Obnovit stránku

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

TP-LINK EAP225, firemní WiFi pro náročný provoz

Aktualizováno

Bezdrátový, dvoupásmový, gigabitový, stropní, stylový i odolný. To je ve zkratce přístupový bod TP-LINK Omada EAP225. Dle slov výrobce zvládne připojit desítky zařízení rychle, efektivně a stabilně, což z něj dělá skvělou volbu do firem nebo organizací. Jaké další výhody EAP225 slibuje? Je složitého ho nastavit? A jak velké prostory dokáže pokrýt signálem?

TP-LINK Omada EAP225 zajistí rychlou a stabilní WiFi síť

Stropní přístupový bod (Access point) TP-LINK Omada EAP225 nabízí dvoupásmové připojení, které je v dnešní době základním stavebním prvkem stabilní a rychlé WiFi sítě. TP-LINK však své AP vybavil inteligentním přesouváním zařízení z pomalého pásma do rychlého. Automaticky tak volí nejvhodnější přenosové pásmo pro konkrétní chytrý telefon nebo notebook. Starší přístupové body musely vysílat pro každé pásmo samostatnou WiFi a bylo na uživateli, aby věděl, ke které se připojit. Tomu je s EAP225 konec a uživatel se jednoduše připojí k jediné WiFi síti, která už ho sama zařadí do příslušného přenosového pásma.

Aby přístupový bod TP-LINK Omada EAP225 zvládl obsloužit větší množství zařízení, musí disponovat dostatečnou přenosovou rychlostí. Ta dosahuje až 1 167 Mb/s a při správném nastavení přenosových pravidel nebude nikoho limitovat.

TP-Link; Access Point EAP225

Přístupový bod EAP225 od společnosti TP-Link poskytuje stabilní a rychlé připojení k bezdrátové síti WiFi.

TP-LINK Omada EAP225 má navíc k dispozici i celou řadu moderních technologií pro vyzařování signálu správným směrem. Například MU-MIMO (multi-user, multiple input / multiple output) je schopnost přístupového bodu přenášet data do více zařízení najednou, což snižuje latenci. Beamforming naopak soustřeďuje signál tam, kde je nejvíce potřeba. Společně tak tyto technologie poskytují rychlou a stabilní WiFi.

EAP Controller je bezplatný software pro správu WiFi

Potřebujete pokrýt větší prostory a jeden přístupový bod vám nebude stačit? Řešením je nákup několika TP-LINK Omada EAP225 zařízení a jejich propojení v rámci jedné společné WiFi sítě. Bezplatný software EAP Controller od společnosti TP-Link dovoluje snadno spravovat desítky až stovky přístupových bodů TP-LINK EAP z jediného centrálního místa. Zároveň také můžete konfigurovat a automaticky synchronizovat nastavení bezdrátového připojení pro všechny EAP v síti. Správa je tak mnohem efektivnější.

EAP Controller;TP-LINK;Omada;EAP225

EAP Controller software vám umožní jednoduše spravovat vaši WiFi síť.

EAP Controller pomůže monitorovat a optimalizovat vaši WiFi síť

V softwaru EAP Controller jsou monitorována a vizualizována přenesená data, díky tomu se můžete rozhodnout pro optimalizaci nastavení, omezení rychlosti připojení nebo rozložení zátěže. Můžete například stanovit maximální počet uživatelů na jedno zařízení TP-LINK Omada EAP225 a omezit přístup ze zařízení se slabým přijímačem pro zvýšení výkonu připojení. Statistiky síťového provozu vám sdělí i průměrnou aktivitu uživatelů pro porozumění standardnímu chování a zlepšení efektivity sítě. Výhodné jsou i dávkované aktualizace firmwarů, které umožní spojit několik updatů do jednoho. Tím můžete výrazně snížit čas, který jednotlivá zařízení stráví instalací aktualizací. Nastavit lze i čas automatického restartu přístupových bodů v síti včetně jejich zapnutí nebo vypnutí. 

TP-LINK Omada EAP225 je AP vhodné pro náročný provoz

Ideálním místem pro využití stropního přístupového bodu TP-LINK Omada EAP225 jsou velké prostory s mnoha uživateli bezdrátového připojení k internetu. Byl navržen s ohledem na zvládání velké zátěže, která se očekává ve firmách, hotelech, restauracích, školách, ale i v obchodech. Právě v těchto místech často dochází k přetěžování slabých přístupových bodů, a ve výsledku nefunguje WiFi nikomu.

iHledáte spíše router do domácnosti? Víte, jak vybrat ten správný? Podívejte se na náš článek: Jak vybrat WiFi router.

Nastavte si svůj captive portál

S captive portálem jste se už jistě někdy setkali. Je to uvítací stránka, kde je nutné zadat své přihlašovací údaje nebo jen kliknout na tlačítko připojit k síti. TP-LINK Omada EAP225 podporuje právě captive portál pro autentizaci uživatelů. Umí i přihlášení přes Facebook nebo SMS. Tento krok umožní používat WiFi pouze oprávněným uživatelům. Funkce řízení přístupu uchová seznam IP adres, ke kterým je přístup blokován.

iPojem IP adresa pravděpodobně znáte, víte ale, k čemu se používá a jak ji změnit? V článku Co je IP adresa? jsme vysvětlili hlavní principy, které byste měli znát.

Na druhou stranu se o captive portálech často říká, že nejsou šifrované a přihlašovací údaje nebo příslušnou MAC adresu není příliš těžké odhalit. Pro autentizaci existuje řada dalších a bezpečnějších řešení. Například využití RADIUS serveru, u kterého je vysoká bezpečnost zajištěna.

TP-Link; EAP225

U přístupového bodu TP-LINK Omada EAP225 lze nastavit automatický restart i čas aktualizací. Například na noční hodiny, kdy je WiFi málo používaná.

Jednoduchá instalace a minimum kabelů

Zařízení TP-LINK Omada EAP25 je kompatibilní se standardy 802.11a/b/g/n/ac i 802.3af v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Součástí balení je PoE (Power over Ethernet) adaptér, jehož úkolem je napájet zařízení a zároveň přenášet datové pakety. Jeho instalace je velmi snadná a spočívá pouze v přivrtání ke stropu (případně na jiné vhodné místo) a přivedení jednoho LAN kabelu.

Přístupový bod TP-LINK EAP225 je v první řadě skvělé řešení pro stabilní WiFi síť na rušnějších místech. Navíc lze snadno propojit až několik desítek přístupových bodů a vytvořit homogenní síť, kterou lze spravovat centrálně z jednoho místa.

P-DC1-WEB24