Obnovit stránku

Samsung Gear VR – Telefonem k virtuální realitě!

Testování Samsung VR s Michalem Rybkou

Zatímco vývojáři pilně pracují na nových hrách a zážitkových aplikacích, Samsung přinesl jednodušší variantu brýlí pro virtuální realitu. Ta je vytvořena kombinací chytrého telefonu Samsung Galaxy Note 4 a brýlí, do kterých se telefon zacvakne. Brýle představují nosný rám pro telefon a obsahují optiku, detektory pohybu a ovládací dotekovou plochu, která umožňuje ovládání aplikací prstem.

Tento neobvyklý koncept brýlí pro virtuální realitu vychází z faktu, že brýle vyžadují pro zobrazení virtuální reality hlavně obrazovku s jemným rozlišením a dostatečný výkon pro výpočet trojrozměrného zobrazení – a obě tyto podmínky Samsung Galaxy Note 4 splňuje.

Zkuste nový zážitek

Místo toho, aby byl uživatel připojen kabelem k výkonnému počítači, mu tak stačí zasunout chytrý telefon do brýlí a doplnit ho sluchátky. Ovládání zařízení zajistí pohyb hlavou a dotyková ploška – stačí se podívat na položku v nabídce a klepnout na dotykovou plochu na brýlích. 

 Samsung Gear VR

Samsung Galaxy Note 4 nemá stejný výkon jako nadupané PC, ale bohatě postačí pro zobrazování třeba prostorových fotografií a filmů. Přestože je tento typ fotografie poměrně nový, na webech jako je 360 Cities je možné najít velké fotografií pořízených nadšenci. Zážitek ze sledování podobných fotografií je velmi intenzivní: Divák si například prohlíží panorama hor, pak se ohlédne a zjistí, že „za ním stojí dva horolezci a dívají se na něj“. Nebo si prohlíží interiér iránské mešity a zjistí, že pod ním je nádherný vzorovaný koberec a nad ním naopak bohatě zdobený strop.

Virtuální realita pomocí Samsung Gear VR

Sledování 360 filmů je doporučováno vsedě na otočné židli, aby divák neztratil rovnováhu. Velmi zajímavým detailem je fakt, že při sledování 360 fotografií a filmů nedochází k nevolnosti, která se někdy objevuje při hraní stereoskopických her na Oculus Rift. Brýle tak představují vynikající doplněk pro chytré telefony Samsung a rozšiřují je o naprosto nadstandardní možnost užít si plně prostorové fotografie a filmy, což bez brýlí žádný telefon nedokáže.

 Samsung Gear VR

Cena a dostupnost brýlí zatím nebyla určena, jde ale o vynikající doplněk pro každého uživatele kompatibilního chytrého telefonu. Díky nadšencům objem 360 obsahu stále roste a lze jen doufat, že se co nejdříve rozšíří virtuální technologie, které dovolí lidem si prostorové fotky a filmy vychutnat!

O firmě Samsung
Sídlo firmySeoul, Jižní Korea
Založena1938
Webové stránkywww.samsung.com
P-DC1-WEB27