Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Samsung SelfieType: virtuální klávesnice k mobilnímu telefonu (CES 2020)

Aktualizováno

Nový projekt od Samsungu s názvem SelfieType, který jsme mohli vidět již před výstavou CES 2020, si dává za cíl velmi zajímavý milník, a to umožnit uživatelům psát na mobilu stejně efektivně, jako jsou zvyklí z počítače. Nečekejte ovšem žádné masivní nástavby k telefonu, všechno by totiž mělo fungovat na bázi softwaru – za pomoci přední kamery a umělé inteligence. O co tedy jde?

Klávesnice SelfieType je velkým pokrokem AI

Jak můžete vidět ve videu výše, klávesnice SelfieType je kompletně neviditelná. Jak je to možné? Za všechno může přední kamera a umělá inteligence, která je schopná, údajně dost přesně, snímat úhozy tak, jako by měl uživatel na stole fyzickou klávesnici.

Samsung SelfieType
Software SelfieType snímá každý prst zvlášť, čímž by mělo být dosaženo maximální přesnosti a efektivity.

Aplikace prý navíc bude součástí nástavby One UI, kterou mají všechna zařízení sérií Samsung Galaxy, takže by měla fungovat na širokém spektru přístrojů, a to včetně tabletů, ale třeba i dotykových notebooků. Jestli nakonec Samsung technologii uvolní i pro konkurenci, je zatím ve hvězdách.

i

SelfieType není zdaleka jedinou novinkou Samsungu z výstavy CES 2020. Nejen Samsung najdete v našem souhrnném článku z letošní výstavy CES 2020 v Las Vegas.

Psaní bude chtít trochu cviku

Nabízí se otázka, jestli vůbec bude psaní na takové klávesnici efektivní. Koneckonců, nikde neuvidíte, kam vlastně prstem mačkáte, a tak budete muset spoléhat převážně na svalovou paměť. Na druhou stranu nebude SelfieType něčím, co by používal každý občasný pisálek několika SMS zpráv. I Samsung totiž software designoval tak, aby co nejvíce usnadnil práci lidem, kteří píšou zcela běžně a téměř pořád. Nicméně i méně zdatným uživatelům by měla jít klávesnice o krok blíže, protože jednotlivé klávesy budou větší a budou mezi nimi jasnější rozestupy, čímž by učení mohlo být o něco jednodušší.

i Mohlo by vás zajímat

Kdy se SelfieType dostane mezi lidi, Samsung zatím neuvedl, ale pravděpodobně na sebe nenechá dlouho čekat. Jestli se klávesnice osvědčí a zda vlastně bude pořádně fungovat, ukáže až čas a praxe. Jedná se však o velmi zajímavý a futuristický počin z dílen Samsungu a nám nezbývá než čekat, co si pro nás ještě schovávají na Galaxy UNPACKED v únoru.

P-DC1-WEB29