Tea Bags Praha
This page includes all products from category Tea Bags that are in stock in our stores in Praha.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Products from category Tea Bags are in stock in Praha in these branches
Select a branch or a city
All from 24
Link Natural Products Samahan 100 sachets
599,-
1,498 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and ayurvedic, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 400 g, composition of cumin, liquorice and ginger - 5.99 Kč/pcs - from 1,498 Kč/1 kg
Link Natural Products Samahan 25 sachets
Discounted -5 %
179,-
189,-
1,790 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and ayurvedic, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition of cumin, liquorice and ginger - 7.16 Kč/pcs - from 1,790 Kč/1 kg
LEROS BIO Tea for nursing mothers n. s. 20 × 2 g
from
65,-
682 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea LEROS BIO Tea for nursing mothers n. s.20x2g+ - from 3.25 Kč/packet - from 682 Kč/1 kg
Link Natural Products Samahan 10 sachets
89,-
2,225 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and ayurvedic, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g, composition of cumin, liquorice and ginger - 8.90 Kč/pcs - from 2,225 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio Premium 20 x 1,5 g
399,-
13,300 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - luxury Japanese matcha tea in practical sachets, premium quality, 20 sachets per pack - 19.95 Kč/packet - from 13,300 Kč/1 kg
LEROS BABY Tea for nursing mothers n. s. 20 × 1,5 g
from
59,-
2,300 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea LEROS BABY Tea for nursing mothers n. s.20x1,5g - from 2.95 Kč/packet - from 2,300 Kč/1 kg
Dilmah Black Strawberry Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, weight 1,5 g - from 46,000 Kč/1 kg
LEROS TEA BREATH, COCKLEBELL & POMERANCHE 20x2g
75,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
LEROS Inner Harmony 20x1.3g
from
65,-
2,885 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - from 3.25 Kč/pcs - from 2,885 Kč/1 kg
Dilmah Green Jasmine Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, single-species, Indian, weight 1,5 g, composition jasmine - from 2.95 Kč/pcs - from 46,000 Kč/1 kg
LEROS Joyful Sleep 20x1g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony, sleep - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
Apotheke ORGANIC Tea for Breastfeeding Mothers 20 x 1,5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea - tea blend is intended for breastfeeding mothers to support breast milk production, hawkweed helps stimulate lactation in breastfeeding women, fennel, cumin and anise...
LEROS Lavender Soothing 20x1g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
Leros Herbal Cheerfulness 20 × 1,8 g
from
65,-
2,083 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 36 g, the composition of the geranium, Chamomile, cardamom, cannabis, honey bush and lemon balm - from 3.25 Kč/pcs -...
Leros Herbal Energy 20 × 2 g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition of holly, hibiscus and mint - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Megafyt Raspberry 20 × 1,5 g
62,-
2,067 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - raspberry leaf, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 3.10 Kč/pcs - from 2,067 Kč/1 kg
Leros Lavender Cold brew 20 × 1,2 g
from
62,-
1,946 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 3.08 Kč/pcs - from 1,946 Kč/1 kg
Apotheke BIO Tea for Pregnant Women with Raspberry Leaf 20 × 1.5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,967 Kč/1 kg
Teekanne Ice Tea Peach-Passion Fruit 18 × 2.5g
69,-
1,533 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Iced Tea - fruity and herbal flavour, sugar-free and alcohol-free, peach and passion fruit flavour, ideal as a refreshing iced drink, in teabags, 18 × 2.5g pack - 3.83 Kč/pcs
ORGANSIA BIO Rooibos Orange Chai 18 × 1,5 g, repackaged
109,-
4,037 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 27 g, composition cardamom, orange and ginger - 18.17 Kč/pcs - from 4,037 Kč/1 kg
BASILUR Orient White Moon, unpackaged, 100 × 1.5 g
179,-
1,193 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.98 Kč/pcs - from 1,193 Kč/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Camomile 25 servings
Discounted -25 %
149,-
199,-
3,921 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.96 Kč/pcs - from 3,921 Kč/1 kg
Apotheke Pu-erh and Lemon Tea 20 × 2g
from
50,-
1,475 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 2.51 Kč/pcs - from 1,475 Kč/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Rose Hip BIO 25 servings
Discounted -25 %
149,-
199,-
2,365 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.96 Kč/pcs - from 2,365 Kč/1 kg