Teas Praha
This page includes all products from category Teas that are in stock in our stores in Praha.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Products from category Teas are in stock in Praha in these branches
Select a branch or a city
All from 53
Sponsored
GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules
Discounted -9 %
199,-
219,-
3,812 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - contains a high proportion of antioxidants, amino acids and theophylline, theophylline is tea caffeine, which is, as opposed to the one in coffee, released gradually over...
Matcha Tea Bio Harmony 30 x 2 g
349,-
5,817 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – high quality Japanese green tea in handy sachets, 30 sachets - 11.63 Kč/packet - from 5,817 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio A Japan 100 g
Discounted -25 %
269,-
359,-
2,690 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - finely ground green tea, origin Japan, organic quality, rich in antioxidants, supports metabolism, provides energy - 2,690 Kč/1 kg
Allnature Matcha Premium 250 g
359,-
1,436 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – matcha is highly detoxifying, improves concentration and overall calmness - 1.44 Kč/packet - from 1,436 Kč/1 kg
LEROS BIO Tea for nursing mothers n. s. 20 × 2 g
from
65,-
682 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea LEROS BIO Tea for nursing mothers n. s.20x2g+ - from 3.25 Kč/packet - from 682 Kč/1 kg
Allnature Matcha Premium 100 g
179,-
1,790 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - green, powder, weight 100 g - 1,790 Kč/1 kg
HiPP Mama tea for breastfeeding mothers 200 g
Great price
159,-
795 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea - Carefully selected herbs such as fennel, aniseed and cumin are known for their effect of promoting milk production. This tasty tea drink will help you cover the...
BrainMax Pure Matcha Ceremonial Japan BIO 100 g
599,-
5,990 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - matcha - 5,990 Kč/1 kg
BrainMax Pure Matcha Ceremonial Japan BIO 50 g
329,-
6,580 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - 100% green tea, the dried pulp of the youngest tea leaves is ground into a fine powder, improving cognitive function, protecting the health of the brain and nervous...
Matcha Tea Bio Premium 20 x 1,5 g
399,-
13,300 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - luxury Japanese matcha tea in practical sachets, premium quality, 20 sachets per pack - 19.95 Kč/packet - from 13,300 Kč/1 kg
LEROS BABY Tea for nursing mothers n. s. 20 × 1,5 g
from
59,-
2,300 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea LEROS BABY Tea for nursing mothers n. s.20x1,5g - from 2.95 Kč/packet - from 2,300 Kč/1 kg
Ma-cha Matcha 100% 75g
449,-
5,987 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - 100% matcha for baristas, suitable for vegans and vegetarians, 75 g - 5,987 Kč/1 kg
Dilmah Black Strawberry Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, weight 1,5 g - from 46,000 Kč/1 kg
Dilmah Green Jasmine Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, single-species, Indian, weight 1,5 g, composition jasmine - from 2.95 Kč/pcs - from 46,000 Kč/1 kg
LEROS Inner Harmony 20x1.3g
from
65,-
2,885 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - from 3.25 Kč/pcs - from 2,885 Kč/1 kg
LEROS TEA BREATH, COCKLEBELL & POMERANCHE 20x2g
75,-
1,875 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Hampstead Tea Organic green loose tea 100g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea green tea, loose tea, Bio, demeter, plastic free, without plastic, unfermented tea - 1,690 Kč/1 kg
LEROS Joyful Sleep 20x1g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony, sleep - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
LEROS Lavender Soothing 20x1g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
Apotheke ORGANIC Tea for Breastfeeding Mothers 20 x 1,5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea - tea blend is intended for breastfeeding mothers to support breast milk production, hawkweed helps stimulate lactation in breastfeeding women, fennel, cumin and anise...
PerfectTed Matcha pods original 10 pods
219,-
14,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - pure ceremonial quality from Japan in Nespresso® compatible capsules, 10 capsules per pack - 14,600 Kč/1 kg
PerfectTed Matcha pods vanilla 10 pods
219,-
14,600 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - vanilla ceremonial quality from Japan in Nespresso® compatible capsules, 10 capsules per pack - 14,600 Kč/1 kg
Leros Herbal Cheerfulness 20 × 1,8 g
from
65,-
2,083 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 36 g, the composition of the geranium, Chamomile, cardamom, cannabis, honey bush and lemon balm - from 3.25 Kč/pcs -...
Leros Herbal Energy 20 × 2 g
from
65,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 40 g, composition of holly, hibiscus and mint - from 3.25 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg