AlzaPlus+ Deals - Dental Care
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 227
ELMEX Caries Protection 3 x 75ml
Great price
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs - from 1,418 Kč/1 l
ELMEX Sensitive 400 ml
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and for sensitive teeth, volume 400 ml - 498 Kč/1 l
ELMEX Sensitive Gentle White 3 x 75ml
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs - from 1,418 Kč/1 l
TEPE Compact Tuft
Great price
73,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - interdental, soft, nylon bristles, plastic, ergonomic shape, suitable from 6 years of age, colour according to stock availability
ELMEX Caries Protection 400 ml
177,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, volume 400 ml - 443 Kč/1 l
ELMEX Mix Case 3×75 ml
Great price
335,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 112 Kč/ks - from 1,489 Kč/1 l
LISTERINE Coolmint 1 l
191,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - for kids, mentol flavour, fluoride-free, volume 1000 ml - 191 Kč/1 l
ELMEX Opti-namel Seal & Strengthen Professional 75 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 2,120 Kč/1 l
COLGATE Advanced White Charcoal 3×75 ml
Great price
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 53 Kč/pcs - from 707 Kč/1 l
LISTERINE Fresh Mint 1 l
170,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, mentol flavour, fluoride-free, volume 1000 ml - 170 Kč/1 l
ELMEX Sensitive 3 x 75ml
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 113 Kč/pcs - from 1,507 Kč/1 l
MERIDOL 400ml
195,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 400 ml - 488 Kč/1 l
ELMEX Professional Opti-namel Seal & Strengthen 3 × 75 ml
455,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 152 Kč/pcs - from 2,022 Kč/1 l
MERIDOL Whitening 3× 75ml
Amazing Deal
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs -...
LISTERINE CoolMint Mild Taste 1l
191,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 1000 ml - 191 Kč/1 l
SENSODYNE Repair & Protect Whitening 3 × 75ml
369,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 123 Kč/pcs - from 1,640 Kč/1 l
ELMEX Caries Protection Gentle White 3 × 75ml
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs - from 1,418 Kč/1 l
ELMEX Kids duopack 2 × 50ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 100 ml, 2 toothpastes in the pack - 80 Kč/pcs - from 1,590 Kč/1 l
ELMEX Junior 3× 75ml
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 90 Kč/pcs - from 1,196 Kč/1 l
MERIDOL 3× 75ml
339,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 113 Kč/pcs -...
SENSODYNE Repair & Protect Extra Fresh 3x75ml
369,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 123 Kč/pcs - from 1,640 Kč/1 l
BIOMED Superwhite 100 g
Great price
119,-
Save 10,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 100 ml - 1,190 Kč/1 l
ELMEX Junior 75 ml
91,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 1,213 Kč/1 l
SENSODYNE Pronamel Whitening 3x75ml
289,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 96 Kč/pcs - from 1,284 Kč/1 l