Veslovací trenažér simulující pohyb záběrů vesel na lodi je jeden z nejuniverzálnějších strojů, které si domů k procvičení a protažení svalů můžete pořídit. Kromě spalování tuků při aerobní aktivitě na veslovacím trenažéru posílíte najednou záda, ruce, nohy, hýždě, břicho i bedra. Veslovací trenažéry jsou ideálním prostředkem k procvičení po dlouhém posedávání. Výsledky zpozorujete na horní i dolní
polovině těla. Jak vybrat ten pravý?
Veslovací trenažér je fitness stroj, který by vám rozhodně neměl chybět. Patří totiž mezi nejúčinnější nářadí – zapojuje až 85 % svalů těla. S jeho pomocí při pravidelném cvičení posílíte svaly zad, nohou, břicha i rukou, kromě toho podpoříte také své srdce a cévy. Přínosem je rovněž to, že veslovací stroj, respektive pohyb na něm, je šetrný ke kloubům, můžete ho tak používat v jakémkoliv věku.
i
Jaké má veslovací trenažér účinky, pokud jej používáte správně?
Zajímá vás jistě to, jaké má veslovací trenažér účinky. Protože jde o jeden z nejvíce komplexních fitness strojů, přináší mnoho příznivých účinků pro vaše tělo i zdraví. Pravidelné cvičení posiluje svaly celého těla, stejně jako srdce a cév, rovněž podporuje spalování tuků. Veslování rozvíjí sílu, vytrvalost i koordinaci pohybů, napomáhá lepšímu držení těla i snížení úrovně stresu.
Jak vybrat veslovací trenažér?
Když budete vybírat veslovací trenažér, nezapomeňte zvážit několik důležitých parametrů. Prvním a stěžejním je typ odporu, který může být mechanický, magnetický, vzduchový nebo vodní, každý z nich je jinak hlučný, a především poskytuje jiný pocit při veslování. Neméně důležitá je také nosnost a velikost stroje. Berte zřetel také na prvky, jako je sedák, rukojeti a možnost nastavení, abyste si zajistili dostatečný
komfort.
Zásadní je způsob, jímž veslařský trenažér vytváří odpor při cvičení
Jedním z klíčových faktorů při výběru je, jakým způsobem veslařský trenažér vytváří odpor potřebný pro cvičení. Ten potom ovlivňuje plynulost pohybu, hlučnost i pocit z veslování, tedy nakolik je realistický. Mezi populární typy patří vzduchový, magnetický, vodní a hydraulický odpor, přičemž každý má specifické vlastnosti a hodí se pro jiný styl trénování. Proto vyberte veslovací trenažér s vhodným
typem odporu.
Vodní odpor napodobuje skutečné veslování, obsahuje totiž nádrž s vodou. Odpor je vyšší, pokud více zabíráte. Je realistický, ale jeho údržba je o to komplikovanější.
Hydraulický odpor je tvořen písty naplněnými tekutinou. Díky tomu je veslovací trenažér kompaktní, ale nemusí být vždy dokonale plynulý.
Magnetický odpor reguluje zátěž pomocí magnetů, proto je chod tichý a plynulý. Je vhodný na cvičení doma a dovolí vám nastavit intenzitu.
Vzduchový odpor pracuje na principu lopatek, které roztáčí proud vzduchu. Čím silněji zabíráte, tím vytváří větší odpor. Tento stroj je hlučnější.
i
Veslovací trenažér si můžete nastavit podle potřeby
Ať už jste začátečník, nebo pokročilý, veslovací trenažér se vám přizpůsobí. Obvykle si můžete zvolit z 5–20 úrovní zátěže, a přizpůsobit si tak každý trénink podle svých cílů a kondice. Regulace se liší podle typu odporu – magnetické trenažéry můžete nastavovat elektronicky (ručně či počítačově), vzduchové a vodní reagují přirozeně podle síly každého vašeho záběru.
Zvažte i vhodný pojezd sedla pro veslovací trenažér
V závislosti na vaší váze a hmotnosti zvažte, zda vám stačí levnější veslovací trenažér s plastovými kolečky bez ložisek, která jsou hlučnější a mají kratší životnost, nebo pokročilejší model s kvalitnější konstrukcí, ložisky a delší životností. Jelikož se při tréninku soustavně pohybuje po sedle tam a zpět celá vaše váha, jedná se o důležité rozhodnutí z hlediska dlouhodobé výdrže trenažéru.
Svou roli pak hraje i materiál vodicí lišty – ta bývá plastová či kovová.
Kolik veslařský trenažér unese? Jeho nosnost si pohlídejte
Vyberte si správně také s ohledem na to, jakou má veslařský trenažér hmotnost. Ta se pohybuje obvykle od 100 až do 150 kg. Základní modely s nižší nosností jsou vhodnější pro osoby s nižší hmotností a pro rekreační veslování. Modely s vyšší nosností jsou určeny jednak pro těžší uživatele, pak jsou také robustnější, a tím pádem vám nabídnou pevnější rám, kvalitnější materiály a delší životnost.
Hydraulický trenažér
Magnetický trenažér
Vodní trenažér
i
Pořizujete-li si veslovací trenažér domů, zaměřte se na celkové rozměry a hmotnost veslovacího trenažéru, aby vám padl do místnosti a nepřekážel. Otázkou je také skladování, ne vždy se dají všechny části stroje oddělat.
Co vše umí veslovací trenažér měřit?
Ačkoli jde na první pohled o jednoduchý stroj, není veslovací trenažér jen na veslování. Některé modely vám dají možnost sledovat váš výkon i některé základní tělesné funkce, svůj trénink tak můžete optimalizovat, a dosahovat tím rychleji a snáze svých cílů. Můžete si zobrazit spálené kalorie, tepovou frekvenci, ale také ujetou vzdálenost, počet vašich záběrů, rychlost nebo celkový čas cvičení na trenažéru.
Cena trenažéru je přímo úměrná životnosti a kvalitě mechaniky a také vašemu pohodlí a plynulosti při veslování na trenažéru. Začátečníkům postačí levnější stroj, pro komplexnější trénink však doporučujeme vyšší řady s přizpůsobitelnými komponenty.
Veslařský trenažér a jeho další vlastnosti
Moderní veslařský trenažér je chytrý stroj, který vám nabídne hned několik šikovných funkcí zvyšujících komfort při cvičení i třeba manipulaci se strojem. Můžete ho například propojit s mobilní aplikací, kde uvidíte přehledně všechny výstupy a statistiky, další modely mají přehledný displej, kolečka pro snadnější ukládání a přemisťování, k dispozici je vám i veslovací trenažér skládací.
Mobilní aplikace se propojí s trenažérem pomocí Bluetooth a sleduje váš výkon, ukládá potřebná data nebo poskytne cvičební programy na míru.
Displej v LED nebo LCD podobě zobrazí důležité údaje, jako jsou například rychlost, čas tréninku, tepovou frekvenci a další.
Sklopné provedení vám dovolí veslovací stroj složit, a ušetřit tak místo v domácnosti.
Transportní kolečka jsou určena pro snazší přemisťování bez nutnosti jeho zvedání.
i
Váháte, jaký vybrat veslovací trenažér? Zkušenosti ostatních zákazníků vám pomohou
Stále váháte nad tím, který stroj bude ten pravý? Pak se podívejte na to, co říkají na veslovací trenažér recenze ostatních zákazníků. Jejich zkušenosti vám mohou při výběru pomoci nebo odpovědět na některé vaše otázky. A pokud chcete ušetřit, nabízí veslovací trenažér bazar.
Najdete v něm vrácené zboží, které je prověřené a se zárukou, nemusíte se tedy koupě obávat.
Manuálně řízené – odpor se reguluje otočným kolečkem se stupnicí.
Elektronicky řízené – trenažery umožňují přizpůsobit zátěž podle různých hledisek (prostřednictvím zabudovaného počítače). Oproti trenažérům s manuálním nastavením nabízí komfortnější obsluhu a širokou škálu nastavení. Bývají však dražší.
Regulace zátěže
Pevné tlumiče – výhodou je nízká cena, nevýhodou kratší životnost a nemožnost nastavení malých zátěží.
Tlumiče s otočnou koncovkou – zátěž se nastavuje otočným kolečkem. Výhodou je nízká cena, nevýhodou kratší životnost.
Magnetická brzda – nabízí tichý provoz, dlouhou životnost a mnoho úrovní zátěže. Je ale dražší. Zátěž určuje vzdálenost magnetu od setrvačníku.
Vzduchová brzda – je srovnatelná s magnetickou brzdou, ve srovnání s ní je ale hlučnější. Zátěž nastavíte přivřením/otevřením přívodu vzduchu.
Indukční brzda – zátěž je regulována počítačem, který ovládá cívku s elektromagnetem. Výhodou je možnost nastavení velmi vysoké zátěže, přesnost měření a minimální poruchovost. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena.
Vodní odporové médium – v nádobě s vodou se roztáčejí lopatky. Vodní klapka reguluje množství vody, čímž dochází k plynulé regulaci zátěže. Výhodou je okamžitý záběr, jehož nedosahuje ani magnetická či vzduchová brzda.
Konstrukce a nosnost
Čím vyšší hmotnost postavy, tím robustnější konstrukci by měl trenažér mít. Nosnost by měla být alespoň o 20 % vyšší než hmotnost uživatele.
Měření tepové frekvence
Součástí většiny modelů je dotykový nebo ušní snímač, přesnost naměřených údajů je ale orientační. K dražším modelům lze připojit hrudní pás. Údaje se následně bezdrátově přenášejí do počítače trenažéru. Jde o nejpřesnější způsob měření.
» Chcete doručit zboží na Slovensko? Prohlédněte si kategorii Veslárske trenažéry. Chcete-li doručit zboží do Maďarska, prohlédněte si kategorii Evezőpadok (evezőgép).
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.