Obnovit stránku
Nejlepší herní židle

Nejlepší herní židle 2019

Aktualizováno

Pohodlí při hraní je jedním ze základních předpokladů příjemného zážitku a v případě kompetitivních titulů i kvalitních výsledků. Kromě konstrukce a také designu je ale pro herní židle důležitá i řada dalších vlastností. Sezení na nich musí být například zdravé. V tomto článku si stručně povíme, jak herní židli vybrat, a na závěr představíme i nejlepší herní židle roku 2019.

Nejlepší herní židle 2019 – OBSAH

Jak vybrat herní židli

Kvalitní herní židle je pro každého, kdo se rád na několik hodin ztratí v herním světě, téměř povinností. Z dlouhého sezení u počítače totiž hrozí zdravotní problémy a na minimalizaci či úplnou eliminaci tohoto rizika jsou herní židle připraveny. Většina totiž disponuje nastavitelnými bederními a hlavovými opěrkami, takže se dokáží přizpůsobit poloze těla hráče a skvěle kopírují tvar zad, čímž minimalizují dopad na naše zdraví při delším hraní.

Výběrem židle vás detailněji provede video kanálu AlzaTube.

Další častou a důležitou vlastností převážně prémiových herních židlí je dynamické sezení. Díky široké možnosti nastavení židle a možnosti houpání poskytují herní židle se synchronní nebo asynchronní mechanikou hráči zdravější polohu při sezení. Ten tak nemusí sedět pořád v jedné strnulé poloze, ale během hraní se může libovolně protahovat bez omezení.

Nezanedbejte ani výběr materiálu. Ačkoliv kůže vypadá stylově a je odolná, hůře odvádí teplo, takže v létě se budete při vyšších teplotách potit. Dalším materiálem je textil, který u herních židlí moc často nenajdete, a když už ano, tak v kombinaci s jiným materiálem. Jeho výhodou je lepší prodyšnost, ale z důvodu ergonomie se u herních židlí moc nevyužívá. Nejvyužívanější je syntetická kůže (vyráběná z polyuretanu), která je vlastnostmi na půl cesty mezi textilem a kůží. Dobře se udržuje, opotřebovává se ale rychleji než pravá kůže.

Přehled nejlepších herních židlí 2019

DXRACER Formula

DXRACER Formula

 • Příznivá cena
 • Základní možnosti přizpůsobení
 • Dobrá podpěra zad

Proslulou sérii Formula od firmy DXRACER snad ani není třeba představovat. Jedná se o řadu herních židlí, kterou využívají běžní i profesionální hráči a streameři po celém světě. Existují varianty jak z látky, tak z umělé kůže. Relativně nízká cena za jednu z nejlepších značek na trhu je taktéž poměrně velké plus série Formula.

DXRACER Formula Židle DXRACER
Cougar ARMOR One

Cougar ARMOR One

 • Cena pro každého
 • Kvalitní a stylové zpracování
 • Spousta možností přizpůsobení

Herní židle Cougar ARMOR One se jistě počítá jako velmi dobrá možnost, pokud nechcete investovat příliš. Za svoji lákavou cenu totiž nabídne solidní ocelový rám, syntetickou kůži a také podporu beder a krku. Za varování stojí váhový limit 120 kg, který ovšem židli nijak neubírá na stylu a poměru cena/kvalita.

Cougar ARMOR One Židle Cougar
Arozzi Verona V2

Arozzi Verona V2

 • Široká možnost přizpůsobení včetně polštářků
 • Polstrované opěrky na ruce
 • Rám z kvalitních materiálů

Ze Švédska, ačkoliv to tak nezní, tady máme herní židli Arozzi Verona V2. Židle, jež nevyvratitelně cílí na pohodlí a spolehlivé zpracování, je k mání za poměrně přívětivou cenu. Kromě toho, že ji lze různě nastavovat, má také polštářky a opěrky na ruce vyrobené ze syntetické kůže.

Arozzi Verona V2 Židle Arozzi
CONNECT IT Gaming Chair

CONNECT IT Gaming Chair

 • Konstrukce z lehkého hliníku
 • Přizpůsobena pro rovná záda
 • Možnosti přizpůsobení

Preferujete české produkty? Tuzemská firma CONNECT IT vám nabízí svou herní židli CONNECT IT Gaming Chair. Prioritou je i zde především zdravý posed, ale také zajímavý design. Syntetická kůže zde má zajímavou karbonovou texturu a spolehnout se můžete na kvalitní materiály. Židle se navíc skvěle hodí i pro sedavá zaměstnání

CONNECT IT Gaming Chair Židle CONNECT IT
DXRACER King

DXRACER King

 • Prémiová herní židle pro náročné
 • Přidané polstrování pro větší komfort
 • Luxusní zpracování a design

Pokud si potrpíte na špičkové zpracování a prémiové pohodlí, máme tu pro vás DXRACER King. Série King disponuje čalouněním ze syntetické kůže, kterého není zrovna málo. Sedák je vypolstrovaný tak, že si budete připadat téměř jako král na trůně. Samozřejmostí jsou bederní a krční polštářky a také zahnutí až do 150°, takže si můžete bez problémů i lehnout a protáhnout se.

DXRACER King Židle DXRACER
Trust GXT 706 Rona

Trust GXT 706 Rona

 • Přívětivá cena
 • Kombinace síťoviny a syntetické kůže
 • Opěrka na nohy

Nakonec jsme si pro vás nechali trochu nezvyklého zástupce herních židlí. Trust GXT 706 Rona přichází s kombinací síťoviny a kůže, což může zprvu vypadat trochu podivně, ale vlastně je to chytré. Výrobce tak totiž dosáhl skvělé prodyšnosti, ale stále zůstalo místo na design. K robustní konstrukci je připevněna ještě složitelná opěrka na nohy, s níž můžete o něco snáze odpočívat.

Trust GXT 706 Rona Židle Trust
P-DC1-WEB19