Obnovit stránku

Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, úvod

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (RECENZE): konečně regulérní nástupce řady Galaxy Note

Recenze

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Letošní nejvýkonnější Samsung řady Galaxy S již na první pohled odkazuje na svého pravého předchůdce. Tím je totiž již zaniklá řada Galaxy Note. Jak nový Samsung Galaxy S22 Ultra 5G zvládl převzít otěže původního phabletu, který měl Samsung v nabídce pro manažery a kreativce? Dozvíte se v následující recenzi.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G (RECENZE) – OBSAH

 1. Kompletní řada Galaxy S22 má co nabídnout
 2. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je obrněný klenot a dává to najevo
 3. Přední panel Samsungu Galaxy S22 Ultra 5G bere plný počet bodů
 4. Evropská verze Samsung Galaxy S22 Ultra 5G s čipem Exynos 2200
 5. Fotoaparát své nové vlajkové lodi bere Samsung vážně
 6. Nadupaný Galaxy S22 Ultra 5G se vám nelíbí? Mrkněte na tyto konkurenty
 7. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G konečně přebírá žezlo po řadě Note
 8. Co jsme o telefonech Samsung Galaxy S22 psali dříve

Kompletní řada Galaxy S22 má co nabídnout

Na kompletní řadě Samsung Galaxy S22 se toho od let minulých moc nezměnilo. Stále jde o trojici modelů, které se liší velikostí a výbavou. Pro rok 2022 to jsou tyto telefony: základní Samsung Galaxy S22 5G s kompaktními rozměry díky úhlopříčce o velikosti 6,1". Následuje Samsung Galaxy S22+ 5G s 6,6" displejem, rychlejším nabíjením a větší baterií a řadu uzavírá právě největší Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, o němž je tato recenze.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, řada Galaxy S22
Řada Samsung Galaxy S22 sestává ze tří modelů, které se primárně liší velikostí displejů. Nejlepší model série pak přináší odlišný design a lepší funkce než jeho kolegové.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je obrněný klenot a dává to najevo

Při prvním úchopu tohoto velkého a těžkého smartphonu pocítíte kvalitní materiály. Bezmála 230 gramů čisté váhy je zapříčiněno použitím toho nejlepšího. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je drahý, ale zkrátka vysoce prémiový telefon a chce vás o tom přesvědčit. Vpředu kryje displej odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus+. Stejně tak je použito na zadní stranu.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, zadní strana Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, zaoblený displej
Odolné a kvalitní materiály se také zasluhují o neskromnou váhu 228 gramů.

Ta je kvůli pětici výstupků foťáků a autofokusu nesouměrná a telefon se na rovné ploše kýve. Vzhledem k hloubce teleobjektivu není možné kompletně je zapustit do těla. Tím by se musela celá tloušťka telefonu dostat ze současných 8,9 mm na přibližně 1 cm. Při pohledu na Galaxy S22 Ultra 5G zpředu také vidíme první hlavní odkaz na bývalou řadu Note. Rohy telefonu jsou totiž ostré a nikoliv zaoblené, jako tomu bylo u modelů S20 Ultra a S21 Ultra.

i

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: recenze těžké váhy světa telefonů

Přední a zadní skleněné strany odděluje leštěný rám z pancéřovaného hliníku nazvaný Armor Aluminum. Otisky prstů na něm sice ulpívají, ale nejsou tak patrné. Alespoň tomu tak bylo u testované varianty burgundy, což je zcela nová vínová barva, která přichází poprvé až s touto novou generací. Telefon je tedy dobře obrněn proti mechanickému poškození a s certifikací IP68 odolný proti vodě a prachu. 

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, burgundská barevná varianta
Nová vínová barva telefonu sluší. Zadní strana je vyvedena v matném skle Gorilla Glass Victus+.

Tuto odolnost s ním sdílí také pero S Pen. Kdo pamatuje řadu Galaxy Note 20, bude po paměti schopný vysunout jej z levé části spodní hrany. Na pravou stranu této hrany se vedle reproduktoru, USB-C zdířky a spodního mikrofonu přesunul šuplíček na SIM kartu. Levý bok zůstal prázdný, stejně tak horní hrana, která alespoň obsahuje drobný horní mikrofon. Pravá hrana pak samozřejmě dává prostor kolébacímu tlačítku hlasitosti a tlačítku pro zapnutí.

i

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G (RECENZE)

Přední panel Samsungu Galaxy S22 Ultra 5G bere plný počet bodů

Již tradičně jsme u smartphonů Samsung zvyklí na maximální využití přední strany bez zbytečně rušivých rámečků. Vzhledem k masivní úhlopříčce 6,8" je samozřejmě pro zachování přijatelných rozměrů potřeba stlačit okraje na minimum. I tak bude pro mnohé nový Samsung skutečně obrovským telefonem. Úhlopříčka je sice natažena přes zaoblené okraje, ovšem pouze velmi decentně, jak jsme u nejlepšího modelu řady S viděli i v letech předcházejících.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, jemný displej
Displej má skutečně parádní rozlišení, odezvu, barvy či světelnost. Po stranách se lehce svažuje.

Plocha Dynamic AMOLED 2X panelu vás ohromí. Na trhu vlastně není téměř žádný mobil, který by velikostí panelu tento telefon překonal. Samozřejmě pouze pokud nepočítáme vnitřní úhlopříčku třeba modelu Galaxy Z Fold3 5G. Displej hraje všemi barvami a na slunci zůstává dostatečně čitelný. Krátkodobý maximální jas dosáhne až na úroveň 1 750 nitů. Pro srovnání – iPhone 13 Pro zvládne maximálně 1 200 nitů.

i

iPhone 13 (RECENZE): revoluční není, přináší ale povedená vylepšení

Na takové ploše by Full HD+ rozlišení nebylo mnoho, třebaže je na něj telefon v základu kvůli úspoře baterie přepnutý. Tím hlavním rozlišením je zde WQHD+, tedy 3 088 × 1 440 pixelů. Při takovém nastavení skutečně není znát jediný pixel, ale pro běžné použití opravdu postačí střední nastavení na Full HD+. Hned po vybalení se dočkáte také velmi příjemné 120Hz frekvence obnovy obrazu. Frekvence je adaptivní a mění se dle aktuální potřeby.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, Galaxy Z Fold3 5G
Po otevření Samsungu Galaxy Z Fold3 5G máte k dispozici 7,6" displej.

S displejem musíte být spokojeni. Není totiž nic, co bychom mu mohli vytknout. Nejen že produkovaný obraz dosahuje skvělých parametrů jako pozorovací úhly, živé barvy, plynulé překreslování či vysoká jemnost, ale také ho kryje spolehlivé odolné sklo Gorilla Glass Victus+. Plochu pouze drobně narušuje selfie kamerka. Uvidíme, zda se Samsung inspiruje svým skládacím modelem Z Fold3 a pro příští generaci třeba také zvolí poddisplejovou technologii.

Evropská verze Samsung Galaxy S22 Ultra 5G s čipem Exynos 2200

Co čekat jiného od vlajkové lodi jednoho z nejlepších výrobců smartphonů současnosti než špičkový procesor a další komponenty. Samsung samozřejmě nezklamal. V některých částech světa tepe v modelu S22 Ultra procesor Snapdragon 8 Gen 1, pro Evropu se ale Samsung rozhodl dodržet svou tradici a použil svůj Exynos 2200. Výkonnostně jsou srovnatelné a po dechu rozhodně nelapá.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, horní lišta Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, nastavení rozlišení Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, menu S Pen
Podoba operačního systému Android 12 v podání Samsungu. Na posledním snímku menu, které se zobrazí po vysunutí pera S Pen při rozsvíceném displeji. Aplikace v menu si lze přenastavit.

Přepínání mezi množstvím aplikací, použití AR třeba při kreslení v aplikaci fotoaparát, hraní náročnějších her a natáčení 8K videí, nic z toho není problém. Veškeré akce telefon vyřizuje promptně, nikde na nic nečekáte. Procesor vyráběný 4nm technologií se samozřejmě o to všechno nezasluhuje sám. Velmi dobře mu sekunduje 12 GB operační paměti. Telefon si poradí se správou vytížení či vnitřního úložiště a umí vyčlenit až 8 GB virtuální RAM.

i

Pokud máte v úmyslu vycvaknout pero S Pen a s jeho pomocí rychle zaznamenat poznámku, telefon vás nebude brzdit. Při vypnutém displeji v mžiku spustí Samsung Notes, při zapnutém vyjede menu s dedikovanými aplikacemi.

Vnitřní úložiště je odstupňováno od 128GB varianty s 8 GB RAM přes testovanou verzi 12/256 GB až po 512 GB s rovněž 12 GB RAM. Vybírejte důkladně, případně si ukládejte soubory na cloud, protože paměťové karty podporovány nejsou. Sluchátka je možné připojit pouze bezdrátová nebo ta s konektorem USB-C. Samozřejmostí je nejrychlejší 5G internet, Bluetooth ve verzi 5.2, Wi-Fi 6, NFC, DEX a UWB.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, zasunutí S Pen Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, rozpoznání pera těsně nad displejem
Po vzoru Galaxy Note 20 se i do nového Galaxy S22 Ultra 5G dotykové pero zasouvá na levé straně spodní hrany.

S odemykáním Galaxy S22 Ultra 5G jsem byl spokojen. Do karet telefonu hraje přítomnost snad všech myslitelných způsobů odemčení od pouhého přejetí prstem po displeji přes nakreslení znaku až po sken obličeje a otisk prstu. Displej sejme otisk z malého prostoru zhruba ve spodní čtvrtině displeje, což je ideální poloha.

Čtečka je rychlá, prst stačí na zhasnutý displej pouze přiložit a naběhne menu. Sken obličeje se osvědčil, pouze ve tmě mě nerozpoznal. Oproti čtečce otisků prstů však musíte displej rozsvítit a následně potáhnout směrem nahoru. V nastavení lze nutnost potažení vypnout a stačí jen stisknout tlačítko power, aby naběhlo menu.

i

Realme 9 Pro (RECENZE): výborný displej, dlouhá výdrž i solidní výkon

Samsung konečně povýšil maximální výkon drátového nabíjení na 45 W a abyste jej využili, budete si muset adaptér koupit zvlášť. Balení telefonu můžete vyklepávat věčně, ale adaptér z něj nevypadne. Nabití pak zabere zhruba hodinu a půl. Bezdrátové nabíjení bohužel zůstává na skromných 15 W, konkurence umí více. U baterky s kapacitou 5 000 mAh jsme čekali delší výdrž, při běžném použití telefon vydrží pouze den.

Fotoaparát své nové vlajkové lodi bere Samsung vážně

Na kvality fotoaparátu nového Samsungu Galaxy S22 Ultra se asi každý těší nejvíce. Jeho testování byla skutečně radost. Foto sestava na sebe poutá pohledy po prvním úchopu telefonu a vzbuzuje respekt.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, prostředí fotoaparátu
Aplikace fotoaparátu je snadná na ovládání. Po kliknutí na Další lze zobrazit více možností focení.

Jak jsou na tom fotoaparáty konkrétně? Hlavní 108Mpx senzor se světelností f/1,8 a laserovým zaměřováním fotí v základu 12Mpx snímky, kdy skládá jeden pixel z 9 pixelů původního obrovského rozlišení. Následuje 12Mpx širokoúhlý snímač, světelnost f/2,2 a úhel záběru průměrných 120°. Sestava končí dvěma 10Mpx teleobjektivy. První se světelností f/2,4 zvládne 3násobné optické přiblížení a druhý s f/4,9 potěší 10násobným.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, makro smímek Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, noční režim
Detailní makro snímky je možné vyfotit i při absenci přímo makro snímače. Noční fotografování si vyžádá pár vteřin statického snímání, ale není problém udržet telefon v ruce.

