Obnovit stránku

iPhone 13

iPhone 13 (RECENZE): revoluční není, přináší ale povedená vylepšení

Recenze

Aktualizováno • Autor: Jozef Kišantal

Jednou z jistot v mobilním světě je podzimní událost Applu, při které vždy představuje mimo jiné nové iPhony. Poslední generace nese číslo 13. Již jsme si otestovali iPhone 13 Pro, v této recenzi si ale posvítíme na iPhone 13. Dorazil se zpožděním, vyžádal jsem si však rovnou zelenou barvu, která je nyní moderní a kterou cupertinský výrobce představil teprve nedávno. A telefon je podle očekávání skvělý. Není ale bez chyb. Zde je můj pohled na něj. Jak si v recenzi vedl a pro koho bude nejvhodnější volbou, zjistíte v následujících odstavcích.

Recenze iPhone 13 – OBSAH

 1. iPhone 13 – iPhone lepší o další krůček
 2. Robustní a pohledná konstrukce, která se dobře drží
 3. iPhone 13 má perfektní displej i zvuk
 4. iPhone 13 fotoaparát: prakticky pokaždé kvalitní a vyvážené výsledky
 5. Výkon iPhonu 13 je více než dostatečný na roky dopředu
 6. Výdrž je oproti předchůdci delší
 7. Konkurence iPhonu 13 může být opět iPhone
 8. Recenze iPhone 13: shrnutí
 9. Co jsme o iPhonu 13 psali dříve

iPhone 13 – iPhone lepší o další krůček

Než se iPhony 13 představily, na veřejnost pronikla spousta úniků, které předvídaly, jak budou nadcházející telefony vypadat a co budou umět. Některé se potvrdily, některé ale ne. U nejnovější generace se například spekulovalo o menším výřezu nebo o čtečce otisků prstů v displeji. Prvního jsme se dočkali, druhého nikoli. A je otázka, jestli se někdy možnost odemykání dotykem prstu displeje vůbec stane realitou.

Užší notch je ale viditelná změna a kromě něj se odehrála i řada dalších inovací, jež přesně zapadají do taktiky Applu – přinášet každý rok vylepšení, která ale nikdy nejsou příliš malá nebo příliš velká. Vždy tak akorát, aby si zákazník chtěl koupit iPhone teď a příliš nezvažoval, jestli nebude lepší počkat na další generaci. Mezi upgrady novinek pak samozřejmě patří opět vyšší výkon, schopnější fotoaparát a letos, stejně jako loni, i delší výdrž na baterii. A nejen na to se v této recenzi podíváme.

iPhone 13, recenze
iPhone 13 v tmavě zelené.

Robustní a pohledná konstrukce, která se dobře drží

iPhone 13 dorazil v bílé krabičce s vyobrazením sebe sama v konkrétní barvě, v tomto případě tedy tmavě zelené. Balení je opět strohé a obsahuje jen USB-C ↔ Lightning kabel, nálepku a stručné instrukce. Novinkou je, že Apple nové iPhony nyní rozesílá v ekologičtějším balení než dosud a krabičku už nebalí do celofánu. To, že ji už někdo otevíral, se pozná podle lepicích krytek zespodu.

iPhone 13, recenze iPhone 13, recenze
Štíhlé balení je už normou. Následují i ostatní výrobci. Stejně minimalistická je i krabička s vyobrazením iPhonu 13, které má opět 3D efekt. Hranu telefonu na krabičce lze tedy cítit i po hmatu.

Tím hlavním je v krabičce ale samozřejmě telefon. Tmavě zelená je teď moderní a telefonu sluší. iPhone 13 v ní vypadá svěže, ale zároveň decentně a nikoli pouťově. Má hliníkový boční rámeček a celá záda jsou lesklá a fotomodul matný. Pro zajímavost – u iPhonů 13 Pro je to opačně. Zadní strana je matná, fotomodul lesklý. A na bocích mají opět luxusní nerezovou ocel.

i

První dojem z iPhonu 13 je ten, že se jedná o precizně a do detailu zpracovaný kus elektroniky. Je to prémiový telefon a takový z něj také budete mít pocit, byť se vzhledově od předchozí generace příliš neliší. V ruce se velmi dobře drží, což je zásluhou vyvážené hmotnosti i hranatých boků. Je velký tak akorát a i hmotnost, byť narostla, je stále přijatelná.

Recenze iPhone 13 Recenze iPhone 13 Recenze iPhone 13 Recenze iPhone 13
iPhone 13 na přímém slunci. Boky jsou stylově matné, záda lesklá.

S iPhonem 12 ale totožné nejsou. Apple u iPhonu 13 zmenšil výřez, který je užší, ale zároveň zhruba o milimetr tlustší. Jinak uspořádal objektivy ve fotomodulu, přičemž důvodem nebude nejspíš jen pouhá potřeba změny designu, ale pravděpodobně spíše umístění většího senzoru a nový typ stabilizace. Rovněž fotomodul více vystupuje, takže telefon neleží na stole rovně a při dotyku displeje prstem se kýve. Toto pak vyřešíte použitím krytu. Reproduktor spolu se sluchátkem se rovněž posunul více nahoru.

Mezigenerační rozdíly jsou zanedbatelné v rozměrech a do značné míry i v hmotnosti – ta se zvýšila o 10 gramů na 174 g. To je mimochodem podstatně méně, než má iPhone 13 Pro, který je sice zhruba stejně velký, ale váží 204 g. I toto tedy může být, kromě nižší ceny, argument pro koupi iPhonu 13.

i

iPhone 13 Pro (RECENZE): brilantní parametry zabalené v kovovém těle

iPhone 13 má perfektní displej i zvuk

Displej iPhonu 13, který kryje sklo s keramickou ochranou, je perfektní a nic na tom nemění ani fakt, že paradoxně v něm se zároveň skrývá pravděpodobně největší slabina celého telefonu. A to absence 120Hz obnovovací frekvence, jakou mají iPhone 13 Pro nebo 13 Pro Max. iPhone 13 za 20 tisíc korun ji nemá. Majitelé Androidu se mu mohou v tomto po právu smát, a budou mít pravdu. I některé telefony za třetinovou cenu umí 90 nebo 120 Hz, byť s nimi neumí pracovat tak dobře jako například onen iPhone 13 Pro. Počkat si tak nejspíše budeme muset do dalších generací, dle úniků do příští nebo přespříští, v nichž by se rychlý panel mohl objevit. Momentálně si ale zájemci o iPhone 13 mohou nechat zajít chuť na vysoce plynulé zobrazení jako v Pro variantách.

Na druhou stranu plynulost není něco, na co by si kdy uživatelé iPhonů stěžovali, a rozdíl nemusí být pro někoho snadné poznat ani při přímém srovnání. Hendikep to nicméně je, není na co se vymlouvat. Displeji ale v jiných ohledech nelze nic vytknout a objektivně i subjektivně patří mezi to nejlepší na trhu.

iPhone 13, recenze iPhone 13, recenze
iPhone 13.

Jinak se jedná se o Super Retina XDR OLED displej s úhlopříčkou 6,1 palce, rozlišením 2 340 × 1 080 px a podporou HDR10. V létě oceníte vyšší jas, který nyní běžně dosahuje 800 nitů, přičemž jde o nárůst z přibližně 625 nitů u iPhonu 12. Viditelnou změnou je menší výřez díky použití nových senzorů k odemykání obrazovky obličejem. Jen pro úplnost – jedná se z pohledu designu jen o kosmetickou úpravu, protože zbylé větší místo není nijak využito.

Skvělý je i zvuk, který má vyvážené výšky, středy i basy. Navíc mu nechybí technologie Spatial Audio a Dolby Atmos. Dalo se očekávat, že zvuk bude jeden z nejlepších mezi konkurencí, a v praxi se to potvrdilo.

i

iPhone SE 2022 dostal nový čip, starý dobrý design a opět pěknou cenu

iPhone 13 fotoaparát: prakticky pokaždé kvalitní a vyvážené výsledky

Podobné očekávání u iPhonů bývá i v případě fotoaparátů. Jak je přitom v posledních letech již zvykem, Apple na ně hodně láká a ve svých prezentacích včetně představení jim dává hodně prostoru. V celé řadě iPhone 13 jsou fotoaparáty podobné těm u předchůdců, tedy řadě iPhone 12. Sestava fotoaparátu v iPhonu 13 je následující:

 • Hlavní – 12 Mpx, světelnost objektivu f/1,6, ohnisková vzdálenost 26 mm, velikost pixelů 1,7 µm, zaostření dual pixel PDAF, optická stabilizace s posuvem snímače.
 • Širokoúhlý – 12 Mpx, světelnost objektivu f/2,4, ohnisková vzdálenost 13 mm, velikost pixelů 1,0 µm, zaostření dual pixel PDAF.
 • Selfie kamera – 12 Mpx, světelnost objektivu f/2,2, ohnisková vzdálenost 23 mm, velikost pixelů 1,0 µm.

Fotoaparáty však nejsou stejné. Ultraširokoúhlý a selfie fotoaparát se neliší od těch v iPhonu 12, v případě hlavního ale iPhone 13 dostal nový senzor Sony s většími pixely (1,7 µm oproti 1,4 µm), který loni patřil výhradně iPhonu 12 Pro Max a který dokáže zachytit více světla. Dle Applu je to o 47 % více.

iPhone 13, recenze
iPhone 13.

Novinkou je tím pádem i nový typ stabilizace s posuvem hlavního senzoru, kdy se v reálném čase stabilizuje snímač a nikoli objektiv. To jsme tedy mohli vidět na loňském vrcholném iPhonu a nyní jej dostává kompletní „třináctková“ řada. Do podoby výsledných fotek a videí pak promlouvají i softwarová vylepšení jako Smart HDR nebo třeba noční režim, které vychází z nového čipsetu.

Fotoaparáty a fotky tedy stejné jako u iPhonu 12 nejsou, byť za dobrého světla jsou prakticky k nerozeznání od předchůdce. Fotkám za pěkného počasí ale v podstatě nelze nic vytknout, což mimo jiné znamená, že už loni byly velmi dobré. Jsou správně kontrastní, detailní a mají realistickou a vyváženou barevnost včetně vyvážení bílé. Snímky rovněž obsahují jen velmi málo šumu.

Ultraširokoúhlý fotoaparát má rovněž velmi dobrou barevnost i kontrast, zde už však při bližším pohledu ubude ostrých detailů a ostře vykreslených kontur detailů jako například listí na zemi.

iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát, HDR
iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát, HDR iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát, HDR iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát, potrétní režim
iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát iPhone 13, recenze, širokoúhlý fotoaparát
iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát iPhone 13, recenze, hlavní fotoaparát

iPhone 13 na rozdíl od iPhonu 13 Pro nebo 13 Pro Max postrádá optické přiblížení, takže vystačit si musíme jen s digitálním. To ale samozřejmě není tak precizní jako optické a v některý případech není ani tak dobré jako u konkurenčních vlajkových lodí. iPhone 13 rovněž na rozdíl od telefonů z řady Pro neumí makro záběry. Hmyz nebo kytku si vyfotit můžete, ale iPhone 13 to zvládne nikoli například ze 2 cm, ale z větší vzdálenosti. HDR ovšem funguje skvěle, stejně tak portrétní režim, který velmi dobře určuje, na co zaostřit a co nechat rozmazané.

i

Nejlepší telefony 2022 (AKTUALIZOVÁNO)

U nočního režimu si míra detailů, barevné podání či kontrast zasluhují uznání. Fotky nijak zvlášť nekazí ani nízká úroveň šumu. Apple nám přitom jeho používání usnadňuje tím, že se v šeru a za tmy, tedy za nižší hladiny světla, spouští automaticky. Jde to ale v nastavení deaktivovat, pokud byste tuto funkci chtěli mít pod kontrolou.

iPhone 13, recenze iPhone 13, recenze
iPhone 13, recenze iPhone 13, recenze
iPhone 13, ukázky fotek. Vlevo nahoře – hlavní fotoaparát se zapnutým nočním režimem, vpravo širokoúhlý. Vlevo dole – hlavní fotoaparát bez nočního režimu, vpravo širokoúhlý.

Night mode je na iPhonu 13 velmi rychlý a k dispozici na všech fotoaparátech včetně předního. Nejlepší výsledky podává samozřejmě na tom hlavním, kde oproti standardnímu režimu, který zachytává realističtěji, přidává na barevnosti, detailech i kontrastu. Pěkné jsou i noční snímky z ultraširokoúhlého fotoaparátu, byť už obsahují o něco více šumu. Pořád to ale na běžné sdílení stačí. Pokud noční režim na tomto fotoaparátu vypnete, fotky už viditelně ztmavnou a přijdou o další detaily, ale i barevnost.

Celkově je focení například při večerních procházkách městem velice příjemné. Vše je rychlé a bez čekání, žádné pomalé zpracování, a výsledky jsou opravdu pěkné. K radosti z focení rozhodně přispívá i jistota, že iPhone pokaždé podá očekávatelný výkon a víceméně vždy je výsledek povedený.

i

Xiaomi Redmi Note 11 (RECENZE): praktický a všestranný telefon

Pořizování videí je dlouhodobě další silnou stránku iPhonů a objektivně řečeno takřka nemá konkurenci. Lze natáčet HDR videa v Dolby Vision a s rozlišením až 4K videa se 60 snímky za sekundu a iPhony 13 se mohou pochlubit novinkou v podobě filmařského režimu. Jedná se o mód, kdy telefon je při natáčení schopen automaticky v reálném čase zaostřovat na různé osoby, předměty apod., které algoritmus vyhodnotí, že by na ně zaostřit měl.

Funkce funguje, ale 100% spolehlivá není, takže za horších světelných podmínek někdy bojuje s tím, na koho a kam přesně zaostřit. Jedná se o podobný „boj“ jako u bokeh fotek levnějších telefonů – někdy se stane, že i něco v popředí nechá rozmazané nebo hranici rozmazanosti nezvolí vždy zcela správně. Pokud ale takové video natočíte a výsledek by vám nevyhovoval, změnu zaostření můžete provést zpětně ručně.

iPhone 13, recenze
iPhone 13.

iPhone 13 při natáčení zachycuje stereo zvuk, přičemž nechybí ani funkce zvukového zoomu. Při nahrávání videa můžete telefonu upřesnit, kam chcete, aby své mikrofony zaměřil. Další zábavy si pak při focení můžete užít použitím fotografických stylů, například Živý, Bohatý kontrast, Teplý nebo Chladný. Po jejich zvolení fotoaparát v tomto stylu fotí.

iPhone 13 se tedy od iPhonů 13 Pro ve fotoaparátu liší v několika věcech. Nemá například teleobjektiv, takže zobrazení si opticky nepřiblížíte. Chybí rovněž RAW režim, ProRes video nebo skener LiDAR pro kvalitnější portréty v nočním režimu. Dražší dvojice je také vybavena senzorem s většími pixely (1,9 µm), a jsou tedy schopné zachytit více světla.

i

Samsung Galaxy S21 FE 5G (RECENZE): Budou četná vylepšení stačit?

Výkon iPhonu 13 je více než dostatečný na roky dopředu

S výkonem iPhonu 13 problém mít nebudete. Apple 15 Bionic odvádí skvělou službu, byť letošní mezigenerační skok ve výkonu není tak velký jako dříve. Při zapojení jednoho jádra dosáhl v benchmark Geekbench 5 skóre 1 725 a při zkoušce všech jader to je 4 615 bodů. Pro srovnání, iPhone 12 (či iPhone 12 mini) má tyto parametry: 1 573 při zapojení všech jader, 3 867 bodů u jednoho jádra.

V praxi to znamená opět žádný problém při jakékoli činnosti včetně hraní her nebo úprav fotek či videí. Rezerva se bude hodit i za pár let, kdy pocítíte, že iPhone 13 na výkonu nijak neztrácí. A to i přesto, že operační paměť je jen 4 GB. To se může zdát jako výsměch, ale nijak zvlášť nelimituje, byť třeba 6 GB jako u modelů Pro by bylo samozřejmě pozitivem. Správa paměti je ale velmi dobrá a spouštění aplikací rovněž rychlé.

iPhone 13, recenze
iPhone 13.

Výdrž je oproti předchůdci delší

Uživatelé si pravděpodobně nebudou stěžovat ani na baterii a výdrž iPhonu 13, která byla ještě před pár lety u jablečných telefonů k smíchu, Apple se ale časem chytil za nos a na výdrži svých telefonů v posledních letech znatelně zapracoval. Už například iPhony 12 na tom byly lépe než iPhony v minulosti, iPhony 13 výdrž ale opět navyšují. A to i přes fakt, že kapacita akumulátoru u iPhonu 13 je jen 3 240 mAh. Svou zásluhu na velmi dobré výdrži má i vysoce výkonný a zároveň úsporný čipset a celkově dobře zvládnutý battery management.

Přímé srovnání s předchůdcem nemám, jelikož jsem u předchůdce testoval iPhone 12 mini, ale Apple u iPhonu 13 slibuje zlepšení v průměru o 2,5 hodiny, což není málo. Bez problémů mě iPhone 13 s rezervou doprovodil po celý den, a to jsem fotil, surfoval na internetu, chatoval, pouštěl videa nebo chvíli hrál hry. Zde si telefon rozhodně zaslouží pochvalu. 

i

Telefony Xiaomi 12 (PREVIEW): nový čipset, skvělé fotoaparáty a bleskové nabíjení

Kaňkou tak trochu zůstává pomalejší 20W nabíjení, přičemž androidová konkurence jablečným telefonům v tomto s přehledem ukazuje záda. Apple pravděpodobně chce zachovat co nejdelší životnost baterie šetrnějším pomalejším nabíjením, nicméně hodnota příliš neoslní. V praxi toto ale opět nemusí být problém, když například nabíjíte přes noc nebo ráno v práci, kdy svůj telefon stejně nepoužíváte.

Konkurence iPhonu 13 může být opět iPhone 

Když už jsme u té konkurence, hodně záleží na úhlu pohledu. Pro někoho je konkurentem iPhonu opět jen iPhone, protože prostě chce jen telefon s iOS ekosystémem a vším okolo. Ten samozřejmě bude zvažovat i model iPhone 13 mini, který má ale menší displej či výdrž na baterii. Schopnosti jsou ovšem stejné a výhodou může být cena.

Nebo naopak mohou pokukovat po modelech iPhone 13 Pro a Pro Max, které mají pokročilejší fotosoustavu a například také 6 GB paměti RAM. Odlišují se rovněž luxusnějším vzhledem, stojí ale také znatelně více. iPhone 13 Pro o 7,5 tisíce, 13 Pro Max pak o 9,5 tisíce. 

Další možností je zvolit předchůdce, tedy iPhone 12. Ten je ve stejné paměťové verzi jen o 1 500 Kč levnější (21 490 Kč vs. 19 990 Kč), to ale může být naopak jeho hendikep. Jen o pár stovek dražší iPhone 13 je výkonnější, déle vydrží na baterii a déle bude dostávat podporu. V mnoha věcech se však neliší a přecházet z iPhonu 12 na iPhone 13 nepřinese velkou změnu. Pokud vlastníte iPhone 12, upgrade bude dávat smysl jen v případě, že si nový iPhone kupujete každý rok, protože chcete mít vždy aktuální model a ten stávající například předáte někomu z rodiny. Vlastníte-li však některý ze starších iPhonů, přechod už bude více odůvodnitelný. 


iPhone 13, recenze iPhone 13, recenze
Vlevo iPhone 12, vpravo iPhone 13. Můžeme vidět jinak uspořádané fotomoduly a menší výřez u novějšího modelu

Pokud nechcete za každou cenu zůstávat u Applu, existuje samozřejmě konkurence i z opačného břehu. Tou nejbližší je Samsung Galaxy S22, který má stejně velký displej a podobnou cenu i výkonnost. Odchylky se samozřejmě najdou, hlavní rozhodování se ale v tomto případě zřejmě odehraje v rovině iOS vs. Android. Preference ať si srovná každý sám, ať už si ale vyberete ten či onen, chybu rozhodně neuděláte.

iPhone 13, recenze, konkurence Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 je přímou konkurencí pro iPhone 13.

Recenze iPhone 13: shrnutí

Realme 9 Pro; recenze

iPhone 13

Mobily

iPhone 13 je takový, jaký každý čeká, že nový iPhone bude. Apple mu opět vtiskl několik vylepšení prakticky ve všech směrech. Kromě bezchybného zpracování, výkonu a povedeného vzhledu (i zejména v nové barvě) je to i opět celkově o něco schopnější fotoaparát. Výrobce navíc solidně zapracoval i na výdrži. Nemá ale 120Hz displej, rovněž v rychlosti nabíjení má co dohánět a možná chybí nějaká výraznější nová vychytávka, která by více charakterizovala „třináctkovou“ řadu a která by ještě více nalákala nové zákazníky. Jiné chyby ale nemá, a pokud chcete nejnovější iPhone běžné velikosti a nepožadujete pokročilejší technologie a funkce při focení, iPhone 13 bude jasnou a lehce obhajitelnou volbou.

Klady

 • Delší výdrž na baterii
 • Bezchybný výkon, i přes 4 GB RAM
 • Prvotřídní konstrukce a pěkný design
 • Spolehlivý fotoaparát
 • Za stejnou cenu dvojnásobné úložiště
 • Spolehlivý a hladký chod, rychlé načítání aplikací
 • Odolnost 6 m pod hladinou pod dobu 30 minut

Zápory

 • Jen 60Hz obnovovací frekvence
 • Pomalejší drátové i bezdrátové nabíjení
 • Chybí nějaká výraznější nová funkce nebo technologie
i Mohlo by vás zajímat

iPhone 13 je podařený telefon, pro který se rozhodne spousta lidí na celém světě. A budou k tomu mít dobré důvody. Kromě klasických vylepšení jako zvýšeného výkonu nebo opět schopnějšího fotoaparátu to je například znatelně delší výdrž na baterii. Chybí ale 120Hz displej nebo rychlejší nabíjení. Pokud se však bez toho obejdete, iPhone 13 vám odvede perfektní službu.

Jozef Kišantal

Jozef Kišantal

Milovník technologií, produktivity, běhání, jízdy na kole a příznivec moderních tendencí ve společnosti. Rád si hraji s mobilními hračkami všech platforem, hlavu si čistím v přírodě a velkou radost mi dělá rodina.

Co jsme o iPhonu 13 psali dříve

Sponzorovaný článek

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Konečně jsme se dočkali, Apple světu ukázal nejnovější generaci svého telefonu. Základním modelem je Apple iPhone 13 a my se můžeme těšit hned z několika novinek. Pojďme si o novém modelu říci více.

iPhone 13, úvod

iPhone 13 (PREVIEW) – OBSAH

 1. Základní iPhone 13 je tady a má co nabídnout
 2. iPhone 13 prošel decentním redesignem
 3. Výkon čipu A15 v iPhone 13 potěší hráče i běžného uživatele
 4. iPhone 13 se stává ještě lepším fotomobilem a kamerou
 5. iPhone 13 má i další esa v rukávu
 6. Srovnání všech modelů iPhone 13
 7. Co jsme o iPhone 13 psali dříve

Základní iPhone 13 je tady a má co nabídnout

V roce 2020 se Apple pochlubil povedenou generací iPhone 12. Jako každý rok na podzim nám představuje generaci novou. Nyní jsme se dočkali představení hned čtyř nových modelů generace iPhone 13. Zcela novými smartphony v nabídce Applu jsou iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Pojďme si představit základní model iPhone 13.

iPhone 13, design
První viditelné designové změny nového iPhone 13. Zdroj: apple.com

Mimo novou řadu smartphonu Apple iPhone se Apple na své keynote vytasil také s dalšími chytrými produkty. Patří mezi ně vylepšený tablet Apple iPad, iPad mini a chytré hodinky Apple Watch Series 7.

iPhone 13 prošel decentním redesignem

Často jsou nové generace telefonů posuzovány dle toho, jak moc se změnily po stránce vnějšího vzhledu. Zde iPhonu 13 nemůžeme upřít pěkné kosmetické změny. Při pohledu na přední stranu upoutá užší rozměr horního výřezu obrazovky. To napomůže větší využitelné ploše displeje. Dalšími změnami prošla záda iPhonu 13.

iPhone 13, barevné varianty
Z palety barev si zřejmě vybere každý. Zdroj: apple.com

Podle předpokladů se lehkých změn dočkáváme i zde. Model iPhone 13 má dvojici zadních fotoaparátů nikoliv již pod sebou, ale umístěnou úhlopříčně. Rozdíl oproti iPhonu 12 je tedy patrný. Mimo rozložení výřezu a fotoaparátů doznaly změn ještě barevné varianty. iPhone 13 si pořídíte celkem v 5 odstínech – hvězdně bílé, temně inkoustové, modré, růžové a (PRODUCT)RED, tedy červené.

Výkon čipu A15 v iPhone 13 potěší hráče i běžného uživatele

Užší výřez přinesl více místa na displeji, který si zachovává úhlopříčku 6,1". Kvalitní zobrazení je v nové generaci podpořeno i vyšším maximálním jasem o hodnotě 800 nitů pro lepší čitelnost na přímém slunci.

i Apple Watch Series 7 (NOVINKA) – větší displej, odolnější konstrukce a ještě rychlejší nabíjení
iPhone, displej
Menší výřez nových iPhonů ponechává více pixelů obrazu. Zdroj: apple.com

Vyšší výpočetní výkon k novým generacím iPhonů neodmyslitelně patří. Také letos je společnost Apple připravena ohromit výkonným čipem. Jde o procesor A15 Bionic. Čip je standardně vyráběn pokročilým 5nm výrobním procesem, má 6 jader a pokročilejší neuronovou jednotku. Výkonu obecně nelze nic vytýkat, Apple si umí skvěle pohlídat, aby i následující updaty systému iOS telefon nezatížily a ten tak i po letech běžel naprosto plynule. Nové iPhony samozřejmě jdou do prodeje s již předinstalovaným systémem iOS 15.

iPhone 13, výkon v nenápadném těle
iPhone 13 se nezdá, ale výkonnostně stačí i modelům iPhone 13 Pro. Zdroj: apple.com

Nová generace iPhone 13 plošně přinesla větší baterie. Ty jsou navíc podpořeny energeticky úspornými komponenty, jakým je právě procesor Apple A15 Bionic. Na lepší výdrž baterie se nemůže zlobit snad žádný uživatel. Tuto novinku jistě každý nadšeně uvítá. Přehrávat video můžete až o 2 hodiny déle než s iPhonem 12.

iPhone 13 se stává ještě lepším fotomobilem a kamerou

Jak vylepšit již tak velmi dobré fotoaparáty? Apple se o to pokusil a výsledek stojí za to. Dvojice širokoúhlý a ultraširokoúhlý snímač nechybí a nezměnilo se ani jejich rozlišení 12 Mpx. Základní iPhone 13 si však nově vysloužil funkci posuvu senzoru hlavního fotoaparátu, kterou do té doby disponoval pouze nejdražší iPhone 12 Pro Max. Tato funkce zajistí stabilizaci celého senzoru, nikoliv pouze čočky, čímž přispěje k lepším výsledkům třeba u nočních fotografií.

iPhone 13, noční režim
Noční režim je součástí i širokoúhlého snímače u iPhone 13. Zdroj: apple.com

Úpravu fotek zvládnete hravě a profesionálně díky přítomnosti fotografických stylů. iPhone 13 také nyní zvládne rozmazat pozadí nejen při focení, ale i při nahrávání videí. Apple tuto funkci nazval filmařský režim a můžete ho použít při kvalitě 1 080p a 30 snímcích za sekundu. Zvládne ho dokonce i přední selfie kamera.

i Nejlepší fotomobily 2021

iPhone 13 má i další esa v rukávu

V rámci konektivity a dalších funkcí u iPhonu samozřejmě nechybí 5G mobilní připojení, NFC platby přes Apple Pay, Wi-Fi 6 a kvalitní skenování obličeje Face ID. Po loňské premiéře si také letos můžeme připomenout užitečné magnetické doplňky MagSafe. Vybírat lze mezi mnoha variantami MagSafe příslušenství. Základní paměťovou variantou se pak stává 128GB verze, přičemž její cena začíná na 22 990 Kč.

