AlzaPlus+ Deals
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 22,626
NIVEA Sun Shine Control SPF 50+ 40 ml
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream , skin type: oily, normal and mixed, 40 ml - 573 Kč/100 ml
NIVEA Creme Soft 500 ml
119,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily and normal skin, cleaning and relaxation, 500 ml volume - 24 Kč/100 ml
LOBEY Topical serum for pigment spots 15 ml
739,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 4,927 Kč/100 ml
YANKEE CANDLE Signature Sparkling Winterberry 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh scent, - 245 Kč/100 g
LAVECO Fresh Aloe 2 l (50 washes)
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - fresh fragrance, 50 Washes washes, volume of 2000 ml - 5.98 Kč/praní - from 150 Kč/1 l
LOBEY Body scrub with AHA acids 200 ml
429,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub - 215 Kč/100 ml
VORTEX cloth for windows and mirrors 1 pc
99,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Microfiber Cloth Microfibre cloth for glass surfaces, 35 × 35 cm, reusable, 1 piece per pack
YANKEE CANDLE Signature Snow Kissed Pine 110 g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 245 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Soft Blanket 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh scent, - 245 Kč/100 g
PALMOLIVE Skin Radiance Blueberry & Lily 250ml
69,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for children unisex, suitable for normal skin, cleaning, moisturising and regenerating, active ingredients include hyaluronic acid, with hyaluronic acid, formula:...
SCHAUMA For Men 1L
New arrival
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, volume 1000 ml - 25 Kč/100 ml
AXE Number 10 FIFA 400ml
99,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, moisturising, regenerating and refreshing, active ingredients include prebiotics, paraben-free, formula: vegan, 400 ml...
MERIDOL Fast Action 3×75 ml
449,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, with fluoride, vegan, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 150 Kč/ks - from 1,996 Kč/1 l
WILKINSON Intuition Complete Mini
329,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - for private parts, armpit and legs, shaving mechanism material: steel, pink and green colour
YVES ROCHER Pure Menthe Micellar Cleansing Water 400 ml
459,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 115 Kč/100 ml
YANKEE CANDLE Signature Cinnamon Stick 110g
Discounted -6 %
269,-
289,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 245 Kč/100 g
SCHAUMA Repair Care 1L
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for normal and damaged hair, volume 1000 ml - 25 Kč/100 ml
NIVEA Men Rigid B&W Epic Night 50 ml
from
79,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for men, stick,, protective and refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, 50 ml volume - from 198 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF Taft Good Hair For Greasy Hair 150ml
New arrival
209,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - for normal hair, volume 150 ml - 139 Kč/100 ml
BULLDOG Age Defense Eye Roll On 15 ml
299,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 1,993 Kč/100 ml
LORÉAL PARIS Revitalift Laser Tripeptide Serum + SPF Cream 80 ml
Discounted -4 %
879,-
919,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Set - contains serum 30 ml and Revitalift Laser Anti-Wrinkle Day Cream 50 ml
NIVEA Protect&Care 200 ml
119,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, spray,, protective and refreshing, for everyday use, 200 ml volume - 60 Kč/100 ml
PUR Power Lemon 4L
299,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dish Soap - chlorine-free, total volume 4000 ml - 75 Kč/1 l
KNEIPP Relaxing 200 ml
199,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 100 Kč/100 ml