Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Samsung představuje: unikátní přístroj Becon, který vám navrhne šampon na míru

Aktualizováno

Trápí vás padání vlasů nebo jiné problémy s pokožkou hlavy? V lednu 2020 představili mladí inovátoři na setkání CES 2020 zařízení, které umí důkladně analyzovat stav vlasové pokožky a navrhnout léčbu proti padání vlasů na míru. Přečtěte si, co zatím o této – pro mnohé možná stále „sci-fi“ novince – víme a na jakém principu funguje.

Samsung Becon

CES 2020 ukazuje budoucnost nové generace

CES neboli asociace spotřebitelských technologií pořádá každoročně setkání inovátorů, kteří mohou celému trhu představit průlomové technologie a inovativní nápady (letos se setkání konalo v Las Vegas od 7. do 10. ledna). Program Electronics C-Lab od společnosti Samsung pak pomáhá vybrané z nich realizovat.

Letos se Samsung zaměřil na podporu zdraví a životního stylu a vedle SelfieType (klávesnice bez klávesnice) a Hyler (digitalizace textu z papíru do aplikace) podpořil jedinečný nápad v podobě analytického přístroje na pokožku hlavy pod názvem Becon.

Samsung Becon analyzuje pokožky hlavy netradičním způsobem

„Co kdyby existoval způsob, jak pečovat o pokožku hlavy na profesionální úrovni z pohodlí domova?“ tuto otázku si položil Minsuk Park, zakládající člen týmu Becon, jehož samotného trápilo vypadávání vlasů. O své vlasy začal ve větší míře přicházet ve dvaceti letech a během následujících deseti let zkoušel všechny možné prostředky, které slibovaly, že ho jeho několikaletého problému zbaví. Jeho snažení a testování však bylo stále neúspěšné a také nákladné. Proto se rozhodl najít účinný způsob proti padání vlasů sám.

Jak ruční přístroj Samsung Becon funguje?

Becon funguje na principu analýzy 10 různých faktorů, které vypovídají o kvalitě vlasů a zdraví pokožky hlavy:

  • hustota vlasů,
  • počet folikulů,
  • textura,
  • citlivost,
  • teplota,
  • vlhkost,
  • vůně.

Becon se skládá z ručního analyzéru a mobilní aplikace. K analýze vlasové pokožky používá kameru se zvětšením 80×, senzor CMOS a algoritmus, který na základě zhodnocení stavu doporučí nejvhodnější řešení pro daného uživatele – šampon na míru. Přístroj stačí několikrát přiložit k hlavě a vyfotit si „selfie“ pro zhodnocení ustupujícího čela či koutů. V mobilní aplikaci pak uživatel vidí výsledky analýzy a řešení, které bude nejvíce vyhovovat právě jemu.

Šampon na míru jako řešení na padávání vlasů

Po analýze vlasové pokožky si algoritmus Al vybere ze seznamu více než 60 složek, aby vytvořil šampon přizpůsobený na míru danému člověku podle výsledků, které zjistil. Tím to ale nekončí. Společnost Becon pak dále shromažďuje data o pokroku v léčbě a informuje uživatele o zlepšení prostřednictvím diagnostické zprávy.

V současné době pracuje tým Becon na tom, aby přístroj poskytoval opravdu co nejpřesnější informace, vylepšuje diagnostický algoritmus a buduje portfolio kvalitních a jedinečných vlasových produktů pro zlepšení stavu pokožky hlavy.

Samsung Becon je revoluční přístroj a naděje pro všechny, kteří trpí na ztrátu vlasů. Jeho cílem je podpořit zdraví vlasové pokožky a znovu navrátit sebevědomí, které zmizelo spolu s vlasy. Určitě se tedy máme na co těšit, protože tato hudba budoucnosti je stále blíže a blíže.

P-DC1-WEB17