Obnovit stránku

Samsung Galaxy S20 FE (RECENZE): high-end model za dobrou cenu

Aktualizováno • Autor: Matěj Toul

Nejnovějším modelem z dílen Samsungu není nic menšího než Samsung Galaxy S20 FE. Již čtvrtý zástupce dvacítkové série korejského velikána nese označení Fan Edition, jelikož je údajně vyladěn přesně podle potřeb a přání fanoušků. Do rukou se mi dostal model 4G, konkrétně ve variantě 6/128 GB, a v recenzi jsem se podrobně podíval, co může nabídnout.

Samsung Galaxy S20 FE, úvod

Samsung Galaxy S20 FE (RECENZE) – OBSAH

  1. Balení Galaxy S20 FE je naprosto průměrné
  2. Samsung Galaxy S20 FE se designem blíží k vlajkovému Notu
  3. Testovaný model má sice Exynos, ovšem příjemně překvapil
  4. Fotoaparát má své rezervy, pro každodenní využití stačí
  5. Velká baterie S20 FE vystačí téměř na dva dny
  6. Rozhraní OneUI zkrátka pořád není to pravé ořechové
  7. Jak vypadá rozhraní Samsung Galaxy S20 FE?
  8. Samsung Galaxy S20 FE – verdikt recenze
  9. Co jsme o Samsung Galaxy S20 FE napsali dříve

Balení Galaxy S20 FE je naprosto průměrné

Začněme tak, jak byste začali i vy, tedy rozbalením telefonu. Krabička samotná je, řekněme, minimalistická – nijak nezaujme, ale ani neurazí. První, na co v balení narazíte, je balíček s běžnými papíry, který na zadní straně nese také „otevírátko“ na sloty pro SIM/SD karty. Pod ním je již samotný telefon. V krabičce dále najdeme kabel a nabíjecí adaptér. Ten je mimochodem pouze 15W, i když S20 FE podporuje až 25W nabíjení. Adaptér pro rychlonabíjení si tedy musíte případně dokoupit.

Samsung Galaxy S20 FE, krabička
Krabička Samsungu Galaxy S20 FE je velice skromná jak vizuálně, tak obsahem.

Samsung Galaxy S20 FE se designem blíží k vlajkovému Notu

Ačkoliv S20 FE nese název vlajkové série S, designem mnohem více připomíná další vlajkovou sérii Samsung – Note 20. To vůbec není na škodu, smartphone vypadá na pohled moc hezky. Zaoblený, kovový rámeček lemuje velký 6,5" AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Ten v horní části prostřeluje punch-hole notch, který osobně nemám moc v oblibě, ovšem zde je fotoaparát opravdu malý a notch tak displej téměř nenarušuje.

Samsung Galaxy S20 FE, notch Samsung Galaxy S20 FE, rámeček
Punch-hole notch u S20 FE je vcelku nenápadný. Kovový rámeček, jenž celý telefon lemuje, je rozšířený i na ovládací tlačítka.

Co do velikosti mi ale přišel možná až moc velký. Větší zobrazovací plochu S20 FE jsem ocenil při sledování videí, ale při ovládání jednou rukou musím palec už hodně kroutit, abych dosáhl až nahoru, a to i přes mou poměrně velkou ruku.

Samsung Galaxy S20 FE v ruce
Samsung Galaxy S20 FE padne dobře do ruky, ale na pohodlné ovládání jednou rukou není úplně vhodný, zvláště pokud máte menší dlaň.

Přesuneme-li se k zadní straně telefonu, jako první zaujme fotomodul pro trojitou kameru a LED blesk. Právě ten jako by vzhledem z oka vypadl Samsungu Galaxy Note 20. Po bližším prozkoumání a hlavně po dotyku zjistíte, že došlo také ke změně materiálu. Záda Galaxy S20 FE jsou totiž plastová. To mě nejdřív trochu zklamalo, ale po chvilce používání potěšilo, že plastová zadní strana je překvapivě příjemná na držení a telefonu ušetřila i pár gramů. Z hlediska materiálu tedy tak 50/50. Do karet telefonu ale hraje certifikát IP68, který zajišťuje voděodolnost až do hloubky 1,5 metru.

