AlzaPlus+ Deals - Colgate & Elmex
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 98
ELMEX Sensitivity + Gum Care 75 ml
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 1,987 Kč/1 l
COLGATE Advanced Mix 6×75 ml
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 450 ml, 6 toothpastes in the pack -...
COLGATE Plax Soft Mint without alcohol 500 ml
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - mentol flavour, alcohol-free, volume 500 ml - 178 Kč/1 l
COLGATE Max White One Luminous 75 ml
83,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 1,107 Kč/1 l
ELMEX Sensitive Plus Complete Protection 75 ml
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 1,987 Kč/1 l
COLGATE Plax Cool Mint without alcohol 1 l
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, mentol flavour, alcohol-free, volume 1000 ml - 169 Kč/1 l
COLGATE MaxFresh Cooling Crystals 125 ml
84,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 125 ml - 672 Kč/1 l
COLGATE Max White One 75 ml
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 1,453 Kč/1 l
COLGATE Propolis 2×75 ml
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 35 Kč/ks - from 460 Kč/1 l
COLGATE MaxWhite White+Crystals 125 ml
104,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 125000 ml - 0.83 Kč/1 l
COLGATE Harry Potter Extra Soft Duo 2pcs
141,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - children's, ultra soft, nylon bristles, plastic, suction cup, 2 brushes in pack, you may know from Harry Potter, suitable from 6 years, black and yellow colour
COLGATE Advanced White Charcoal 2×75 ml
Great price
109,-
Save 10,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, cavity protection, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 55 Kč/ks - from 727 Kč/1 l
COLGATE Advanced White Original 2×75 ml
132,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 66 Kč/ks - from 880 Kč/1 l
COLGATE Purple Serum 40 ml + toothpaste Purple Reveal 75 ml
369,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Whitening Product - whitening paste with optical correction, instant optical lightening of teeth - 185 Kč/pcs
COLGATE Advanced White Purple 3 × 75 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 53 Kč/ks - from 707 Kč/1 l
COLGATE Advanced White Baking Soda & Volcanic Ash 3×75 ml
159,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 53 Kč/ks - from 707 Kč/1 l
COLGATE Ultra Soft Design Edition Smile Love Repeat 2 pcs
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - ultra soft, 2 brushes in pack, black, blue, green and pink colour
COLGATE Max Fresh Fruit Fusion Watermelon 75 ml
77,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, with fluoride, fruit flavour, volume 75 ml - 1,027 Kč/1 l
ELMEX Sensitivity + Gum Strength 3×75 ml
Amazing Deal
479,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 160 Kč/ks - from 2,129 Kč/1 l
COLGATE Max White Mix 6×75 ml
326,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, mentol flavour, volume 450 ml, 6 toothpastes in the pack - 54 Kč/ks - from 724 Kč/1 l
COLGATE Max White Purple Serum 40 ml
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Whitening Product - with micro-polishing minerals to remove surface stains with regular use, works from the first use, refreshing mint and citrus flavour
COLGATE Elmex Caries Plus Intensive Cleaning 50 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, volume 50 ml - 3,180 Kč/1 l
COLGATE Max White One Coffee, Tea & Wine 3×75ml
309,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 103 Kč/ks - from 1,373 Kč/1 l
ELMEX Sensitive Gentle White 75 ml
-14 % off new
93,-
New 109,-
Unsealed - in stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 1,240 Kč/1 l