Semi-Dry Red Wines
Semi-Dry Red Wines – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 6
PECHOR Rulandské Modré - Pinot Noir 2015 0.75L 14.3% vol. selection of berries
299,-
399 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 399 Kč/1 l
CHÂTEAU LEDNICE Fairytale RM + SV earthy 0,75l
129,-
172 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Cuvée, semi-sweet, red, ANNOVINO, area Morava, Czech Republic, - 172 Kč/1 l
Koncho & Co Georgian wine SAPERAVI PREMIUM 750ml
560,-
747 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - semi-sweet, red, Koncho & Co, area Kvareli, provincie Kacheti, Gruzie, Georgia, - 747 Kč/1 l
San Marzano SUD Primitivo di Manduria DOP 0,75 l, 14 % vol.
373,-
497 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, semi-dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 497 Kč/1 l
ZD Němčičky Frankovka Reserva 2023, late harvest, 0,75 l, 13 % vol.
199,-
265 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 265 Kč/1 l
Cantine Ceci Terre Verdiane Lambrusco 0,75 l, 14 % vol.
274,-
365 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - 365 Kč/1 l
In the category Semi-Dry Red Wines on Alza.cz, we currently have a total of 6 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue