2 kg

Herní notebook Alza Gamebook GTX1650 je navržený přesně pro ty hráče, kteří vyžadují přístup k moderním technologií, ale mají omezený rozpočet. Proto potěší přítomnost oblíbené GPU v podobě GeForce GTX 1650 4GB 60 W. Díky tomu si zahrajete oblíbené hry ve velmi dobré kvalitě. Rovněž potěší 12vláknový procesor Intel Core i5 11400H Tiger Lake nebo mimořádně svižný SSD disk o kapacitě 1 TB. Data přesunete rychle pomocí čtečky microSD karet, ale i USB-C portu.

Samozřejmostí je předinstalovaný operační systém Windows 11 Home. V rámci příslušenství musíme doporučit kvalitní myš a batoh pro pravidelné přenášení. Všechny naše Alza Gamebooky mají tříletou záruku s garancí opravy do deseti pracovních dnů. Notebook se navíc dodává nezaplombovaný, což umožňuje bezstarostně otevřít kryt a rozšířit operační paměť nebo disk, případně vyčistit prach z komponentů, aniž by došlo ke ztrátě záruky.

Výhody

 • Cenově dostupný herní notebook se skvělou zárukou
 • 6jádrové CPU od Intelu
 • Matný 144Hz IPS displej
 • Snadný přístup ke komponentům pro další upgrade

Nevýhody

 • Opět jen 720p kamera
 • Výdrž baterie by mohla být lepší
 • Sice kvalitní, ale stále plastové šasi

Nejlepší herní notebook okolo 25 tis. Kč – Acer Nitro 5


Herní notebook Acer Nitro 5
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i5 12450H Alder Lake
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB 140 W (MUX Switch)
 • Disk: SSD 1000 GB
 • RAM: 16 GB DDR5
 • Displej: S rozlišením 1920 × 1 080 px

Další HW parametry

Typ Acer Nitro 5
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, antireflexní povrch, 144 Hz
Výdrž baterie 5 hodin
Konektory HDMI 2.1, 2× USB-A 3.2 Gen 2, 1× USB-C 3.2 Gen 2, 1× USB-A 3.2 Gen 1, RJ-45
Rozměry 360,4 × 271 × 25,9 mm
Hmotnost 2,6 kg

Říká se, že na stejném notebooku nemůžete mít vysoký výkon a dlouhou výdrž baterie. Říká se, že vysoce výkonný herní notebook musí být velký, objemný a těžký. A to je chyba. Nyní si můžete vychutnat špičkový herní výkon v tenkém a lehkém notebooku Acer Nitro 5 s dobrou výdrží baterie díky mobilnímu procesoru Intel Core i5 12450H. Co se týče herního notebooku, už nikdy nedělejte kompromisy.

S herním výkonem pochopitelně přímo souvisí typ GPU. Výrobce použil grafiku NVIDIA GeForce RTX 4050 6GB 140 W, která přináší dostatečnou sílu pro hráče a tvůrce. Je poháněna architekturou Ada Lovelace (třetí generace NVIDIA RTX), která přináší nová jádra RT, jádra Tensor a multiprocesory pro streamování. Také poskytuje nejrealističtější hru světel a stínů s ray-tracingem se znatelně vyšším výkonem než řada RTX 30 a špičkové funkce umělé inteligence. Užijete si tak tu nejrealističtější grafiku, nejmodernější funkce a výkon umělé inteligence v tenkém a lehkém designu.

A rozhodně nesmíme zapomenout na mimořádný displej notebooku Acer Nitro 5. Zahrajte si nejnovější herní tituly ve Full HD rozlišení při 144Hz obnovovací frekvenci na displeji s technologií IPS, který nabízí ohromující obraz s těmi nejmenšími detaily. Užijte si hry na maximum díky 100% sRGB a téměř bezrámečkové obrazovce.

Výhody

 • Skvělý displej se 165Hz frekvencí
 • Výkonná grafika NVIDIA GeForce RTX 4050
 • Elegantní design a kvalitní zpracování
 • Nádherná RGB klávesnice s podsvícením
 • K dispozici celá řada příslušenství v podobném herním designu

Nevýhody

 • Menší výdrž baterie
 • Vyšší hmotnost

Nejlepší herní notebook okolo 30 tis. Kč – ASUS TUF Gaming A15


Herní notebook ASUS TUF Gaming A15
 • Cena:
 • Procesor: AMD Ryzen 7 7735HS
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB 140 W (MUX Switch)
 • Disk: SSD 1000 GB
 • RAM: 16 GB DDR5
 • Displej: 15,6", 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ ASUS TUF Gaming A15
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, antireflexní povrch, 144 Hz
Výdrž baterie 10 hodin
Konektory HDMI 2.1, 2× USB-A 3.2 Gen 2, 2× USB-C 3.2 Gen 2, RJ-45
Rozměry 354 × 251 × 24,9 mm
Hmotnost 2,2 kg

V cenové hladině kolem 30 tisíc se konečně dostáváme tam, kde dává hardwarová výbava prakticky neomezené možnosti v konzumaci těch nejlepších herních pecek. S notebookem ASUS TUF Gaming A15 se stanete vládci herního světa. Až 4,75GHz frekvence procesoru od AMD dostatečně podporuje grafiku NVIDIA GeForce RTX 4060. A ta podává skutečně dostatečný výkon pro Full HD rozlišení s vysokou snímkovou frekvencí. Obzvláště v kombinaci s celou řadou pokročilých technologií v čele s DLSS. Důležitým prvkem výbavy je též 16GB operační paměť RAM nebo 1TB SSD disk.