Samsung Galaxy S20 FE, fotomodul
Fotomodul u Samsung Galaxy S20 FE jako by z oka vypadl sourozenci Note 20.
i Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (RECENZE): špičková výbava v luxusním těle

Testovaný model má sice Exynos, ovšem příjemně překvapil

O výkonu vlajkové lodě asi není co diskutovat. Ačkoliv varianta 5G nabízí Qualcomm Snapdragon 865, já jsem testoval variantu LTE, kterou pohání Exynos 990. Výsledky byly ale opravdu skvělé. Exynos 990 je nejlepším procesorem, co vyšel z dílen Samsungu, a ačkoli není tak výkonný jako špičkové Snapdragony, jeho výkon rozhodně není zanedbatelný. Žádná aplikace ani hra pro smartphone není překážkou. Co se týče paměti, testovaný model nabízí 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Mně to vcelku stačí, ovšem o vyšší verzi 8/256 GB bych nejspíš chvíli uvažoval.

Samsung Galaxy S20 FE, AnTuTu 1 Samsung Galaxy S20 FE, AnTuTu 2 Samsung Galaxy S20 FE, AnTuTu 3
Samsung Galaxy S20 FE zabírá v AnTuTu až překvapivě vysokou příčku.

Samsung Galaxy S20 FE jsem prohnal také v programu AnTuTu. Průměrné skóre S20 FE je něco okolo 500 tisíc, ovšem při mých testech se mi podařilo dostat se na mnohem uspokojivější hodnoty. Celkové skóre 531 201 posadilo testovaný model na 13. pozici v žebříčku Androidů. To je mimochodem těsně nad průměrnými hodnotami Samsungu Galaxy S20+ (Exynos 990), který přitom v pomyslné hierarchii stojí nad S20 FE.

Zde bychom se také mohli vrátit k již zmíněnému displeji, konkrétně jeho obnovovací frekvenci. Displej je 120Hz, což v kombinaci s velmi slušným výkonem nahrává především mobilním hráčům a po otevření Galaxy Store je jasné, že přesně tam Samsung míří. Jako první na vás totiž vyskočí (ne)chvalně proslulý Fortnite, spolu s kupou dalších her.

Fotoaparát má své rezervy, pro každodenní využití stačí

Když se podíváme na specifikace fotoaparátu Samsung Galaxy S20 FE, papírově netrhá rekordy. Ale nenechte se zmást čísly – FE fotí úžasně. Na test fotoaparátu jsem se vcelku těšil. Smartphone má trojitý fotoaparát. Na hlavní čočce je rozlišení 12 Mpx se světelností f/1,8 a doplňuje jej dvojice širokoúhlého senzoru (12 Mpx, f/2,2) a teleobjektivu (8 Mpx, f/2,4). Ten navíc nabízí trojnásobný optický a až třicetinásobný digitální zoom. Optický vypadá nádherně, digitální vypadá tak, jak byste čekali. Rád jsem byl i za optickou stabilizaci na hlavní čočce, která byla nedocenitelná jak při fotografování, tak při natáčení videí.

i Tyto a další fotky najdete v plné kvalitě na Google Disku.
Samsung Galaxy S20 FE, hlavní Samsung Galaxy S20 FE, širokoúhlý Samsung Galaxy S20 FE, zoom
Samsung Galaxy S20 FE nabízí vyladěné trio. Zleva – hlavní, širokoúhlý, 3× zoom.
Samsung Galaxy S20 FE, hlavní 2 Samsung Galaxy S20 FE, širokoúhlý 2 Samsung Galaxy S20 FE, zoom 2
Teleobjektiv mírně zaostává v barevném podání, stále ale za světla exceluje. Zleva – hlavní, širokoúhlý, 3× zoom.

Trojice čoček na Samsungu Galaxy S20 FE je opravdu skvělá. Kromě trochu horšího barevného podání při přiblížených záběrech nemám co vytknout. Na hlavní kameře také najdete spoustu působivých i méně působivých vychytávek. Na poli těch méně zajímavých je to třeba 30× digitální zoom, ovšem mezi velice zajímavé bych zařadil noční režim. Ten dělá opravdu divy a stoprocentně by to byla jedna z věcí, jejichž využití by u mě bylo na denním pořádku.

Další „fíčurou“ je třeba mód Single Take, podobný Live Photo u iPhonů. Zachytíte sérii snímků a software vám udělá video, zrychlené video, zpomalené video, fotku, a to s různými filtry. Všechno v rámci telefonu jako jeden soubor, mimo něj jako série souborů.

Samsung Galaxy S20 FE, digitální zoom Samsung Galaxy S20 FE, noční foto Samsung Galaxy S20 FE, noční režim
Fotoaparát S20 FE nabízí spoustu dodatečných funkcí. Zleva – 30× digitální zoom, fotografie bez nočního režimu, s nočním režimem.

Přední kamera Samsungu Galaxy S20 FE má rozlišení 32 Mpx, ale nenabízí nic nevídaného. Klasické beauty filtry, AI kameru atd. V aplikaci fotoaparátu najdete i tlačítko pro „širokoúhlý režim“, který ale obraz oddálí maximálně na 0,95×.

Kde hraje optická stabilizace obrovskou roli, je hlavně natáčení videí. Můžete natáčet v klasickém režimu (viz video nahoře) nebo v superstabilním režimu (viz video dole), který k optické stabilizaci připojí ještě elektronickou. Superstabilní režim mě u Galaxy S20 FE silně zklamal. Zatímco rozdíl ve stabilitě takřka nepoznáte, záběry s ním vypadají strašně uměle a nekvalitně. Proto bych radši zůstal u klasického režimu. Při natáčení můžete plynule přecházet mezi hlavní a ultraširokou čočkou a teleobjektivem. Ovšem pozor, OIS je jen na hlavní čočce. (PS: Nezapomeňte si u videí nastavit nejvyšší kvalitu.)

Třešničkou na dortu, kterou jsem u videí objevil, je spíše hračka než reálně užitečná funkce, ovšem o to zábavnější. Jde o to, že můžete v reálném čase v rámci rozšířené reality kreslit a zároveň natáčet. Je na vás, kam vás kreativita s touto možností zavede.

Velká baterie S20 FE vystačí téměř na dva dny

Co se na Samsungu Galaxy S20 FE musí ocenit, je nepochybně baterie. Kapacita 4 500 mAh zní už papírově velmi hezky a v praxi funguje ještě lépe. Vydrží totiž nabitá téměř celé dva dny, což je velmi dobrá hodnota. Klasický den pro mě činí cca 2 hodiny poslouchání hudby na Spotify přes Bluetooth sluchátka a tak 3 hodiny na sociálních sítích jako Instagram nebo YouTube. Dále samozřejmě občasné focení, volání atd. Po prvním dni testování zbylo večer smartphonu okolo 55 %, druhý den byl náročnější. Asi v pět odpoledne už smartphonu docházel dech. Nabíjení samotné pak trvá hodinu a půl s přibalenou 15W nabíječkou. Zakoupení 25W adaptéru bych proto vřele doporučil.

Rozhraní OneUI zkrátka pořád není to pravé ořechové

Galaxy S20 FE běží v základu na Androidu 10, přičemž aktualizace na nejnovější Android 11 je slíbená a dle všeho má přijít velmi brzy. Android zde rozšiřuje nástavba OneUI 2.5, která ale za mě působí poněkud nešťastně. Prostředí Samsungů si ze strany výrobce prošlo „evolucí“ už několikrát, ale přijde mi, že Samsung zkrátka nechce opustit komfortní zónu a svůj ikonický design. To je samozřejmě super, ale pravdou zůstává, že rozhraní Samsung bylo jedním z prvních prostředí dotykových telefonů vůbec.