Snímkům nechybí ostrost po celé ploše a živé barvy. Rychlému ostření opravdu napomáhá laser, který je pátým vystouplým snímačem zadní strany. Mezi nimi se pod sklem nachází ještě blesk. Ani fotky ze širokoúhlého fotoaparátu nejsou vůbec špatné a netrpí množstvím šumu v rozích. Snímek je po vyfocení ještě vylepšen umělou inteligencí a krásně vyhlazen od prvotních neduhů.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, bez přiblížení Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, 3násobné optické Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, 10násobné optické
Ukázka běžného snímku, 3násobné optické přiblížení a 10násobné. Tímto Samsung Galaxy S22 Ultra 5G skutečně ukazuje soupeřům záda.

Výrobce zapracoval na detailech při focení digitálním zoomem. Když jsme se rozhodli použít až 100násobné přiblížení, překvapila nás míra detailů. Od předchůdce, smartphonu Galaxy S21 Ultra 5G, je toto digitální přiblížení použitelnější. V propagačních materiálech se Samsung chlubí režimem Nightography. Noční snímky skutečně zachovávají poměrně reálné barvy a nezatracují detaily. I 6sekundové snímání lze udržet rukou.

i

Motorola Moto Edge 30 Pro (RECENZE): ohromně výkonná a s rychlým nabíjením

Někomu by se mohlo zdát, že v telefonu chybí makro režim. Nám se však snímky pořízené v těsné blízkosti objektů zdají velmi dobré. Případný 10násobný zoom má optickou stabilizaci obrazu, takže pro jeho využití na makro fotografie není potřeba ani stativu.

Samotnou kapitolou jsou videa. Samsung pokračuje v rozlišení 8K a 24 snímků za sekundu. Nejlepších výsledků však dosáhnete při volbě 4K a 60 snímků/s. Pokud si vystačíte s Full HD, lze si zapnout i režim super stabilní.

Nadupaný Galaxy S22 Ultra 5G se vám nelíbí? Mrkněte na tyto konkurenty

Konkurenci Samsungu Galaxy S22 Ultra 5G musíme samozřejmě hledat mezi nejvyšší třídou smartphonového světa. Kdo však oželí pero S Pen, spokojí se s kompaktnější úhlopříčkou displeje a nižším rozlišením fotoaparátů, mohl by pro něj být ideální volbou Samsung Galaxy S22+ 5G.

i

iPhone 13 Pro (RECENZE): brilantní parametry zabalené v kovovém těle

Při výběru mezi telefony jiných výrobců nám do porovnání skvěle zapadá třeba OnePlus 10 Pro. Kvality displejů jsou srovnatelné. Samsung samozřejmě exceluje 108Mpx fotoaparátem, který mu pomáhá skládat obraz z 9 pixelů. OnePlus však fotí skvěle, Galaxy S22 Ultra 5G překonává širším záběrem širokoúhlého foťáku s rekordním úhlem 150°. Kde OnePlus 10 Pro vyhrává, je jednoznačně téma baterie. Stejná kapacita, ale drátem zvládne nabíjet výkonem až 80 W a Samsung překonává dokonce i výkonem bezdrátové technologie.

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra, konkurence
Dvojice silných soupeřů – OnePlus 10 Pro a Xiaomi 12 Pro. Oba jsou levnější než Samsung.

Dalším obdobně vybaveným telefonem je Xiaomi 12 Pro. Opět podobné kvality displeje. Třemi 50Mpx fotoaparáty na sebe poutá pozornost. Jeho optický zoom však zvládne pouze 2násobné přiblížení. Rychlostí nabíjení zde oba soupeře až zesměšňuje, protože výkon 120 W u drátového nabíjení je skutečně úctyhodný. Bohužel nepotěší absencí IP ratingu odolnosti. Ve výběru může také hrát roli preference nadstavby operačního systému Android, Xiaomi má MIUI 13.

Parametry/ Model Samsung Galaxy S22 Ultra 5G OnePlus 10 Pro Xiaomi 12 Pro
Displej 6,8" (19 : 9) 6,7" (20 : 9) 6,73" (20 : 9)
3 044 × 1 440 px, 500 ppi 3 216 × 1 440 px, 525 ppi 3 200 × 1 440 px, 522 ppi
Dynamic AMOLED 2X, 120 Hz AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadní fotoaparáty hlavní: 108 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
hlavní: 48 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
hlavní: 50 Mpx, f/1,9, OIS, 8K video s 24 fps
širokoúhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
širokoúhlý: 50 Mpx, f/2,2, 150° širokoúhlý: 50 Mpx, f/2,2, 115°
teleobjektiv: 10 Mpx, f/2,4, 3násobný optický zoom
teleobjektiv: 8 Mpx, f/2,4, 3,3násobný optický zoom
teleobjektiv: 50 Mpx, f/1,9, 2násobný optický zoom
teleobjektiv: 10 Mpx, f/4,9, 10násobný optický zoom


Přední fotoaparát 40 Mpx, f/2,2, 4K video s 60 fps
32 Mpx, f/2,2, Full HD video s 30 fps
32 Mpx, f/2,5, Full HD video s 60 fps
Čipset Samsung Exynos 2200, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8jádrový Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 8jádrový
GPU Xclipse 920 Adreno 730 Adreno 730
RAM 12 GB 8/12 GB 8/12 GB
Interní úložiště 128/256/512 GB 128/256/512 GB 128/256 GB
Operační systém Android 12 Android 12 Android 12
Podpora sítí 5G
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh 4 600 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W / 15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 80 W / 50 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 120 W / 50 W
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí IP68 IP54
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozměry 163,3 × 77,9 × 8,9 mm 163 × 73,9 × 8,6 mm 163,6 × 74,6 × 8,2 mm
Hmotnost 228 g 201 g 204 g
Cena 31 126 Kč* 23 222 Kč* 27 153 Kč*
*Ceny jsou platné k 15. 5. 2022.

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G konečně přebírá žezlo po řadě Note

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G; recenze

Samsung Galaxy S22 Ultra

Mobily

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G není telefonem pro každého. Je však třeba pro ty, kterým se stýská po řadě Note. S ní sdílí podobný design a konečně již také přítomnost pera S Pen s možností vysunout jej z těla zařízení. Samsungu se povedlo přivést opravdu řádného nástupce a vhodně ho začlenit do řady Galaxy S. Každoroční použití toho nejlepšího čipu se čekalo, příjemně však těší lepší kvality zoomu a režim Nightography. Třebaže v oblasti nabíjení jsme se posunuli na 45 W, konkurence stále umí více a je to pro Samsung jedna z věcí, kterou může v další generaci opět posunout dále.

Klady

 • Opět špičkový displej
 • Pero S Pen v základu
 • Odolné a prémiové materiály
 • Vylepšený digitální zoom a noční fotky

Zápory

 • Denní výdrž baterie neohromí
 • Pomalejší nabíjení
 • Vysoká cena
i Mohlo by vás zajímat

Těžko hledat prémiovější telefon. Samsung Galaxy S22 Ultra 5G je daleko více než jen luxusní těžítko. Jeho schopnosti se opět trochu rozrostly a potěšily nás. Konkurenci však má, třebaže telefonů s integrovaným dotykovým perem na trhu mnoho neuvidíte.

Co jsme o telefonech Samsung Galaxy S22 psali dříve

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Jedny z nejočekávanějších smartphonů tohoto roku jsou tady. Samsung se na své akci Galaxy Unpacked 2022 pochlubil svou nejvýkonnější řadou a ukázal světu, jaká změna přichází do kategorie výkonného pracovního zařízení. Pojďme se podívat na Samsung Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra . Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

i

Pokud chcete k novému Samsungu získat zdarma i bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro za 1 Kč, jednoduše si telefony předobjednejte. Více informací v článku Předobjednejte si Samsung Galaxy S22 | S22+ | Ultra a získejte výkupní bonus až 5 000 Kč a sluchátka Galaxy Buds Pro za 1 Kč.

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 (PREVIEW) – OBSAH

 1. Nová řada do toho jde naplno, Galaxy S22 Ultra nahrazuje bývalý Galaxy Note
 2. Ověřený design S22 prošel pouze evolucí, není třeba velkých změn
 3. Výkon řady Samsung Galaxy S22 je zaručen nejmodernějším procesorem Exynos
 4. Řada Samsung Galaxy S22 vidí ve tmě lépe než kdy dřív
 5. Konkurence nespí, ale Samsung Galaxy S22 nastavuje laťku vysoko
 6. Samsung Galaxy S22 – cena a dostupnost

Nová řada do toho jde naplno, Galaxy S22 Ultra nahrazuje bývalý Galaxy Note

V roce 2021 jsme byli svědky představení trojice modelů Galaxy S21. Základní modely S21 a S21+ byly skvělou volbou pro mnoho zájemců. Z řady vybočoval model S21 Ultra, a to nejen svým vzhledem, ale také parametry a možností zpříjemnit si práci dotykovým perem S Pen. Byl to takový předěl mezi lety předešlými, kdy kategorii pracovního phabletu zastával smartphone Samsung Galaxy Note. Nové generace jsme se ten rok nedočkali a vše nasvědčovalo, že jeho žezlo přebírá právě nejvýkonnější Samsung řady Galaxy S.

i

Kromě telefonů se Samsung pochlubil také novou generací tabletu Galaxy Tab S8.

Samsung toto na proběhlé akci Galaxy Unpacked 2022 potvrdil. Model Galaxy Note již není třeba. Vše, co zvládal, totiž nyní bez potíží zastane Samsung Galaxy S22 Ultra. Ten přichází v doprovodu modelů Galaxy S22 a Galaxy S22+. Celá řada samozřejmě patří k současné špičce a její schopnosti ohromí i ty nejnáročnější uživatele zvyklé na špičkový výkon, skvělý displej a ohromující kvalitu fotek a videí. Pojďme si nyní o nových telefonech říci více.

Ověřený design S22 prošel pouze evolucí, není třeba velkých změn

Již nějaký ten rok se řada Galaxy drží svého specifického designu, který je účelný, přitom oku lahodící. Základní Galaxy S22 a pokročilý model Galaxy S22+ jsou vzhledově totožné. Jejich rohy jsou zakulacené a po vzoru loňské řady si ponechávají také zadní výstupek s fotoaparáty, umístěný při pohledu zezadu zcela v levém horním rohu. Změny jsou až v podpoře barevných odstínů těla, které je tvořeno z plastu, kovu a skla. Fialovou variantu nahrazuje zelená a růžová se zdá být nově o něco světlejší. Dále nechybí klasicky černá a bílá.

Samsung Galaxy S22, design Samsung Galaxy S22 Ultra, design
Design základních dvou modelů Galaxy S22 a S22+ zůstal oproti minulé řadě téměř totožný, model S22 Ultra již přinesl více než pouze nové barvy.

Model Galaxy S22 Ultra však již na pohled přebírá funkci plnohodnotného pracovního nástroje po Galaxy Note a sdílí s ním ostré rohy. Působí tedy odlišným dojmem a kombinace s displejem jemně přepadávajícím do stran je efektní. Ve spodní části telefonu přibylo zastrčené dotykové pero S Pen, které nezabírá místo. Vysunete ho pouhým zatlačením na něj. To hlavní se událo na straně zadní. Fotoaparáty již nejsou součástí jednoho bloku, čočky se osamostatnily. Těchto 5 kruhů však stále vystupuje nad povrch zařízení. Naštěstí decentně. Bílou a černou variantu doplňují nově také vínová a zelená.

Výkon řady Samsung Galaxy S22 je zaručen nejmodernějším procesorem Exynos

Aby se telefon mohl rovnocenně pustit do boje o nejlepší smartphone roku, potřebuje samozřejmě kvalitní výbavu v čele s výkonným procesorem a operační pamětí. Samsung nezahálí a nadále svou řadu bez ohledu na model obohacuje o ten nejlepší čip, který má k dispozici. Pro náš trh jím je osmijádrový Samsung Exynos 2200, který slibuje nejen parádní výkon. Jde totiž o procesor vyráběný nejmodernějším 4nm procesem. To se pozitivně podepíše třeba na skvělé úspoře baterie, a to i při vyšší zátěži.

