Cheap dry Wines
On this page you will find dry Wines at the lowest prices, more so all dry Wines ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Vinařství Hulata Merlot - dry, 0,75 l, 13 % vol. marked at 110 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 449
San Marzano Collezione Cinquanta Vino rosso d'Italia 0,75 l, 14,5 % vol.
604,-
805 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo and Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Cecu Roero Arneis DOC 0,75 l 13,5 % vol.
604,-
805 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Arneis, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 805 Kč/1 l
Chateau Croix Mouton 2020 Bordeaux superieur 0,75l, 14 % vol.
619,-
825 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, Merlot, Petit Verdot and Cabernet Franc, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Siaurac 2012 Lalande de Pomerol 0,75 l, 14 % vol.
630,-
840 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2012, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
ISMAEL ARROYO ValSottilo Reserva 0,75l
632,-
843 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Tempranillo, dry, red, Ismael Arroyo, area Ribera del Duero, Spain, 2015 - 843 Kč/1 l
Château Valandraud Crémant de Bordeaux Bad Girl, Thunevin 0,75 l, 12 % vol.
633,-
844 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Muscadelle, Cabernet Franc and Sémillon, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Cantina Lenotti Massimo Veneto rosso IGT 0,75 l, 14,5 % vol.
637,-
849 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sanviovese and Corvino Veronesse, Italy, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Lenz Moser Cuvée red O´DORA barrigue, 0,75 l, 14 % vol.
638,-
851 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red and baricas, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, Burgenland region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for...
Chateau Beaumont 2017 Haut Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
643,-
857 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Le Conseiller 2020 Bordeaux Superieur 0,75 l, 14,5 % vol.
644,-
859 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, Merlot, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 859 Kč/1 l
Fosso Corno KRUS - Montepulciano d'Abruzzo D.O.C.G. Riserva 0,75 l, 13 % vol.
648,-
864 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Montepulciano, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Chateau Dauzac 2019 Haut-Médoc de Dauzac 0,75 l, 14 % vol.
650,-
867 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Cabernet Sauvignon, dry, red, Chateau Dauzac, area Bordeaux, France, 2019 - 867 Kč/1 l
WEINGUT FUSSER Paradiesgarten Riesling 0,75l
650,-
867 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Riesling, dry, white, Weingut Martin & Georg Fusser, area Falcko, Germany, 2018 - 867 Kč/1 l
Chateau Vrai Canon Bouche 2011 Canon Fronsac 0,75 l, 14 % vol.
653,-
871 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Fattoria Monticino Rosso Pradello Cabernet Sauvignon DOC Riserva 14,5 % vol.
656,-
875 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Fattoria Monticino Rosso Le Morine Romagna Sangiovese Superiore DOC Riserva 14,5 % vol.
656,-
875 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sangiovese, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 875 Kč/1 l
LA TUNELLA "L'Arcione" Rosso delle Venezie IGT 0,75l
670,-
893 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pignolo, dry, red, La Tunella, area Friuli, Italy, 2017 - 893 Kč/1 l
Chateau Siaurac 2013 Lalande de Pomerol 0,75 l, 13,5 % vol.
673,-
897 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2013, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Chateau Lanessan 2011 Haut Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
676,-
901 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Guibot la Fourvieille 2017 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 13,5 % vol.
677,-
903 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over...
Chateau Guibot la Fourvieille 2019 Puisseguin - Saint Emilion 0,75 l, 14 % vol.
683,-
911 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Siaurac 2014 Lalande de Pomerol 0,75 l, 13,5 % vol.
685,-
913 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2014, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Lenz Moser Cuvée red Commende Mailberg barrigue of the Knights of Malta, 0,75 l, 14,5 % vol.
687,-
916 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, Cabernet Sauvignon and Merlot, the Weinviertel region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...