Po stránce softwaru všechno běží skvěle – plynulé přechody, přehledný seznam aplikací z čistého Androidu i ucelené nastavení. Design je ale celkově kostrbatý a TouchWiz z roku 2015 připomínající. Později mě napadlo, že by problém mohly částečně vyřešit menší ikonky, a je tomu tak – OneUI nabízí 4 možnosti rozložení ikon na homescreenu, přičemž základní je 4 × 5, mé preferované je 5 × 5. S trochou úprav jde OneUI vylepšit.

i

Částečně za to možná může můj pragmatický přístup – zkrátka chci mít vždy, všude a o všem přehled. Trendem u Android nástaveb jako například MIUI nebo OxygenOS, ale i třeba v případě iOS u iPhonů, je přesně to. Zobrazit uživateli co nejvíce informací, zároveň ovšem přehledně a neinvazivně. V těchto nástavbách proto často najdete například hodně průhledných prvků (ovládací panel, vyhledávání,...) a některé části rozhraní se dokonce vykreslují na kraji displeje vedle čehokoliv, co zrovna děláte, takže zkrátka vidíte, cokoliv potřebujete, a přitom nemusíte vypnout video nebo přestat psát e-mail. Takových výsad se vám u OneUI nedostane.

Velkou roli hraje také intuitivnost rozhraní, kde jsem v případě OneUI byl trochu na vážkách. Na jednu stranu mi přišly například kategorie v nastavení nepřehledné (tři různé kategorie se týkají displeje, dvě různé kategorie se týkají zabezpečení atd.), a často jsem proto musel použít vyhledávání, abych se dostal, kam potřebuji. Na straně druhé ale vyhledávání ve OneUI funguje lépe než u většiny ostatních nástaveb – vyhledává totiž všude. Ať už v aplikacích, souborech, nastavení, nebo i na webu. Rozhraní je zkrátka jedna z nejvíce subjektivních součástí telefonu a přístup ke všemu skrze vyhledávací pole namísto intuitivních tlačítek mně osobně nevyhovuje a přijde mi vcelku zastaralé. Někomu jinému ale na druhou stranu může sedět více.

Jak vypadá rozhraní Samsung Galaxy S20 FE?

Samsung Galaxy S20 FE, lockscreen Samsung Galaxy S20 FE, homescreen
Vlevo: Lockscreen Samsung Galaxy S20 FE; vpravo: Homescreen Samsung Galaxy S20 FE.
Samsung Galaxy S20 FE, Aplikace fotoaparátu Samsung Galaxy S20 FE, Single Take Samsung Galaxy S20 FE, Single Take 2
Vlevo: Aplikace fotoaparátu; vpravo: Režim Single Take.
Samsung Galaxy S20 FE, Galaxy Store Samsung Galaxy S20 FE, seznam aplikací
Vlevo: Galaxy Store; vpravo: Seznam aplikací jako v čistém Androidu.
Samsung Galaxy S20 FE, Nastavení Samsung Galaxy S20 FE, Ovládací centrum
Vlevo: Nastavení Samsung Galaxy S20 FE; vpravo: Ovládací panel.
Samsung Galaxy S20 FE, Hodiny Samsung Galaxy S20 FE, Kalendář
Vlevo: Hodiny; vpravo: Kalendář.

Samsung Galaxy S20 FE – verdikt recenze

Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE

Smartphony

Samsung Galaxy S20 FE je nepochybně velice zajímavým zástupcem série S20. Přichází s mírně seřízlou cenovkou, přičemž si stále ponechává výsady vlajkového modelu. Na pohled pěkný telefon se skvělým displejem a překvapivým výkonem se ale rozhodně neobešel bez ústupků zejména v oblasti materiálu a fotoaparátu.

