Obnovit stránku

Stanice Pavlov, o. p. s.StanicePavlov-logo
Mimo péče o handicapované živočichy se Stanice Pavlov podílí na záchranných chovech puštíka bělavého či norka evropského. V posledních letech se prioritou stanice stává ekologická výchova.

Stanice Pavlov sídlí v objektu bývalého mlýna, v malebném prostředí Horního Posázaví u obce Pavlov, nedaleko Světlé nad Sázavou. Během roku nabízí vzdělávací, výukové programy s ekologickou tematikou pro školy, rodiče s dětmi i nejširší veřejnost. Od začátku května do konce září se může kdokoliv zúčastnit pravidelných, komentovaných prohlídek stanice.

Alza.cz věnovala Stanici Pavlov GPS navigaci, která pracovníkům stanice umožní být včas na místě, kde je potřeba.

"Naše první cesta s touto navigací nás zavedla do města Moravské Budějovice, vzdáleného 104 km. Cílem bylo odchycení zimujícího netopýra na Základní škole. Jednalo se o netopýra rezavého, který k nám přilétá na zimoviště z míst až dva tisíce kilometrů vzdálených. Bohužel v současné době, v důsledku zateplování objektů, mizí úkryty netopýrů v budovách a ti si hledají nové a často nevhodné úkryty. Netopýři se dožívají až 30 let a tak jen nevěřícně kroutí hlavami, co se to v poslední době s jejich zimním ubytováním děje", uvedl ředitel stanice, Ing. Zbyšek Karafiár, Ph.D. 
StanicePavlov-netopyr
P-DC1-WEB07