Obnovit stránku

Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

Witcher 3: Wild Hunt; wallpaper: cover

Witcher 3: Wild Hunt (INFO) – PS5 a Xbox Series X, next-gen upgrade atd.

(Update): Doplněny informace k odkladu vydání next-gen verze.

Zaklínač Geralt a jeho příběh ze série počítačových her Witcher uchvacuje milióny fanoušků akčních RPG už od roku 2007, ale stále se těší velké popularitě. „Na vině“ je vedle seriálové adaptace od Netflixu také zdařile napsaný příběh v živoucím světě s drsnými reáliemi a povedená hratelnost. Vývojářské studio se o svůj klenot Witcher 3: Wild Hunt (2015) nepřestalo starat ani po letech, a proto se chystá next-gen upgrade pro nové konzole a PC. Co více nejen o něm víme, se dočtete v našem článku.


Autor: Jakub Němec, Filip NěmecInfo


Zdroj obrázku: CD Projekt RED

Witcher 3: Wild Hunt ve zkratce

    Witcher 3: Wild Hunt

  • Žánr: Akční RPG
  • Vývojář: CD Projekt Red
  • Vydavatel: CD Projekt
  • Čeština, česká lokalizace: Ano

  • Datum vydání a platformy: 19. 5. 2015 na PC, PS4 a Xbox One | 15. 10. 2019 na Switch | Q4 2022 na PS5 a Xbox Series X/S

Witcher 3: Wild Hunt (INFO) – OBSAH

Witcher 3: Wild Hunt: Datum vydání, platformy


Třetí díl série Witcher vyšel 18. května 2015 na PC, 19. května 2015 na PS4 a Xbox One a 15. října 2019 na Switch. V roce 2022 bychom se měli dočkat vylepšených next-gen verzí pro PC, PS5 a Xbox Series X/S.

Původně se počítalo s druhým kvartálem, ale tvůrci ohlásili odklad na čtvrtý kvartál roku 2022, přičemž neurčité datum vydání zavání možným odkladem na rok 2023. Důvodem odkladu je odebrání outsourcovaného vývoje next-gen verze studiu Saber Interactive (pracovali na portu pro konzoli Switch), přesněji jeho ruské pobočce, a pokračování na implementaci moderních prvků do třetího Zaklínače interně. Bližší důvody vlastník práv, polská společnost CD Projekt RED, neuvedl, ale můžeme předpokládat, že se jejich rozhodnutí váže k aktuální geopolitické situaci.

The Witcher 3: Wild Hunt || GAME OF THE YEAR Trailer

zdroj: CD Projekt RED

Kompletní zážitek z titulu Witcher 3: Wild Hunt si můžete užít od 30. srpna 2016.

Witcher 3: Wild Hunt: Next-gen – PS5 a Xbox Series X/S


Vývojáři z CD Projekt RED mluví o vylepšení svých dvou nejprodávanějších her (Cyberpunk 2077 a Witcher 3: Wild Hunt) již delší čas, ale stále mlčí o přesném datu vydání či bližších detailech o změnách. Zaklínačský titul by své vylepšení využívající hardwaru silnějších počítačů a konzolí PS5 či Xbox Series X/S měl dostat v roce 2022, přičemž lze předpokládat, že se upgrade zaměří na grafickou (4K rozlišení, vylepšené textury) a technickou (hladký chod, delší dohledová vzdálenost, rychlejší načítání) stránku titulu. Pro vlastníky původních verzí by měl být next-gen update zdarma, očekáváme tedy, že bude obsahovat všechna dosavadní DLC. Navíc by brzy mělo vyjít také kosmetické rozšíření inspirované seriálem od Netflixu.

Witcher 3: Wild Hunt: Hodnocení a metacritic


i Jak hodnotíme Witcher 3: Wild Hunt?

„Sečteno a podtrženo – Zaklínač 3 je i více než 4 roky po svém původním vydání stále vynikajícím akčním RPG, které ohromuje výborným příběhem, skvěle napsanými postavami, solidním soubojovým systémem a obřím otevřeným světem.“

Podívejte se na celou recenzi (Switch) včetně hodnocení.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 7. 1. 2022.

Witcher 3: Wild Hunt: Čeština, česká lokalizace


Našince zcela jistě potěší, že titul Witcher 3: Wild Hunt (Zaklínač 3: Divoký hon) vyšel v kompletně otitulkované české verzi (včetně datadisků Srdce z kamene a O víně a krvi). Předpokládáme tedy, že také next-gen verze by měla obsahovat naší mateřštinu, aby vlastníci původní „old-gen“ hry (dostanou modernizaci zdarma) nepřišli k úhoně.

Witcher 3: Wild Hunt: Gameplay


Projekt Witcher 3: Wild Hunt patří mezi moderní akční RPG z pohledu třetí osoby, které kombinuje kvalitně vyprávěný a větvený příběh společně s průzkumem prostředí a souboji s pestrou řádkou lidských i nestvůrných protivníků. Vedle hlavního příběhu se můžete zabývat zakázkami na lov monster, hledáním pokladů či vylepšováním vlastní výbavy. Velmi populární je také hospodská karetní kratochvíle Gwent, která získala takovou oblibu, že dostala dvojici vlastních titulů – singleplayerový Thronebreaker a free-to-play variantu Gwent.

Rozsáhlost místního světa ze základní hry je ještě umocněna dvojící rozšíření s názvy Hearts of Stone (Srdce z kamene) a Blood and Wine (O víně a krvi), jež jsou součástí GOTY edice. Celkově tak lze trávit ve společnosti Bílého vlka (jedna z Geraltových přezdívek) desítky hodin skvělé zábavy. Více se o samotném hraní dozvíte z našich tipů (nejen) pro začátečníky.

The Witcher 3: Wild Hunt - Killing Monsters Cinematic Trailer

zdroj: CD Projekt RED

Složité příběhové volby jsou základním poznávacím prvkem hry Witcher 3: Wild Hunt.

Witcher 3: Wild Hunt: Příběh


Příběh videoherní zaklínačské trilogie začíná až po událostech z knih od A. Sapkowského a pochází od polských spisovatelů. Od samotného Sapkowského však dostali oficiální posvěcení, on sám dokonce dříve tvrdil, že je s jejich příběhem docela spokojen. Pokud vás zajímá příběh prvních dvou dílů, najdete ho na konci této kapitoly, pokud si pouze chcete oživit vzpomínky na třetí díl, čtěte dále. Ostatně do hraní Witchera 3 se můžete pustit i v případě, že jste první dva díly vůbec nehráli. Autoři se totiž příběh snažili koncipovat jako samostatné dobrodružství, přičemž pozadí celé série šikovně zrekapituluje úvodní filmeček.

Přesto Witcher 3 volně navazuje na druhý díl, kdy oslabená Severní království napadne Nilfgaardské císařství. Invaze dávného nepřítele ale není to nejhorší, co Kontinent sužovaný válkou ohrožuje – na obloze se totiž opět začíná objevovat Divoký Hon, hrůzostrašná armáda z jiné dimenze, která se po staletí zjevovala jen zřídka, nyní ovšem přichází v plné síle s cílem najít jednu jedinou osobu. Tu, za níž by Geralt položil život. Tu, kterou mu přiřkl sám osud.

The Witcher 3: Wild Hunt - Launch Cinematic

zdroj: CD Projekt RED

O silné momenty s výborně napsanými postavami není v titulu Witcher 3: Wild Hunt nouze.

Příběh se točí na jedné straně kolem války s Nilfgaardem, který okupuje velkou část území, a tak se potyčkám s „černými“ nedá vyhnout, Geralta však tíží jiné, daleko osobnější problémy. Na začátku hry totiž zjišťuje, že se za podivných okolností objevila jeho dávná milenka Yennefer a zároveň se dozví o návratu ztracené Ciri, o kterou se dříve staral jako o vlastní dceru. Vydává se tak Ciri hledat, což mu znepříjemňuje jednak to, že Ciri je dcera nilfgaardského císaře Emhyra var Emreise, a zejména pak to, že právě ona je důvodem, proč se opět zjevuje Divoký Hon.

Shrnutí příběhu prvního a druhého dílu

Na začátku prvního dílu se Geralt nevzpomínající si na předchozí události probouzí v pevnosti zaklínačů Kaer Morhen, kam ho odvlekli další zaklínači poté, co odpadl v boji. Na pevnost útočí zločinecká organizace Salamandra s cílem ukrást lektvary a vybavení pro genetické úpravy zaklínačů, které jim propůjčují jejich nadlidské schopnosti. Útok na pevnost je bohužel úspěšný a přeživší zaklínači se tak rozhodnou rozdělit a pátrat po členech Salamandry. 

V následujících kapitolách se Geralt napříč Kontinentem, kde se celá série odehrává, snaží odhalit členy Salamandry a potkává řadu vedlejších postav, jejichž osudy a vztahy s nimi se odvíjí od vašich četných příběhových voleb. Celý Kontinent začíná ovlivňovat boj mezi Řádem planoucí růže (řád lidských rytířů) a Scoia'tael (bojovníci za svobodu z řad elfů a trpaslíků) a Geralt si musí vybrat svou stranu nebo bojovat proti oběma uskupením.

V závěru prvního dílu Geralt odhaluje, že v čele Salamandry stál od začátku velmistr Řádu planoucí růže, který chtěl vybudovat s pomocí zaklínačských lektvarů armádu mutantů, svrhnout krále Foltesta a získat jeho trůn a území. Salamandře do té doby skrytě pomáhal král Radovid Redanský, když se ale dozvěděl, že byl pouze zneužit, spojí síly s králem Foltestem a společně poráží armádu Řádu planoucí růže. Děj úplného závěru příběhu závisí na tom, jakou ze stran dříve Geralt podpořil, dozvídáme se však, že velmistr vše dělal s cílem odvrátit „Bílou Zimu“ (Ithlinino proroctví). Geralt velmistra zneškodní a dostane od krále Foltesta odměnu, při které však na krále zaútočí neznámý vrah se zaklínačskýma očima, čímž příběh prvního dílu končí.

Druhý díl není pro sérií a zejména třetí díl příliš důležitý. Geralt se stane jakýmsi bodyguardem krále Foltesta a mimo svých vlastních problémů řeší i ty jeho, včetně poddaných ohrožených drakem nebo Foltestovy milenky. Geralt se postupně setká se starými známými jako je čarodějka Triss Ranuncul nebo bard Marigold. Geralt také zjistí, že za útokem na krále Foltesta stojí nilfgaardský císař Emhyr var Emreis, pro něhož pracují zaklínači ze Školy zmije, kterým slíbil obnovení zaklínačských škol.

Witcher 3: Wild Hunt: Multiplayer


Zaklínač Geralt má sice řadu přátel a potká se i s dalšími lovci svého cechu, ale titul Witcher 3: Wild Hunt neobsahuje žádný typ módu pro více hráčů, jedná se o ryzí singleplayerovou záležitost.

Witcher 3: Wild Hunt: Videa, trailery, screenshoty


Množství audiovizuálních materiálů k titulu Witcher 3: Wild Hunt naleznete na stránkách hry.

Witcher 3: Wild Hunt: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Witcher 3: Wild Hunt.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7/8/8.1/10 64-bit Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Procesor Intel CPU Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD CPU Phenom II X4 940 Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Grafická karta Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870 Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 35 GB 35 GB

• Zdroj: Steam (7. 1. 2022)

S jakým herním PC na Witcher 3: Wild Hunt?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX3050

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3050

Alza BattleBox Core RTX3060 Ti TUF

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3060 Ti TUF

i

• Zdroje: thewitcher.com, Twitter


Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB14