Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Akční sci-fi Outriders konečně přináší nové informace a záběry (NOVINKA)

Aktualizováno

Ve čtvrtek 13. února od cca čtvrt na deset večer proběhl stream se zástupci studia People Can Fly, kde se rozpovídali o jejich připravované kooperativní sci-fi akci Outriders. Ta sice byla oznámena na loňské E3, od té doby se ale po ní tak trochu slehla zem, což teď tvůrci bohatě vyvážili opravdu velkou porcí nových informací a ukázek, které najdete v našem článku. Tak směle do čtení.

NovinkyOznámeníSpekulace

Outriders; screenshot: key art

Části článku:


Outriders – Novinky

  1. (16. 2. 2020) Outriders – Čekáááám na signáááál
  2. HW nároky pro Outriders PC

Outriders – Čekáááám na signáááál

• Novinka: 17. 2. 2020 • Autor: Štěpán Lenk

V rámci oficiálního streamu zmíněného v úvodu si slovo vzali ředitel projektu Bartosz Kmita a hlavní scénárista Joshua Rubin ze studia People Can Fly (Painkiller, Bulletstorm), kteří nám svoji zajímavě se profilující hru zase o něco více přiblížili. Outriders se odehrává v nepříliš pozitivní budoucnosti, kdy planeta Země už není příliš relevantním termínem a hvězdná loď s 500 kolonisty hledá v hlubokém vesmíru nějaké místo, které by mohla opět prohlásit svým domovem.

Naštěstí narazí na planetu Enoch, jež oplývá dýchatelnou atmosférou a příznivými podmínkami potřebnými pro přežití lidské rasy. Když ale kolonisté zvaní Outriders z povrchu planety zachytí záhadný signál, nenapadne je nic lepšího než se jít podívat, kdo ho vysílá, protože nikdo z nich zřejmě neviděl žádný sci-fi film a neví, že záhadné signály z vesmíru jsou vždycky znamením potíží.

Outriders; wallpaper: Enoch
Enoch je planeta v mnoha ohledech podobná Zemi, pro kolonisty se tedy stane symbolem naděje pro nový domov.

Takže když se pak objeví jakási podivná metafyzická anomálie, navíc doprovázená nezvykle silnou bouří, všichni jsou strašně překvapení, že jejich poklidná mise jde k čertu. Část z kolonistů, kterým se podařilo dostat se v bezpečí na loď, je nucena ponořit se do kryospánku, zbytek posádky ovšem zůstal na pospas zuřícím živlům planety Enoch. Někdo ale zjevně zapomněl nastavit budíka, protože než se kolonisté zase proberou, čas poskočí o dlouhých 30 let. A všechno je najednou jinak.

Fauna a flora planety prošla významnou (čti nebezpečnou) evolucí, stejně tak i někteří kolonisté (včetně hráčů), kteří teď disponující fascinujícími schopnostmi. Zdejší svět je ovšem zmítán i brutálním válečným konfliktem, který teď zuří mezi bývalými potenciálními kolonisty, jimž se nepodařilo schovat se do bezpečí. Anomálie totiž vyřadila veškerou pokročilou techniku a úspěšné osídlení nové planety naprosto znemožnila. A přeživší posádka se na vlastní kůži přesvědčila, že budování civilizace od nuly není žádný med. Vítejte v Outriders.

Tvůrci ze studia People Can Fly hráčům slibují silně příběhově orientované dobrodružství a propracovaný svět s hlubokou mytologií, jež budete postupně odhalovat a přicházet na to, co se vlastně stalo a proč. Zároveň by mělo nabídnout syrovou a nepříjemnou atmosféru, kde navíc podle slov Joshuy Rubina nebude mnoho kladných postav (týká se to i hlavního hrdiny). Což by mohlo zase po delší době vyústit v opravdu zajímavý sci-fi titul, kde nepůjde o stokrát omílanou záchranu vesmíru a podíváme se taky na opačnou stranu spektra lidské morálky.

Outriders – World and Story (Trailer)

Studio People Can Fly slibuje zábavnou hratelnost, temnou atmosféru a zajímavý příběh. Tak snad alespoň z poloviny svým slibům dostojí.