Díky tomu se prakticky nemusíte omezovat a naplno si tak vychutnáte 144Hz IPS displej s 15,6" úhlopříčkou. Takto nabušený notebook ASUS TUF Gaming A15 je nutné nadstandardně chladit. Ventilátory Arc Flow mají 84 lopatek s novým designem, které tlačí více vzduchu a způsobují menší turbulence. Aby rychle odváděl teplo, proudí vzduch až čtyřmi chladiči a vývody ventilátorů. Tato a další vylepšení umožňují ROG Boost přetaktovat GPU v režimu Turbo a poskytují další tepelnou rezervu, aby bylo možné dosahovat ještě vyšších taktů GPU a CPU

Přesnost a instinkt definují klávesnici inspirovanou klávesnicemi u stolních počítačů. Pět vyhrazených klávesových zkratek umísťuje často používané ovládací prvky na dosah ruky, takže můžete provádět rychlé úpravy, a přitom zůstat v centru dění. Větší izolované šipky a dobře rozmístěné funkční klávesy umožňují intuitivnější a přesnější orientaci. Zvýrazněte klíčové ovládací prvky pomocí RGB osvětlení jednotlivých kláves. Dopřejte si bezstarostné zadávání příkazů díky odolným spínačům kláves, které zvládnou více než 20 milionů stisků.

Výhody

 • Prémiový 144Hz displej s tenkými rámečky
 • Nejnovější 8jádrové CPU od AMD s frekvencí 4,75 GHz
 • Efektní RGB podsvícení klávesnice
 • Účinné chlazení zajistí pohodové provozní podmínky
 • Komplexní drátová i bezdrátová konektivita

Nevýhody

 • Přeci jen větší napájecí adaptér

Nejlepší herní notebook nad 35 tis. Kč – MSI Katana 15


Herní notebook MSI Katana 15
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i9 13900H Raptor Lake
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 4070 8GB 115 W
 • Disk: SSD 1000 GB
 • RAM: 16 GB DDR5
 • Displej: 165Hz s rozlišením 2 560 × 1 440

Další HW parametry

Typ MSI Katana 15
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, matný povrch, 1654 Hz
Výdrž baterie 9 hodin
Konektory HDMI 2.1, 2× USB-A 3.2 Gen 1, 1× USB-A 2.0, 1× USB-C 3.2 Gen 1, RJ-45
Rozměry 359 × 259 × 24,9 mm
Hmotnost 2,25 kg

Využijte ultimátní výkon mobilního procesoru Intel Core i9 13900H Raptor Lake. V notebooku MSI Katana 15 se totiž nachází 14jádrové monstrum s pracovní frekvencí až 5,4 GHz. Díky tomu máte jistotu, že laptop bude po hardwarové stránce skvěle sloužit několik dalších let. Obzvláště když zjistíte, že o grafickou stránku se stará našlapaná NVIDIA GeForce RTX 4070. Ideální pro QHD rozlišení a vysokou snímkovou frekvenci v libovolné hře.

V kompaktním šasi notebooku MSI Katana 15 je ukryt chladicí systém Cooler Boost 5. Konstrukce se šesti tepelnými trubicemi se zvětšeným vnitřním průměrem a dvěma ventilátory účinně snižuje teplotu a maximalizuje tok vzduchu pro plynulý herní výkon. Exkluzivní centrum MSI vám pomůže kompletně ovládat a přizpůsobovat váš notebook MSI Katana 15. Monitorování, úpravy, optimalizace a užitečné funkce jsou integrovány do jednoho jednotného systému. MSI centrum nabízí maximální flexibilitu s novými funkcemi, jako je vyhledávač obrázků Smart Image Finder, herní rozhraní MSI Companion a další, pro přizpůsobení podle vašich osobních preferencí.

Výhody

 • Atraktivní designové zpracování
 • Prémiový 15,6" IPS displej se 165Hz frekvencí
 • Skvělá grafika GeForce RTX 4070
 • 14jádrový/20vláknový procesor Intel i9
 • Podsvícená RGB klávesnice

Nevýhody

 • Jen jeden USB-C
i Mohlo by vás zajímat

Moderní herní notebooky jsou často po hardwarové stránce nadprůměrně vybavené. I proto vám takový notebook vydrží déle a bude se s ním celkově lépe pracovat. I přes vyšší pořizovací cenu herního notebooku tak máme za to, že vaše finance budou účelně využity.

Herní notebooky

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB17