Obnovit stránku

Niceboy Hive Podsie 3

Niceboy HIVE Podsie 3 (RECENZE): Levná sluchátka, která velmi překvapí

Recenze

Aktualizováno • Autor: Jiří V. Matýsek

Společnost Niceboy se na trhu svými sluchátky, přenosnými reproduktory, hodinkami i produkty chytré domácnosti velmi dobře etablovala. Nabízí příjemný poměr ceny a kvality, zajímavou technologickou výbavu i solidní řemeslné zpracování. Dostali jsme možnost otestovat TWS sluchátka Niceboy HIVE Podsie 3, tedy již třetí generaci tohoto modelu. Jaké jsou špunty, které pořídíte za zhruba 1 200 Kč, co nabídnou a kde se muselo nutně šetřit?

Niceboy HIVE Podsie 3 (RECENZE) – OBSAH

 1. HIVE Podsie 3 jsou praktická sluchátka ideální na cesty
 2. Niceboy HIVE Podsie 3 nabídnou jednoduchý, ale funkční design
 3. Náušníky pro různé uši
 4. Niceboy HIVE Podsie 3 se ovládají pomocí tlačítek
 5. HIVE Podsie 3 nemají ANC, okolí ale izolují solidně
 6. Užitečná aplikace Niceboy ION i široké možnosti přizpůsobení
 7. S Niceboy HIVE Podsie 3 strávíte poslechem dlouhé hodiny
 8. Kvalita zvuku Niceboy HIVE Podsie 3 překvapí
 9. Recenze Niceboy HIVE Podsie 3: hodnocení

HIVE Podsie 3 jsou praktická sluchátka ideální na cesty

V rámci nabídky True-Wireless sluchátek značky Niceboy patří Niceboy Podsie 3 do vyšší střední třídy. Nižší třídu zastupují např. HIVE Pins nebo HIVE Drops, tu vyšší naopak HIVE Pods 3 Pro. Třetí generace Niceboy Podsie chce být praktickými sluchátky s dobrou výdrží baterie, kompaktními rozměry i dobrou zvukovou kvalitou. Jak se dařilo? Velice dobře, ale nepředbíhejme.

True-Wireless sluchátka, tedy taková sluchátka, která se ke zdroji zvuku, nejčastěji mobilnímu telefonu, připojují prostřednictvím technologie Bluetooth, jsou dnes naprosto běžnou součástí výbavy k telefonům. Bodují zejména praktičností a malými rozměry. Za sebe nicméně musím uvést toto – k celé módě TWS sluchátek jsem byl poněkud skeptický. Poslech hudby mám rád v odpovídající kvalitě, kterou mi zatím TWS sluchátka, která jsem měl možnost vyzkoušet, úplně nedávala. Proto jsem zůstával věrný svým náhlavním Bluetooth sluchátkům a nedám na ně dopustit.

Niceboy HIVE Podsie 3, recenze Niceboy HIVE Podsie 3, recenze

Niceboy HIVE Podsie 3 nabídnou jednoduchý, ale funkční design

K Niceboy HIVE Podsie 3 jsem proto přistupoval opatrně, ba rezervovaně. Musím říct, že jsem se mýlil. Tohle jsou opravdu sluchátka, která, s ohledem na svou nízkou cenu, velice příjemně překvapí. Sluchátka jsem dostal na otestování v černé barvě, k dispozici je ještě bílá (tzv. Polar White) varianta.

V rozměrově malé žlutobílé krabičce naleznete sluchátka samotná, dobíjecí pouzdro, náhradní náušníky o dvou různých velikostech, kraťoučký USB-C kabel k dobíjení pouzdra a stručnou uživatelskou příručku, která je samozřejmě i v českém jazyce. Čili odpovídající výbava, která nabídne vše potřebné, ale ničím nepřekvapí.

Niceboy Hive Podsie 3, recenze, obsah balení
Ke sluchátkům dostanete dobíjecí pouzdro, kabel a jednoduchý návod k použití.

Dodávané dobíjecí pouzdro schováte do dlaně, má pouze 5,5 na 4,5 na 2 cm. Niceboy nevyužil populární oválný tvar, pouzdro působí spíše obdélníkovým dojmem a musím říct, že se mi vcelku líbí. Mimo jiné i kvůli matnému povrchu, na kterém jen málo ulpívá mastnota či pot z rukou. Na přední straně najdeme bílý nápis Niceboy a čtveřici diod coby indikátor stavu nabití, na zadní straně je pak USB-C konektor pro připojení nabíječky.

i

Niceboy přichází s novinkou v podobě bezdrátových bluetooth sluchátek Niceboy HIVE Drops

Ke sluchátkům samotným se dostanete po odklopení víčka. Leží každé ve vlastní dobíjecí kolébce, kladně hodnotím to, že je v podstatě nelze připojit špatně, dají se uložit jen jedním jediným způsobem.

Niceboy Hive Podsie 3, recenze, balení Niceboy Hive Podsie 3, recenze, balení

Sluchátka dostala velmi úsporné balení.

Náušníky pro různé uši

První, co jsem musel po vytažení z krabičky udělat, byla výměna gumových náušníků. Ty nasazené od výrobce (byla to největší varianta) byly prostě moc velké. Použil jsem tu nejmenší a sluchátka v uších netlačí, dobře se vkládají i vyndávají a jsou pohodlná i při delším nošení v řádu hodin.

Samotná sluchátka mají mírně baculatý oválný tvar, který do ucha dobře zapadne. Při nošení působí Niceboy Hive Podsie 3 vcelku nenápadně. Zmínku zaslouží zvýšená odolnost proti vlhkosti a prachu certifikovaná na hodnotu IP54.

Niceboy Hive Podsie 3, recenze
Niceboy pro svá sluchátka zvolil jednoduchý, ale funkční design.

Niceboy HIVE Podsie 3 se ovládají pomocí tlačítek

O ovládání HIVE Podsie 3 se stará dvojice multifunkčních tlačítek, na každém sluchátku jedno. Výrobce tedy nepoužil dotykové plošky a gesta, sluchátka se ovládají nejrůznějšími kombinacemi stisků. Například jeden stisk kteréhokoliv tlačítka spustí nebo pozastaví přehrávání či přijme/položí hovor, dvojím stiskem vpravo zvýšíte hlasitost a dvojím stiskem vlevo ji naopak snížíte atd.

Není to bohužel zrovna komfortní řešení. Častokrát jsem tlačítko hledal, mačkání není pro ucho zrovna příjemné, a častěji jsem proto využíval jen ono jedno stisknutí pro pozastavení. Vše ostatní jsem raději řešil v připojeném telefonu.

À propos: Samotné prvotní spárování je hračka na třicet sekund, dále se není potřeba o nic starat. Sluchátka se se zařízením spárují prakticky okamžitě po jejich vytažení z pouzdra, a když je zase šoupnete do krabičky zpátky, odpojí se. Je to pohodlné, rychlé a uživatelsky velmi příjemné.

i

Sluchátka Niceboy HIVE 3 Aura ANC nabídnou dlouhý poslech a potlačení vnějšího hluku

HIVE Podsie 3 nemají ANC, okolí ale izolují solidně

Samozřejmou a nezbytnou funkcí bezdrátových sluchátek je dnes handsfree volání. I to samozřejmě Niceboy HIVE Podsie 3 umí. Zvládají to v zásadě dobře, nicméně je to jeden ze slabších bodů těchto sluchátek. Zvukově totiž nejsou hovory nic moc. Na straně posluchače je zvuk poměrně ostrý, naopak na straně volajícího zní docela z dálky. V určitých situacích to dobře poslouží, nějak si ale nedovedu představit, že bych volání tímto způsobem vyhledával.

Sluchátka nenabízí ANC, tedy aktivní eliminaci hluku, nicméně pasivně vytváří velmi dobrou izolaci vůči okolnímu hluku. Niceboy HIVE Podsie 3 jsem testoval mimo jiné i na dlouhé cestě vlakem a okolní ruch nebyl nijak zásadně rušivý. Změnil se v indiferentní šum, který při poslechu nijak nerušil. Hodně tedy záleží, jakým způsobem sluchátka do uší zasunete, jde tak v podstatě nepřímo ovlivňovat prostupnost této bariéry.

Niceboy Hive Podsie 3, recenze, design
Sluchátka výborně drží v uších a jsou pohodlná i při delším poslechu.

Užitečná aplikace Niceboy ION i široké možnosti přizpůsobení

Niceboy HIVE Podsie 3 můžete propojit i s aplikací Niceboy ION (k dispozici pro Android i iOS), která je jakýmsi centrem pro ovládání všech zařízení od značky Niceboy. K používání sluchátek ji nepotřebujete, o správnou funkci se postará samotné Bluetooth v telefonu, nicméně přijdete tak o pár zajímavých funkcí.

i

Niceboy PILOT Q9 Radar (RECENZE): povedená autokamera s mnoha funkcemi

Hudební fajnšmekry potěší několik zvukových módů (např. rock, jazz, pop – ten nabízí zvukově nejplnější zážitek a je tak z mého pohledu nejuniverzálnější, a to zdaleka nejen na popovou muziku) i možnost poměrně detailně si přizpůsobit zvuk přesně pro svoje uši. Pro zapomnětlivé je připravena možnost nechat si sluchátka najít, resp. ukázat jejich poslední online polohu (vypnutá sluchátka vám aplikace nenajde).

Niceboy Hive Podsie 3, recenze, aplikace Niceboy Hive Podsie 3, recenze, aplikace

Sluchátka můžete detailně nastavit v aplikaci Niceboy ION.

S Niceboy HIVE Podsie 3 strávíte poslechem dlouhé hodiny

Výrobce slibuje výdrž baterie až 35 hodin, samozřejmě s použitím dobíjecího pouzdra. Nevidím žádný důvod to rozporovat. Přesný čas jsem si neměřil, faktem nicméně zůstává, že jsem za zhruba týden pravidelného testování pouzdro nabíjel vlastně jen jednou, a to na konci zmíněného období. Samotné nabíjení baterie s kapacitou 500 mAh trvá maximálně dvě hodiny. Bezdrátové nabíjení zde bohužel není, ale to už bychom se pohybovali v jiné cenové kategorii.

Niceboy Hive Podsie 3, recenze, pouzdro
Nabíjecí pouzdro Niceboy HIVE Podsie 3 strčíte doslova do kapsy.

Kvalita zvuku Niceboy HIVE Podsie 3 překvapí

Na závěr jsem si nechal to nejpodstatnější – zvuk. A tady Niceboy HIVE Podsie 3 opravdu překvapila. Myslím, že už jsem slyšel řadu sluchátek, vím, co je pro moje uši dobrý zvuk, a tahle maličká sluchátka (měniče mají průměr 8 mm) hrají prostě skvěle. Jistě, jsou tu jisté konstrukční limity, ale troufnu si tvrdit, že bez problémů dorovnávají mnohá náhlavní sluchátka střední třídy. 

i

Niceboy X-fit Watch 2 Lite (PREVIEW) – poctivé chytré hodinky za tisícovku

Hi-fi to není, ale i přesto nabídnou příjemný, neunavující zvuk s měkkými basy, plnými středy a pichlavými výškami (místy možná až moc, zejména u mluveného slova, ale ledacos srovnají nabízené zvukové módy). Zvuk má detaily, je dostatečně hutný. Musím říct, že jsem docela zíral. Obzvláště v této cenové kategorii. Zkoušel jsem na nich ledacos – metal, podcasty, rock, jazz i zvukově bohatou a dynamickou elektroniku. Nikde jsem nenarazil na cokoliv, co by vadilo.

Recenze Niceboy Hive Podsie 3: hodnocení

Niceboy Hive Podsie 3; recenze

Niceboy HIVE Podsie 3

Sluchátka

Niceboy HIVE Podsie 3 jsou sluchátka, která si chci pořídit. Nejen že překvapila, ale hlavně skvěle plní roli cestovních sluchátek, kdy jsou ta velká náhlavní příliš nepraktická. Nízká cena si vyžádala několik ústupků, zejména chybějící ANC a ovládání pouze pomocí tlačítek. Bohatě to však vyvažuje pohodlí, dlouhá výdrž a zejména kvalita zvuku, která mě, nebojím se říci, ohromila.

Klady

 • Vynikající zvuk
 • Sympatický design
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Rychlé párování s telefonem
 • Rychlé dobíjení pouzdra

Zápory

 • Nepraktické ovládání pomocí tlačítek
 • Schází ANC
 • Zvukově slabší telefonování
i Mohlo by vás zajímat

Se sluchátky Niceboy HIVE Podsie 3 chybu neuděláte. Pokud pro vás hraje důležitou roli cena a nechce se vám investovat do produktů od velkých hráčů na trhu jako Apple nebo Sony, zkuste Niceboy. Za velmi příznivý peníz vám nabídnou vynikající zvukovou kvalitu i design, který neurazí.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB19