Obnovit stránku

Apple Watch Series 7 (PREVIEW) – větší displej, odolnější konstrukce a ještě rychlejší nabíjení

Článek

Aktualizováno • Autor: Daniel Hlas

Ani letošní září se neobešlo bez tradiční konference Applu, na které bylo představeno hned několik zásadních zařízení. Vedle nejnovějších generací iPhonů a iPadů jsme se dočkali zejména chytrých hodinek Apple Watch Series 7, které přináší atraktivní inovace hned v několika ohledech.

Apple Watch Series 7 – OBSAH

  1. Větší displej, menší rámečky
  2. Konstrukce s vyšší odolností
  3. Nespočet funkcí i rychlejší nabíjení
  4. Kompletní přehled o sportu i zdraví
  5. Apple Watch Series 7 – varianty, dostupnost a cena

Větší displej, menší rámečky

Již na první pohled lze zaznamenat zvětšení OLED displeje, který mezigeneračně vyrostl rovnou o 20 %. Tuto změnu umožnily zejména výrazně tenčí rámečky, které s pouhým 1,7 mm zabírají o 40 % méně prostoru. Díky tomu nejen že zobrazíme více obsahu než kdykoliv předtím, ale přibýt mohly i nové velikosti písma, což ocení zejména uživatelé s horším zrakem.

Ani Apple Watch Series 7 pochopitelně nepřijdou o širokou nabídku ciferníků, která je dle našeho mínění tou vůbec nejpovedenější na trhu. Připočteme-li k tomu rozmanité možnosti přizpůsobení, ve výsledku získáváme takřka dokonalé ciferníky, na které je skutečně radost pohledět. Dva ciferníky jsou přitom naprostou novinkou. A zatímco jeden zvětšuje čísla po okrajích dle aktuálního času, druhý umožňuje hned dvěma typům dat podrobné zobrazení veškerých informací. Samozřejmostí je také stále zapnutý displej (Always-On), který má nově o 70 % vyšší jas ve vnitřních prostorách.

Apple Watch 7: rámečky u displeje
Srovnání velikosti displeje u Apple Watch 3, Apple Watch 6 a Apple Watch 7.

Konstrukce s vyšší odolností

Apple Watch Series 7 přináší nepatrné zvětšení konstrukce z dosavadních 40/44 mm na 41 nebo 45 mm. Prémiový vzhled pouzdra i tentokrát zajišťují výhradně kovové materiály a dočkat se máme také o něco zaoblenějších rohů. Zakulacenější je rovněž přední sklíčko, což nejen že zpříjemňuje gesta z okrajů obrazovky, ale vytváří to i jednolitější vzhled se zbytkem konstrukce. Samozřejmostí je pak legendární otočná korunka, která nabízí natolik intuitivní ovládání, že se jí inspirovala i některá konkurence (např. Huawei Watch 3).

Nově byl dotykový snímač integrován přímo do zobrazovacího panelu, čímž vznikl prostor pro zesílení ochranného sklíčka rovnou o 50 %. Počítat proto můžeme s výrazně větší pevností a odolností proti prasknutí. Apple Watch Series 7 ostatně disponují stupněm krytí IP6X, tedy vůbec nejvyšší mírou rezistence proti vnějším částicím (především prachu či písku). Díky vodotěsnosti do pěti atmosfér není problém ani ponoření do vody, byť větším hloubkám se stále musíme vyhnout. Řemínek zároveň nabízí zpětnou kompatibilitu s předchozími řadami, čímž odemyká přístup k obrovskému množství nejrůznější stylů.

Nespočet funkcí i rychlejší nabíjení

Apple Watch Series 7 patří mezi nejvybavenější chytré hodinky na trhu. Vedle budíku, stopek, odpočítávání, kalendáře, kalkulačky, diktafonu a světového času se můžeme těšit třeba na hlasovou asistentku Siri nebo bezkontaktní platby Apple Pay. Díky vnitřnímu úložišti není problém ani uložení hudby pro následný poslech i bez přítomného telefonu v dosahu. To vše doplňuje obchod aplikací App Store, který umožňuje doinstalování takřka nekonečného množství dalších funkcí.

Samozřejmostí jsou také notifikace s pestrými možnostmi odpovědí, a přímo na Apple Watch Series 7 vyřídíme dokonce i telefonní hovory. Vylepšeno má být také kreslení písmen či samotné vyťukávání na klávesnici, kde lze přejíždět mezi písmeny bez zvednutí prstu pro výrazně rychlejší interakci. Z hlediska konektivity lze očekávat nejen Bluetooth, ale také WiFi v pásmech 2,4 a 5 GHz. Kompatibilita nicméně stále zahrnuje pouze iPhony.

