Wines by Sugar Content
Wines by Sugar Content – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 517
Lenz Moser Zweigelt of the Knights of Malta, 0,75 l, 13 % vol.
342,-
456 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red and zweigeltrebe, Blauer Zweigelt, the Weinviertel region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Lenz Moser Frankovka Prestige barrique, 0,75 l, 13,5 % vol.
319,-
425 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red and baricas, Frankincense, Burgenland region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Boland Cellar Classic Selection Chenin Blanc 0,75 l, 13,43 % vol.
213,-
284 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Chenin, South Africa, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 284 Kč/1 l
Orvieto Secc DOC magnum 1,5 l 12,5 % vol.
263,-
175 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Grenache, Malvasia, Malvasia and Trebbiano, Italy, volume 1,5 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Cantine Teanum Otre, Fiano di Puglia IGP 0,75 l, 13,5 % vol.
252,-
336 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 336 Kč/1 l
Cantina Lenotti Decus, Lugana DOC 0,75 l, 12,5 % vol.
428,-
571 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Turbiana, Cantine Lenotti winery, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Tenuta Sant'Antonio Scaia Rosso Corvina Veneto IGT 0,75 l, 13 % vol.
384,-
512 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse, Italy, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
THAYA Grüner Veltliner VOC, dry, 0,75 l, 13 % vol.
296,-
395 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 395 Kč/1 l
WALDBERG Rulandské modré - Volné pole 2021 v. h., 0,75 l, 14 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Pinot Noir, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Bodega Cicchitti Primmo Chardonnay 0,75 l, 13,5 % vol.
144,-
192 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Chardonnay, Argentina, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 192 Kč/1 l
Lenz Moser Cuvée red O´DORA barrigue, 0,75 l, 14 % vol.
638,-
851 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red and baricas, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, Burgenland region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for...
Sutto Polje Friulano DOC Collio 2021 0,75 l 13 %
490,-
653 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Friulano, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 653 Kč/1 l
FATTORIA ZERBINA Sangiovese di Romagna Superiore "Torre di Ceparano" Riserva DOC 0,75l
469,-
625 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Sangiovese, dry, red, Fattoria Zerbina, area Emilia - Romagna, Italy, 2016 - 625 Kč/1 l
Umani Ronchi Jorio Montepulciano d'Abruzzo 0,75 l, 13 % vol.
340,-
453 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Montepulciano, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
LAHOFER St. Lawrence - Waldberg 2018 p. s., 0,75 l, 13 % vol.
169,-
225 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, St. Lawrence, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Lenz Moser Pinot Blanc Klosterkeller Siegendorf, 0,75 l, 12,5 % vol.
319,-
425 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - white, Pinot Blanc and Weisser Burgunder, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
B\V vinařství, Pinot Gris Reserve, 2018, 0,75 l, 14,5 %
380,-
507 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 507 Kč/1 l
Monchiero Carbone Recit Roero Arneis DOC 0,75 l, 13 % vol.
384,-
512 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Arneis, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 512 Kč/1 l
Tenuta Rapitala Le Maioliche Chardonnay DOC 0,75 l, 12,5 % vol.
252,-
336 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Chardonnay, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 336 Kč/1 l
Fosso Corno KRUS - Montepulciano d'Abruzzo D.O.C.G. Riserva 0,75 l, 13 % vol.
648,-
864 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Montepulciano, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
VS Lechovice Veltlínské zelené VOC, dry, 0,75 l, 12,5 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Veltliner green, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
ARTE VINI RED, 0,75 l, 13 % vol.
212,-
283 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - Cuvée, Czech Republic, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 283 Kč/1 l
In the category Wines by Sugar Content on Alza.cz, we currently have a total of 517 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue