Teas - Detox Praha
This page includes all products from category Teas - Detox that are in stock in our stores in Praha.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Save your time and the shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up in the branch. And the mobile app can even collect your order for you, so you can usually pick it up in our Budapest showroom within 5 minutes. Most of these products are delivered the same or next day with on-time and fast delivery, more details here.
Products from category Teas - Detox are in stock in Praha in these branches
Select a branch or a city
All from 13
Sponsored
GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules
Discounted -9 %
199,-
219,-
3,812 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - contains a high proportion of antioxidants, amino acids and theophylline, theophylline is tea caffeine, which is, as opposed to the one in coffee, released gradually over...
Matcha Tea Bio Harmony 30 x 2 g
349,-
5,817 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – high quality Japanese green tea in handy sachets, 30 sachets - 11.63 Kč/packet - from 5,817 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio A Japan 100 g
Discounted -25 %
269,-
359,-
2,690 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - finely ground green tea, origin Japan, organic quality, rich in antioxidants, supports metabolism, provides energy - 2,690 Kč/1 kg
Allnature Matcha Premium 250 g
359,-
1,436 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – matcha is highly detoxifying, improves concentration and overall calmness - 1.44 Kč/packet - from 1,436 Kč/1 kg
Allnature Matcha Premium 100 g
179,-
1,790 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - green, powder, weight 100 g - 1,790 Kč/1 kg
BrainMax Pure Matcha Ceremonial Japan BIO 100 g
599,-
5,990 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - matcha - 5,990 Kč/1 kg
BrainMax Pure Matcha Ceremonial Japan BIO 50 g
329,-
6,580 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - 100% green tea, the dried pulp of the youngest tea leaves is ground into a fine powder, improving cognitive function, protecting the health of the brain and nervous...
Matcha Tea Bio Premium 20 x 1,5 g
399,-
13,300 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - luxury Japanese matcha tea in practical sachets, premium quality, 20 sachets per pack - 19.95 Kč/packet - from 13,300 Kč/1 kg
Hampstead Tea Organic green loose tea 100g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea green tea, loose tea, Bio, demeter, plastic free, without plastic, unfermented tea - 1,690 Kč/1 kg
Allnature Matcha Premium
from
179,-
716 Kč/kg
In stock according to variant
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea – Matcha has highly detoxifying effects, improves concentration and has an overall calming effect - 716 Kč/1 kg
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, White Magic
139,-
199 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 23 Kč/pcs - from 199 Kč/1 kg
English Tea Shop Christmas tree, 6 figures, 6 pyramids, Green Magic
139,-
199 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, fruit and rooibos, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 23 Kč/pcs - from 199 Kč/1 kg
ORIENTAL Herbal tea Without black flower - cut (Sambuci) - 200 g
178,-
890 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 200 g - 890 Kč/1 kg