Klady

  • na pohled krásný 120Hz AMOLED displej
  • design působí exkluzivně
  • certifikát IP68
  • špičkový výkon vlajkové lodi
  • velká baterie vydrží i necelé dva dny
  • za ideálních podmínek perfektní kamera
  • velmi působivý noční režim
  • optická stabilizace
  • skvělý poměr ceny a kvality

Zápory

  • plastová záda (ačkoliv dobře udělaná)
  • elektronická stabilizace nabízí nízkou kvalitu
  • v základu zastarale vypadající rozhraní
  • za rychlonabíjení si připlatíte
i Mohlo by vás zajímat

Vypadá to, že Samsung na prosby fanoušků slyší a v podobě modelu Samsung Galaxy S20 FE na trh doručuje po všech stránkách velmi slušný mobil, který své nedostatky vyvažuje příjemnější cenovkou. Pokud jste fanoušky Samsungu a už dlouho jste nesáhli po novém modelu, FE může být silnou volbou.

Co jsme o Samsung Galaxy S20 FE napsali dříve

• Autor: Redakce

Telefony Samsung Galaxy S20 se představily v únoru 2020 a nyní korejský gigant přidal do řady čtvrtého zástupce, Samsung Galaxy S20 FE včetně jeho 5G varianty S20 FE 5G. A kam novinku zařadit do rodiny S20? Dle některých parametrů a fyzických rozměrů mezi modely S20 a S20+, stojí ale méně než základní S20. Pojďme se na S20 FE blíže podívat. 

Samsung Galaxy S20 FE – OBSAH

  1. Samsung Galaxy S20 FE nabídne velikost displeje na pomezí S20 a S20+
  2. Samsung Galaxy S20 FE: cena
  3. Samsung Galaxy S20 FE pohání i Snapdragon 865
  4. Až na výjimku stejný fotoaparát
  5. Samsung Galaxy S20 FE pohledem zahraničních recenzí

Samsung Galaxy S20 FE nabídne velikost displeje na pomezí S20 a S20+

Modely Galaxy S20 se veřejnosti představily už na začátku roku, a tak si možná Samsung řekl, že než se objeví další generace, trochu svou stávající vrcholnou řadu omladí. Přidal do ní model Galaxy S20 FE, včetně jeho 5G verze Samsung Galaxy S20 FE 5G, s 6,5" displejem a 120 Hz obnovovací frekvence. Naopak rozlišení pokleslo na Full HD+, tedy 2 400 × 1 080 pixelů, a rámečky kolem displeje jsou o něco širší. Samsung Galaxy S20 FE (5G) se tak zařadí mezi model S20 a S20+. A to velikostí displeje i samotné konstrukce.

Samsung Galaxy S20 FE Samsung Galaxy S20 FE
Modrá a zelená jsou nyní populární. V těchto odstínech se bude prodávat i Samsung Galaxy S20 FE.

Samsung Galaxy S20 FE: cena

Galaxy FE je tedy velikostně větší než S20, cenou ale míří níž:

To znamená vlajkový čipset, ale za cenu už od 17 tisíc. To je poměrně služný poměr ceny a výkonu a pokud hledáte výkonný telefon pod 20 tisíc, S20 FE se nabízí jako dobrá volba. Fanoušci Snapdragonu 865 pak sáhnou po 5G variantě, která začíná na částce 20 tisíc bez jedné koruny. Příplatek je jen za čipset, vše ostatní mají oba modely shodné.

i Samsung Galaxy S20 (PREVIEW): bestie s dechberoucími parametry

Samsung Galaxy S20 FE pohání i Snapdragon 865

Jak lze z cenového srovnání poznat, Samsung Galaxy S20 FE se bude vyrábět s pamětí buď 128, nebo 256 GB, přičemž možnost použití paměťové karty zůstala. Operační paměť ale klesla na 6 GB, což je spíše hodnota střední třídy. Na druhou stranu Samsung Galaxy S20 FE patří více do střední či vyšší střední třídy než mezi top modely na vrchol nabídky. Tomu odpovídají například i plastová záda, byť rámeček je kovový.

Samsung Galaxy S20 FE Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE v dalších barvách.

