AlzaPlus+ Deals
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 23,177
FLORENCINO Passionfruit Pop 510 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit and sweet scent, - 49 Kč/100 g
LOBEY Anti-cellulite cream 200 ml
569,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for women, moisturising and strengthening, contains also shea butter, applicable for: cellulitis, 200 ml volume - 285 Kč/100 ml
NIVEA Facial Barrier 100ml
New arrival
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex, skin type: oily, normal, mixed and dry, effect: moisturising, nourishing, soothing and regenerating, 100 ml - 159 Kč/100 ml
Momini MelloDuo
1,679,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Steriliser
YVES ROCHER Verbena 190 ml
139,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for normal skin, cleaning, moisturising and regenerating, with pump and for everyday use, lemon fragrance, unisex, volume 190 ml - 73 Kč/100 ml
YVES ROCHER Lychee 400 ml
New arrival
199,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning and relaxation, sulphate-free and ph neutral, formula: vegan, 400 ml volume - 50 Kč/100 ml
WILKINSON Hydro 5 Ultimate + 5 pcs
629,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - for beard, private parts and armpit, tilting head, black colour, replacement heads and 5 attachments included - 126 Kč/pcs
WELEDA Pink Peach Tinted Lip Balm 7ml
159,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lip Balm - vegan, hydrating, nourishing, brightening, tinted, softening, smoothing and protective, peach flavour, peach scent, volume 7ml
FLORENCINO In The Garden 510 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 49 Kč/100 g
YVES ROCHER Anti-Dark Spot SPF 30 50 ml
389,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - universal use for anybody, for pigment spots and dry skin, moisturising, nourishing and softening, vegan, 50 ml volume - 778 Kč/100 ml
YANKEE CANDLE Signature Caramel Kiss 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 245 Kč/100 g
SCHWARZKOPF Taft Good Hair For Dry Hair 150ml
209,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - for normal hair, volume 150 ml - 139 Kč/100 ml
ALMA Black Spruce – Exfoliating Salt Soap for Body and Hands with Activated Charcoal 110g
250,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Bar Soap - salt, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and peeling, travel and for everyday use, includes active ingredients such as...
REXONA MaxPro Clean Scent 150ml
149,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, fresh, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 150 ml - 99 Kč/100 ml
WILKINSON Intuition Quattro Sensitive XL Pack + 5 pcs
Great price
379,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - for private parts, armpit and legs, shaving mechanism material: steel, violet colour, 5 attachments included - 76 Kč/pcs
HAWAIIAN TROPIC Mineral Protection Powder Brush SPF30 4.25 g
549,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sunscreen with SPF 30
got2b Curlz dry oil mist 200 ml
227,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Oil for wavy and curly hair, effect: nutrition and gloss, 200 ml volume, unisex - 114 Kč/100 ml
WELEDA Skin Food 100 Years Limited Edition 100ml
339,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - hydrating, regenerating, brightening and nourishing, for dry skin, for normal to dry skin, paraben-free, with natural ingredients and paraffin-free, for everyday use,...
FLORENCINO Cherry Blossom 510 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral, fresh and fruit scent, - 49 Kč/100 g
WOOLITE Fruity Colour 2.7L (45 Washes)
New arrival
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, anti-pilling effect, preserves colour intensity, 45 wash cycles, volume 2700 ml - 4.42 Kč/pcs - from 74 Kč/1 l
NIVEA Cellular Epigenetics 15ml
New arrival
499,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Serum - - 3,327 Kč/100 ml
WELEDA Exo Boost Super Hydrating Face Mask 20ml
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sheet Mask – a fabric mask soaked in serum for intense hydration and skin elasticity, helps to bind and retain moisture in the skin, provides intensive care without feeling...
WELEDA Pink Peach Creamy Shower Gel 200ml
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - hydrating and refreshing, for oily, normal, combination and mature skin, fruity scent, natural and vegan, volume 200ml - 110 Kč/100 ml
HERBAL ESSENCES Petal Soft 650 ml
249,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - for all hair types nourishes, for extra shine, volume 650 ml, vegan, silicone-free - 38 Kč/100 ml