AlzaPlus+ Deals
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 23,271
YANKEE CANDLE Signature Warm Cashmere 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh scent, - 245 Kč/100 g
Wimex - PVC Cling Film 8 µm, 44 cm × 300 m - 4 pcs
1,173,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Food Wrap food wrap (cling film) PVC, thickness 8µm, dimensions 44cm × 300m, material Polyvinyl Chloride (PVC), core Ø 38mm, weight 5.612kg, package of 4, professional packaging,...
REXONA Advanced Protection Thermocool Eucalyptus & Coco Water 150ml
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray,, cooling and refreshing, long-lasting and against odor, volume: 150 ml - 59 Kč/100 ml
BULLDOG Original Shave Gel 175 ml
169,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shaving Gel - men's, for normal skin, moisturising, soothing, softening and revitalising effect, volume 125 ml
SCHWARZKOPF GLISS Scalp Balance cleansing serum 100 ml
270,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - - 270 Kč/100 ml
LOBEY Topical serum for pigment spots 15 ml
739,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 4,927 Kč/100 ml
YVES ROCHER Soothing Cooling Foot Gel 200 ml
459,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Foot Cream - with a volume of 200ml - 230 Kč/100 ml
YANKEE CANDLE Signature Soft Blanket 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh scent, - 245 Kč/100 g
REXONA MaxPro Clean Scent 150ml
149,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, fresh, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 150 ml - 99 Kč/100 ml
LAVECO Fresh Aloe 2 l (50 washes)
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Fabric Softener - fresh fragrance, 50 Washes washes, volume of 2000 ml - 5.98 Kč/praní - from 150 Kč/1 l
LOBEY Body scrub with AHA acids 200 ml
429,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub - 215 Kč/100 ml
YVES ROCHER Anti-Dark Spot SPF 30 50 ml
389,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - universal use for anybody, for pigment spots and dry skin, moisturising, nourishing and softening, vegan, 50 ml volume - 778 Kč/100 ml
YANKEE CANDLE Signature Snow Kissed Pine 110 g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 245 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Shimmering Christmas Tree 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 245 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Caramel Kiss 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 245 Kč/100 g
WOOLITE Fruity Colour 2.7L (45 Washes)
New arrival
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, anti-pilling effect, preserves colour intensity, 45 wash cycles, volume 2700 ml - 4.42 Kč/pcs - from 74 Kč/1 l
SCHAUMA For Men 1L
New arrival
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, volume 1000 ml - 25 Kč/100 ml
SCHAUMA Silver Reflex 350ml
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), volume 350 ml - 31 Kč/100 ml
COLGATE Elmex Caries Plus Intensive Cleaning 50 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, volume 50 ml - 3,180 Kč/1 l
MERIDOL Fast Action 3×75 ml
449,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, with fluoride, vegan, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 150 Kč/ks - from 1,996 Kč/1 l
WILKINSON Intuition Complete Mini
329,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - for private parts, armpit and legs, shaving mechanism material: steel, pink and green colour
WELEDA Exo Boost Collagen Face Mask Blue Gentian & Edelweiss 20ml
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sheet Mask – an intensive fabric mask soaked in serum, promotes the skin's firmness, elasticity, structure and resilience, suitable before an event and as a regular collagen...
YVES ROCHER Regenerating serum with thermal protection 100 ml
289,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for dry and damaged hair, for dry and damaged hair, for nutrition and regeneration - 289 Kč/100 ml
HERBAL ESSENCES Petal Soft 650 ml
249,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - for all hair types nourishes, for extra shine, volume 650 ml, vegan, silicone-free - 38 Kč/100 ml