Obnovit stránku

Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

Tiskárny

Podporované formáty souborů pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Abyste mohli žádaný 3D model vytisknout, je nutné ho převést do formátu, který bude kompatibilní s vaší 3D tiskárnou. Jaké jsou ty nejvíce užívané souborové formáty?

Doporučená podložka pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Správně zvolená podložka do 3D tiskárny vám může velmi usnadnit celý tiskový proces. Jaké jsou k dispozici?

3D pera (SLOVNÍK)

3D pero je formou trojrozměrného tisku. Nevyužívá se přímého tisku daného modelu, ale kreativní volné „kreslení do vzduchu“. Své využití najde nejen v uměleckém vyžití, ale i při designu předmětů nebo v dílně.

Tisk se zakrytou 3D tiskárnou (SLOVNÍK)

Tisk se zakrytou 3D tiskárnou přináší některé zajímavé benefity. Jaké to jsou?

Doporučuje se drybox (SLOVNÍK)

Drybox nabízí ochranu speciálních druhů filamentu, které jsou náchylné na nejrůznější vnější vlivy. 

Rozlišení displeje SLA 3D tiskáren (SLOVNÍK)

SLA 3D tiskárny využívají technologie vytvrzování světlocitlivé pryskyřice prostřednictvím UV záření. Zásadním parametrem je v tomto případě rozlišení UV displeje. Co všechno ovlivňuje?

Tiskový materiál pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Jak se vyznat v jednotlivých typech materiálu pro 3D tisk a který filament je vhodný právě pro výrobek, který plánujete tisknout?

Technologie 3D tisku (SLOVNÍK)

Technologie 3D tisku jsou dvě – FDM a SDA. Jak se od sebe liší a v čem tkví jejich hlavní výhody a nevýhody?

Pružnost filamentu (SLOVNÍK)

Pružnost filamentu je vlastnost, kterou je potřeba sledovat v případě, že budete potřebovat tisknout ve výsledku poddajný výrobek.

Teplota podložky při 3D tisku (SLOVNÍK)

Vyhřívaná podložka v 3D tiskárně pomůže při dosažení optimálních výsledků. Jaká je ideální teplota podložky?

Ekologicky udržitelné materiály do 3D tiskárny (SLOVNÍK)

S tzv. udržitelností se setkáváme v mnoha různých oblastech, 3D tisk nevyjímaje. V čem tkví udržitelnost v oblasti 3D tisku?

Maximální teplota trysky při 3D tisku (SLOVNÍK)

Maximální teplota trysky je uvedena na obalu každého filamentu. Má vliv zejména na rychlost a přesnost 3D tisku. Je nezbytné, aby teplota odpovídala nejen požadavkům konkrétního materiálu, ale také požadované rychlosti tisku.

Tolerance průměru filamentu (SLOVNÍK)

Tolerance průměru filamentu by měla být co nejmenší. Jedině tak zajistíte bezproblémový 3D tisk.

Vlastnosti materiálu (filamentu) pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Filament je náplň do 3D tiskárny a jako takový má určité vlastnosti, které je při jeho výběru potřeba sledovat. Zásadní je zejména materiál, barva, teplota tání, pružnost nebo jeho odolnost.

Průměr struny (filamentu) pro 3D tisk (SLOVNÍK)

Průměr struny, resp. tzv. filamentu, materiálu z něhož 3D tiskárna vytváří výrobek, ovlivňuje 3D tiskárna, kterou používáte.

Vše o tisku | TIPY a TRIKY | NÁVODY

Sháníte novou tiskárnu, ale nevíte, jak ji správně vybrat? Nebo už tiskárnu máte, ale nevíte, jak ji zprovoznit? Nebo víte, jak ji zprovoznit, ale chcete se lépe vyznat v tiskových náplních a formátech papíru? Případně s pomocí tiskárny zabavit děti? Ať je to jakkoliv, na této stránce najdete naše nejdůležitější články o tiskárnách a tisku.

Společnost HP to s ochranou životního prostředí myslí vážně

Víte, že používáním originálního spotřebního materiálu přispíváte ke zlepšení životního prostředí? Společnost HP vyvinula jednoduchý recyklační program pro tyto účely. Buďte jeho součástí a přispějte k ochraně planety i vy.

Virtual Reality Modeling Language

Tzv. VRML je standardní souborový formát třírozměrné vektorové grafiky, využívaný pro webovou grafiku, ale také pro 3D tisk barevných modelů.

FDM vs. SLA

Jedná se o dvě rozdílné technologie tisku. SLA používá namísto trysek laser, v současné době je však již na ústupu právě ve prospěch FDM, která pracuje s tryskami.

Tryska

Jedná se o zařízení 3D tiskárny, které realizuje 3D tisk tak, že vlákno roztaví a upraví na potřebnou tloušťku. Teploty v trysce se nejčastěji pohybují okolo 250-260°C. Většina spotřebitelských modelů je vybavena pouze jednou tryskou. Dvě trysky u vyšších modelů pak umožňují dvoubarevný tisk.

20 dalších...

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB07