Obnovit stránku

Samsung Knox ochrání vaše data odolným trezorem

Aktualizováno

Mezi to nejcennější, co dnes máme, patří bezpochyby data. Zloději samozřejmě prahnou i po hmotných věcech, ale ty máme doma zamčené, nebo když jsou ještě vzácnější, uschované v trezoru. Co však s daty, která máme často uložená v telefonu, jak zabezpečit je? Prolomení hesla už není dnes takový problém, Samsung proto přišel s řešením pro majitele svých zařízení, které promění telefon v nedobytný Fort Knox. Podle toho se platforma také jmenuje: Samsung Knox. Co umí a jak jej na svém zařízení Samsung aktivovat?

Samsung Knox

Co je Samsung Knox?

Samsung Knox je platforma, díky níž je možné:

 • Chránit soukromá i podniková data.
 • Řídit zařízení v podnikové infrastruktuře.
 • Provádět rychlé nasazení do podnikové infrastruktury.
 • Nasazovat partnerská řešení k usnadnění firemních procesů.

Platforma sestává z mnoha vrstev a kombinuje prvky HW a SW ochrany. Za mnoho let jejího zlepšování Samsung inspiroval mnoho organizací k rozvoji ekosystému řešení, které ji využijí na maximum. Díky novým výzvám let 2020 a 2021 je víc než patrné, že se toto mnohaleté úsilí vyplatilo.

Samsung sám na platformě nabízí celou řadu instantních řešení.

Samsung Knox nákres

Knox Suite

Pod názvem Knox Suite se skrývá kompletní balík řešení pro podnikovou správu, obsahující následující komponenty:

 • Knox Mobile Enrollment – snadné a rychlé zavedení zařízení do správních nástrojů, jako je EMM (Enterprise Mobility Management). Při nákupu stačí uvést podnikové číslo účtu tzv. Knox Consumer ID. IT manažer může zařízením přednastavit cestu do firemní infrastruktury a tato konfigurace je uživatelům dostupná od 1. zapnutí.
 • Knox Manage – toto EMM se postará o kompletní správu zařízení a nastavení konkrétních aplikací, jako jsou e-mailový účet, přístup do firemní sítě nebo instalace dalších aplikací potřebných k výkonu zaměstnání. Zároveň pečuje o bezpečnost podnikových dat a udržuje nastavení zabezpečení. Knox Manage je schopný pracant pro platformy Android, iOS a Windows 10.
 • Knox E-FOTA One – udržuje aktualizace systému a bezpečnostní záplaty plně pod kontrolou firemního IT managera. Díky selektivní instalaci se už nikdy nestane, že by po aktualizaci systému nějaká aplikace přestala fungovat, protože zastarala. IT manager provede test kompatibility s novou aktualizací v předstihu. Na základě úspěšných testů teprve hromadně instaluje zvolenou aktualizaci systému.
i Související telefony

Samsung Knox zajistí maximální bezpečnost ve všech aspektech

Platforma Knox hostí i nástroje k marketingovým účelům nebo k úpravám zařízení pro jednorázovou činnost – Knox Configure, který nabízí rozsáhlé možnosti úprav zařízení po designové nebo funkční stránce. Nebo Knox Capture – výborný nástroj k práci s položkami, které jsou označeny čárkovými, QR nebo podobnými typy kódů. I zde platí, že tento nástroj funguje nejlépe v kombinaci s Knox Manage, které ho nainstaluje a zpřístupní do firemních systémů. Váš smartphone nebo tablet Samsung se změní v nepřekonatelného pomocníka v logistice nebo skladovém hospodářství i inventarizace v příjemnou práci.

Díky prvkům jako HW ochrana zařízení tvořená Secure procesorem a úložištěm jsou v bezpečí i soukromá data, například otisk prstu, platební karty nebo data aplikací – Samsung Health, Zabezpečená složka, Samsung Pass. Další velkou devizou je ochrana proti malware a nebezpečným aplikacím.

Samsung Knox je jako perfektně sestavený švýcarský nůž. Zaručuje maximální bezpečnost ve všech aspektech, jednoduché nasazení i netradiční řešení maximální efektivity a nepřekonatelného uživatelského zážitku při práci i zábavě.

Platformu Knox obsahuje víc než miliarda zařízení. Jedná se o neustále rostoucí rodinu smartphonů, tabletů a nositelné elektroniky.

Samsung Knox

Která zařízení řešení Samsung Knox podporují?

Samsung Knox je řešení určené pro firemní použití, které je podporováno napříč modelovými řadami chytrých telefonů, tabletů a chytrých hodinek.

V případě telefonů jsou to řady:

Tablety:

 • Samsung Galaxy Tab
 • Samsung Galaxy Tab Active
i Kompletní seznam podporovaných zařízení najdete ZDE

A konečně v oblasti chytrých hodinek a tzv. wearables se jedná o tato zařízení:

Samsung Knox

Knox Deployment Program

Knox Deployment Program se sestává z autorizovaných prodejců Samsung zařízení, kteří mohou zapojit zařízení do účtů firemních zákazníků používajících Knox Configure nebo Knox Mobile Enrollment.

Jen zařízení zakoupená od prodejců zapojených do KDP mohou být ověřena hromadně - na základě ID zařízení (IMEI/MEID/Sériového čísla), což umožní opravdu hladké nasazení zařízení tzv. out-of-the-box. Vlastní zařazení a nastavení zařízení provede administrátor díky KDP dopředu po potvrzení dodávky. KDP značně šetří čas a umožní okamžité využívání plně konfigurovaných zařízení uživateli, ihned po doručení.

Jak se na Alza.cz zapojit do programu Samsung Knox Deployment?

 1. Proveďte výběr zařízení s podporou Samsung Knox na Alza.cz.
 2. Při objednávce vložte své Customer ID účtu Samsung do poznámky s požadavkem o přiřazení nakoupených zařízení pod Váš firemní účet. (Customer ID najdete po přihlášení v portálu samsungknox.com kliknutím na své iniciály v pravém horním rohu okna.)
 3. Alza.cz Vám následně potvrdí dodávku Vašich zařízení a provede přiřazení Vašeho nákupu na Váš Samsung účet.
 4. Zařízení v portálu samsungknox.com v příslušné konzoli přijměte a můžete je zařadit do profilů. Jejich nastavení se projeví, jakmile zařízení bude zapnuto a připojeno k internetu.
i Mohlo by vás zajímat

Samsung Knox je elegantním způsobem, jak účinně ochránit svá soukromá i firemní data. Nabízí celou řadu propracovaných řešení, která promění vás mobilní telefon, tablet či hodinky na nedobytný trezor. Platforma sestává z mnoha vrstev a kombinuje prvky hardwarové a softwarové ochrany. Dosahuje tím neprostupné obrany a maximálního stupně ochrany vašich dat.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB03