Best sellers, best alcohol
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked alcohol from the most sold to the least sold. You have 1459 products to choose from. Customers have the most interest in Bumbu Original 15Y 0,7l 40%, which you can buy for 779 Kč incl. VAT. If you’re intrested in alcohol in terms of the highest reviews, then look at the alcohol reviews and tests category.
All from 1,459
Absolut Blue 0,05l 40%
89,-
1,780 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Vodka - wheat, country of origin Sweden, volume 0,05 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,780 Kč/1 l
Svijany Soudek 5l Šlik 4,4%
357,-
71 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Beer -, light, packed in tin, alcohol content 4,4 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 71 Kč/1 l
Labourdonnais Fusion Orange 0,5 l 37,5 % vol.
351,-
702 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum - country of origin Mauritius, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 702 Kč/1 l
Anton Kaapl Legionar 0,7 l, 38 % vol.
349,-
499 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Vodka - 499 Kč/1 l
Fernet Stock 0,5l 38% + 2x glass GB
349,-
698 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur herbal liquor, země původu Czech Republic - 698 Kč/1 l
Rudolf Jelínek Raspberry Elixir 14.7% ABV, 0.7L
339,-
484 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - 484 Kč/1 l
Bozkov Plum 1l 15%
339,-
339 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur fruit liquors, země původu Czech Republic, kraj Bohemia - 339 Kč/1 l
Martini Prosecco Extra Dry 0,75l 11,5%
329,-
439 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Glera, extra dry, sparkling wine and Prosecco, Martini, area Pessione, Italy, - 439 Kč/1 l
Rudolf Jelinek Elixir of Elderflower 0,7l 14,7%
329,-
470 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Alcoholic Beverage Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 470 Kč/1 l
Elisa mead Zlatý míč 0,5 l 11%
299,-
598 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 598 Kč/1 l
THAYA Sauvignon Blanc VOC, 0,75 l, 12,5 % vol.
296,-
395 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 395 Kč/1 l
Lenz Moser Veltliner Green Selection, 0,75 l, 12,5 % vol.
295,-
393 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, Grüner Veltliner, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
MASCA DEL TACCO Lu Ceppu Negroamaro 2020 0,75l
290,-
387 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Negroamaro, Italy, Class of 2020, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
HEFFRON Cherry and Chocolate 0,5 l 30 % vol.
289,-
578 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Czech rum, distilace Continuous still, bronze colour, cherry aroma, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Jenčík and daughters Malina 0,5 l 21% vol.
279,-
558 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Liqueur - 558 Kč/1 l
Jenčík and daughters Griotte 0,5 l 21% vol.
279,-
558 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - 558 Kč/1 l
Villa Braida Prosecco Asolo DOCG Superiore Extra Brut 0,75 l 11 %
279,-
372 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Extra Brut, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
LAHOFER Riesling - U sklepů 2021 v. b., 0,75 l, 12 % vol.
278,-
371 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-sweet, Riesling, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Melini San Lorenzo Chianti DOCG 0,75 l, 14 % vol.
263,-
351 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sangiovese, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Winery Hulata Sekt Muscat Yellow 2025 - demi-sec, 0,75 l, 13% vol.
260,-
347 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - 347 Kč/1 l
Masseria Trajone Primitivo di Manduria DOP 0,75 l, 14 % vol.
250,-
333 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 333 Kč/1 l
PECHOR Silvaner Green 2016 0.75L 12% vol. Late Harvest – Semi-dry
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 319 Kč/1 l