Obnovit stránku

Od 10.5. jsou pro vás všechny  naše pobočky opět otevřeny. Máme pro vás tisíce produktů skladem a ihned k odběru, rychle a bezpečně.

Pomáháme po červnových povodních 2013


Alza.cz se rozhodla podpořit vybrané instituce a rozdělit celkem 1 milion Kč na pomoc nejpotřebnějším, jako jsou děti, senioři a lidé s postižením.


Domov Svojšice
 

Domov Svojšice poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění, osobnám se stařeckou demencí a ostatními typy demencí, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.
 
Zámek Svojšice je pro sociální a charitativní účely vyčleněn již od roku 1949.


Kvůli záplavám bylo evakuováno 110 klientů. Ve Svojšicích se protrhla soustava rybníků a voda se dostala do zámku. Klienti Domova, jimiž jsou mentálně postižení a psychicky nemocní lidé, byli přemístěni do školní jídelny a restaurace v obci.

Domov Svojšice děkoval za poskytnutí daru Alze v Pražském deníku.Základní škola KomenskéhoZŠ Komenského Kralupy nad Vltavou byla povodní zasažena již podruhé. Prvně v roce 2002 a nyní. Voda zasáhla veškeré zrekonstruované prostory školních družin, šatny, školní hřiště včetně jeho vybavení, ale také sklad učebnic.

Mateřská škola ČtyřlístekTaké MŠ Čtyřlístek Terezín byla podovní zasažena již podruhé. Je také zasáhly povodně roku 2002. Mateřská škola se navíc v posledním období potýká s nedostatkem financí. Čtyřlístek tak za finanční podporu od Alzy zajistí obnovu především elektroniky.

Červený Mlýn VšestudyDomov poskytuje pobytovou službu osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Cílem domova pro seniory Červený Mlýn Všestudy je:
 

  • poskytovat služby na základě individuálně určených potřeb klientů
  • podporovat rozvoj samostatnosti klientů

Také všichni jeho obyvatelé museli být kvůli povodním evakuováni.

P-DC1-WEB12