Outriders – Klasická povolání se sci-fi příchutí

Outriders bude kooperativní akční hra se silnými RPG prvky až pro tři hráče, kde se kromě palných zbraní budete moci ohánět i speciálními schopnostmi, jak už jsem nakousnul o pár řádků výše. Přístup k jednotlivým dovednostem vám zajistí tři hratelné postavy – Pyromancer, Trickster a Devastator.

Pyromancer bude zřejmě jakousi variací na klasického kouzelníka využívajícího sílu ohnivého elementu, respektive vulkanické energie. Podle rozsáhlého exkluzivního preview na serveru Game Informer Pyromanceři nebudou disponovat kdovíjak velkým počtem hit pointů, tento nedostatek ale hravě vykompenzují svými ohnivými útoky, přičemž zabíjením nepřátel zároveň regenerují i svoje zdraví. Mezi jeho charakteristické schopnosti by měla patřit termální bomba (Thermal Bomb), která jednak vaše nepřátele zapálí, ale v případě jejich úmrtí ještě přidá efektní explozi navrch. Další dovedností by měla být Heatwave, jež vám umožní vysílat ohnivé vlny vstříc nepřátelům usilujícím o váš život. No prostě, asi už chápete, že kolem Pyromancera bude neustále velmi příjemné teplo.

Outriders – Classes and Powers (Trailer)

Pyromancer, Trickster, Devastator – 3 povolání, za která si budete moci v Outriders zahrát.

Na rozdíl od vcelku přímočarého Pyromancera bude Trickster velmi nepředvídatelným povoláním, za což mohou především jeho teleportační dovednosti. V základu má hned dvě – první mu umožní si vytvořit jakýsi únikový bod, do kterého se může v případě potřeby okamžitě přemístit. A ta druhá vám zase umožní si na bojišti vybrat konkrétního nepřítele a okamžitě se mu přemístit za záda, což vám poskytne příležitost zasadit zdrcující útok ze zálohy.

Trickster ale bude i expertem na všemožné hrátky s časem, například pomocí schopnosti Slow Trap dokáže zpomalovat nejen své protivníky, ale i jejich letící náboje, což je ideální v situaci, kdy se se svými spoluhráči ocitnete v křížové palbě. Trickster by měl podle slov tvůrců být hodně efektivní postavou na boj zblízka, jelikož si zabíjením nepřátel v těsné blízkosti kromě zvyšování ega zároveň doplňují i zdraví.

A v neposlední řadě přichází na scénu Devastator, muž (nebo žena) stejně jemný jako jeho (její) přezdívka. V podstatě se jedná o klasického tanka – spousta HP a hrubá síla nablízko. Jednou z hlavních předností Devastatora je Golem, tedy schopnost své tělo pokrýt jakýmsi kamenným brněním, které pohlcuje veškerá zranění. Kromě toho ale dokáže i odrážet nepřátelské kulky a pak je vrhat po jejich předchozích vlastnících, nemluvě o rychlých skocích s drtivým dopadem, což je ideálním způsobem jak se rychle dostat do víru dění.

Outriders; screenshot: Pyromancer Outriders; screenshot: Trickster Outriders; screenshot: Devastator
Outriders je akční hra s hlubokými RPG mechanikami, buďte si tedy jisti, že dovednostní stromy zde nebudou chybět.

Každé povolání bude samozřejmě disponovat propracovaným stromem dovedností, které budete moci postupně odemykat a tvorbu postavy tak budete moci maximálně přizpůsobit vlastnímu hernímu stylu, Outriders tedy budou obsahovat i poměrně robustní RPG mechanismy, což jednoznačně vítáme.

Ouriders – Dynamická akce a bohatá customizace

Co se hratelnosti týče, střílení a speciální schopnosti zde budou hrát prim, nemalý důraz ovšem bude kladen i na schovávání se za překážkami, které by údajně mělo být responzivní a krásně plynulé. Podle dostupných záběrů mi tak Outriders na první pohled připomněli The Division, ovšem situované do značně pochmurného sci-fi světa.

Customizace vaší postavy bude v Outriders založena především na sbírání stále lepšího lootu, ať už se jedná o zbraně, zbroje či další výbavu. Zajímavé je, že byť se jedná o sci-fi akci, na lasery a další hi-tech kvéry zde podle tvůrců nenarazíte. Zmíněná anomálie totiž vyřadila z provozu jakoukoli techniku složitější než žárovka, zbraně zde tedy budou střílet klasické hmotné projektily a budou působit hodně retro dojmem.

Outriders – RPG Depth & Customization (Trailer)

Customizace zbraní, zbroje a dokonce i vozidel bude v Outriders hrát velkou roli.

Tvůrci se nebáli sáhnout po přirovnání ke zbraním z první světové války, zároveň ale dodali, že to se bude týkat především začátku hry. Čím dále totiž postoupíte v příběhu, tím častěji budete narážet na výstřední mimozemské, místy až skoro hororové designy. Prioritou tvůrců při vývoji Outriders ovšem je především dobrý pocit ze střelby, aby každý výstřel byl cítit a zbraně nepůsobily jako špuntovky na pouti.

Během vašeho putování planetou Enoch narazíte hned na několik lidských osad, přičemž mezi nimi budete přejíždět pomocí speciálních obrněných vozů. Ty budou sloužit jako vaše mobilní základna, bohužel je ale nebudete moci řídit, na to budete mít vlastního řidiče. Své vozidlo ovšem budete moci upgradovat, customizovat (například trofejemi zabitých monster), budete zde moci craftovat lepší výbavu, ukládat nepotřebné předměty do truhel, pravděpodobně i obchodovat a tak podobně.

Outriders – slova naděje na závěr

Tvůrci ze studia People Can Fly po dlouhém mlčení vypustili ven opravdu solidní nálož nových informací. Outriders se podle prvních ukázek jeví jako nadmíru nadějná kooperativní akce s RPG prvky, která navíc (kromě PC) vyjde jak na aktuální generaci konzolí, tak i na tu nejnovější, jež dorazí na konci tohoto roku. Zatím poskrovná sbírka launch titulů PS5 a Xbox Series X se tak rozrostla o další zajímavý exemplář. Přesné datum vydání hry zatím bohužel není známo, počítá se ale s Vánoci 2020, a to pro platformy PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X.

• Zdroje: outriders.square-enix-games.comYouTube, GameInformer

Outriders – přežijete průzkum neúprosného vesmíru?

• Oznámení: 17. 6. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Polské studio People Can Fly (Bulletstorm, Gears of War: Judgment, Painkiller) ve spolupráci s japonským vydavatelem Square Enix pracují na kooperativní střílečce z pohledu třetí osoby – Outriders. Ta by nás měla zavést do nepříliš pozitivní budoucnosti, kdy je lidstvo na pokraji vyhynutí a vysílá tři odvážné dobrovolníky, aby okoukli případného kandidáta na náš druhý domov – planetu Enoch. Ještě než tam ale dorazí, jejich loď je poškozena a oni se tak dostanou na úplně jiný svět, kde jim půjde po krku takřka vše, co se jen pohne. A k tomu všemu se objeví tajemný signál, který se trojice odvážných astronautů rozhodne prozkoumat.

Outriders - Official Announce Trailer | E3 2019

Podívejte se na oficiální E3 trailer nejnovějšího titulu studia People Can Fly.

Námět sice lehce připomíná sci-fi klasiku Vetřelec, Outriders ale i přes svou poměrně ponurou atmosféru mají blíže ke klasické střílečce než k hororu. Lidé ze studia People Can Fly tvrdí, že Outriders budou mít silnou dějovou linii, akce ale bude hrát prim. K dispozici budete mít slušnou řádku střelných zbraní s dosti netradičním vzhledem, proti agresivním mimozemských formám to ale možná bude stále málo. Tento boj o přežití budete moci absolvovat sami, případně vám mohou pomoci až dva další hráči, kteří se mohou připojit a odpojit prakticky kdykoli.

Outriders se tváří jako slibný počin, autoři přeci jen v minulosti několikrát předvedli, že akční hry mají víceméně v malíčku. Můžeme jen doufat, že z toho nevypadli. Více informací bychom se o této akční hře pro platformy PC, PS4 a Xbox One měli dozvědět ještě v průběhu tohoto roku, datum vydání je zatím stanoveno na léto 2020

• Zdroje: YouTube

Outriders – Spekulace

  1. Vesmírná plavba k planetě Enoch
  2. Kde nastane v Outriders problém?

Vesmírná plavba k planetě Enoch

• Spekulace: 4. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Píše se rok 2076 a Země se z blíže nevysvětlitelných příčin stává neobyvatelnou. Jako poslední naděje vysílá lidstvo vesmírný koráb Flores směrem k planetě Enoch, k níž se upírají naděje pozemšťanů. Tyto řádky nám musí stačit jako základní premisa pro dosud pouze naznačovaný titul Outriders, který na své E3 konferenci 10. června představí společnost Square Enix. Díky promyšlené twitterové kampani máme alespoň útržkovité informace, o co v zajímavém projektu půjde. Několik zpráv vycházejících od 1. května dokázalo vymalovat parádní sci-fi atmosféru s příjemným mrazením v zádech. Co tedy zatím o Outsiders víme?

Z palubních deníků Simona B. Archana, velitele lodi Flores, vyčteme, že se svou posádkou vydal směrem k neznámé planetě Enoch, jež má spasit lidstvo. Cestování zcela jistě nebude otázkou okamžiku, protože posádka musí absolvovat většinu trasy v kryokomorách. S jistotou můžeme tvrdit, že se na lodi vyskytují vojáci pod velením majora Maxwella, který nemá rád jakéhosi kapitána Tannera doprovázeného podivnými Outridery. Kdo, popř. co jsou Outrideři, prozatím nemáme ani tušení, ale vzhledem k poslednímu tweetu s kratičkým videem si risknu tipnout, že jde buď o mimozemskou formu života, či geneticky modifikované jedince lidského pokolení. Snad jsem úplně nepřestřelil.

Kde nastane v Outriders problém?

Mimo krátkých automatizovaných zpráv samotné lodi Flores prozradil rozmrazený velitel Archan, že byl ztracen kontakt se Zemí, ale posádka se bezpečně dopravila na orbitu planety Enoch, která je připravena k osídlení. A zde mohou začít naše bujné spekulace, oč vlastně v Outriders půjde. Nabízí se vesmírná akce s prvky survivalu proti vyvinutějšímu nepříteli. Zde by si mohli mnout ruce především fandové snímku Prometheus, jenž mi okamžitě vytanul na mysli při zhlédnutí krátkého teaseru. Samozřejmě se nabízí také více adventurní pojetí, anebo méně pravděpodobná realtimová strategie (Square Enix se do podobných kousků moc nepouští).

Osobně očekávám spíše syrovější, až hororové ladění, které odpovídá chladnému vesmíru. Ať už si myslíme cokoliv, více informací dostaneme už příští týden na výstavě E3. Třeba se vyplní tajný sen mých marveláckých kolegů, kteří doufají v další superhrdinský projekt (jména Flores i Enoch se v komiksové mytologii objevují, a značně obecný název Outriders sloužil také pro jedny z Thanosových poskoků). Sám bych ovšem čekal ryze novou značku se sci-fi náplní, která ukáže, že vesmír není tak prázdný, jak se o něm tvrdí.

• Zdroje: Twitter

HW nároky pro Outriders PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém bude oznámeno bude oznámeno
Procesor bude oznámeno bude oznámeno
Grafická karta bude oznámeno bude oznámeno
DirectX bude oznámeno bude oznámeno
Operační paměť bude oznámeno bude oznámeno
Pevný disk bude oznámeno bude oznámeno
i Mohlo by vás zajímat

Outriders by měli dorazit na Vánoce 2020 a to na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X. O novinkách vás budeme informovat.

P-DC1-WEB14