To byl také zřejmě záměr výrobce – cenově dostupnějším modelem, který nabídne pořád pěknou výbavu, přilákat uživatele, kteří se poohlíží po modelech z nižších pater nabídky.

Mezi onu pěknou výbavu rozhodně patří i čipset Exynos 990 a především pak o něco výkonnější Snapdragon 865, který je na našem trhu v telefonu Samsung prakticky raritou. Samsung totiž, jak známo, své běžné telefony s čipsetem Snapdragonem 865 na evropský trh nedováží, pokud nepočítáme ohebné modely. Modely se Snapdragonem 865 samozřejmě podporují 5G, kromě něj je pak na rychlé sítě připraven z řady S20 ještě Samsung Galaxy S20 Ultra 5G. Galaxy S20 FE 5G můžete mít v těchto verzích:

Zákazníky jistě bude zajímat i zvětšená kapacita baterie na hodnotu 4 500 mAh, která by měla i vzhledem k nižšímu rozlišení obrazovky přidat cenné minuty či hodiny k dobru. USB-C včetně 25W drátového, 15W bezdrátového a dokonce reverzního nabíjení zůstalo.

Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE v růžovo fialové barvě.

Pro porovnání s ostatními modely Galaxy S20 se podívejte na následující tabulku.

Parametry/Model Samsung Galaxy S20 FE (5G) Samsung Galaxy S20 Samsung Galaxy S20+ Samsung Galaxy S20 Ultra
Úhlopříčka displeje 6,5" 6,2" 6,7" 6,9"
Rozlišení 2 400 × 1 080 px (Full HD) 3 200 × 1 440 px, 20 : 9, 563 ppi 3 200 × 1 440 px, 20 : 9, 525 ppi 3 200 × 1 440 px, 20 : 9, 511 ppi
Typ displeje a další parametry Super AMOLED, 120 Hz, Infinity-O Dynamic AMOLED, 120 Hz, Infinity-O Dynamic AMOLED, 120 Hz, Infinity-O Dynamic AMOLED, 120 Hz, Infinity-O
Procesor Exynos 990 (Snapdragon 865) Exynos 990 Exynos 990 Exynos 990
Operační paměť RAM 6 GB 8/12 GB 8/12 GB 12/16 GB
Interní úložiště 128/256 GB, microSDXC až 1 TB 128/256 GB, microSDXC až 1 TB 128/256/512 GB, microSDXC až 1 TB 128/256/512 GB, microSDXC až 1 TB
Operační systém Android 10 Android 10 Android 10 Android 10
Zadní fotoaparát hlavní: 12 Mpx (f/1,8), OIS
širokoúhlý: 12 Mpx (f/2,2)
teleobjektiv: 8 Mpx (f/2,4)
hlavní: 12 Mpx (f/1,8), OIS
širokoúhlý: 12 Mpx (f/2,2)
teleobjektiv: 64 Mpx (f/2,0)
hlavní: 12 Mpx (f/1,8), OIS
širokoúhlý: 12 Mpx (f/2,2)
teleobjektiv: 64 Mpx (f/2,0)
hlavní: 108 Mpx (f/1,8), OIS
širokoúhlý: 12 Mpx (f/2,2)
teleobjektiv: 48 Mpx (f/3,5)
Optický / hybridní zoom 3× / 30× 3× / 30× 3× / 30× 10× / 100×
Přední fotoaparát 32 Mpx, AF 10 Mpx (f/2,2), AF 10 Mpx (f/2,2), AF 40 Mpx (f/2,2), AF
Podpora sítí 5G ()
Akumulátor 4 500 mAh 4 000 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení 25 W/15 W 25 W/15 W 25 W/15 W 45 W/15 W
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68 IP68
Rozměry 159,8 × 74,5 × 8,4 mm 151,7 × 69,1 × 7,9 mm 161,9 × 73,7 × 7,8 mm 166,9 × 76,0 × 8,8 mm
Hmotnost 190 g 163 g 186 g 220 g
Cena od 16 999 Kč (od 19 999 Kč) od 22 999 Kč  od 27 990 Kč od 37 490 Kč
*Ceny jsou platné k 23. 9. 2020

