Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Sony Xperia X2 a její (ne)odhalení

Velkolepá konference MWC 2017 již proběhla a my jsme byli při tom! Ne všechny spekulace o příchodu nových technologií, mobilů a dalších zařízení se vždy vyplní. Jednou z nich byla i spekulace o Sony Xperia X2, v tomto případě jsme se dost spálili. Očekávané uveřejnění telefonu totiž neproběhlo.

Alzák neví; spekulace nevyšly

Sony Xperia X2 nebyl představen na MWC 2017

V Barceloně, konkrétně v únoru 2017, neproběhlo očekávané uveřejnění možné vlajkové lodi Sony Xperia X2. Avšak Sony Mobile zveřejnil jinou novinku, a to Sony Xperia XZ Premium. Označení, o kterém se příliš nemluvilo, nicméně máme tu čest s novou vlajkovou lodí.

i Nenechte si ujít!
Recenze Sony Xperia XZ Premium

Displej nabídne Xperia X2 s velikostí 5 - 5,5"

Podle domněnek bude Sony Xperia X2 vybavena displejem o velikosti 5 nebo 5,5" - ve hře je ovšem také varianta 5,2". Tato myšlenka vychází z ostatních modelů řady X, kde mají všechny smartphony velikost displeje od 5 do 5,5 palců.

Fotoaparát poměří kvalitu s nejlepšími ve střední třídě

Bližší informace o fotoaparátu, kterým bude Xperia X2 osazena, zatím nejsou známy. Hovoří se ale o tom, že výrobce chystá slibný fotoaparát, který bude silně konkurovat všem telefonům ve střední třídě. Možná se tak můžeme těšit i na nové funkce, kterými se SONY bude snažit předběhnout konkurenci.

S cenou Sony Xperia X2 nejspíše zaboduje

Sony Xperia X2 bude podle odhadů dostupná už za přibližnou částku 9 000 Kč. Vzhledem k očekávané vybavenosti telefonu není přepokládána vyšší cena, která by Xperii X2 znevýhodňovala před jinými modely ze stejné stáje. Ani nižší cenu si znalci moc nepřipouští. Podle spekulací nabídne Xperia X2 spíše nadstandardní výbavu a bude se snažit o získání velkého podílu v segmentu smartphonů střední třídy.

Bezpečnost pomocí snímače otisků prstů

Otázku zabezpečení dat vyřeší výrobce pravděpodobně i tentokrát snímačem otisků prstů, který bude na pravé straně telefonu. Ačkoliv to není oficiálně potvrzeno nikým z řad SONY, domněnka opět vychází z ostatních modelů v této řadě a ze všeobecně stoupající obliby umístit snímač na stranu telefonu.

Jak vypadaly naše spekulace o telefonu Sony Xperia X2 dříve?

P-DC1-WEB13