Cheap dry Wines
On this page you will find dry Wines at the lowest prices, more so all dry Wines ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Vinařství Hulata Merlot - dry, 0,75 l, 13 % vol. marked at 110 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 449
Martue Gran Vino 2018 dry red 0,75 l 15 %
695,-
927 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Petit Verdot and Syrah, Spain, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Rock De l Abbaye Pouilly-Fumé Blanc AOP, Florian Mollet Cuvée 0,75 l, 13 % vol.
703,-
937 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon Blanc, France, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 937 Kč/1 l
Koncho & Co ALEXANDROULI QVEVRI 750 ml, 13,5 % vol.
711,-
948 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Alexandrouli, Georgia, volume 0,75 l, an alcohol content of 0,135 % vol. Conversion - 948 Kč/1 l
San Marzano F Negroamaro, IGP Salento 0,75 l, 14,5 % vol.
725,-
967 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 967 Kč/1 l
Chateau La Tour de By 2017 Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
745,-
993 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Guibot la Fourvieille 2018 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 14 % vol.
745,-
993 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Tenuta Sant'Antonio Valpolicella Superiore "La Bandina" DOC 0,75 l, 14 % vol.
747,-
996 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse and Rondinella, Italy, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Guibot la Fourvieille 2016 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 13,5 % vol.
757,-
1,009 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2016, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over...
Chateau Guibot la Fourvieille 2015 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 13 % vol.
757,-
1,009 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2015, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Donnafugata Nero d'Avola 0,75 l, 13,5 % vol.
765,-
1,020 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Nero d'Avola, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Rock De l Abbaye Sancerre Blanc AOP, Florian Mollet Cuvée 0,75 l, 13 % vol.
767,-
1,023 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon Blanc, France, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,023 Kč/1 l
Chateau La Tour de By 2015 Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
776,-
1,035 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2015, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau La Tour de By 2018 Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
776,-
1,035 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau La Tour de By 2019 Medoc 0,75 l, 14 % vol.
782,-
1,043 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years...
Chateau Vrai Canon Bouche 2012 Canon Fronsac 0,75 l, 13,5 % vol.
782,-
1,043 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2012, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Masca Del Tacco Piano Chiuso Primitivo 0,75 l, 16 % vol.
790,-
1,053 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 16 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,053 Kč/1 l
Chateau Dauzac 2018 Aurore de Dauzac 0,75 l, 14,5 % vol.
790,-
1,053 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Cabernet Sauvignon, dry, red, Chateau Dauzac, area Bordeaux, France, 2018 - 1,053 Kč/1 l
WEINGUT FUSSER Herrgottsacker Spätburgunder 0,75l
790,-
1,053 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pinot Noir, dry, red, Weingut Martin & Georg Fusser, area Falcko, Germany, 2017 - 1,053 Kč/1 l
Chateau La Tour de By 2016 Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
792,-
1,056 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2016, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Cambon La Pelouse 2011 Haut Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
794,-
1,059 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Saronsberg Seismic 2019 Saronsberg red dry 0,75 l 14,5 %
795,-
1,060 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, South Africa, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years...
Chateau Siaurac 2015 Lalande de Pomerol 0,75 l, 14 % vol.
803,-
1,071 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2015, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of...