Srovnání všech modelů iPhone 13

Pokud se vám funkce zamlouvají, ale rádi byste ještě kompaktnější telefon, bude vás zajímat iPhone 13 mini. Toužíte-li fotit makro snímky a oceníte dynamičtější displej, volte model iPhone 13 Pro.

Parametry/Model iPhone 13 mini iPhone 13 iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max
Displej 5,4" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,7" (19,5 : 9)
2 340 × 1 080 px, 476 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 778 × 1 284 px, 458 ppi
OLED, 60 Hz OLED, 60 Hz OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadní fotoaparáty hlavní: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 60 fps hlavní: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 60 fps hlavní: 12 Mpx, f/1,5, 4K video s 60 fps hlavní: 12 Mpx, f/1,5, 4K video s 60 fps
ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/1,8 ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/1,8
- - teleobjektiv: 12 Mpx, f/2,8 teleobjektiv: 12 Mpx, f/2,8


senzor LiDAR senzor LiDAR
Přední fotoaparát 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2
Čipset Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic
Interní úložiště 128/256/512 GB 128/256/512 GB 128/256/512/1000 GB 128/256/512/1000 GB
Podpora sítí 5G
Akumulátor rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W / 15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W / 15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W / 15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W / 15 W
Cena 19 990 Kč 22 990 Kč 28 990 Kč 31 990 Kč
*Ceny jsou platné k datu 14. září 2021.
i Mohlo by vás zajímat

Model iPhone 13 se posunul v mnoha směrech a vylepšil i to, co se vylepšuje obtížně. Fotoaparáty a natáčení videí je znovu o kus dál, výkonnější čip snese vyšší zátěž, a přitom je energeticky úspornější. iPhone 13 má skvěle nakročeno. Postačí vám základní model, nebo se ohlédnete po modelech Pro?

Co jsme o iPhone 13 psali dříve

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Současná generace Apple iPhonů přinesla například staronový hranatý design, 5G nebo novinky v oblasti fotoaparátů. Představení řady iPhone 13 se bude konat již 14. září. Jak velkých změn se dočkáme? Které modely se představí tentokrát? Nejnovější informace najdete v kapitole iPhone 13 - nejnovější informace.

i Tento článek je spekulativní a založený na neoficiálních informacích.

iPhone 13 (SPEKULACE) – OBSAH

 1. iPhone 13 - nejnovější informace
 2. Kolik modelů iPhone 13 uvidíme tentokrát?
 3. Od iPhone 13 změnu designu spíše nečekejme, zato displej novinku přinese
 4. Opět se dočkáme brutálního výkonu a potěší větší baterie
 5. Základní modely iPhone 13 si ve fotoaparátu užijí funkce z modelu Pro
 6. Přijde letos iPhone 13 bez konektoru?
 7. iPhone 13 cena
 8. iPhone 13 kdy vyjde?

iPhone 13 - nejnovější informace

(8. 9. 2021): Pozvánka na představení je tady

Apple již pravidelně rozesílá pozvánky na keynote týden předem. A jak jsme očekávali, akce se skutečně bude konat v úterý 14. září. Jak Apple uvádí na svých stránkách, akce bude streamována. Pokud si pozvánku rozkliknete na svém iPhonu, objeví se logo firmy v rozšířené realitě a můžete skrz něj telefon prostrčit. Pokud půjdete ještě dál, objeví se datum konání celé akce.

Pro střední Evropu začne video v úterý 14. 9. od 19:00 hodin.

iPhone 13 - další aktuality

(4. 9. 2021): Nabídne budoucí iPhone nouzové volání a zprávy přes satelit?

Na poslední chvíli tu máme novou informaci, která proběhla několika zdroji, mimo jiné na macrumors.com. Od leakera Ming-Chi Kuo se k investorům dostala zpráva, že nová generace iPhonu bude schopna spojit se se satelity na nízké oběžné dráze (LEO z anglického Low Earth Orbit). To by teoreticky iPhonu a dalším telefonům umožnilo uskutečňovat hovory a posílat SMS zprávy bez příjmu 4G a 5G mobilního spojení. Uvnitř telefonu má být podle všeho čip Qualcomm X60, který satelitní komunikaci umožní.

Jako o potenciálním spolupracujícím po technické stránce v oblasti satelitního spojení se mluví o společnosti Globalstar. Zpráva však byla zpochybněna a spíše došlo ke špatnému porozumění. V současné době se tato funkcionalita u iPhonu 13 neočekává. Pravděpodobnější scénář je, že k tomu dojde v dalších generacích.

iPhone 13 spekulace, satelitní volání
V budoucnu už v případě ohrožení nebudeme muset spoléhat na pokrytí území signálem operátora. Zdroj: macrumors.com

Co to uživatelům nabídne? Třeba možnost přivolat si pomoc i mimo oblasti pokryté signálem. Nouzové posílání zpráv by podle další zprávy macrumors.com mělo jako již 3. protokol doplňovat klasické odesílání SMS a iMessage. Bublina se zprávou nebude modrá či zelená, ale šedá a délka zprávy bude omezena.

Telefonní hovory budou obdobou nouzové linky 911 (v našich končinách 112). Půjde díky tomu nahlašovat třeba letecká neštěstí či velké požáry, a to v oblastech, kde klasický mobilní signál operátora není přítomen. Patřičná pomoc se z telefonátu může dozvědět i lokaci volajícího či zdravotní údaje.

(26. 8. 2021): Touch ID se nedočkáme, ale do prodeje přijde nový iPhone možná velmi brzy

Na webu appletrack.com se objevila zpráva s tweetem od uživatele DuanRui. Tweet odhaluje fotku části balení nových iPhonů a zobrazuje nápis iPhone 13. Další modely nové generace na fotografii nejsou, po vzoru loňských iPhonů však půjde ještě o modely mini, Pro a Pro Max. O pravosti fotografie lze spekulovat, ovšem zachování číslování je velmi pravděpodobné. Proto se názvu iPhone 12s s velkou pravděpodobností nedočkáme.

Pokud někteří alespoň částečně očekávali návrat čtečky Touch ID, která by mohla být zabudována v displeji, další zpráva je zklame. Podle webu cnet.com se Mark Gurman domnívá, že nedojde k integraci Touch ID. Čtečka otisků se přitom může hodit v době, kdy lidé nosí roušky a detekce obličeje není účinná. Apple se takto rozhodl Touch ID navrátit třeba u iPadu Air. To se nachází v horním vypínacím tlačítku.

iPhone 13 spekulace, potvrzení názvu
Čtveřice nových iPhonů 13 se blíží. Možná zbývá necelý měsíc. Zdroj: Twitter @duanrui1205

Poslední únik odhaluje, že by nové iPhony 13 mohly jít do prodeje už 3 dny po svém představení. To se očekává v úterý 14. září. Podle úniku z webu gsmarena.com začne prodej již v pátek 17. září. Toto pravděpodobně platí pro Čínu, ta však bývá v prvních vlnách prodeje společně s dalšími státy jako USA, Velká Británie či Německo. Takto brzký příchod na trh však nemusí být pravdivý, oficiální datum oznámí až Apple na své keynote.

(17. 8. 2021): iPhone 13 přijde již za měsíc

Telefony Apple iPhone se již velmi brzy dočkají nové generace. O zprávách analytika Dana Ivese jsme se již zmiňovali, nyní dle macrumors.com potvrzuje další informace. Nové iPhony budou světu odhaleny pravděpodobně 3. týden v září. S přihlédnutím k tomu, že by měla být keynote opět v úterý, vychází očekávaný den na 14. září.

iPhone 13 spekulace, datum představení
Čtveřice nových iPhonů 13 se blíží. Možná zbývá necelý měsíc. Zdroj: macrumors.com

Absenci paměťových karet si nové modely Pro snadno obhájí, protože současná kapacita 512 GB u iPhonu 12 Pro bude zdvojnásobena na 1 TB. Informace se k nám nedostává poprvé, proto lze usuzovat, že půjde skutečně o jednu z novinek. Ives rovněž potvrzuje zprávu, že kompletní řada iPhone 13 dostane do výbavy senzor LiDAR. Ten se bude hodit pro přesnější AR a pomůže fotoaparátu při snímání za horších světelných podmínek.

Co z toho se nakonec potvrdí, uvidíme již za necelý měsíc. Očekávání jsou vysoká.

(4. 8. 2021): Dojde k navýšení baterie nových iPhonů a společně s nimi možná dorazí i AirPods 3

O možném navýšení kapacit baterií jsme již psali. Pro tuto spekulaci také hovoří údajné tlustší tělo u modelů iPhone 13, které by mohlo pro baterii s vyšší kapacitou poskytnout dost místa. V článku na zdnet.com se opět objevují stejná čísla kapacit, jako jsme si uvedli již v novince ze 4. června. Autor článku toto bere jako opravdový selling point, který by ke koupi mohl zlákat i příznivce Android telefonů.

Pozitivní zprávu o sluchátkách Apple AirPods přináší věrohodný leaker @dylandkt a o jeho předpovědi přináší zprávu web appletrack.com. Je velká šance, že novou generaci populárních bezdrátových špuntů Apple AirPods uvidíme ve stejném měsíci a zřejmě i na stejné keynote společně s iPhony 13. Co se od nich očekává? Podle tomsguide.com budou vzhledově podobné AirPods Pro. V případě funkcí se spekuluje o přítomnosti aktivního potlačení hluku.

        
Informace od důvěryhodného leakera @dylandkt vypadá slibně. Jeho předešlé předpovědi často vycházely.

(27. 7. 2021): Máme tu možné datum Apple keynote a iPhone 13 potěší rychlejším nabíjením

Nová generace iPhone 13 dorazí zřejmě v září. Na tom by vzhledem k předcházejícím rokům nebylo nic podivného. Tedy až na loňskou keynote posunutou kvůli pandemii. Podle zdroje cultofmac.com však už nyní známe přesné datum. Tedy možná, nic není potvrzeno. Analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush se domnívá, že k uvedení nové řady dojde 3. týden v září. Nejčastějším dnem pro keynote bývá úterý, přičemž úterý ve 3. zářijovém týdnu připadá na 14. září. Bude keynote v tento den?

Začínáte šetřit na nový model? Pak vás potěší zpráva z webu macrumors.com. Dosavadní generace iPhone 12 zvládla nabíjet o maximálním výkonu 20 W. Nabíječky s vyšším výkonem vám iPhone rychleji nenabijí. Tento údaj se Apple pro tento rok prý rozhodl navýšit na 25 W. Změna to není veliká, dorovná tím např. Samsung Galaxy S21 5G. Rychlejší nabíjení zřejmě nebude příliš znát, je to však dobrá zpráva, že se iPhony podpory vyššího nabíjecího výkonu společně s vyššími kapacitami baterií dočkají.

(19. 7. 2021): iPhone 13 s Always-On displejem? A za rok téměř bez výřezu

Potěšující zprávy se dostaly k těm správným zdrojům, a my si tak můžeme říci další novinky ohledně chystané řady iPhone 13. Výrazný podlouhlý výřez bude podle leakera Marka Gumana opravdu zmenšen, jak uvádí web appletrack.com. Můžeme to tvrdit téměř s jistotou, protože tato spekulace už je s námi od samého počátku. Web dále uvádí, že podle analytika Ming-Chi Kuo se příští rok výřez ještě více zmenší. Jak to zahýbe s celkovým designem, to teprve uvidíme.

iPhone 13, možná se dočkáme Always-on displeje
Změny u obrazovky budou možná velké - kromě LTPO se 120Hz odezvou se nyní spekuluje o Always-On displeji. Zdroj: macrumors.com

Třebaže se možnému příchodu Always-On displejů v iPhone 13 spekulace nebránily, nebyla to nijak zvlášť zmiňovaná varianta. Podle zpráv z tomsguide.com bychom se však nakonec dočkat mohli. Jak jistě víte, always-on displej se vyznačuje tím, že neustále zobrazuje údaje, které se hodí vidět bez nutnosti rozsvítit displej. Jde zejména o aktuální čas, zmeškané hovory, zprávy a další notifikace. Pro Apple nic nového, touto funkcí už disponují třeba hodinky Apple Watch 6.

(8. 7. 2021): Jméno nové generace potvrzeno, o výrobu 5,4" modelu se stará Foxconn a Pegatron

Doba čekání na novou generace smartphonů iPhone se znatelně krátí. Pomalu si ujasňujeme parametry a dnes tomu nebude jinak. Předminule jsme psali o tom, že existuje značná část uživatelů, kteří nechtějí, aby následující iPhone nesl v názvu číslovku 13. Podle zprávy webu macrumors.com to však vypadá, že se žádného modelu 12s nedočkáme a skutečně, ke smůle těchto zájemců, se bude nová generace jmenovat iPhone 13.

Základní model opět dostane menší verzi v podobě iPhone 13 mini, přičemž tento 5,4" Apple telefon bude poslední generací. Příští rok příchod tak malého modelu není očekáván, a Apple ukáže jen trojici telefonů. iPhone 13 doplní 13 Pro a 13 Pro Max, které slibují fotoaparát navíc, lepší fotografické schopnosti a model Pro Max samozřejmě také větší 6,7" displej. Na sociální síti weibo.cn se objevily snímky, které odhalují nárůst velikosti fotomodulů u iPhone 13 Pro a Pro Max. Kryt je pro porovnání nasazen na současné generaci iPhone 12.

iPhone 13 spekulace, výřez iPhone 13 Pro iPhone 13 spekulace, kryt iPhone 13 Pro
Kryt pro nový iPhone 13 Pro nasazený na současné generaci iPhone 12. Výstupek s fotoaparáty bude znatelně větší. Zdroj: weibo.cn

Zdroj gsmarena.com pak přinesl informaci o tom, kdo se bude podílet na výrobě nejmenšího iPhone nové generace. Není překvapením, že volba padla na Foxconn, ovšem společně s ním se na výrobě podílí či bude podílet také taiwanský Pegatron. To je překvapení zejména proto, že v minulosti byla společnost podmínečně odsouzena kvůli porušování pracovních předpisů během studentského programu.

(29. 6. 2021): iPhone 13 Pro dostane do výbavy autofokus i pro širokoúhlou kameru

Podzim a s ním spojené představení nových iPhonů se blíží a my jsme si již několikrát probrali hlavní spekulace. Stále se však ujasňují drobnější novinky.

Mezi ty např. patří zpráva o přítomnosti autofokusu u ultraširokoúhlého snímače v novém iPhonu 13 Pro a 13 Pro Max. Podle zdroje portálu gsmarena.com se Apple chystá přinést v nové řadě lepší zaostřování zadního fotoaparátu. Dosud se fotoaparát s nejširším úhlem záběru spoléhal jen na fixní zaostřování, které bylo citlivé na správnou vzdálenost. Nově tak budou detaily ultraširokoúhlých snímků zřetelnější. Příští rok bychom se prý této technologie mohli dočkat u všech modelů řady.

iPhone 13 maketa, fotoaparáty iPhone 13 maketa, selfie kamera
Díky mnoha utvrzujícím obrázkům si téměř můžeme být novinkami v designu jistí. Zdroj: weibo.com

Na sociální síti Weibo se objevila další série snímků, které odhalují nový design. Jde o makety řady iPhone 13, na nichž jsou patrné změny v designu zadních fotoaparátů či užší výřez v displeji. Kredibilitu snímkům dodává uživatel na síti Weibo tím, že podle něj byly makety vytvořeny někým, kdo loňský rok dokázal přesně stvořit makety iPhonu 12. Jak jsme si již řekli, integraci užšího výřezu si Apple zajistil přesunutím vrchního reproduktoru až k horní hraně.

(21. 6. 2021): Strach z číslovky aneb ne každý chce iPhone 13

Apple je v číslování svých telefonů poměrně předvídatelný. Dosud chybí pouze generace iPhone 9. S velkou pravděpodobností se tedy na podzim kalifornský výrobce uchýlí k uvedení modelů iPhone 13. Podle výzkumu stránky sellcell.com se to však mnoha uživatelům nelíbí. Průzkumu se v rozmezí 10.–15. června účastnilo přes 3 000 Američanů, kteří používají iPhone či iPad. Celých 74 % z nich uvedlo, že by se názvu „iPhone 13“ vyhnulo. Téměř každý 5. respondent navíc trpí chorobným strachem z číslovky 13. A jak by se tedy nová generace jablečného telefonu měla jmenovat?

Bezmála 40 % těchto uživatelů se přiklání k variantě iPhone (2021), pouze necelá třetina souhlasí s názvem iPhone 13 a menší počet respondentů uvedl názvy iPhone 21, iPhone 12S a iPhone 14. Průzkum dále zkoumá reakce na nedávno uvedený operační systém iOS 15 a iPadOS 15. Polovina odpovídajících není z nově představených funkcí a služeb příliš nadšená. Nejlépe hodnocenou novinkou jsou pro téměř čtvrtinu čtenářů nové možnosti aplikace Wallet či vylepšené hledání Spotlight.

iPhone 13, průzkum před uvedením
Číslovka 13 zkrátka není ve světě populární, někteří by tedy raději volili jiné jméno pro nový iPhone. Zdroj: sellcell.com

Nejvíce postrádanou novinkou, na kterou třetina uživatelů marně čekala, byly interaktivní widgety. Pětina uživatelů uvedla chybějící možnost Always-On displeje či absenci profesionálních aplikací jako Xcode či Final Cut Pro na iPadu. Z výsledků stojí za zmínku ještě rozhodování zájemců o upgradu. Většina, konkrétně 64 % zájemců, si raději počká na vydání nové generace a poté se rozhodne, zbylých 36 % by ihned volilo přechod na generaci iPhone 12

(12. 6. 2021): oranžová a bronzová jako charakteristické barvy iPhonu 13

Každá generace iPhonu v posledních letech přinesla nějakou svou charakteristickou barvu rozdělenou na sytější a lesklou u levnějších modelů a temnější a matnou u nejvyšších modelů řady. U řady iPhone 11 to byla zelená, u loňského iPhonu 12 pak modrá. Letos by to mohla být oranžová. Zprávu přináší web gsmarena.com. Nově se objevily rendery, které iPhone 13 ukazují v oranžové barvě s tím, že iPhone 13 a 13 mini by mohly dostat sytě oranžovou, zatímco modely Pro by byly zbarvené spíše do bronzové.

iPhone 13, oranžová
Přítomnost oranžové varianty nabírá reálnější obrysy. Zdroj: gsmarena.com

Web techradar.com se zamýšlí, jaké novinky by iPhone 13 mohl přinést s ohledem na nově představený systém iOS 15. Apple kladl velký důraz na telefonování FaceTime, což by nahrávalo faktu, že selfie kamery budou vylepšeny. Techradar zmiňuje, že je již na čase, aby ke zlepšení předního 12Mpx snímače došlo. S tím se pojí i vylepšení mikrofonu a reproduktoru pro prostorový zvuk Spatial Audio a minimalizaci ruchů v pozadí.

U nových modelů iPhone 13 by Apple rovněž mohl zmínit navýšení výkonu Neural Engine, tedy jednotky strojového učení. Ta je v iOS 15 využita zejména při rozpoznávání textu z fotek a okolního prostředí. Dále se tato inteligence stará o přidání tematické hudby při automatické tvorbě koláží z fotek a videí či prioritizaci notifikací a nový Focus mód pro soustředěnou práci.

(4. 6. 2021): iPhone 13 bude k dostání s 1 TB paměti a celá řada si polepší ve výdrži

Dnes tu máme velmi pozitivní zprávy. Ta první se týká výdrže nové řady iPhone 13. Podle uniklých informací to vypadá na navýšení kapacity baterie skrze celou modelovou řadu. Čísla, o nichž dal vědět web gsmarena.com, se tak dostávají na hodnoty, které v porovnání s konkurencí stále zcela nenadchnou, ale v rámci značky jde o pěkný posun vpřed. Zejména u modelů Pro se vyšší kapacita baterie bude hodit pro displej s hladkou odezvou 120 Hz. Model Pro Max poskočil v kapacitě o celých 18 %.

Model Kapacita baterie Model Kapacita baterie
iPhone 12 mini 2 227 mAh iPhone 13 mini 2 406 mAh
iPhone 12, 12 Pro 2 815 mAh iPhone 13, 13 Pro 3 095 mAh
iPhone 12 Pro Max 3 687 mAh iPhone 13 Pro Max 4 352 mAh
*Zdroj: Twitter @L0vetodream .

Druhá zpráva také hovoří o navýšení, a to v případě úložiště modelů Pro a Pro Max. V nové generaci budou dva nejvyšší modely nabízeny i ve variantě 1 TB paměti. Pokud mluvíme o mobilním zařízení Apple, dosud jsme se s takovou porcí úložiště setkali kromě MacBooků také u iPadu Pro či iPadu Pro s čipem M1. Zprávu přinesl web Macrumors.com.

Stejný zdroj také uvádí, že všechny nové iPhony dostanou i senzor LiDAR. Doposud jej měl jen iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. LiDAR slouží při fotografování za horších světelných podmínek a pro hrátky s rozšířenou realitou, tedy AR. Můžete třeba naskenovat své okolí, například místnost, a na displeji do místnosti naskládat virtuální nábytek. Apple by tímto krokem zpřístupnil AR většímu počtu zákazníků.

(27. 5. 2021): Společnost TSMC začíná s masovou výrobou čipu Apple A15 Bionic

S testováním prototypů budoucích iPhonů 13 je Apple zřejmě spokojen a začíná se orientovat na výrobu ve velkém. Alespoň to tak vypadá z informací, které přinesl web digitimes.com. Podle této zprávy cupertinská společnost právě spustila výrobu očekávaného čipu A15 Bionic. Ten bude pohánět kompletní řadu telefonů Apple iPhone 13. Zdroj dále uvádí, že poptávka po nové generaci procesoru má převyšovat loňskou poptávku po A14 Bionic.

i Apple Bionic: nejvýkonnější mobilní čip současnosti

Dle dosavadních zkušeností s procesory ve smartphonech iPhone půjde opět o velmi rychlý a výkonný čip, který bude rozhodně konkurenceschopný vůči čipům jako Qualcomm Snapdragon či Huawei Kirin. Stále půjde o 5nm výrobní technologii, která je energeticky méně náročná a ve stejných rozměrech nabídne více tranzistorů. Až v roce 2022 bychom se měli dočkat zcela nového 4nm procesu. 

(18. 5. 2021): Začínáme si ujasňovat podobu iPhonu 13, další generace možná dostanou kvalitnější reproduktory 

O chystané řadě telefonů iPhone 13 toho víme již dost. Neustále se objevují nové rendery všech modelů, které budou nahrazovat současnou řadu iPhone 12. Obrázky vždy upozorňují na designové změny, které pravděpodobně nastanou. U základních modelů iPhone 13 a 13 mini dojde k zúžení výřezu nad displejem, fotosnímače na zadní straně budou v diagonálním rozložení a dočkáme se možná i nových pastelových barev.

i Sony Xperia 1 III (PREVIEW): 4K displej i variabilní periskop

Modely iPhone 13 Pro a 13 Pro Max rovněž přijdou s užším výřezem a snímače fotoaparátů na zadní straně budou viditelně širší. Telefony nabídnou i rychlejší 120Hz displej. U všech modelů pak shodně dojde k navýšení hardwarové výbavy. Očekává se příchod nového čipu A15 Bionic a lepší modem pro příjem sítí 5G. Vylepšení rozhodně čekejme v oblasti foto a video a zaznívají hlasy, že dojde i k navýšení kapacity baterie.

Poslední zprávou, která může indikovat novinku, je žádost o patent, kterou Apple podal. Patent rozebírá web patentlyapple.com a hovoří se v něm o lepším řešení povrchu reproduktoru pro kvalitnější schopnost přenášet zvuk. Aby šlo o novinku již pro iPhone 13, se však zdá nepravděpodobné. Apple má iPhone 13 jistě již ve fázi testování.

iPhone 13, model 13 Pro iPhone 13, zadní strana
Detailní rendery ukazují leštěný design, kterého se letos na podzim pravděpodobně dočkáme. Zdroj: YouTube EverythingApplePro

(10. 5. 2021): Maketa odhaluje designové změny výřezu a fotoaparátů

Na známém YouTube kanálu Unbox Therapy se objevilo video, ve kterém jeho hlavní představitel Lewis porovnává maketu chystaného iPhonu 13 Pro Max s dosavadním modelem 12 Pro Max. Maketa vypadá zdařile a svým vzezřením i váhou se od kvalitních materiálů originálu moc neliší. Lewis měří a porovnává jednotlivé rozměry, které se však ve finální verzi mohou lišit, a drobné rozdíly nehrají roli.

iPhone 13, porovnání výřezu iPhone 13, porovnání fotoaparátů
Povedená maketa naznačuje možné přesunutí horního reproduktoru a rovněž rozdíl v šířce jednotlivých fotoaparátů. Zdroj: YouTube Unbox Therapy

Důležitějšími jsou jistě viditelné změny, které očekáváme. Menší výřez je doprovázen přesunutím horního reproduktoru až k horní hraně. Jednotlivé fotoaparáty na zadní straně jsou masivnější, širší. Jde o subjektivní hodnocení, ale nám se ve výsledku nový design zdá povedený. Apple tím dává více najevo, že iPhone patří mezi nejkvalitnější fotomobily na trhu. S lepšími parametry si navíc tuto pozici bude chtít ještě více zasloužit.

(3. 5. 2021): Přijde iPhone 13 v nové barevné variantě?

Internet se nadále plní obrázky chystané řady iPhone 13. Web gizchina.com nyní přináší pohled na několik barevných variant modelů iPhone 13 a iPhone 13 mini. Ty budou nadále k dispozici v různých barevných provedeních, zatímco modely Pro a Pro Max očekáváme opět spíše v decentnějších variantách, jako je tmavě modrá, šedá, bílá či zlatá.

Prozatím jsme se setkali jen se dvěma viditelnými změnami nové řady, což je užší výřez nad displejem a diagonální uspořádání zadních snímačů. Ovšem co by nyní mohlo novinku od generace iPhone 12 odlišovat, jsou nové barvy. Teprve nedávno uvedená fialová by nově mohla přijít s další generací již od počátku. Doplní ji standardní černá, bílá, dále červená, modrá a místo světle zelené je na fotce vyobrazena oranžová. Tu jsme dosud u smartphonu iPhone neviděli.

iPhone 13, barevné varianty
Přijde fialová varianta už zpočátku? A hlavně, dočkáme se oranžové? Zdroj: gizchina.com

(27. 4. 2021): iPhone 13 mini na první fotce předvádí lehkou změnu designu

Skrze čínskou sociální sít Weibo.com se do světa dostala první fotografie iPhonu 13 mini, která potvrzuje dřívější spekulace. Již před 2 týdny se objevil render zadních stran nové řady iPhone 13, minule jsme si takový iPhone ukázali na renderu v barvě (PRODUCT)RED a nyní tu máme dokonce fotografii. Ta zachycuje údajný iPhone 13 mini a již na první pohled jsou znatelně jinak rozloženy snímače zadního fotoaparátu.

Na obrázku níže je v porovnání s novým fialovým iPhonem 12 mini patrné, že generace nebude těžké od sebe rozeznat. Jako důvod pro diagonální rozložení se stále uvádí spekulace ohledně větších rozměrů obou fotosnímačů. Blesk se pak posouvá vpravo nahoru a mikrofon naopak vlevo dolů. Apple by tímto u všech modelů nové řady lehce pozměnil design. U modelů Pro a Pro Max by mělo dojít, jak jsme si již dříve ukázali, ke zvětšení celého výstupku na zadní straně.

iPhone 13 spekulace, design fotoaparatu iPhone 13 spekulace, fialovy iPhone 12
Porovnání nového uskupení snímačů na uniklé fotografii iPhone 13 mini a současného vzhledu fotoaparátů iPhone 12 mini. Zdroj: weibo.com

(21. 4. 2021): iPhone 13 v červené barvě, model Pro Max dostane lepší světelnost fotoaparátu

O příchodu iPhonu 13 v barvě (PRODUCT)RED spekuluje web gsmarena.com. Nebylo by to nic zvláštního, v této barvě na trhu již máme dosavadní iPhone 12. Na obrázku je však také vidět možná změna v rozložení fotoaparátů na zadním výstupku. Tím pádem by nové iPhony 13 a 13 mini byly rozeznatelné jak zepředu díky užšímu výřezu, tak i zezadu. Diagonální rozložení fotoaparátů může být způsobeno jejich větší velikostí.

iPhone 13, cervena varianta
Barevná varianta (PRODUCT)RED by měla zůstat v nabídce i v případě iPhonu 13. Zdroj: gsmarena.com

Podle dalších zpráv od gsmarena.com se známý analytik Ming-Chi Kuo domnívá, že model iPhone 13 Pro Max se od zbytku řady iPhone 13 vyčlení snímačem s lepší světelností. Konkrétně by mělo jít o f/1,5, zatímco zbývající modely včetně iPhonu 13 Pro dostanou světelnost f/1,6. Je pochopitelné, že Apple bude chtít nejdražší model oproti ostatním minimálně v oblasti fotoaparátu lépe vybavit, takže toto rozhodnutí dává smysl.

(15. 4. 2021): Užší výřez iPhonu 13 na fotografiích, model Pro bude mít lepší fotoaparát

Na uniklé fotografie chystaných produktů Applu jsme zvyklí. Nový iPhone 13 není výjimkou, proto tu nyní máme fotografie údajného čelního panelu nového modelu. Snímek od Twitter uživatele DuanRui komentuje macrumors.com. Fotka zobrazuje očekávanou změnu předního výřezu selfie kamery. Má se za to, že k tomu dojde díky posunutí vrchního reproduktoru do zcela horní části okraje telefonu. Kromě toho je patrné přesunutí selfie kamery na levou stranu výřezu oproti současné pozici napravo.

iPhone 13, foto čelního panelu
Uniklý snímek zachycuje užší výřez nových iPhonů 13. Zdroj: Twitter DuanRui

Web 91mobiles.com přináší rendery nového iPhonu 13, které opět odhalují novinky. Také se přiklání k užšímu výřezu společně s posunutím přední kamery na levou stranu. Rendery však zobrazují i zadní stranu telefonu a zde je patrný rozměrnější výstupek s fotoaparáty, které přesahují více než polovinu šíře iPhonu. Dočkáme se tedy zřejmě větších senzorů. Jedná se pravděpodobně o iPhone 13 Pro. Podle uniklých rozměrů bude navíc model Pro o 0,2 mm tlustší, což by mohlo nasvědčovat větší baterii.

iPhone 13, porovnání výřezu iPhone 13, větší foto snímače
V porovnání se současnou generací je menší výřez znát. Snímače fotoaparátu zaberou na zadní straně více místa. Zdroj: 91mobiles.com

(11. 4. 2021): Nová matná černá barva a kdo bude dodávat nové panely pro iPhone 13

Již jsme si řekli, že displeje nových iPhonů budou stále panely technologie OLED. Změna však má nastat u modelů Pro a Pro Max, protože zde půjde o OLED panely, které jsou energeticky méně náročné. Jde o technologii zvanou LTPO. Oba modely Pro totiž poskytnou výhodu v podobě 120Hz odezvy a Apple nechce, aby tím příliš trpěla výdrž nových iPhonů. Podle nových informací z gsmarena.com budou dodavateli těchto panelů Samsung a rovněž i LG. Dvojice dodavatelů bude lépe připravena na nápor při výrobě.

Modely iPhone 13 a 13 mini zůstanou na technologii LTPS OLED od firem LG a BOE. V případě LTPS není energeticky méně náročná spotřeba na místě, proto se u těchto modelů přítomnost 120Hz displeje neočekává. BOE sice také plánuje začít produkovat modernější LTPO displeje, pro nové iPhony to ale zřejmě stihne až napřesrok.

iPhone 13, matná černá
Nové iPhony 13 Pro by mohly přijít v barevné variantě matná černá. Zdroj: YouTube kanál EverythingApplePro

Na YouTube kanálu EverythingApplePro se objevilo video představující dosavadní spekulace ohledně nových iPhonů 13. Mimo již zde zmíněných novinek zaujme vizualizace matně černé varianty nového smartphonu ve verzích Pro. Dosud Apple u variant iPhone Pro používá označení grafitově šedá, proto by přítomnost černé barvy byla novinkou. Černé jsou zatím jen iPhony 12 a 12 mini.

Kolik modelů iPhone 13 uvidíme tentokrát?

Uvedením hned čtveřice modelů iPhone 12 si Apple v roce 2020 připsal rekord. Tolik telefonů jedné generace ještě nikdy neměl. Otázkou zůstávalo, zda se stejné taktiky bude držet i letos, či přece jen jednoho zástupce řady neodebere. Tím by mohl být nejmenší ze čtveřice, model mini.

Důvodem mohou být slabší prodeje, byť existuje nemálo uživatelů, kteří netouží po obrovských úhlopříčkách a kompaktní iPhone ocení. Nakonec to však podle všeho vypadá, že i letos se modelu iPhone 13 mini dočkáme a Apple jej odebere z nabídky až v příštím roce.

Prodejní výsledky obecně nejsou malému iPhonu nakloněny. Podle reuters.com byl na začátku roku 2021 podíl na prodejích u iPhonu 12 mini jen 5 %. Očekával se tedy jistě větší zájem. Lidé si již zřejmě zvykli na větší úhlopříčky a menší už v takové míře nevyžadují. Nebylo by tedy tak překvapivé, kdyby Apple v budoucnu vynechal model mini. Letos bychom se ale měli dočkat čtveřice modelů ve složení iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Od iPhone 13 změnu designu spíše nečekejme, zato displej novinku přinese

Apple je známý tím, že poměrně dlouho drží design svých telefonů. Loňské iPhony 12 se po několika letech vrátily k hranatému tělu známému ze starších modelů jako iPhone 4 či 5, proto jsou další markantní změny ve vzhledu v takto rychlém sledu velmi nepravděpodobné. Je však potřeba zmínit slůvko markantní. O jedné úpravě se totiž reálně spekuluje a je pravděpodobné, že se jí opravdu dočkáme a budeme podle ní schopni odlišit iPhone 12 a iPhone 13.

Tou změnou bude užší výřez nad displejem. Za jeho poměrně výrazné rozměry bývá Apple některými uživateli kritizován. Konkurence umí kapkovité výřezy nebo rovnou malinký průstřel. Apple by zúžením výstupku mohl více pixelů věnovat obrazovce, ale zcela se jej zbavit nebude chtít. Nezapomínejme, že iPhone ve výřezu ukrývá senzory, které zajišťují třeba odemykání Face ID.

Displeje nové řady zůstanou na úhlopříčkách 5,4" (iPhone 13 mini), 6,1" (iPhone 13 a iPhone 13 Pro) a 6,7" (iPhone 13 Pro Max). Jejich rozlišení je pro jemný obraz dostatečně vysoké a ani to se pravděpodobně letos nezmění. To stejné platí i pro technologii OLED, která zajišťuje skvělé barvy a například i pravou černou. Jeden parametr však dosud zůstával stále stejný od dob prvních iPhonů. Jde o obnovovací frekvenci 60 Hz. Letos má dojít k pokroku a Apple nabídne vyšší obnovovací frekvenci.

i Na trh se začnou dostávat mobily se selfie kamerou ukrytou v displeji. Prvním takovým telefonem je Samsung Galaxy Z Fold3 5G.

Nové iPhony 13 údajně dostanou displeje LTPO Samsungu, které minimálně u modelů Pro a Pro Max nabídnou odezvu 120 Hz. Stejnou obnovovací frekvenci mají i konkurenti jako Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nebo OnePlus 9 Pro a samotný Apple ji už má vyzkoušenou na svém iPadu Pro. Samozřejmostí je automatické ponížení této odezvy při činnostech, které ji nevyžadují, čímž se bude šetřit baterie. Objevily se také zmínky o chystaném always-on displeji. To by byla u iPhonů rovněž premiéra.

Opět se dočkáme brutálního výkonu a potěší větší baterie

Obecně se má za to, že procesory Apple Bionic ani letos nikoho nenechají na pochybách o výkonnosti iPhonů. V konkurenci čipů Exynos, Snapdragon či Kirin jsou na tom dle mnoha výsledků typu Geekbench dokonce nejlépe. Systém iOS je psán iPhonu přímo na tělo, takže v kombinaci s vysokým výkonem tu máme stroj, který běhá opravdu svižně. Nový iPhone 13 bude samozřejmě i letos ve všech modelech nabízet stejný čipset, a to A15 Bionic. Loňský A14 Bionic přišel jako první s 5nm výrobním procesem a generace A15 nejen výkonnostní parametry téměř jistě vylepší.

i Apple Bionic: nejvýkonnější mobilní čip současnosti

Dle dosavadních spekulací bude čip Apple A15 Bionic vyráběn 5nm+ procesem od TSMC. Konektivitu 5G zajistí modem od Qualcommu, Snapdragon X60. Ten je fyzicky menší než dosavadní X55, ale hlavně poskytne lepší příjem sítě a vyšší rychlosti. S konektivitou se pojí také integrace WiFi 6E. Nejvyšší paměťová varianta poskočí z 512 GB na rovný 1 TB.

Moderní komponenty často bývají energeticky úspornější. Díky jejich menším rozměrům se navíc v telefonu zvětší místo pro baterii a odhaduje se, že tělo nových iPhonů může být o chlup tlustší. Obzvlášť tedy potěší, že by nové iPhony 13 mohly dostat do vínku větší baterie, což doufejme povede k celkově delší výdrži všech novinek. Přijít má i rychlejší 25W nabíjení.

Ochrana telefonu skenováním obličeje technologií Face ID je spolehlivá a oblíbená. Telefony jiných značek občas kombinují detekci pomocí kamery se čtečkou otisků prstů. I když několik zdrojů zmiňovalo, že Apple pracuje na čtečce otisků integrované do displeje iPhonu, tuto funkci spíše neočekáváme. U posledního iPadu Air se Apple odhodlal použít čtečku Touch ID v horním zapínacím tlačítku.

Parametry/
Model
iPhone 13 mini iPhone 13 iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max
Displej 5,4" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,1" (19,5 : 9) 6,7" (19,5 : 9)
2 340 × 1 080 px, 476 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 532 × 1 170 px, 460 ppi 2 778 × 1 284 px, 458 ppi
OLED, 60 Hz OLED, 60 Hz OLED, 120 Hz OLED, 120 Hz
Zadní fotoaparáty hlavní: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps hlavní: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps hlavní: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps hlavní: 12 Mpx, f/1,6, 4K video s 30 fps
ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/2,4 ultraširokoúhlý: 12 Mpx, f/2,4
- - teleobjektiv: 12 Mpx, f/2,0 teleobjektiv: 12 Mpx, f/2,2
senzor LiDAR senzor LiDAR senzor LiDAR senzor LiDAR
Přední fotoaparát 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2 12 Mpx, f/2,2
Čipset Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic
Interní úložiště 64/128/256 GB 64/128/256 GB 128/256/512 GB 128/256/512 GB
Podpora sítí 5G
Akumulátor 2 406 mAh 3 095 mAh 3 095 mAh 4 352 mAh
rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W/15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W/15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W/15 W rychlonabíjení / bezdr. nabíjení: 20 W/15 W
Cena 21 990 Kč* 24 990 Kč* 29 990 Kč* 33 990 Kč*
*Cena je odhadem autora a parametry odpovídají současným spekulacím.

Základní modely iPhone 13 si ve fotoaparátu užijí funkce z modelu Pro

Zlepšení se samozřejmě nevyhne ani chloubě prakticky všech iPhonů – fotoaparátu. Počet snímačů by měl zůstat na hodnotě 2 u modelů 13 mini a 13, potažmo 3 u modelů 13 Pro a 13 Pro Max. Všechny třináctkové iPhony mají dostat pokročilou optickou stabilizaci snímače, kterou loni obdržel jen iPhone 12 Pro Max. Modely Pro a Pro Max pak jistě předčí základní modely, hovoří se o vylepšeném ultraširokoúhlém snímači se clonou, která dosáhne lepších výsledků za horších světelných podmínek.

Rozlišení se již roky drží na hodnotách 12 Mpx a zdroje zatím nezmiňují, že by mělo dojít ke změně. Užitečný senzor LiDAR, který byl doposud pouze výsadou modelů Pro, se bude nyní nacházet na zadní straně všech modelů nové generace. Dále s fotovýbavou souvisí režim astrofotografie, kdy bychom se mohli dočkat lepšího zaznamenávání noční oblohy.

Přijde letos iPhone 13 bez konektoru?

Tady šlo spíše o zajímavou spekulaci. Současné modely disponují technologií MagSafe pro připojení příslušenství nejen pro bezdrátové nabíjení. Nové modely jí budou jistě opět vybaveny, ovšem zřejmě stále i s konektorem Lightning. Mnohé zdroje ale avizují, že se blíží doba iPhonu bez jakýchkoliv konektorů. Zprávu přináší třeba techradar.com. Technologie indukčního nabíjení navíc zrychluje, proto se není třeba divit tomu, že časem opravdu nebudou konektory třeba. Sluchátka dnes také máme kompletně bezdrátová.

Pokud by skutečně k odhalení takového iPhonu letos na podzim došlo, jednalo by se pravděpodobně zatím jen o jeden model. Přece jen jde stále o revoluční řešení, které bude vyžadovat čas na adaptaci. Bylo by to podobné jako uvedení iPhonu X v průběhu představení iPhonu 8 a 8 Plus. Zda se však již letos s takovým iPhonem počítá, na to si budeme muset počkat. Pravděpodobně ale nikoli. Zatím to vypadá, že Apple bezkonektorový iPhone vydá až v dalších letech.

iPhone 13 cena

V případě cen iPhonu 13 není od věci podívat se na cenovky modelů z řady iPhone 12. Startovací kapacity pamětí nové generace by měly zůstat stejné, proto lze očekávat, že ceny budou vypadat pokud ne stejně, tak podobně. Předpoklad je uveden v přehledu níže. Za řádově vyšší kapacitu si připlatíme vždy 1 500 – 3 000 Kč, u modelů Pro to bude až 6 000 Kč rozdíl v ceně mezi 256 a 512GB variantou.

Ceny iPhonů 13 momentálně odhadujeme následovně:

 • iPhone 13 mini cena 21 990 Kč (64 GB), 23 490 Kč (128 GB), 26 490 Kč (256 GB)
 • iPhone 13 cena – 24 990 Kč (64 GB), 26 490 Kč (128 GB), 29 490 Kč (256 GB)
 • iPhone 13 Pro cena – 29 990 Kč (128 GB), 32 990 Kč (256 GB), 38 990 Kč (512 GB)
 • iPhone 13 Pro Max cena – 33 990 Kč (128 GB), 36 990 Kč (256 GB), 42 990 Kč (512 GB)
*Ceny jsou odhadované z cen modelů iPhone 12.

iPhone 13 - kdy vyjde?

Stejně tak by nemělo dojít k velké odchylce ani v termínu představení nové generace. Poslední roky již pravidelně Apple nové smartphony uvádí v září. V roce 2020 sice došlo k odkladu hlavní keynote až na říjen, na tom se ale ve velké míře podepsala nepochybně epidemie. Letos se možná Apple vrátí k září, vyloučené ale není ani to, že zůstane u října a nové iPhony bude uvádět v říjnu. Aby si ale zajistil co nejdelší předvánoční období s novými iPhony, nejspíš zvolí září. Hovoří se konkrétně o úterý 14. září.

i Mohlo by vás zajímat

iPhone 13 s vyšším výkonem, lepším displejem, pokročilejšími fotoaparáty a větší baterií? To zní jako lákavá kombinace, byť se podle očekávání nebude jednat o revoluci. Postupně budeme přinášet nové a nové poznatky a úniky a poznávat tak, s jakým zařízením budeme na podzim nakonec seznámeni. Očekávání jsou vysoká.


Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB17