Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Samsung Knox ochrání vaše data odolným trezorem

Aktualizováno

Mezi to nejcennější, co dnes máme, patří bezpochyby data. Zloději samozřejmě prahnou i po hmotných věcech, ale ty máme doma zamčené, nebo když jsou ještě vzácnější, uschované v trezoru. Co však s daty, která máme často uložená v telefonu, jak zabezpečit je? Prolomení hesla už není dnes takový problém, společnost Samsung proto přišla s řešením pro majitele svých zařízení, které promění telefon v nedobytný Fort Knox. Podle toho se služba také jmenuje: Samsung Knox. Co umí?

Samsung Knox

Samsung Knox je trezor pro uživatele produktů Samsung

Řešení Samsung Knox slouží k zabezpečení firemních zařízení (a nejen jich, Samsung Knox dobře poslouží i k ochraně vašich fotek z dovolené či jiných dat, která jsou pro vás důležitá) od korejské společnosti Samsung. Integrováno je do vybraných chytrých telefonů a tabletů Samsung. Zjednodušeně řečeno se jedná o vícevrstvou nedobytnou platformu, která funguje jak na rovině hardwaru, tak softwaru. Tato platforma pomocí řady kontrol ověřuje integritu zařízení a okamžitě rozpozná, pokud by došlo k neoprávněné manipulaci. Tím jsou vaše data dokonale chráněna. 

Samsung Knox nákres

Na trhu je k dispozici řada nejrůznějších řešení, která mají za cíl ochránit vaše data. Hlavní výhoda Samsung Knox oproti všem ostatním spočívá v tom, že ona bezpečnost je ukotvena v hardwaru. Případný útočník se tak musí potýkat s větším množstvím složitějších překážek, než je jen nějaký program.

Samsung Knox se snadno integruje se stávajícími firemními IT systémy, hromadné nastavení je možné přes jedinou administrátorskou konzoli. Nastavovat a ovládat přitom lze stovky zařízení najednou. Zároveň není třeba mít obavy – systém sám rozezná firemní data od soukromých. Vzdálená správa, ať už od Samsungu, nebo z firemního IT oddělení, má tak přístup pouze k tomu, co je sdíleno v rámci společnosti.

i Související telefony

Co nabízí Samsung Knox pro správce IT?

Výše jsme zmínili, že řešení Samsung Knox podporuje vzdálený přístup a snadnou administraci zařízení. V rámci tzv. Knox Deployment Program najdete pět jednotlivých nástrojů, které vašemu IT oddělení spolehlivě ulehčí práci. Jsou to:

 • Knox Configure – sada nástrojů pro hromadné nastavení zařízení dle požadavků.
 • Knox Mobile Enrollment – umožňuje rychlé a pohodlné přidání uživatelských zařízení na konzoli EMM (Expanded Memory Manager).
 • Knox Manage – EMM řešení pro malé a střední firmy.
 • Knox Workspace – zabezpečený kontejner s ověřením, který odděluje firemní data od soukromých.
 • Knox E-FOTA – nástroj pro vzdálené řízení aktualizací operačních systémů.
Samsung Knox

Která zařízení řešení Samsung Knox podporují?

Samsung Knox je řešení určené pro firemní použití, které je podporováno napříč modelovými řadami chytrých telefonů, tabletů a hodinek.

V případě telefonů jsou to řady:

 • Samsung Galaxy J
 • Samsung Galaxy S
 • Samsung Galaxy A
 • Samsung Galaxy Note

V případě tabletů řady:

 • Samsung Galaxy Tab
 • Samsung Galaxy View
 • Samsung Galaxy Tab Active

A konečně v oblasti chytrých hodinek a tzv. wearables tyto:

 • Samsung Galaxy Watch
 • Samsung Gear S2
 • Samsung Galaxy S3
 • Samsung Gear Sport
Samsung Knox

Jak řešení Samsung Knox aktivuji? Jde to přes Alzu?

Řešení Samsung Knox není automaticky přítomno ve všech výše jmenovaných přístrojích – tyto jej pouze podporují. Do ekosystému Samsung Knox je nutné se připojit. Službu samotnou nabízí a řídí výrobce telefonů – má proto k dispozici vlastní operátory a týmy – a je určena pouze pro přístroje z oficiální distribuce. Postup registrace do systému Samsung Knox je tedy následující:

 1. Registrujte se do Samsung Knox - zde.
 2. Dodejte Alza.cz váš ID z Knox
 3. Alza.cz nahraje IMEI vašeho telefonu do Samsung Knox

Nahráním IMEI do Samsung Knox je proces ukončen a služba je tímto aktivována.

i Mohlo by vás zajímat
P-DC1-WEB12