Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Ochranná skla Epico pro smartphony: Přehled a srovnání

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Pořídili jste si telefon a rádi byste, aby vám jej hned neznesvětily škrábance od klíčů? Nebo abyste nemuseli měnit sklo displeje po prvním pádu na zem? Nočním můrám vlastníka nového mobilu lze předcházet, případně alespoň snížit jejich pravděpodobnost, a to pořízením ochranného skla. Proč sáhnout právě po sklech Epico? A jaké vybrat?

Ochranná skla Epico

Ochranná skla Epico – OBSAH

  1. O Epico: Doplňky nejen pro telefony a notebooky
  2. Epico Glass Protector
  3. Epico 2.5D Glass Protector
  4. Epico FlexiGlass
  5. Epico 3D+ Glass

O Epico: Doplňky nejen pro telefony a notebooky

Epico je výrobcem doplňků k elektronickým zařízením, jako jsou notebooky nebo mobilní telefony, který si dle svých slov zakládá zejména na prvotřídní kvalitě svých produktů. Jejich prémiovost tak skvěle padne k zařízením Apple nebo Samsung, nicméně ani zařízení dalších výrobců nejsou díky šíři portfolia Epico o kompatibilitu připravena. Pro nás je určitě zajímavý i fakt, že tato značka evropského formátu je původem česká.

Ochranná skla Epico
Ochranná skla Epico ctí a nijak nenarušují designový podpis produktů Apple.

V nabídce Epico najdeme nabíječky, USB huby, powerbanky, kabely a příslušenství, kryty a pouzdra i řešení ochrany displejů ve formě tvrzených skel, na něž je náš článek především zaměřen.

i Rozcestník: Epico na Alza.cz

Epico Glass Protector

Epico má několik druhů skel a základním z nich je právě Epico Glass Protector. Pro výrobce tohoto formátu je samozřejmá stoprocentní průhlednost, díky níž můžete očekávat, že nebude docházet k jakémukoli zkreslení vlastností displeje. Jeho kvality si vychutnáte v plné kráse, a to i pod úhlem. Stejně tak nebudou nijak dotčeny ani ovládací vlastnosti displeje – na dotyk bude citlivý stejně, jako by na něm žádné sklo nebylo. A to platí i pro 3D touch u iPhone.

Glass Protector 2.5D Glass Protector FlexiGlass 3D+ Glass
Materiál temperované sklo temperované sklo speciální sklolaminát temperované sklo
Tloušťka 0,30 mm 0,30 mm 0,20 mm 0,35 mm
Zahnuté okraje ne mírně zahnuté ne zcela do kraje
Tvrdost 9H  9H 9H 9H
Průhlednost 100% 100% 100% 100%

Bezrámečkovost (zásah až k okrajům displeje) a tloušťka pouhé 0,3 mm navíc zajistí, že sklo bude i na dotek tak nenápadné, že na jeho přítomnost brzy zapomenete. To však neznamená, že došlo k nějakým kompromisům v odolnosti. Tvrdost 9H je zárukou vysoké odolnosti proti poškrábání i pádům na nejrůznější tvrdé povrchy. A navíc je Epico Glass Protector levné, takže má nejlepší poměr „cena/výkon“ nejen v portfoliu této značky, ale dost možná i v celé nabídce tvrzených skel.

Epico 2.5D Glass Protector

Výše v nabídce skel stojí Epico 2.5D Glass Protector. To se od běžného Glass Protector liší mírně zaoblenými okraji – může se ještě více přiblížit skutečným krajům mobilních telefonů bez jakéhokoliv negativního efektu na pohodlí při držení telefonu. Kromě okrajů kolem displeje, které jsou zde zbarvené, se 2.5D Glass Protector od základního modelu zase tak neliší. Sdílí s ním 3mm tloušťku, tvrdost 9H i přesné výřezy na senzory, kamery a ovládací prvky (home button).

Aplikace ochranného skla Epico 2.5D Glass Protector.

Epico FlexiGlass

Epico FlexiGlass mezi ostatní v článku představené modely tak úplně nezapadá, a to pro jedinou, přesto stěžejní vlastnost – je ohebné. Materiálem je speciální pevný sklolaminát, který se netříští ani neláme, a perfektně tak displej ochrání zejména proti poškrábání. Navíc je sklo i přes svou odolnost tenké jen 0,2 mm. Nakonec disponuje i jedinečnou NanoCoating vrstvou, která zabraňuje usazování mastnoty a nečistot. Sklo tedy zůstane dlouho čisté, a když už se náhodou lehce upatlá, půjde velmi snadno vyčistit.

Praktické pomůcky celý proces aplikace Epico FlexiGlass značně usnadňují.

Epico 3D+ Glass

Nic méně než nejlepší ochrana v nabídce Epico, to je 3D+ Glass. Sklo je zaoblené více než kterékoliv jiné, a tudíž chrání displej až do úplných krajů. Ty jsou proto chráněné bez jakýchkoliv kompromisů. Pomáhá standard tvrdosti 9H i lehce zvýšená tloušťka 0,35 mm. I všechen ostatní standard společnosti Epico, který už známe, je zde přítomen. Sklo nemá žádné negativní efekty na ovládání telefonu, dotyková vrstva reaguje identicky, jako kdyby na ní 3D+ Glass nebylo. Na sklíčku nakonec najdeme tenký zbarvený rámeček kolem displeje i naprosto přesně umístěné výřezy pro fotoaparát, senzory či reproduktory. Vše dle potřeby konkrétního modelu.

I Epico 3D+ Glass se aplikuje velmi snadno.
i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Odolná skla Epico jsou jedním z nejlepších řešení, jak ochránit displej nového i staršího telefonu. Vyrábí se pro celou řadu modelů a díky několika typům si to pravé vybere snad úplně každý.

WEB3