Až na výjimku stejný fotoaparát

Z hlediska designu varianta FE jako by z oka vypadla původnímu modelu Galaxy S20, a to včetně vzhledu fotomodulu. Parametrově se už ale telefony liší. Zatímco Samsung Galaxy S20 nabízí trojitý fotoaparát s 12Mpx (f/1,8) objektivem, 12Mpx (f/2,2) širokoúhlou čočkou a 64Mpx (f/2) teleobjektivem, u FE výrobce trochu ubral. Na hlavní (f/1,8) a širokoúhlé (f/2,2) čočce sice 12 Mpx zůstává, teleobjektiv (f/2,4) si ale do mixu odnáší rozlišení jen 8 Mpx. 3× optický a 30× digitální zoom a optická stabilizace ovšem zůstaly.

i Samsung Galaxy Note 20 (PREVIEW): nadupané vlajkové lodě s mírně odlišným designem

Průstřel v horní straně displeje na druhou stranu skýtá selfie kamerku s rozlišením 32 Mpx a světelností f/2,2 – zde jde tedy o parametrové zlepšení v porovnání se zimními modely.

Samsung Galaxy S20 FE
Pohled na fotomodul Samsungu Galaxy S20 FE v bílé barvě.

Samsung Galaxy S20 FE pohledem zahraničních recenzí

Nový Samsung Galaxy S20 FE je na trhu oficiálně od 2. října a na světě už jsou první ohlasy těch, kteří si jej mohli prakticky vyzkoušet. Co o novém telefonu píšou zahraniční recenzenti?

Největší pozornost si pochopitelně zasloužila cena Samsungu Galaxy S20 FE, resp. to, kde výrobce šetřil, aby uživatelům mohl nabídnout prémiový displej, trojitý fotoaparát a velkou baterii a navíc v podobě, která vůbec nepůsobí lacině. Nakonec to pomyslně „odnesla“ menší paměť RAM, plastová záda a scházející rychlá nabíječka. Jak ale píše Mark Spoonauer na webu Tom's Guide, všechny tyto drobnosti bohatě vyvažuje fakt, že se za tyto peníze jedná o jeden z nejlepších telefonů na trhu. Chválu si od recenzenta vysloužil zejména displej s rychlou obnovovací frekvencí, solidní výkon a výdrž baterie, byť ta by přece jen mohla být o něco delší.

Samsung Galaxy S20 FE

Chválou nešetří ani Chris Hall, redaktor webu Pocket-Lint.com. Spousta lidí telefonu Galaxy S20 FE vyčítá plastová záda, jak ale recenze upozorňuje, výhodou tohoto řešení ale ani zdaleka není jenom cena. Telefon je odolnější, na dotek příjemný a snáze se udrží čistý. A zařízení rozhodně nepůsobí laciným dojmem. Ostatně, chvála směřuje i na displej a hardware. Ta nejzásadnější výtka směřuje ke čtečce otisků prstů. Ta je, na rozdíl od klasického modelu Samsung Galaxy S20, pouze optická, méně přesná a poměrně pomalá.

Naopak, web TechRadar.com vyčítá novému modelu právě laciný vzhled - a nejvíce ve srovnání s cenovkou, která je sice výrazně nižší než u předchůdce S20, ale stále příliš vysoká. Na druhou stranu, chválí velký výběr ze šesti barev a prorokuje, že právě široká paleta odstínů by mohla stát jedním ze zásadních trumfů nového telefonu. Celkové dojmy z Galaxy S20 FE, ačkoliv podle redaktorů serveru ještě čeká na podrobnou recenzi, jsou velice pozitivní a novinka představuje zajímavou alternativu ke špičkovým modelům. „Pokud hledáte náhradu za stávající starší model od Samsungu, tohle by mohla být zajímavá volba,“ uzavírají.

Zkuste naše cookies

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB11