Teas
Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 2,903
Megafyt Mysterious Tea Collection 9 × 8 bags - tin
319,-
2,381 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, Czech, weight 134 g, composition lemon, lemongrass, Chicory, pear, hibiscus, apple, Strawberry, cardamom, Lavender, Linden,...
BASILUR Cold Brew Assorted cover 40 × 2 g
239,-
2,988 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition pomegranate, hibiscus, Mint, orange, rosehip and mango - 19.92 Kč/pcs - from 2,988 Kč/1 kg
English Tea Shop Rooibos with vanilla and chocolate 20 pcs
89,-
2,225 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - red, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g - 4.45 Kč/pcs - from 2,225 Kč/1 kg
BASILUR Vintage Assorted wrapper 40 bags 75 g
229,-
3,053 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - gift collection of festive black teas and green tea, flavoured, portioned - 5.73 Kč/pcs - from 3,053 Kč/1 kg
Dilmah Green Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, weight 1,5 g - from 46,000 Kč/1 kg
PerfectTed Matcha pods vanilla 10 pods
219,-
14,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - vanilla ceremonial quality from Japan in Nespresso® compatible capsules, 10 capsules per pack - 14,600 Kč/1 kg
BASILUR Festive Tea Magical Moments 75 g, tin
269,-
3,587 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition cranberry and cornflower - 3,587 Kč/1 kg
Leros Children's tea Strawberry funnel bags 20×2 g
from
59,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - strawberry-flavored, contains an arrow, hibiscus flower, apple and carrot, packed in funnel bags, weight 20×2 g - from 2.95 Kč/pcs
Herbalist's tea Urological 40 × 1,6 g
from
50,-
922 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - ash, heather and goldenrod contribute to normal kidney and bladder function, meadowsweet promotes loss of excess water - from 1.25 Kč/pcs - from 922 Kč/1 kg
Leros tea party, mint 20 × 1,5 g
from
65,-
2,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is mint with a positive impact on digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g - from 3.25 Kč/pcs -...
Leros tea party, rosehip & raspberry 20 × 2 g
75,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Leros Rosehip 150 g
from
59,-
460 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is rosehip with a positive impact on immunity and respiratory tract, single-species, Czech, weight 150 g - from 460 Kč/1 kg
PerfectTed Matcha pods strawberry 10 pods
219,-
14,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - strawberry ceremonial quality from Japan in Nespresso® compatible capsules, 10 capsules per pack - 14,600 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. II cover 40 gastro sachets
239,-
2,988 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition lemon and mango - 19.92 Kč/pcs - from 2,988 Kč/1 kg
Teekanne Chamomile Tea 20 × 1,1g
Great price
from
39,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, sachets, single species, Polish, chamomile composition - from 1.95 Kč/pcs
Kyosun BIO Hojicha 20 × 1,5 g
199,-
6,633 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 9.95 Kč/pcs - from 6,633 Kč/1 kg
Leros tea party, Chinese green tea 20 × 2 g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single-species, Czech, weight 40 g - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Leros Herbal Energy 20 × 2 g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition of holly, hibiscus and mint - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
English Tea Shop Uplifting Moments 32x1,5g, mix
319,-
6,646 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 32 bags, 4 flavours - 9.97 Kč/pcs - from 6,646 Kč/1 kg
Dilmah Black Tea Mandarin 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, weight 1,5 g - from 46,000 Kč/1 kg
BEBIVITA Fennel tea 3×200 g
249,-
415 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, suitable from 4 months, gluten-free - 83 Kč/pcs - from 415 Kč/1 kg
GOLDIM Babio Bio tea for mothers 20 pcs
46,-
1,533 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea in a bag for breastfeeding mothers, organic quality, no added sugar, supports milk production - 1,533 Kč/1 kg
Leros Organic Children's Soothing Tea 20 × 1,8 g
from
65,-
2,083 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruit-herb mixture, 20 funnel bags, package weight 36 g, Organic quality, herbal taste, paper box & no cellophane, paper cover without PVC, compostable bag without staple -...
BASILUR Specialty Assort 60 bags, paper cassette
239,-
2,078 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 115 g - 3.98 Kč/pcs - from 2,078 Kč/1 kg
In the category Teas on Alza.cz, we currently have a total of 2903 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue