AlzaPlus+ Deals
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 23,205
PAMPERS Pants size 6 (42 pcs)
419,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappies for children 13 – 19 kg, size 6, moisture Indicator, anatomically Shaped Absorbent Core, prevents diaper rash and elastic Band - 9.98 Kč/1 pc(s)
COLGATE Max White Mix 6×75 ml
326,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, mentol flavour, volume 450 ml, 6 toothpastes in the pack - 54 Kč/ks - from 724 Kč/1 l
L'ORÉAL PARIS Men Expert Hydra Energetic Refreshing Cleansing Gel, 260ml
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, for normal skin, suitable for dry skin, suitable for mixed and oily skins - 84 Kč/100 ml
WILKINSON Intuition Quattro XL Pack + 8 pcs
Great price
579,-
Save 26,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - for private parts, armpit and legs, shaving mechanism material: steel, pink colour, 8 attachments included - 72 Kč/pcs
L'ORÉAL PARIS Revitalift Filler SunPod Aqua Fluid with Hyaluronic Acid & SPF 30, 40ml
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen - immediate brightening and skin tone unifying effect
WELEDA Children's dental gel with fluoride 50 ml
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - protects against tooth decay, strengthens tooth enamel
TWISTSHAKE Cup 6m+ pastel grey and white, 2×170 ml
244,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drinking Cup Length: ,
NIVEA Facial Vitamin C 100ml
New arrival
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily, skin type: sensitive, normal, mixed and dry, effect: soothing, brightening and evens skin tone, 100 ml - 159 Kč/100 ml
SILAN Aromatherapy Tokyo 2.772L (126 washes)
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - characteristics: for routine maintenance and perfumed, floral fragrance, 126 Washes washes, volume of 2772 ml - 1.42 Kč/praní - from 65 Kč/1 l
Momini QuickSteam
949,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steriliser
LUMANTE Black Cherry 85 g
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 128 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Sig Woodland Weekend Memories 122 g
269,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 220 Kč/100 g
SOMAT Excellence 4-in-1, 110 pieces
New arrival
714,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 110 pc(s) in package - 6.49 Kč/1 pc(s)
JELEN Jelínek Motherwort 3kg (60 washes)
Discounted -31 %
299,-
434,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - children's, for colour, white and black, cotton, for allergy sufferers, removes stains while washing and sensitive skin, from the Czech Republic, number of...
LOBEY Retinal Serum 6 - 30 ml
1,719,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 5,730 Kč/100 ml
WELEDA Hydrashine Moisturising Conditioner 150ml
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner - rinse-out, for shine, hydration and nourishment, volume 150ml - 166 Kč/100 ml
WELEDA Lifting Day Cream Blue Gentian and Alpine Wort 40 ml
790,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: nourishing, brightening, lifting and smoothing, 40 ml - 1,975 Kč/100 ml
YVES ROCHER Hair Growth Shampoo 300 ml
New arrival
249,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for normal, weak and thinning hair, for extra volume, promotes hair growth, anti-hair loss, volume 300 ml, vegan, silicone-free, sulphate-free and...
Weleda Skin Food Super Serum 30ml
499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 1,663 Kč/100 ml
WELEDA Lifting Eye and Lip Contour Cream Blue Gentian and Alpine Wort 10 ml
736,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 7,360 Kč/100 ml
AJAX Mood Boosting Uplifting 1 l
Amazing Deal
70,-
Save 10,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - 70 Kč/1 l
Momini NutriBlend 6in1
2,689,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steam Cooker -
SCHWARZKOPF Taft Power Cashmere 400 ml
234,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro all hair types, provides protection from UV radiation and external influences, extra strong hold, volume 400 ml - 59 Kč/100 ml
L'ORÉAL PARIS Men Expert Power Age Moisturizing Cleansing Gel, 260ml
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - for men, suitable for dry skin - 84 Kč/100 ml