Výdrž baterie oficiálně zůstává na 18 hodinách nepřetržitého provozu, je ale pravděpodobné, že se reálně stejně jako u předchozích generací dostaneme na 1 až 2 dny. Až o 33 % se přitom zrychlilo nabíjení, takže 80 % baterie dobijeme za 45 minut a pouhých 8 minut stačí k 8hodinovému sledování spánku. Více funkcí a hezčí systém na úkor baterie je zkrátka aktuálním trendem na trhu chytrých hodinek, ke kterému se uchylují i vlajkové modely společností Samsung nebo Huawei.

Apple Watch 7: rámečky u displeje
Podoba dvou zbrusu nových ciferníků na Apple Watch Series 7.

Kompletní přehled o sportu i zdraví

Stav každodenní aktivity tradičně zobrazují tři barevné kroužky, které znázorňují pohyb, cvičení a stání. Aktuální data lze sdílet s rodinou či přáteli a konkrétní uživatele můžeme vyzvat i k sedmidenním soutěžím. Připraveny jsou také desítky sportovních režimů, jejichž průběh Apple Watch Series 7 v některých případech dokonce rovnou rozeznají. Nemůže se tak stát, že bychom svůj náročný trénink prostě zapomněli nahrát.

Pro venkovní aktivity je navíc připravena integrovaná GPS, mapy s navigací do cílového místa nebo hudba přehrávaná nezávisle na iPhonu. Apple Watch Series 7 přináší rovněž vylepšený algoritmus pro jízdu na elektrokole, zatímco případný úraz pro změnu vyřeší automatická detekce pádu či SOS tlačítko pro zavolání pomoci (tato funkce vyžaduje připojení k mobilní síti). Na rozdíl od vybrané konkurence nicméně stále chybí některé zvláště pokročilé sportovní ukazatele, a profesionální sportovci se tak pravděpodobně poohlédnou jinde.

Apple Watch Series 7 monitorují rovněž srdeční tep včetně variability (tj. zátěže organismu) a počítat můžeme také se záznamem spánku, dechové frekvence nebo okysličení krve. Na rozdíl od konkurence zde najdeme také měření okolního hluku či automatické odpočítávání času při umývání rukou. Chybět nemohou ani dechová cvičení, přičemž ke zklidnění lze nově užít i pozorování překrásných animací. Na rozdíl od Apple Watch SE se dočkáme i relativně vzácné funkce EKG, která rozpozná vážné anomálie, byť podmínkou zde je věk alespoň 22 let.

Apple Watch 7: barevné varianty
Nové barevné odstíny hliníkové verze Apple Watch Series 7.
Model Apple Watch Series 7 Apple Watch Series 6 Apple Watch SE Apple Watch Series 3
Velikost 45mm nebo 41mm 44mm nebo 40mm 44mm nebo 40mm 42mm nebo 38mm
Displej o 50 % větší než u Series 3 o 30 % větší než u Series 3 o 30 % větší než u Series 3 standardní rozměr
Zvýšená odolnost × × ×
Zrychlené nabíjení × × ×
Funkce Always-On × ×
EKG × ×
Cena od 10 990 Kč 9 690 Kč 7 990 Kč 5 790 Kč

Zobrazit podrobnější srovnání

Model Apple Watch Series 7 Apple Watch Series 6 Apple Watch SE Apple Watch Series 3
Detekce pádu ×
Měření saturace kyslíkem × ×
Monitorování hluku ×
Family Setup ×
Kompas ×
Výškoměr stále aktivní stále aktivní stále aktivní aktivní na vyžádání
Korunka Digital Crown s haptickou odezvou s haptickou odezvou s haptickou odezvou bez odezvy
Reproduktor a mikrofon 2. generace 2. generace 2. generace 1. generace
Reproduktor o 50 % hlasitější o 50 % hlasitější o 50 % hlasitější standardní
Čip S7 S6 S5 S3
Kapacita úložiště 32 GB 32 GB 32 GB 8 GB
Bluetooth 5.0 5.0 5.0 4.2
WiFi 2,4 GHz a 5 GHz 2,4 GHz a 5 GHz 2,4 GHz 2,4 GHz

Apple Watch Series 7 – varianty, dostupnost a cena

Chytré hodinky Apple Watch Series 7 dorazí v mnoha originálních provedeních, která se liší materiálem, zbarvením i cenou. Vybírat budeme z nerezové oceli, titanu a stoprocentně recyklovaného hliníku, který se objeví v zelené, modré, hvězdně bílé, temně inkoustové a PRODUCT(RED). K dispozici bude také LTE edice umožňující připojení k mobilní síti a internetu. Prodej odstartoval již 15. října s cenovkou začínající na 10 990 Kč, v nabídce ale zůstávají i Apple Watch Series 3 a Apple Watch SE.