Samsung Galaxy S22, procesor Exynos
Moderní 4nm Exynos 2200 slibuje jistě brilantní výkon a zároveň úspornost.

V oblasti operační paměti jsou na tom modely také shodně, protože všechny si můžete pořídit s 8 GB paměti RAM. Také vnitřní paměť je shodná, všechny jsou k dostání se 128 či 256 GB rychlé paměti flash. Pro příznivce nekompromisní výbavy si Samsung připravil variantu modelu Ultra, která pak disponuje 12 GB RAM v kombinaci s úložištěm 512 GB. V minulosti jsme se mohli setkat i s 16GB verzí modelu S21 Ultra, ovšem oproti 12 GB není rozdíl ani při větší zátěži natolik znatelný, aby byla taková kapacita skutečně potřeba.

Na voděodolných tělech nových Galaxy S22 je také umístěna ultrazvuková čtečka otisků prstů. Opět jsme svědky její integrace do displeje krytého odolným sklíčkem Gorilla Glass Victus+. Vedle USB-C konektoru pro napájení a přenos dat má model Ultra již zmiňovaný slot s perem S Pen. Psaní s ním je velmi rychlé a má se co nejvíce blížit reálné zkušenosti s psacími potřebami. Jde jím ovládat celý systém včetně fotoaparátu a samozřejmě psát a malovat nejen v aplikaci Poznámky.

Telefony dále zvládnou NFC pro platby mobilem, nejrychlejší mobilní internet přes 5G a také WiFi 6. Modely S22+ a Galaxy S22 Ultra pak dokonce uvádí i podporu Wi-Fi 6E a bezdrátové technologie UWB

Operační systém telefonů je od základu Android 12 a Samsung přislíbil, že se dočkají také 4 následujících verzí operačního systému. To tedy znamená, že uživatelé všech tří telefonů Galaxy S22 se dočkají i Androidu 16, což značí jednu z nejlepších péčí mezi telefony s Androidem. V oblasti bezpečnostních aktualizací pak jde výrobce ještě dál a těšit se můžeme na 5 let podpory bezpečnostních záplat.

Samsung Galaxy S22, pero S Pen
Rychlé, intuitivní a zábavné. Takové by mělo být používání pera S Pen. V ovládání pomůže tlačítko. Horní část pera barevně ladí s barvou telefonu.

Hudbu z telefonu můžete poslouchat buď skrze bezdrátová sluchátka spojená přes Bluetooth či USB-C port, nebo nechte hrát stereo reproduktory AKG s technologií Dolby Atmos. Téma rychlého nabíjení už pro Samsung začíná být zajímavější, přesto se stále vyhýbá extra rychlým nabíjecím výkonům. Samsung Galaxy S22 si ponechává pouze 25W nabíjení, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra zvládnou o něco lepší 45W. Bezdrátově všechny modely nabijete výkonem 15 W a samozřejmostí je podpora reverzního nabíjení dalších zařízení.

Řada Samsung Galaxy S22 vidí ve tmě lépe než kdy dřív

Velké téma vrcholné řady Galaxy S22 je fotoaparát. A po mnoha revolučních novinkách v minulých generacích se i nyní daří tuto tradici zachovat. Již z pozvánek bylo patrné, že nás jihokorejský výrobce láká na lepší kvalitu fotek a videí pořízených za horších světelných podmínek a v noci. Všechny modely se dočkaly tzv. Nightography. Nyní bude telefon ještě lépe zachycovat scénu při nedostatku přirozeného světla a nabídne více detailů díky zvětšení pixelů, které pohltí více světla. Lepší budou i noční portréty a video. Sklíčko Super Clear navíc snižuje odlesky.

i

Samsung Galaxy S22 Ultra by neměl mít problém dostat se brzy do našeho článku nejlepší fotomobily 2022.

Pojďme k parametrům fotografické soustavy. Modely Galaxy S22 a S22+ mají na zádech 3 fotoaparáty. Ty se skládají z hlavního 50Mpx objektivu se světelností f/1,8 a optickou stabilizací obrazu. Pro širokoúhlé záběry s úhlem až 120° je tu foťák s rozlišením 12 Mpx a světelností f/2,2. Posledním fotoaparátem jde přiblížit vzdálené objekty opticky až trojnásobně. Parametry jsou 10 Mpx, f/2,4 a vyrovnání klepající se ruky pomůže optická stabilizace obrazu. Přední selfie foťáky jsou také shodné, tvoří je 10Mpx snímač se světelností f/2,2.

Samsung Galaxy S22, fotoaparáty
Tyto fotoaparáty si poradí s naprostou většinou úkonů, které se před nimi objeví. Řada Galaxy S22 točí video v rozlišení 8K.

Model Ultra asi nikoho nepřekvapí tím, že je o pořádný kus dál. Vše podstatné zachytí snímačem s více než 2násobným rozlišením. Konkrétně nabízí 108 Mpx, světelnost f/1,8, optickou stabilizaci a laserové zaostřování. S dvojicí levnějších modelů sdílí širokoúhlý 12Mpx fotoaparát a také 10Mpx teleobjektiv. U něj však nabídne o chlup větší pixely a duální fotodiodu. Fotoaparátem však navíc jednoznačně upevňuje svou pozici jednoho z nejlepších fotomobilů. Máme tu další 10Mpx teleobjektiv se světelností f/4,9, který zvládne 10násobné optické přiblížení.

Samsung Galaxy S22 Ultra, fotoaparát
Samsung Galaxy S22 Ultra už na zádech nemá jeden výstupek fotoaparátů, ale každá čočka vystupuje samostatně.

Konkurence nespí, ale Samsung Galaxy S22 nastavuje laťku vysoko

Modely mezi sebou mají odlišnosti, které přehledně shrnujeme i v následující tabulce. Tím hlavním rozdílem hrajícím velkou roli při výběru bude zejména požadovaná velikost úhlopříčky a cena. Podrobněji níže, u modelu Galaxy S22 ale začíná na 21 999 Kč, model Galaxy S22+ stojí o 5 tisíc více, nejlepší Galaxy S22 Ultra pak startuje na 31 999 Kč.

I přes drobné rozdíly ve fotoaparátech se můžete spolehnout, že kterýkoliv model udělá skvělou službu. Vylepšený noční režim dostaly všechny. Základní model můžete ze svého výběru vyloučit, především pokud je pro vás 6,1" displej opravdu malý, pokukujete po rychlejším nabíjení či podpoře bezdrátového UWB a Wi-Fi 6E.

Samsung Galaxy S22, plakát k představení
Pokud si nevyberete v nové řadě Galaxy S22, koukněte i na další modely značky, třeba na řadu Galaxy A.

Na řádnou konkurenci si budeme muset počkat, rok teprve začal. Ovšem již nyní můžeme pro fandy vlajkových lodí jednoznačně doporučit řadu iPhone 13. Odlišností rozhodující u většiny lidí o výběru je přítomnost systému iOS. Dalším elegantním a špičkovým smartphonem není žádný jiný než Huawei P50 Pro. Smartphone s procesorem vlastní výroby přinesl i Google, konkrétně Google Pixel 6 Pro 5G. Komu nevadí vyšší hmotnost a rozměry, měl by zvážit také herní ASUS ROG Phone 5s. A kdo nechce utratit za vlajkové parametry příliš velkou částku, ale současně nechce kompromisy, je pro něj ideální variantou OnePlus 9 Pro.

Co si o telefonu myslí kolegové z AlzaTech?

Samsung Galaxy S22 – cena a dostupnost

Pokud se vám jedna z trojice novinek zalíbila, jistě vás bude zajímat cena. Za jednotlivé modely si připravte tyto částky:

Mezi jednotlivými modely se liší i dostupnost v Česku. Dvojice levnějších telefonů Samsung Galaxy S22 a S22+ si můžete předobjednat v období od 9. 2. do 10. 3. 2022. 11. března poté přejdou do standardního prodeje. Nejvyšší verzi S22 Ultra si pak můžete s předstihem předobjednat mezi 9. 2. a 24. 2. 2022. Hned na to přejde do běžného prodeje. Pokud si některý z modelů chcete pořídit, předobjednáním si zajistíte rychlejší dodání. V tomto časovém období k nim navíc získáte i bonusy. Více v článku Předobjednejte si Samsung Galaxy S22 | S22+ | S22 Ultra a získejte výkupní bonus až 5 000 Kč a sluchátka Galaxy Buds Pro za 1 Kč.

Parametry/ Model Samsung Galaxy S22 Samsung Galaxy S22+ Samsung Galaxy S22 Ultra
Displej 6,1" (20 : 9) 6,6" (20 : 9) 6,8" (20 : 9)
2 400 × 1 080 px, 425 ppi 2 340 × 1 080 px, 393 ppi 3 088 × 1 440 px, 500 ppi
Dynamic AMOLED 2X Dynamic AMOLED 2X Dynamic AMOLED 2X
Zadní fotoaparáty hlavní: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps hlavní: 50 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps hlavní: 108 Mpx, f/1,8, OIS, 8K video s 24 fps
širokoúhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120° širokoúhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120° širokoúhlý: 12 Mpx, f/2,2, 120°
teleobjektiv: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3× optické teleobjektiv: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3× optické teleobjektiv: 10 Mpx, f/2,4, OIS, 3× optické


teleobjektiv: 10 Mpx, f/4,9, OIS, 10× optické
Přední fotoaparát 10 Mpx, f/2,2 10 Mpx, f/2,2 40 Mpx, f/2,2
Čipset Samsung Exynos 2200, 8jádrový Samsung Exynos 2200, 8jádrový Samsung Exynos 2200, 8jádrový
RAM 8 GB 8 GB 8/12 GB
Interní úložiště 128/256 GB 128/256 GB 128/256/512 GB
Operační systém Android 12 Android 12 Android 12
Podpora sítí 5G
Akumulátor 3 700 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 25 W/15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W/15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 45 W/15 W
USB-C
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68
Audio stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos stereo, Dolby Atmos
Rozměry 146 × 70,6 × 7,6 mm 157,4 × 75,8 × 7,6 mm 163,3 × 77,9 × 8,9 mm
Hmotnost 167 g 195 g 228 g
Cena od 21 999 Kč od 26 999 Kč od 31 999 Kč
*Ceny jsou platné k 9. 2. 2022.
i Mohlo by vás zajímat

V nové řadě si každý vybere ideální model pro svou potřebu. Základní varianty přináší lepší záznam fotek a videí za šera či lepší procesor. Pro ty nejnáročnější je tu nekompromisní Samsung Galaxy S22 Ultra v nové podobě a s integrovaným perem S Pen. Zárukou je špičkový fotoaparát, vysoký výkon a rychlejší nabíjení.

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Ty nejlepší mobilní telefony společnosti Samsung mají označení Galaxy S. A pro rok 2022 přijde korejský výrobce již s řadou Samsung Galaxy S22. Díky četným únikům přitom o novince už víme hodně a v tomto článku najdete všechny spekulace na jednom místě. Jaké budou nové vlajkové lodě?  Nejnovější aktualizaci najdete v kapitole Oficiální pozvánka dorazila, vše bude odhaleno 9. února.

i Tento článek je spekulativní a založený na neoficiálních informacích.

Samsung Galaxy S22, spekulace

Samsung Galaxy S22 (SPEKULACE) – OBSAH

 1. Aktuální informace o Samsung Galaxy S22
 2. Podívaná na displeji Samsungu Galaxy S22 už nebude ničím rušena
 3. Výkonné čipy Snapdragon a Exynos jsou sázkou na jistotu
 4. Ponese nový fotoaparát jméno známé značky?
 5. Kdy lze Samsung Galaxy S22 očekávat?
 6. Samsung Galaxy S22 – parametry

Aktuální informace o Samsung Galaxy S22

(31. 1. 2022): Oficiální pozvánka dorazila, vše bude odhaleno 9. února

Dle odhadů již z konce minulého roku veřejnost očekávala příchod smartphone řady Samsung Galaxy S22 na počátku února. Samsung nyní přímo potvrdil, že akce se uskuteční ve středu 9. února 2022 od 16:00 hodin přímo na webu samsung.com. Na stránce je vložena i video upoutávka, která poodhaluje podobu telefonu s velkým displejem a lehce zaoblenými rohy. Trailer se ale především zaměřuje na noční scény, což předpokládáme, že souvisí s kvalitním nočním fotografování nové řady.

Samsung Galaxy S22, pozvánka
Oficiální pozvánka na Samsung Galaxy Unpacked 2022. Zdroj: samsung.com

Podle masivních úniků, které zveřejnil web gsmarena.com, se potvrzuje mnohé. Trojice modelů, tedy Samsung Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra, se budou lišit velikostmi displejů. Ty budou 6,1", 6,6" a 6,8". Oba levnější modely nabídnou 12Mpx ultraširokoúhlý snímač, 50Mpx hlavní a 10Mpx teleobjektiv. Model Ultra zvýší rozlišení hlavního foťáku na 108 Mpx a přidá ještě druhý 10Mpx teleobjektiv. Procesorem bude na našem území pravděpodobně 4nm Exynos 2200 a kapacity baterií dosahují hodnot 3 700, 4 500 a 5 000 mAh. Grafika zmiňuje ještě režim Nightography, což by mělo souviset právě s lepšími fotkami za horších světelných podmínek.

i

Nepřehlédněte:

Samsung Galaxy S22 - další aktuality

(21. 1. 2022): Samsung potvrzuje příchod řady Galaxy S22 v únoru, bude mít nejlepší foťák  

Představení už je za rohem. Každou chvílí očekáváme příchod pozvánek na akci Galaxy Unpacked 2022, kde se odehraje odhalení vrcholné řady Galaxy S22. Samsung už akci zmiňuje na svém webu a přidává i video. To samozřejmě neodhaluje usvědčující detaily, ale s heslem „Jste připraveni porušit pravidla?“ a vizuálním zpracování videa pravděpodobně potvrzuje důležitý bod – dochází ke spojení řady Galaxy S a Galaxy Note. V siluetách dvojice vyobrazených telefonů vidíme zakulacené hrany typické pro modely Galaxy S a ostré rohy modelu Galaxy Note. Oba telefony do sebe naráží a vzniká jeden telefon.

Tím jedním mobilem má být samozřejmě Samsung Galaxy S22 Ultra. Podpora pera S Pen už tu byla u modelu Galaxy S21 Ultra 5G, ale teď už se nebude jednat jen o volitelné příslušenství, nýbrž jako součást telefonu zasunutá přímo v jeho těle.

To ale není vše, oficiální prohlášení prezidenta společnosti TM Roha nabízí další vhled do novinek. Půjde o nejvýznamnější zařízení Galaxy S, které kdy představili. Dále slibují pořizování nejjasnějších a obecně nejlepších fotek a videí z mobilního telefonu na trhu. Vyzdvihují ještě výkon, výdrž baterie a další neupřesněné vychytávky. Z poslední věty „Get ready for the ultimate Ultra experience“ je jasné, že názvu Note se nedočkáme.

Povedené rendery ve 4 barevných variacích modelu Galaxy S22 Ultra se objevily na webu gsmarena.com. Jsou bohužel v nižším rozlišení, ale i tak je znát sympatický výběr barev, mezi kterými si jistě více zájemců vybere svého favorita. To je posun oproti předešlým 2 barevným variantám. Počkejme si na finální zbarvení stylusu. Jiné informace říkaly, že ten by měl barevně ladit s telefonem.

  Samsung Galaxy S22, barvy
Z takové nabídky se bude jistě lépe vybírat. V minulosti vlajkový model tolika barvami nehrál. Zdroj: gsmarena.com

(13. 1. 2022): Novinky dorazí na začátku února, model Ultra se Snapdragonem a rychlejším perem  

Před více než měsícem jsme si řekli, že se objevila informace o 8. únoru, jakožto o dni konání akce Samsung Unpacked. Na této akci se svět konečně dozví vše podstatné o trojici modelů Samsung Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra. Zatímco předtím mohlo jít o odvážný odhad, toto datum nyní podle webu gsmarena.com potvrzuje korejský zdroj. Zdroj hovoří také o tom, že startu předobjednávek se zájemci dočkají hned následující den a do prodeje vstoupí nová řada 24. února. Pozvánky tedy dorazí co nevidět.

Další zajímavosti jsou z Twitteru. Účet @AhmedQwaider888 zveřejnil zajímavou informaci, že by se i evropská verze modelu Galaxy S22 Ultra měla dočkat procesoru Snapdragon. Ahmed konkrétně zmiňuje, že Exynos 2200 je pro tento model zrušen a celosvětově se nejdražší verze nové řady bude dodávat pouze s výkonným procesorem Snapdragon 8 Gen 1. S čipem Exynos 2200 se ale v Evropě pravděpodobně setkáme v modelech Galaxy S22 a S22+.

Fanoušky produktivní práce potěší poslední dnešní spekulace, kterou je zlepšení odezvy dotykového pera S Pen. To bude kompatibilní s modelem S22 Ultra a na obřím 6,8" displeji s ním bude možné pracovat ještě přirozeněji. Latence se totiž podle uživatele @xeetechcare má více než 3násobně snížit z 9 ms u modelu Note 20 Ultra na 2,8 ms u novinky. Podle něj to je nejlepší zkušenost s dotykovým perem S Pen.

3násobně hbitější odezva na dotyk pera S Pen by měla být znát.

(6. 1. 2022): Odolá sklíčko 108Mpx fotoaparátu Samsungu Galaxy S22 Ultra lépe světelným odleskům?

Studnice spekulací o řadě Samsung Galaxy S22 se zdá být přeplněná a moc novinek na obzoru není. Pro dnešek si tedy můžeme ukázat ještě zajímavý render a potenciální zajímavost.

Podle Twitter uživatele @xeetechcare se Samsung možná zaměří na sklíčko hlavní čočky fotoaparátu, které by mělo minimalizovat odrazy světla. Toto je uvedeno na letáčku s parametry. Letáček však nevypadá na oficiální dokument společnosti. Pokud je součástí marketingových příprav, na jeho finální podobě se rozhodně bude muset ještě zapracovat. Jsou zde uvedeny výrazy jako Super Clear Glass (Lens) indikující vylepšenou průhlednost skla.

Samsung Galaxy S22, Super Clear Lens
Dle této grafiky se má sklíčko hlavního 108Mpx fotoaparátu lépe vypořádat s odrazy světla. Zdroj: Twitter @xeetechcare

Na letáčku jsou také zobrazeny barevné varianty a jejich pojmenování. S fialovo-rudou variantou (dle grafiky pojmenované jako Burgundy) jsme se již setkali na oficiálním plakátu minule. K ní přibývají i zelená (Green), bílá (Phantom White) a černá (Phantom Black). Pro ty,  kteří by chtěli vidět model Galaxy S22 Ultra také zepředu, si nový render připravil leaker @UniverseIce. Lehce zaoblené hrany telefonu dokreslují tenké okraje. O telefon se opírá chystané pero S Pen.

Úhledný design přední strany chystaného obra – Samsungu Galaxy S22 Ultra.

(28. 12. 2021): První oficiální plakát potvrzuje design a záznam videa bude ještě kvalitnější

O výsledné podobě nových Samsungů Galaxy S22 již málokdo pochybuje, oficiální plakát jsme tu však ještě neměli. Ten nyní uveřejnil web nl.letsgodigital.org. Stránka bohužel nemůže objasnit blíže jeho původ. Zajímavá grafika, která má být opravdu oficiální podobou plakátu od Samsungu, vyobrazuje růžovo fialovou verzi zadní strany telefonu Samsungu Galaxy S22 Ultra s perem S Pen. Vedle něj je bílá varianta Galaxy S22+.

Výkonnější model dle úniků obsahuje pětici fotoaparátů, které nejsou součástí žádného výstupku, ale samy vystupují nad povrch. Oficiální plakát uvádí název Galaxy S22 Ultra, přitom se spekulovalo i o variantě S22 Note. Kromě vyobrazené barevné varianty se prý dočkáme také zelené, červené, černé a bílé. Pero S Pen je černé, ovšem jeho vršek koresponduje s barvou telefonu. Na modelu Galaxy S22+ je pak znát menší zdvih zadního výstupku.

Samsung Galaxy S22, oficiální plakát
Toto by měl být první oficiální plakát nových modelů. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Několik dalších obrázků jsme mohli vidět na Twitteru. Již nejde o oficiální snímky, přesto zachycují zajímavé úhly. Uživatel @hypark22 sdílel několik fotek chystaného nejvýkonnějšího modelu, které souhlasí s výše uvedeným oficiálním vyobrazením. Tentokrát se jedná o matně černou variantu s pěticí objektivů, kdy dva pravé z nich jsou odděleny bleskem.

Další fotka je z Twitteru @UniverseIce. Poměrně detailní pohled na zadní stranu jednoho ze základních modelů S22 dává najevo, že výstupek nad povrch nevystupuje. Na snímku je dokonce průhledný. Při porovnání s modelem na plakátu však není podobnost příliš viditelná. Model na reklamním materiálu má výstupek znatelnější a navíc není průhledný. Uživatel @AhmedQwaider888 se na svém účtu vyjádřil ohledně schopnosti zaznamenávat video. Model S22 Ultra dle něj zachytí lepší barvy až v 68 miliardách odstínů a díky tzv. Super ISO Pro se dočkáme více světla.

Samsung Galaxy S22, matná černá Samsung Galaxy S22, průhledný výstupek
Matná černá barevná varianta bez výstupku, to je zřejmě finální podoba modelu Ultra. Průhledný výstupek není pravděpodobný. Zdroje: @hypark22 a @UniverseIce

(16. 12. 2021): Máme tu fotografie zadní strany všech modelů. Sníží Samsung rozlišení displejů? 

Tentokrát si ohledně chystané řady smartphonu Samsung Galaxy S22 ukážeme fotografie maket, které byly zveřejněny na Twitter účtu Yogesh Brar. Z dvojice fotek se nám naskýtá pohled na zadní strany všech 3 modelů, a to nejprve v černé a následně v bílé variantě. Oba základní modely se vzhledově výrazně blíží generaci Galaxy S21. Nejvýkonnější model Galaxy S22 Ultra však podle všech dosavadních vodítek získá plochý výstupek zadních fotoaparátů. Yogesh dále zmiňuje, že přijde také červená a olivově zelená varianta.

        
Pohled na všechny nadcházející modely v tmavé a světlé variantě.

Další spekulace je bohužel trochu zarážející. V jednom z posledních tweetů uživatele Ice Universe je vyobrazena dvojice tapet na plochu z údajných nových modelů a podle rozměrů to vypadá na snížení rozlišení oproti předešlé generaci. Model S22 Ultra by mohl snížit rozlišení z očekávaných 3 200 na 3 088 pixelů na výšku. Celkové rozlišení by tedy mohlo vypadat 3 088 × 1 440 px. Modely S22 a S22+ pak dle screenshotu klesnou v rozlišení z 2 400 na 2 340 pixelů. Zde by rozlišení bylo 2 340 × 1 080 px. Tím pádem se téměř neznatelně změní také poměr stran displeje.

Poslední fotografie pochází z webu Weibo a zprávu o ní přináší web gsmarena.com. Fotka zachycuje lesklou zadní stranu jednoho z dvojice S22 či S22+. Vzhledově se právě až na lesklá záda neliší od modelu Galaxy S21. Dále zpráva zmiňuje, že model Galaxy S22 Ultra prošel FCC certifikací a společně s ním i zařízení značené jako EJ-PS908 „stylus pen“, což ukazuje na nové pero S Pen, kterým bude nejdražší model nové generace vybaven.

Samsung Galaxy S22, základní model Galaxy S22
Na první pohled Galaxy S21, ten má však matnou zadní stranu. Bude jiný povrch jedinou výraznou změnou v designu? Zdroj: gsmarena.com

Web gsmarena.com přišel ještě s jednou zajímavostí. Podle Twitter uživatele @FrontTron bude možná upuštěno od názvu Samsung Galaxy S22 Ultra a výrobce svůj top model odliší názvem Samsung Galaxy S22 Note. Změna je to poměrně logická. Klasický model Note již v nabídce společnosti více než rok nefiguruje, přičemž vrcholný model řady Galaxy S22 bude vybaven perem S Pen a půjde o telefon s parametry, které byly pro řadu Note typické. Model Note tedy zřejmě neumírá.

(8. 12. 2021): Přijdou nové Samsungy v únoru? Qualcomm představil svůj nový procesor

Kolik času zbývá do doby, než Samsung odhalí novou řadu Samsungů Galaxy S22? Dle nového tweetu uživatele @UniverseIce se premiéra smartphonů opozdí, třebaže pouze nepatrně. Místo lednového termínu, na kterém se jihokorejci pochlubili s řadou Galaxy S21, se podle @UniverseIce v příštím roce může akce Samsung Unpacked uskutečnit až 8. února. Tou dobou už může být na trhu hned několik telefonů s novým procesorem Qualcomm Snapdragon.

Ohledně pojmenování procesoru tu máme novinku. Qualcomm svůj nový čip představil na přelomu listopadu a prosince, ovšem nikoliv pod názvem Snapdragon 898, ale Snapdragon 8 Gen 1. Jeho parametry jsou působivé, třeba 4nm výrobní proces. Nová generace modemu Snapdragon X65 5G nabízí rychlejší přenos dat a je energeticky úspornější. Došlo na podporu výkonnější grafiky Adreno, LE audio pro lepší zvuk v bezdrátových sluchátkách a samozřejmě výkonnější AI. Snapdragon 8 Gen 1 se dočká modernější 7. generace umělé inteligence AI Engine.

Samsung Galaxy S22, Snapdragon 8 Gen 1
Nový procesor s trochu nečekaným názvem přinese spoustu novinek, které výkon smartphonů posunou zase o kus dál. Zdroj: sammobile.com

(30. 11. 2021): Fotoaparáty základních modelů a uniklá fota ochranných skel

O chystané řadě Samsung Galaxy S22 toho víme již opravdu hodně. Představení se kvapem blíží, dochází tedy již k upřesňování parametrů a v zásadě se můžeme smířit s tím, co dosud uniklo. Jednou z chystaných novinek je změna ve fotoaparátech modelů S22 a S22+. Modely Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G do výbavy dostaly mimo jiné 12Mpx hlavní fotoaparát a 64Mpx teleobjektiv. Web gsmarena.com nyní uvádí, že dojde ke změně.

Hlavní foťák obou nejlevnějších modelů bude dosahovat vyššího rozlišení, a to 50 Mpx. Světelnost f/1,8 zůstane zachována. Teleobjektiv si pohorší v rozlišení, které spadne na 10 Mpx, ovšem půjde již o tradiční 3násobný optický zoom se světelností f/2,4. Na svém zůstane širokoúhlá kamera. Zde Samsung podrží rozlišení 12 Mpx a světelnost f/2,2. Změny se nedočká ani selfie kamera - 10 Mpx, f/2,2. Model S22 Ultra se pak má pyšnit kvalitním 108Mpx fotoaparátem, který jej stále bude řadit mezi fotomobily s nejvyšším rozlišením.

Samsung Galaxy S22, ochranná skla Samsung Galaxy S22, ochranná skla, displej
Ochranná skla na displeje přehledně znázorňují rozdíly ve velikostech i zakřivení displejů. Zdroj: Twitter @UniverseIce.

Pár obrázků se nám doneslo z Twitter účtu @UniverseIce. Lepší představu o velikostech nastávající řady si můžeme udělat kromě různých renderů také z porovnání jednotlivých ochranných skel displejů. Model Ultra bude samozřejmě největším modelem řady a jeho displej obdrží zahnuté okraje a poměrně ostré rohy po vzoru řady Note. Modely S22 a S22+ s viditelně menší úhlopříčkou mají rohy více zakulacené. Průstřely pro selfie kamery jsou shodně umístěny uprostřed horní hrany. Na poddisplejovou technologii podobnou té v Samsungu Galaxy Z Fold3 5G si budeme ještě muset nějaký čas počkat.

(19. 11. 2021): Prototyp s čipem Exynos 2200 otestován v testu Geekbench 5

Dnes si ukážeme výsledky výkonnostních testů Geekbench smartphonu, kterým je pravděpodobně Samsung Galaxy S22 Ultra. Web gsmarena.com vydal informaci, že se testu Geekbench 5 účastnilo zařízení s kódem SM-S908B. Podle předpokladu, že SM-S906B by měl být Galaxy S22+, se od nově zveřejněného kódu očekává, že reprezentuje model Galaxy S22 Ultra. Označení základní desky ukazuje na přítomnost Exynos 2200, což je procesor pro mezinárodní variantu telefonu.

Na zařízení běžel Android 12 a kapacita operační paměti uvedená v podrobnostech testu říká, že zařízení obsahuje 8 GB paměti RAM. Předešlá generace, smartphone Samsung Galaxy S21 Ultra, však spoléhal na 12 GB RAM. Dá se tedy předpokládat, že toto je pouze testovací prototyp. Výsledná paměť bude spíše 12 či 16 GB. A jak dopadly výsledky testu Geekbench 5? V jednojádrovém testu dosáhl telefon 691 bodů a 3 167 bodů v testu více jader. To je podobný výsledek, kterého dosahují telefony s procesorem Snapdragon 888.

Samsung Galaxy S22 Ultra, Geekbench 5
Výsledky údajného Galaxy S22 Ultra je nutné brát s rezervou. Telefon má jen 8 GB RAM a jde pravděpodobně pouze o testovací prototyp. Zdroj: browser.geekbench.com

(10. 11. 2021): První reálné fotky nejvýkonnějšího modelu Galaxy S22 jsou tady

Zatímco o budoucích modelech Samsung Galaxy S22 a S22+ se poslední dobou moc nového nedozvídáme, kolem nejvýkonnějšího (a také největšího, nejtěžšího a samozřejmě nejdražšího) Samsungu Galaxy S22 Ultra se stále něco děje. Tentokrát jde ale o opravdu velkou novinku. Doposud jsme mohli nad finálním vzhledem alespoň trochu spekulovat, třebaže některé aspekty, jako přítomnost slotu na pero S Pen, byly vysoce očekávané. Nejen to, ale i další spekulace se potvrzují zveřejněním uniklých fotografií skutečného prototypu produktu.

Na uniklé fotografie z továren už jsme celkem zvyklí. Není rozhodně vzácností, když se objeví rychlá momentka pořízená v některé z továren či jiných míst, na kterých se pohybují dosud utajované produkty. Přesto únik Samsungu Galaxy S22 Ultra od Jona Prossera zveřejněný na webu frontpagetech.com zaskočil nejednoho fanouška. Na celkem 5 fotografiích je nový Samsung zachycen z obou stran a zespodu.

Samsung Galaxy S22 Ultra, přední strana Samsung Galaxy S22 Ultra, menu Android Samsung Galaxy S22 Ultra, obrazovka S Pen
Přední displej je obrovský a po stranách zahnutý. Průstřel selfie kamerky nechybí. Zdroj: frontpagetech.com

Jedna fotka jej ukazuje zpředu se zhasnutým displejem. Na tomto snímku vidíme displej se zaoblenými hranami a již delší dobu používaný a i letos očekávaný selfie průstřel ve středu horní části obrazovky. Další foto zachycuje stejný úhel, ale s naběhnutým menu systému Android. Přední kamera je stále viditelná, Samsung tedy skutečně poddisplejovou selfie kameru po vzoru Samsungu Galaxy Z Fold3 5G nepoužije. Posledním snímkem přední strany je obrazovka s popisky připravená na psaní viditelně povysunutým perem S Pen.

Samsung Galaxy S22 Ultra, slot pro S Pen
Při pohledu zpředu je slot s perem S Pen na levé spodní straně. Tak to měl i poslední Galaxy Note20 Ultra. Zdroj: frontpagetech.com

Předposlední foto je pořízeno zespod telefonu, takže můžeme vidět přítomnost vloženého pera S Pen do levé spodní části při pohledu zpředu. Přesně tak to měl dosud poslední Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. Podle Prossera kvůli tomu nabral nový S22 Ultra na tloušťce. Poslední fotografie je věnována zadní straně zařízení. Potvrzuje rozložení fotoaparátů do tvaru písmene P, které nejsou součástí žádného výstupku. Za ten se usazoval prach a telefon se kvůli němu na rovné ploše viklal. Jeho ztráta tedy spíše potěší.

Samsung Galaxy S22 Ultra, zadní strana
Výstupek fotoaparátů tentokrát chybí a za nás je to určitě dobrá zpráva. Zdroj: frontpagetech.com

Na zádech si můžeme všimnout i samolepky s upozorněním, že tento výrobek rozhodně nemá být nikde publikován, přeprodáván a nemají o něm být prozrazovány žádné informace. Přesto Prosser fotografii komentuje s potvrzeními rozlišeními všech zadních fotoaparátů, které jsou následující: 108Mpx hlavní foťák, 12Mpx ultraširokoúhlý, 10Mpx teleobjektiv s 3násobným zoomem a poslední 10Mpx teleobjektiv s 10násobným zoomem.

(1. 11. 2021): Nejdražší model přinese ještě zlepší jas displeje, představení se blíží

Známý šiřitel zajímavých novinek o chystaných mobilních telefonech @UniverseIce se se svými fanoušky podělil o detail nejlépe vybaveného modelu chystané řady Galaxy S22. Podle jednoho z tweetů dostojí věhlasná kvalita Samsung displejů své tradici a Samsung Galaxy S22 Ultra nabídne rekordní jas displeje. Konkrétní údaj zveřejněn sice nebyl, ale bude to více, než má dosavadním rekordman Galaxy S21 Ultra s 1 500 nity. Již to je skvělý údaj.

Další informace se rovněž týkají modelu Samsung Galaxy S22 Ultra a opět o nich tweetuje @UniverseIce. Úniky hovoří o tom, že nastávající vlajkový model se oproti řadě Galaxy S21, která fotí velmi kvalitně, nebude příliš měnit a pouštět se do velkých změn. Základní 108Mpx foťák se světelností f/1,8 doplní ultraširokoúhlý 12Mpx, f/2,2 a zakončuje to dvojice 10Mpx teleobjektivů s 3násobným (f/2,4) a 10násobným zoomem (f/4,9).

V současné době také začala velkovýroba komponent pro nové Samsungy a usuzuje se, že představení smartphonů Galaxy S22 se dočkáme někde mezi posledním týdnem v lednu a prvním týdnem v únoru 2022. Zprávu přináší winfuture.de. Na závěr tu máme pěkné rendery od nl.letsgodigital.org. Zobrazují modely S22 a S22+ v čistém designu s minimálními okraji kolem displeje a odlišným vyvedením okrajů vystouplého fotomodulu.

Samsung Galaxy S22, koncept základních modelů Samsung Galaxy S22, koncept
Minimální rámečky a vystouplý fotomodul - budou takto vypadat modely S22 a S22+? Zdroj: nl.letsgodigital.org

(13. 10. 2021): Dostanou modely Samsung Galaxy S22 s čipem Exynos rychlejší nabíjení?

Příznivci rychlého nabíjení z nových telefonů Samsung nemohou zrovna jásat, a to kvůli zprávě o certifikaci parametrů z webu gsmarena.com. Podle dostupných informací to bohužel vypadá na fakt, že Samsung se nadále bude držet 25W nabíjení. Ani nejdražší model S22 Ultra nebude vyčnívat z řady. Taková hodnota dnes již působí jako velmi nízká, obzvlášť u vlajkové lodi. Třeba telefon vyšší střední třídy Xiaomi 11T Pro zvládne nabíjet výkonem až 120 W.

Avšak nic není ztraceno. Stále tu je malá šance, že se dočkáme vyšších nabíjecích výkonů. Parametry z certifikace se totiž týkají čínských variant modelů, respektive modelů s procesorem Qualcomm Snapdragon. Varianty s čipsetem Exynos, které budou k dispozici na evropských trzích, nejsou součástí této certifikace. U nich tedy 25 W nabíjecí výkon potvrzen není, čímž zde vzniká potenciální možnost, že může být vyšší.

O přítomnosti 3 modelů nové generace a jejich přibližném zastoupení v celkové produkci jsme si řekl již ve starší aktualitě. Článek na tomsguide.com se zamýšlí nad tím, že největší model S22 Ultra bude opravdu výjimečným telefonem. Začíná to designem, který se bude vzhledu předchůdců jako Samsung Galaxy S21 Ultra vymykat. Pero S Pen najdeme zastrčené v těle hranatého, přitom po stranách zaobleného telefonu. A chybět nebude ani dle předpokladů špičkový 6,8" displej.

Dá se očekávat, že model Ultra opět jako jediný model nové generace obdrží 108Mpx snímač a až 16 GB paměti RAM. Partnerství s AMD je pro Samsung možností, jak z vysokého výkonu a velkého displeje dostat co možná nejlepší herní zážitek. Proto se nejdražší model bude jistě zamlouvat fanouškům mobilního hraní. Na druhou stranu potěší ty, kteří jsou rádi efektivní, a to právě díky přítomnosti dotykového pera S Pen.

Samsung Galaxy S22, model Ultra
Už samotným vzhledem by nejdražší model Galaxy S22 měl budit pozornost a připomínat již dále nevyvíjený Samsung Galaxy Note. Zdroj: tomsguide.com

(5. 10. 2021): Samsung se chystá na masivní produkci základního modelu Galaxy S22

Kolik přijde nových modelů smartphonu Samsung Galaxy S22? Údajně půjde opět o trojici. Letos se však Samsung zaměří na produkci především základního modelu S22 s úhlopříčkou 6,1". Alespoň to uvádí zdroj thelec.net. Tento model zabere zhruba 50-60 % celkové produkce modelů nové generace. Zdroj se dále domnívá, že model s 6,6" displejem, tedy Galaxy S22+, zabere 20 % produkce, nejvýkonnější S22 Ultra pak 20-30 %. Pro aktuální modely byl plán 40 % pro Galaxy S21, 30 % pro Galaxy S21+ a rovněž 30 % pro S21 Ultra.

Web sammobile.com přinesl rendery budoucího Samsungu Galaxy S22 Ultra. Ty znázorňují nový možný vzhled zadních snímačů. Zatímco Galaxy S22 a S22+ by se chlubily trojitým fotoaparátem s až 50Mpx rozlišením, model S22 Ultra v případě potvrzení přijde se čtveřicí fotoaparátů s rozlišením až 108 Mpx. Kromě nezvyklého rozložení zadních snímačů jde z obrázků vyčíst přítomnost slotu na pero S Pen. Nejdražší nový Samsung Galaxy jím bude vybaven poprvé v historii, čímž v zásadě nahradí chybějící model Galaxy Note.

Samsung Galaxy S22, nový design modelu Ultra Samsung Galaxy S22, hranaté tvary po vzoru Galaxy Note
Model Ultra by byl prvním modelem Galaxy S s vestavěným slotem na pero S Pen. Změní se i tvar výstupku s fotoaparáty. Zdroj: sammobile.com

(20. 9. 2021): Bude základní model Samsung Galaxy S22 kompaktnějším telefonem?

Jak to vypadá se spekulacemi ohledně chystaných smartphonů Samsung Galaxy S22? Na povrch se stále dostávají nové poznatky a po nedávném představení nových iPhonů 13 se parametry nadcházející vlajkové lodi Samsungu začínají s novými iPhony porovnávat.

Zatímco Apple své nové modely vybavil bateriemi s většími kapacitami, Samsung půjde proti proudu. Web gizbot.com komentuje zprávu portálu Galaxyclub, ve které se uvádí, že Samsung Galaxy S22 bude spoléhat na baterii s kapacitou 3 590 mAh. Přitom Samsung Galaxy S21 má kapacitu 3 880 mAh. Nemusí se však jednat o znatelný úbytek díky úspornějšímu čipu či menšímu displeji (viz následující odstavec). O tom, zda se změna dotkne i dražších modelů, však ve zprávě není zmínka.

Dalšími spekulacemi se hemží Twitter účet @UniverseIce. Nový základní Galaxy S22 by mohl mít displej s nižší úhlopříčkou, konkrétně 6,06". Tím Samsung může vstoupit do konkurenčního boje s kompaktnějšími telefony, jakým je třeba iPhone 13. Známý leaker uvádí, že baterie dostane kapacitu kolem 3 700 mAh. Ve svém posledním tweetu zveřejňuje obrázek porovnávající úhlopříčky modelu Galaxy S21, současného iPhonu 13, ale také nastávajícího Galaxy S22. Z obrázku je patrné, že u posledních dvou zmíněných telefonů jsou displeje téměř totožné.

Samsung Galaxy S22, porovnání velikosti displeje Samsung Galaxy S22, displej S21, S22 a iPhone 13
Základní model Samsung Galaxy S22 bude kompaktnější. Svou velikostí se přiblíží iPhonu 13. Zdroj: Twitter @UniverseIce

(8. 9. 2021): Přijde Samsung Galaxy S22 ještě letos?

Na webu notebookcheck.net komentují další tweet uživatele @FrontTron. Ten tvrdí, že evropské verze Samsung Galaxy S22 dostanou čip Exynos 2200, zatímco Severní Amerika Snapdragon 898 od Qualcommu. Podle dalších tweetů však Verizon v USA či China Telecom v Číně vyjednávají také Exynos 2200. Ten také s největším pravděpodobností dostanou zákazníci v Jižní Americe. Zda bude rozdíl ve výkonů znatelný, to se uvidí.

Na tweet navazují další 3 části, FrontTron v nich popisuje rozdělení čipu mezi světové oblasti.

Web sammobile.com přišel se zajímavým článkem o tom, že by mohl Samsung uspíšit příchod Samsungu Galaxy S22. Dříve novou řadu Galaxy odtajňoval až v březnu, pak přešel na únor kvůli barcelonskému Mobile World Congressu a naposled představil řadu Galaxy S21 v lednu 2021. Nová řada se do výroby dostane v listopadu a teoreticky by se stíhalo uvedení ještě do konce tohoto roku. Samsung tlačí na své ohebné modely Galaxy Flip3 5G a Galaxy Fold3 5g, ale někteří stále marně čekají na nový Galaxy Note.

Dřívější uvedení řady Galaxy S22 by je mohlo potěšit. Druhá půlka roku je tradičně na nové telefony chudší. Výrobci se připravují na vánoční trh, ale z těch větších pravidelně nové kousky ukazují pouze Apple a Google, tedy smartphony iPhone a Google Pixel. Představení Galaxy S22 na konci prosince však není příliš logické kvůli vánočním svátkům. My proto spíše očekáváme, že novinky přijdou až v lednu 2022.

i Google Pixel 6 (SPEKULACE)

(27. 8. 2021): Modely Samsung Galaxy S22 přinesou nové procesory a lepší teleobjektiv

Několik dalších zmínek o chystaných novinkách v řadě Galaxy S22 přinesl Twitter účet @FrontTron. Některé z nich jsou již známé podrobnosti, které tímto můžeme považovat za věrohodnější. Prvně jsou zmíněny velikosti displejů. Skutečně budou zmenšeny? Podle tweetu půjde o 6,06" u základního modelu, 6,55" u modelu S22+ a 6,81" pro model Ultra. Žádný z modelů nebude mít poddisplejovou selfie kameru po vzoru Galaxy Z Fold3 5G.

Opět je zmíněno navýšení rozlišení hlavního fotoaparátu na 50 Mpx, pouze nejdražší model nabídne 108 Mpx. Fotoaparát Olympus o hodnotě 200 Mpx tedy již delší dobu spekulován nebyl. Dále jsou uveřejněny odhady kapacit baterií. Začínáme na 3 800 mAh pro Galaxy S22, poté 4 600 mAh pro S22+ a 5 000 mAh u nejvyššího S22 Ultra. V některých zemích budou nové Samsungy obsahovat procesory Exynos 2200, další modely pro jiné lokality pak Snapdragon 898.

Samsung Galaxy S21, fotoaparáty
Trojice zadních kamer by u dvou nejlevnějších modelů řady S22 měla oproti předchůdcům nabídnout vyšší rozlišení širokoúhlé kamery a 3násobný optický zoom. Zdroj: samsung.com

Další zpráva týkající se fotoaparátů pochází z webu sammobile.com. Oproti výše zmíněnému tweetu zmiňuje, že teleobjektivy dosáhnou 10 Mpx místo 12. Zato budou zvládat kvalitní 3násobný optický zoom. Možné je, že dvojice základních modelů dostane ten samý snímač, který má aktuální nejvýkonnější Galaxy S21 Ultra.

(17. 8. 2021): Koncept zobrazuje Galaxy S22 s návratem 3,5mm jacku, microSD a nabíječky

Dnes si představíme zajímavý koncept nové generace smartphonu Samsung Galaxy S22. Do oficiálního uvedení zbývá několik měsíců, proto se grafici uchylují alespoň k vizualizacím, které se ne vždy opírají o skutečně očekávané novinky. Takovým konceptem je i ten od grafika Jermaine Smit. Podrobnosti k němu a rendery přinesl web nl.letsgodigital.org.

i Samsung Galaxy Z Fold3 (PREVIEW): první telefon s kamerou pod displejem

Koncept je pojat jako „Zpátky k základům“, přináší tedy zpět některé ztracené funkce. Nová řada Galaxy S22 bude obsahovat opět trojici modelů. Designér pak zachytil podobu nejvýkonnější varianty Galaxy S22 Ultra. Představuje si, že selfie kamera by mohla být integrována v displeji. Tak bylo nyní aplikováno u Samsungu Galaxy Fold3 5G. Kývání telefonu do stran při položení na rovnou plochu by mohlo být minulostí, zadní výstupek s fotoaparáty je na konceptu rozšířen až do okrajů.

Samsung Galaxy S22 spekulace, design zadní části Samsung Galaxy S22 spekulace, podpora microSD karet
Zadní část by se vlivem rozšířením výstupku přestala kývat. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Mezi funkce a příslušenství, které nejen samotný designér postrádá a rád by je vrátil u nové generace zpět, patří podpora paměťových karet microSD. I přes solidní kapacitu 256 GB u Samsung Galaxy S21 5G a dalších modelů se přítomnost paměťové karty jistě může náruživým fotografům či kameramanům hodit. Moderní smartphony také upouští od sluchátkového 3,5mm jack konektoru. Spoléhá se na připojení bezdrátových sluchátek. Také sluchátkový port je na vyobrazeném konceptu zpět.

Samsung Galaxy S22 spekulace, poddisplejová kamera Samsung Galaxy S22 spekulace, adaptér v balení
Poddisplejová kamera nás čeká spíše až dále v budoucnu. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Nakonec je na renderech zobrazeno příslušenství, které také začalo v poslední době z mobilů mizet. Tím je nabíjecí adaptér. V rámci menší spotřeby plastu se výrobci jako Apple či Samsung rozhodli tuto část příslušenství odstranit, neboť se domnívají, že uživatel již adaptérem disponuje. Prvním takovým smartphonem bez adaptéru v balení byl iPhone 12. Koncept navíc počítá s vyšším nabíjecím výkonem 45 W.

Veskrze jde u tohoto konceptu spíše o přání autora než o skutečně reálně vypadající zařízení. Otázkou je, zda by takový smartphone neudělal nakonec větší radost mnoha příznivcům značky, kteří výše zmíněné bývalé funkce postrádají.

(8. 8. 2021): Zvládne Galaxy S22 lépe fotit v šeru?

Specifikace fotoaparátů nastávající řady Samsung Galaxy S22 se opět upřesňují. Tentokrát se zprávy zmiňují o novém senzoru. Tyto informace přinesl web androidauthority.com. Vylepšenou citlivost na světlo by měl nové generaci smartphonů Galaxy zajistit senzor RGBW. Právě přítomnost bílých pixelů (W v názvu podle anglického „white“) slouží k lepším výsledkům snímání scény s nedostatkem světla.

i Samsung Galaxy Z Flip 3 (SPEKULACE): Jaká bude další generace novodobého véčka?

S integrací RGBW snímače přišel již před lety telefon Huawei P8. Ke klasickému RGB senzoru přidal právě i bílé pixely. Na Twitteru o této možnosti pro řadu Galaxy S22 hovoří uživatelé Ice universe a Yogesh. Tipy druhého jmenovaného jsou spolehlivé, přesto zbývá do oficiálního představení několik měsíců, a tak se dočkáme jistě několika dalších upřesňujících informací.

(22. 7. 2021): Galaxy 22 možná konečně přijde s opravdu rychlým drátovým nabíjením

Zatímco odhalení ohebných telefonů nové generace Samsung Galaxy bylo již oznámeno na 11. srpna, na modely Galaxy S22 si musíme ještě delší dobu počkat. Opět se však dostáváme k nové informaci. Zaměřuje se na výkon drátového nabíjení budoucí vlajkové lodi. Informaci rozebírá třeba web cnet.com. Dle jednoho z tweetů leakera FrontTron je patrné, že se počítá s možností nárůstu výkonu nabíjení až na 65 W.

Tweet mluví o Rainbow RGB, což je kódové značení nadcházející generace Galaxy S

Je pravdou, že konkurence umí tento výkon nabídnout už delší dobu. Chlubí se jím třeba špičkový ROG Phone 5 nebo OnePlus 9. Neminulo to však ani levnější telefony, skvělým příkladem je Realme 7 Pro. Proto je s podivem, že se této oblasti Samsung věnuje s takovým zpožděním. Dříve to byl model Galaxy Note 10+, který přišel s 45W nabíjením. Bohužel, od té doby se Samsung drží jen 25W výkonu.

(13. 7. 2021): Rozlišení fotoaparátu vlajkové lodi Samsungu stále není jednoznačné

K finálnímu odhalení řady Samsung Galaxy S22 stále zbývá zhruba půl roku. Přesto se různé zdroje předbíhají v upřesňování parametrů, které si dokonce odporují. Tím aktuálně nejvíce zmiňovaným údajem je rozlišení hlavního fotoaparátu.

Známý účet Ice universe na sociální síti Weibo publikoval příspěvek, kde zmiňuje, že Samsung na 100 % u následující generace svého nejvybavenějšího mobilu nepoužije 200Mpx rozlišení. Místo toho by se měl nadále držet 108Mpx snímače, který ještě vylepší.

i Jaké jsou aktuálně nejlepší fotomobily na trhu?

Nyní se však objevil zdroj, který se nadále drží spekulace o snímači Olympus s dosud nevídaným rozlišením. Podle korejského webu pulsenews.co.kr se nové řady dočkáme v lednu roku 2022, tedy podle očekávání. A ve stručném souhrnu novinek zmiňuje právě přítomnost foťáku s rozlišením 200 Mpx. Olympus se prý se Samsungem dohodl na spolupráci a vzhledem k jeho jménu ve světě fotoaparátů může tato značka novému Samsungu opravdu slušet.

(2. 7. 2021): Jak by vypadal Samsung Galaxy S22 s větším fotoaparátem a větráčkem? 

Tentokrát se podíváme na možnou podobu smartphonu Samsung Galaxy S22, jak si ji vysnil Youtube kanál Technizo Concept. Jeho představa podoby zadních snímačů působí možná okázale, ovšem rozhodně bychom se takovému designu nebránili.

Hlavní snímač, který by dle dřívějších spekulací měl být vyroben ve spolupráci s firmou Olympus a mohl dosahovat rozlišení až 200 Mpx, si pro sebe ukrajuje podstatnou část výstupku. Stejně jako předchozí generace, Samsung Galaxy S21 Ultra, také tento koncept počítá u nového telefonu s další čtveřicí snímačů. Ty jsou však zobrazeny všechny ve shodné velikosti, což je spíše nereálné.

Samsung Galaxy S22, Olympus objektiv Samsung Galaxy S22, celkový design
Větší hlavní snímač vypadá efektně. Na renderech je displej roztažený ještě více do stran. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Podle tomsguide.com by mohlo jít o duální teleobjektiv, ultraširokoúhlou kameru a laserový autofokus. Výstupku, který skrývá foto výbavu, se pravděpodobně nezbavíme.

Koncept zobrazuje také větráček, který uvnitř smartphonu ochlazuje jednotlivé komponenty. To by mohlo napomoci nejen v oblasti gamingu. Na obrázcích není na těle zařízení viditelný slot pro pero S Pen. To na renderech zobrazeno je. Zřejmě se počítá spíše s jeho dostupností jako doplňkového příslušenství.

Samsung Galaxy S22, S Pen Samsung Galaxy S22, ventilátor
Obrázek odhaluje i S Pen, který bude zřejmě možné dokoupit. Novinkou by mohlo být chlazení větráčkem. Zdroj: nl.letsgodigital.org.

(24. 6. 2021): Překvapivé změny ve fotoaparátech Galaxy S22 a Galaxy S22+ 

Tentokrát se dozvídáme další spekulace ohledně dvou nižších modelů nadcházející řady Samsung Galaxy S22. Základní modely Galaxy S22 a Galaxy S22+ by dle Twitter uživatele @FrontTron měly doznat změn v rozlišení zadních kamer. Konkrétně se navýší rozlišení hlavního fotoaparátu z 12 Mpx na 50 Mpx, ale překvapivě poníží kvalita teleobjektivu ze 64 Mpx na 12 Mpx. Oba nejlevnější modely v současné generaci Galaxy S21 se od svých předchůdců nelišily, příští rok má ovšem nastat změna.

i Nové Galaxy S22 poběží zcela jistě na nejnovějším operačním systému Android 12.

50Mpx hlavní snímač bude doplněn již tradičně 12Mpx širokoúhlým snímačem a nově tedy 12Mpx teleobjektivem. Prozatím není tato informace doplněna o žádné další specifikace, například nevíme, jaké modely foto senzorů Samsung použije. Zdroj sammobile.com se domnívá, že by mohlo dojít ke zvětšení 50Mpx senzoru na hodnoty 1/1,28 či 1/1,12 s většími pixely pro světlejší a ostřejší snímky. Napomůže také jasnějšímu obrazu 4K videa v horších světelných podmínkách. O selfie kamerce se ve zprávě nehovoří.

Nižší rozlišení teleobjektivu rozhodně nemusí znamenat zklamání. Kvalitou bude určitě minimálně konkurenceschopný současné generaci. Jedno je totiž jisté, Samsung bude chtít fotografické schopnosti celé řady Samsung Galaxy S22 posunout zase o kus dál. 

(16. 6. 2021): Dostanou nižší modely řady Galaxy S22 plastová záda? 

Nové úniky o chystané řadě Samsung Galaxy S22 jsou tady. Hezky pohromadě je přináší web notebookcheck.net. Ta jistě nejpřekvapivější zpráva se týká rozměrů displejů. Oba nejlevnější modely Galaxy S22 a S22+ zmenší své úhlopříčky na 6,1", respektive 6,5"-6,6". To je přibližně o desetinu palce méně oproti současným modelům řady Galaxy S21. Úhlopříčka displeje Galaxy S22 Ultra by měla zůstat na hodnotě 6,8".

Samsung Galaxy S22 Ultra, podoba
Čím vším se Galaxy S22 Ultra bude odlišovat od levnějších modelů? Zdroj: YouTube kanál TechDroider

Nic se zřejmě nezmění v přítomnosti technologie LTPO displeje, která umožňuje variabilní změnu obnovovací frekvence. LTPO zůstane doménou pouze nejvyššího modelu, tedy stejně, jako jej nyní nabízí Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Poslední informace souvisí s povrchovou úpravou zadní strany nových telefonů. Sklo bude výsada opět pouze nejvyššího modelu Galaxy S22 Ultra. Nižší modely dostanou plast. Ten je však robustní a lehčí než skleněná varianta, proto nemusí jít nutně o negativní zprávu.

i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Recenze těžké váhy světa telefonů

(9. 6. 2021): Samsung Galaxy S22 zřejmě nebude mít selfie kameru zabudovanou pod displejem

Již jsme zmiňovali, že se možná u nové řady Samsung Galaxy dočkáme ničím nerušeného displeje. Jinak výrazná selfie kamera by byla schovaná v samotném displeji a objevila se pouze v případě nutnosti. Internetem nyní bohužel prolétla negativní zpráva, kterou předkládá třeba web tomsguide.com. Podle jihokorejského blogu Naver se této technologie v řadě Galaxy S22 ještě nedočkáme.

Důvodem pro zamítnutí „poddisplejové“ selfie kamerky pro Samsung Galaxy S22 v příštím roce je fakt, že korejská jednička není spokojena s jejími parametry a výkonem. Konkrétně se jedná o její přílišnou viditelnost a rovněž jsou odhadovány špatné výsledné snímky. Možná se však již letos této vychytávky dočkáme u experimentálnějšího modelu Galaxy Z Fold 3, který by měl dorazit společně s novou verzí véčka Galaxy Z Flip 3. Po ohebných telefonech prozatím není takové poptávka, proto by výroba nemusela být tak objemná.

Samsung Galaxy Z Fold 3, design
Budeme svědky selfie kamerky schované v displeji alespoň u letošního Galaxy Z Fold 3? Zdroj: androidcommunity.com
i Samsung Galaxy Z Flip 3 (SPEKULACE): Jaká bude další generace novodobého véčka?

(28. 5. 2021): Řada Galaxy S22 přijde s novou technologií optické stabilizace a zahnutými displeji

O spolupráci Samsungu s fotografickou firmou Olympus se spekuluje již nějakou dobu. Teprve nyní se však objevily nové informace ohledně fotoaparátu budoucího telefonu Samsung Galaxy S22. Změn dozná stabilizace. Po vzoru iPhonu 12 Pro Max by mělo jít o optickou stabilizaci s posuvem snímače. Informaci přináší web realmicentral.com. Taková stabilizace je účinnější. Nedochází při ní k vyrovnávání celého fotoaparátu, ale jen daného snímače.

Další zpráva se týká displeje. Podle inf.news bude nový model Galaxy S22 disponovat ničím nerušeným displejem. To je spojeno s technologií selfie kamerky schované v displeji, která při nečinnosti nebude zřetelná. Navíc bychom se měli setkat opět s mírně zaoblenými kraji displejů, a to u všech modelů řady. V současné řadě má zaoblený zobrazovač pouze Galaxy S21 Ultra 5G.

Samsung Galaxy S22, full screen displej
Budou displeje nových Galaxy S22 takto pokrývat celou přední stranu? Zdroj: inf.news

(21. 5. 2021): Zajímavý koncept s neviditelnou selfie kamerou a sekundárním displejem

V případě některých konceptů nových smartphonů se fanoušci nechávají unést a designují telefon s opravdu futuristickými prvky. Mezi takové koncepty můžeme zařadit i ten od Youtube kanálu 4RMD. Ve videu se představuje Samsung Galaxy S22 tak, jak si jej vysnil autor videa. Vzhled zařízení zaujme především díky zadní straně, kde se nachází podlouhlý výstupek s čočkami fotoaparátu, ale také menší sekundární displej. To však není nic nereálného, druhý displej má třeba Xiaomi Mi 11 Ultra.

Samsung Galaxy S22, koncept se sekundárním displejem
Velmi odvážný render a spekulace. Na druhou stranu, použité technologie jako sekundární displej či selfie pod displejem jsou reálné. Zdroj: Youtube 4RMD

Mezi další zajímavosti patří třeba hned 8 barevných variant, displej se 4K rozlišením a odezvou 240 Hz, selfie kamerka pod displejem či 6000mAh baterie. Tento telefon by jistě patřil mezi ty nejvýkonnější. Procesor specifikován není, ale grafický čip by mělo dodat AMD a na skvělém výkonu by se podílela i 16GB paměť RAM. V případě maximálního rozlišení hlavního fotoaparátu se autor drží při zemi a v konceptu uvádí současnou hodnotu 108 Mpx. Spíše čekáme navýšení na 200 Mpx.

(13. 5. 2021): Dočkáme se Galaxy S22 s aktivním chlazením?

Vysoký výkon si žádá dobře řešené chlazení. Toto jistě platí i pro nejmodernější telefony a Samsung si je toho nepochybně vědom. Web bgr.com uveřejnil zajímavou informaci týkající se právě aktivního chlazení budoucích smartphonů. Samsung pro Evropu podal žádost u úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví. Ta se nazývá „Activate Fan Mode“. To naznačuje možnou novinku v oblasti chlazení nových zařízení Samsung.

i Samsung Galaxy A72 (RECENZE): Výbava mu předurčuje úspěch

Postrádáme tu sice podrobnější informace, ovšem ochranná známka s tímto názvem vcelku logicky implikuje funkci chlazení. Nejvýkonnější telefony se vlivem náročného hardwaru při zátěži znatelně zahřívají a vylepšené řešení chlazení je v případě budoucího Galaxy S22 rozhodně na místě. O funkci se však možná více dozvíme v následujících měsících, kdy jihokorejská značka uvede modely Galaxy Z Fold 3, Flip 3 a S21 SE.

Samsung Galaxy S22, Activate Fan Mode
Žádost Samsungu u úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví. Název může mnohé napovídat. Zdroj: letsgodigital.org

(5. 5. 2021): Samsung Galaxy S22 přijde s kontinuálním přibližováním fotoaparátu

Dle nových informací, které přinesl server notebookcheck.net, se v případě nové generace Samsung Galaxy dočkáme dalšího vylepšení v oblasti fotoaparátů. Dosud jsme si řekli o možné spolupráci s věhlasnou značkou Olympus. Nejvýkonnější model Galaxy S22 Ultra by tak mohl disponovat rozlišením 200 Mpx. Podle dalších spekulací je tu také možnost, že výrobce integruje kontinuální optický zoom. To znamená, že kromě poloh např. 2násobek či 3násobek bude možné přibližovat v řádech desetin.

Samsung Galaxy S22, kontinuální zoom
Čočky se mohou pohybovat volně, je tedy možné dosáhnout třeba 2,7násobného optického zoomu. Zdroj: antutu.com

V modulu v zařízení se čočky mohou volně pohybovat a dosahují různých ohniskových vzdáleností. Minimalizuje tak ztrátu detailů i v mezikrocích mezi dosud vídanými hodnotami celých čísel. Pokud má něco ještě více zlepšit kvalitu fotoaparátu v mobilním telefonu, může tím být kontinuální zoom. Teď už si jen stačí počkat, zda tuto technologii Samsung příští rok skutečně použije.       

Podívaná na displeji Samsungu Galaxy S22 už nebude ničím rušena

Sotva jsme se dočkali uvedení skvělé řady Samsung Galaxy S21 a už tu máme zajímavé dohady popisující parametry modelů následujících. Dle započatého číslování by příští rok mělo dojít na odhalení řady Samsung Galaxy S22. O možném názvu Galaxy S30 se hovořilo spíše ihned po představení řady S20. Avšak nyní to vypadá, že firma bude v číslování po jednotkách pokračovat. Navíc tak číslo odpovídá roku, ve kterém byl model představen.

Dosavadní řady se skládají z trojice modelů značených jako Sx, Sx+ a Sx Ultra. Prozatím nečekáme změnu, trojice modelů by mohla být zachována. Z názvů by mohlo být definitivně vypuštěno slůvko 5G, protože tato technologie se pro vlajkové lodě stala již standardem. 

Samsung Galaxy S22, nepřerušený displej
Design přední strany nebude tentokrát ničím rušen. Zdroj: nl.letsgodigital.org

Každý nový model řady Galaxy S přinesl viditelnou změnu designu. Není tak příliš těžké od sebe jednotlivé generace rozeznat. Třebaže by se mohlo zdát, že na přední straně není co měnit a půjde již o 3. generaci v řadě s vycentrovaným průstřelem, opak je pravdou. Jako velmi pravděpodobná se totiž jeví integrace selfie kamery přímo pod displej. Samsung je kvalitou svých displejů proslulý a rozhodně má odvahu tento prvek příští rok použít.

i Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (RECENZE): těžká váha pro ty nejnáročnější    

Přední strana s rozměrným displejem o úhlopříčkách od 6,2" do 6,8" nebude již ničím rušena. Filmy, hry a další obsah se zobrazí na 100 % plochy kvalitního Dynamic AMOLED zobrazovače. Web LetsGoDigital.org přinesl informace o podaném patentu týkajícím se právě této technologie. Posuvný mechanismus skryje selfie kameru displejem, když není potřeba. Skutečně velmi zajímavý nápad. Počkejme si na reálnou prezentaci.

Samsung Galaxy S22
Patent podaný Samsungem zobrazuje pohyblivý vnitřní displej, který v případě nečinnosti kryje selfie kameru. Zdroj: nl.letsgodital.org

Výkonné čipy Snapdragon a Exynos jsou sázkou na jistotu

Není samozřejmě žádným překvapením, že se v případě nové generace telefonu spokojí Samsung pouze s tím nejlepším dostupným procesorem. Otázkou zůstává, jak bude nový čip pojmenován. V souvislosti s tím se do hry dostávají jména Qualcomm Snapdragon 895 či 898. Ať už půjde o kterýkoliv z nich, našeho trhu se pravděpodobně opět bude týkat varianta s čipem Samsung Exynos. Tento procesor vlastní výroby použije výrobce ve své zemi a na evropském trhu.

i Samsung Exynos: jaký je mobilní procesor od korejského výrobce?

Nový procesor má být vyráběn pokročilým 4nm procesem, což zajistí ještě lepší energetickou úspornost. Vylepšena má být také grafická jednotka zařízení, takže hry v kvalitě srovnatelné s dospělými herními konzolemi nebudou na nových modelech Samsung Galaxy S22 výjimkou. Baterie nových modelů budou možná dokonce o pár procent menší, na své kapacitě 5 000 mAh by mohl zůstat pouze nejvyšší model Galaxy S22 Ultra.

Ponese nový fotoaparát jméno známé značky?

Dle mnoha původních spekulací Samsung uzavře spolupráci spolu s firmou Olympus. Jak jistě víte, je to známý výrobce fotoaparátů, a tak by fotoaparát smartphonu Samsung Galaxy S22 Ultra mohl nést jméno právě této prestižní značky. To však není vše, hlavní fotoaparát měl na sebe strhnout pozornost také obřím rozlišením 200 Mpx. Podle nejnovějších informací se však jako pravděpodobnější jeví fakt, že nejdražší model zůstane stále na 108 Mpx.

Samsung Galaxy S22, fotoaparát Olympus
Fanouškovská představa masivního modulu se snímačem Olympus. Zdroj: notebookcheck.net

Podle webu tweaktown.com by Samsung mohl navýšit snímkovací frekvenci 8K videa. Ze současných 24 snímků za sekundu u řady S20 a S21 dojde k více než dvojnásobným 60 snímkům. Ve hře je však limit 5 minut, protože při delším nahrávání by hrozilo přehřátí telefonu.

Samsung Galaxy S22
Konstrukce současné vlajkové lodě Samsungu Galaxy S21 Ultra je masivní. Lehčí a tenčí konstrukci u nové řady nikdo neočekává. Zdroj: vlastní

Kdy lze Samsung Galaxy S22 očekávat?

Samsung bývá jedním z prvních výrobců, kteří v daném roce své nové vlajkové lodě odhalují světu. Nové modelové řady Galaxy S22 se tedy dočkáme nejspíše hned zkraje roku 2022. Otázkou bude, jak rychle se smartphony dostanou do prodeje. V případě nasazených cenovek je stále příliš brzy na přesnější odhady, jako dobrý ukazatel však dobře poslouží ceny dosavadních modelů.

Stejně jako je tomu u modelů Galaxy S21, také následující řada bude v balení postrádat nabíjecí adaptér a sluchátka. Stejně tak nepředpokládejme návrat 3,5mm jacku nebo slotu pro microSD karty.

Samsung Galaxy S22 – parametry

Následující tabulka shrnuje všechny známé důležité specifikace telefonů Samsung Galaxy S22. Parametry jsou odhadované.

Parametry/Model Samsung Galaxy S22 Samsung Galaxy S22+ Samsung Galaxy S22 Ultra
Displej 6,06" (20 : 9) 6,5" (20 : 9) 6,8" (19 : 9)
2 400 × 1 080 px, 434 ppi 2 400 × 1 080 px, 405 ppi 3 200 × 1 440 px, 516 ppi
Dynamic AMOLED Dynamic AMOLED Dynamic AMOLED
Zadní fotoaparáty hlavní: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 60 fps hlavní: 50 Mpx, f/1,8, 8K video s 60 fps hlavní: 108 Mpx, f/1,8, 8K video s 60 fps
širokoúhlý: 12 Mpx, f/2,2 širokoúhlý: 12 Mpx, f/2,2, širokoúhlý: 12 Mpx, f/2,2
teleobjektiv: 12 Mpx, f/2,0 teleobjektiv: 12 Mpx, f/2,0 teleobjektiv: 2 Mpx, f/2,2, od 2 cm
- - druhý teleobjektiv: 10 Mpx, f/4,9
Přední fotoaparát 10 Mpx, f/2,2 10 Mpx, f/2,2 40 Mpx, f/2,2
Čipset Exynos 2200, 8jádrový Exynos 2200, 8jádrový Exynos 2200, 8jádrový
GPU Adreno 730 Adreno 730 Adreno 730
RAM 8 GB 8 GB 12/16 GB
Interní úložiště 128/256 GB 128/256 GB 128/256/512 GB
Operační systém Android 12 Android 12 Android 12
Podpora sítí 5G
Akumulátor 3 800 mAh 4 600 mAh 5 000 mAh
Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 25 W/15 W Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 25 W/15 W Rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 25 W/15 W
USB-C                         
Stupeň krytí                          odolný vůči stříkající vodě odolný vůči stříkající vodě odolný vůči stříkající vodě
Rozměry 151,7 × 71,2 × 7,9 mm 161,4 × 75,6 × 7,8 mm 165,1 × 75,6 × 8,9 mm
Hmotnost 171 g 202 g 228 g
Cena 22 490 Kč 27 990 Kč 33 490 Kč
* Údaje v tabulce jsou odhadované.
i Mohlo by vás zajímat

Jsme zvědavi, co dalšího se o nových modelech Galaxy S22 ještě před jejich oficiálním uvedením dozvíme. Vylepšený displej či fotoaparát budou stát jistě za to.

       

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB13