Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

Telefony TCL 10L/Pro/5G (SPEKULACE): Neokoukaná značka se představuje

Aktualizováno

Na veletrhu CES 2020 jsme se dočkali mnoha zajímavostí. Firma TCL asi není tak známým jménem jako společnosti Samsung, Huawei či Xiaomi. Přesto si na CESu vyžádala pozornost představením nové řady telefonů. Prozatím nás nechali jen nahlédnout pod pokličku, ovšem prezentaci všech specifikací si nechávají na MWC v únoru 2020. To, co jsme se dosud dozvěděli, je ale rozhodně zajímavé. Pojďme si to shrnout.

TCL 10 Pro, uvod

Telefony TCL 10L/Pro/5G (SPEKULACE) – OBSAH

  1. Že jste o TCL neslyšeli? To se teď změní
  2. Všechny modely nabízí sympatické drobnosti
  3. TCL 10 Pro je vlajkovou lodí
  4. Nejlevnější mobil s podporou 5G, to je TCL 10 5G
  5. TCL 10L nabídne za málo peněz pěknou výbavu

Že jste o TCL neslyšeli? To se teď změní

Čínská společnost TCL si teprve odbývá své první krůčky na celosvětovém trhu s mobilními telefony. Na našem trhu je některým známá svým prvním počinem, kterým byl TCL Plex. Ten se elegantně protlačil svým designem i funkcemi do aktuálního trendu mobilních telefonů. Nabízí téměř bezrámečkový design s průstřelem, trojitý fotoaparát a rozměrný displej.

Novými přírůstky by společnost TCL mohla vážně zaútočit na segment Android telefonů s cenovkou okolo 10 000 Kč. Přitom to nevypadá, že by telefony této značky na konkurenci ztrácely. Naopak, usilují o to nabídnout velmi pěkné funkce a vyvolat pozornost na trhu. Na veletrhu CES se veřejnost dočkala dokonce prototypu zařízení s ohebným displejem, který se podobá Samsungu Galaxy Fold či telefonu Huawei Mate X.

i Podívejte se na naši nabídku produktů firmy TCL.

Všechny modely nabízí sympatické drobnosti

Celkem byly na konferenci na začátku tohoto roku představeny 3 modely smartphonů TCL, a to 10L, 10 Pro a 10 5G. Za vlajkovou loď je brán model 10 Pro, 10 5G bude možná nejlevnějším telefonem s podporou sítí 5G a 10L je nejlevnější volbou vhodnou zejména pro méně náročné uživatele.

TCL 10L/Pro/5G na CES 2020
Takto vypadala prezentace nových telefonů TCL na CESu 2020.

Portál The Verge již měl telefony k dispozici na vyzkoušení. To, čím se telefony TCL mohou pochlubit před konkurencí, je například přítomnost technologie NXTVISION, jež v reálném čase v průběhu pořizování snímku či videa upravuje barvy, kontrast a jas. Displeje, to je vůbec téma pro TCL, protože firma je známá výrobou vlastních televizorů. Všechny modely mají proto displeje vlastní výroby. Zobrazovače navíc mají technologii, která dokáže video o standardním dynamickém rozsahu (SDR) převést za chodu do vyššího dynamického rozsahu (HDR).

Někoho může potěšit i přítomnost již tak málo viděného 3,5mm jack konektoru. Každý z telefonů má tlačítko, jemuž lze nastavit jednu ze tří akcí, jež se provede po jeho stisku.

TCL 10 Pro je vlajkovou lodí

Nejlepším ze tří smartphonů značky TCL má být TCL 10 Pro. Celkem 4 foto snímače na zadní straně zařízení jsou vedle sebe vyrovnány do řady. Rozlišení hlavního snímače se zastavilo na hodnotě 64 Mpx. Dále nechybí čočky pro širokoúhlé záběry a makro snímač pro focení detailů malých objektů. Jako jediný telefon z trojice představených má zakřivený AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů a podporou vyšší obnovovací frekvence.

i Jak vypadá prototyp ohebného zařízení TCL?

Na webu The Verge stále nemohou mluvit o kvalitě pořízených fotografií, ale sama firma prý netvrdí, že by šlo o perfektní fotomobil. Redakce alespoň chválí makro kameru schopnou ostřit již od cca 8cm vzdálenosti. Systém Android se zdá být odlehčený, s několika malými změnami. Konkrétní změny však redaktoři neuvádí.

Nad displejem je výřez pro přední kameru. Předpokládaná cena za model 10 Pro se pohybuje kolem 500 amerických dolarů, což je velmi sympatické vzhledem k výbavě.

TCL 10 Pro TCL 10 Pro
TCL 10 Pro je již od pohledu mobilem konkurujícím i telefonům z vyšší třídy.

Nejlevnější mobil s podporou 5G, to je TCL 10 5G

Model 10 5G zaujme zejména podporou sítí nové generace. 5G modem je již integrován v samotném čipu Snapdragon ze série 7, pravděpodobně jde o Snapdragon 765. Rozlišení hlavního fotoaparátu je rovněž 64 Mpx jako u modelu 10 Pro. Čtečka otisků prstů v displeji chybí, najdete ji proto na zadní straně. TCL neprozradilo ceny, ale napovědělo, že 5G model by mohl stát méně než 500 dolarů.

TCL 10 5G TCL 10 5G
TCL 10 5G již nabídne čtečku otisků prstů na zadní straně.

TCL 10L nabídne za málo peněz pěknou výbavu

Nejlevnějším a nejodlehčenějším modelem značky bude pro první polovinu tohoto roku model 10L. Písmeno L zřejmě vyjadřuje označení Lite. Čtyři snímače na zadní straně jsou rozloženy stejně, jako je tomu u kolegů výše, ovšem rozlišení pokleslo na stále pěkných 48 Mpx. Modely 10L a 10 5G jsou v podstatě totožné telefony, mezi nimiž nenajdete příliš rozdílů. Prozatím vidíme největší odlišnosti v barevných provedeních.

TCL 10L TCL 10L
TCL 10L a 10 5G mají stejný design a nabízejí moderní průstřel místo výřezu.

Všechny telefony by se měly objevit na trhu již v první polovině tohoto roku. Firma se však o podrobnější novinky podělí již v únoru. Možná nás tedy ještě čeká nějaké překvapení.

i Mohlo by vás zajímat

Všechny modely TCL stojí za pozornost. Designově jsou to povedené kousky a ve výbavě potěší zejména přítomností neobvyklých drobností. Čas ukáže, zda bude o telefony zájem, každopádně v cenové hladině okolo 10 tisíc mají bezpochyby čím zaujmout.

P-DC1-WEB23