Zobrazit dříve napsanou novinku

Apple Watch Series 7 – OBSAH

  1. Větší displej, více obsahu
  2. Odolnější než kdykoliv předtím
  3. Rychlejší nabíjení a inovované prostředí
  4. Apple Watch Series 7 – varianty, dostupnost a cena

Větší displej, více obsahu

Apple Watch Series 7 přichází s viditelně větším displejem, zatímco samotné pouzdro zůstává téměř beze změny. To umožnilo ztenčení rámečků o 40 % a mezigeneračně je tak možné zobrazit o 20 % více obsahu. Oproti Apple Watch Series 3 pak jde o nárůst o úctyhodných 50 %, a lze proto očekávat přechod mnohých majitelů třetí generace právě na Apple Watch 7.

Režim Always-On je nyní o 70 % jasnější ve vnitřních prostorách a vychutnat si můžeme také zbrusu nové ciferníky, které zapůsobí snad úplně na každého. Apple Watch obecně nabízí pravděpodobně nejhezčí ciferníky na trhu a v tomto ohledu je veškerá konkurence stále pozadu.

i Apple Keynote 2021 na Alza.cz

Apple Watch 7 jsou odolnější než kdykoliv předtím

Inovována byla také celková konstrukce. Sklíčko displeje i samotné pouzdro nyní mají zakulacenější hrany, což vypadá skvěle a zpříjemňuje to i používání gest po stranách obrazovky. Dotykový senzor byl přitom integrován přímo do OLED panelu, díky čemuž bylo možné ztenčit tloušťku displeje.

O polovinu širší je naopak přední sklíčko z krystalu, jehož geometrie navíc prošla inovací pro ještě věští odolnost vůči jakémukoliv poškození. Apple zmiňuje také rezistenci vůči prachu v rámci stupně krytí IP6X, což je na této škále vůbec nejvyšší míra odolnosti znamenající dokonalou ochranu proti vnějším částicím. Samozřejmostí je také vodotěsnost do 5 atmosfér (5 ATM), která odolá i přímému potopení do vody. Ani zmíněné změny přitom nezabránily zachování zpětné kompatibility s řemínky předchozích řad.

Rychlejší nabíjení a inovované prostředí

Apple Watch Series 7 sice nepotvrdily neoficiální zprávy o větší výdrži baterie, nabíjení ale mezigeneračně zrychlilo o rovných 33 %. Za pouhých 8 minut získáme dostatek energie na 8hodinové sledování spánku a 80 % baterie dobijeme za bezkonkurenčních 45 minut. Díky tomu Apple Watch 7 teoreticky nemusíme cíleně dobíjet, ale stačit by mohlo například denní odložení na nabíječku v době sprchování.

Většímu displeji se přizpůsobilo také softwarové prostředí. V některých aplikacích, jako jsou například stopky, časovač nebo kalkulačka, byla přepracována tlačítka a jejich užívání je nyní intuitivnější než kdy dříve. Nová je také QWERTY klávesnice, která umožňuje i přejíždění mezi písmeny bez zvednutí prstu pro ještě rychlejší a přesnější psaní. Efektivnější má být také kreslení znaků samotným prstem a celková interakce s Apple Watch 7 se proto stává vyloženě radostí.

Apple Watch Series 7 – specifikace, dostupnost a cena

Chytré hodinky Apple Watch 7 dorazí v mnoha atraktivních provedeních, která se liší materiálem i samotným zbarvením. Vybírat proto budeme z titanu, nerezové oceli a stoprocentně recyklovaného hliníku, který dorazí hned v pěti nových odstínech – green, blue, starlight, midnight a (PRODUCT)RED. Předobjednávky startují 8. října. 2021 a samotný prodej bude zahájen 15. října 2021.


i Mohlo by vás zajímat

Apple Watch Series 7 mezigeneračně přináší spíše drobnější vylepšení, která však pomohou udržet hodinky od nakousnutého jablka mezi naprostou špičkou.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB19