Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nová generace SSD disků ve formátu M.2

Solid-state drive, zkráceně SSD, jsou disky, které na rozdíl od těch běžných plotnových neobsahují žádné pohyblivé mechanické části. Rychlost startu, čtení i zápisu jsou v porovnání s HDD disky několikanásobné. SSD disky jsou menší, tišší a také jejich spotřeba je nesrovnatelně nižší. Díky tomu si už získaly své místo jak v laptopech a tabletech, tak i ve stolních počítačích.

Nový formát M.2 je určený pro vnitřní montáž do sběrnice PCI-Express nebo vysokorychlostního rozhraní SATA III. Dosahuje ještě menších rozměrů, dvojnásobné kapacity SSD, navíc umožňuje využití pokročilých funkcí. Je tak ideální všude tam, kde je potřeba vtěsnat maximální výkon a spolehlivost na minimální plochu.

V nabídce Alza.cz nyní najdete pět nových SSD formátu M.2 od firem Intel a Crucial. Obě patří mezi tahouny segmentu a disponují nejvyspělejšími technologiemi. Z kapacit od 80 GB do 480 GB si jistě nebudete mít problém vybrat. V blízké budoucnosti se rozhodně můžete těšit na nové přírůstky v této kategorii.

Jednou z novinek u SSD disků je revoluční Intel Optane. Jedná se o první SSD disk s pamětí 3D XPoint. Dokáže zrychlit váš PC až o 28 % a načítání her dokonce až o 65 %.

O firmě Intel 
Založena1968
Sídlo firmyUSA, Kalifornie
Webové stránkywww.intel.com

O firmě Crucial 
Založena1978
Sídlo firmyUSA, Idaho
Webové stránkywww.crucial.com
WEB9