Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Recenze - HP OfficeJet 7110

Na zařízení s možností tisku formátu A3+ je tato tiskárna příjemně malá (58,5 cm × 42 cm × 19 cm), daní za to je ale pouze přední podávání média bez možnosti přímého průchodu, takže tisknout lze pouze na ohebné papíry s gramáží do 250 g/m2. Přední podavač disponuje velkým prostorem pro 250 listů, na výstupní lištu se jich vejde 75. S ohledem na kancelářské využití jsme v základní výbavě testovaného modelu postrádali duplexní jednotku.

Desetistránkový obchodní dopis dokáže tiskárna zpracovat za 55 sekund, přičemž první strana ji opustí cca za 10 sekund. V režimu rychlého tisku zvládla 18 stran nejrychleji za 70 sekund, protože si nikdy nezapomněla během tisku vyčistit hlavu. Grafický tisk formátu A3 tiskárně zabral 3 minuty a 10 sekund.

HP 7110 tiskne ze čtyř samostatných kartridží, přičemž s velkokapacitními zásobníky 932XL (K) a 933XL (C,M,Y) by se tiskové náklady na A4 (20% pokrytí) měly pohybovat na vynikající úrovni 1,50 Kč za stránku. Jedna ČB 5% strana pak vyjde cca na 0,57 Kč, takže HP nasadilo barevné kartridže levněji než černobílé. Zkoušeli jsme tisk pouze pomocí černé, a i když tiskárna hlásí, že v některém z CMY zásobníků došel inkoust, umožňuje tisk pouze pomocí černého inkoustu.

Kvalita tisku odpovídá kancelářským potřebám, grafiku tiskne zařízení pěkně a přesně, fotografie však na první pohled prozrazují, že jsou zpracovány pouze pomocí čtyř barev, takže pokud byste hledali inkoustovou tiskárnu na výrobu domácích A3+ fotografií, doporučujeme spíše modely s větším počtem zásobníků. Pro potřeby například realitní kanceláře je ale fototisk naprosto dostačující. V klidovém režimu činí příkon tiskárny 1,6 W, se zapnutou Wi-Fi pak 2,5 W.

Velmi dobrý 1,8
P-DC1-WEB12