Obnovit stránku

Cenové bomby jsou tady! Vyber si z produktů za extrémně nízké ceny a přesvědč se sám!

Test autosedaček

Testy dětských autosedaček 2021

Článek

Aktualizováno

Přinášíme vám srovnání a test autosedaček, díky kterému se budete lépe orientovat v tom, jaká je v současné době nelepší autosedačka pro dítě. Testování je zaměřeno hlavně na bezpečnost dítě při cestování, ovšem není opomíjeno ani pohodlí dětí a materiály, ze kterých je sedačka vyrobena.

Testy dětských autosedaček 2021 – OBSAH

Jak vybrat nejlepší autosedačku?

Povinnost dětské autosedačky pro děti vážící méně jak 36 kg nebo měřící méně jak 150 cm je samozřejmostí, avšak jak vybrat nejlepší autosedačku, která bude splňovat všechna bezpečností kritéria, navíc bude podporovat zdravé sezení dětí a bude vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů? Na tuto nesnadnou otázku jsme hledali odpověď z ověřených zdrojů, které se každým rokem zabývají testy autosedaček a jakékoliv nedostatky přísně posuzují.

Náš výběr shrnuje každoročně prováděné spotřebitelské testy dTest autosedačky a německé ADAC testy autosedaček, jejichž výsledky jsou v současné době považovány za nedůvěryhodnější a nejspolehlivější. Jak dTest autosedaček, tak ADAC testy autosedaček jsou zaměřeny hlavně na bezpečnost autosedaček, k čemuž slouží tzv. crash testy autosedaček. V průběhu testování se na speciálních plošinách v určité rychlosti simuluje čelní i boční náraz figuríny upevněné v sedačce a vypočítává se míra rizika poranění různých částí těla. Testy dětských autosedaček se však také zaměřují na pohodlí dítěte při cestování, správnou ergonomii sedačky i na materiály použité při výrobě sedačky a jejich nezávadnost.

i S výběrem autosedačky vám jistě pomůže náš průvodce Jak vybrat autosedačku, případně si můžete projít i recenze zákazníků, ze kterých zjistíte postřehy zákazníků k jednotlivým typům autosedaček.

Jak jsme vybírali nejlepší autosedačky?

V každé kategorii autosedaček jsme vybrali 3 vítězné modely, které mají nejlepší výsledky v testování autosedaček podle ADAC test autosedaček i dle testování dTest autosedaček, zároveň jsme také zohlednili cenu a uživatelské recenze autosedaček, které nám jednotliví zákazníci píší. Vycházíme tedy jak z podložených výsledků při testování sedaček, tak z reálné praxe a zkušeností konkrétních uživatelů.

Nejlepší autosedačky
Test autosedaček pomůže vyřešit otázku, která autosedačka je nejlepší a nejbezpečnější.

Nejlepší autosedačka pro novorozence až do 1 roku (0-13 kg)

První kategorii dětských autosedaček tvoří autosedačky pro právě narozená miminka, kterým se zjednodušeně podle tvaru říká také autosedačky typu vajíčko. Jde o nebezpečnější druh autosedačky, jelikož se do auta připevňuje proti směru jízdy a poskytuje tak dítěti při případném nárazu oporu celého těla. Lze ji upevnit na přední i na zadní sedalo, v případě předního sedadla je však vždy nutné vypnutí airbagu spolujezdce.

Maxi-Cosi Coral Essential

Maxi-Cosi Coral Essential

 • Kotevní body Isofix
 • Snadná přenosnost
 • Vynikající bezpečnost
 • Nízká hmotnost

Dětská autosedačka Maxi-Cosi Coral Essential se umístila jako vítěz v testování ADAC testy autosedaček i mezi nejlepšími adepty v testování dTest autosedačky. Dokoupitelný systém Isofix umožňuje její snadné a pohodlné umístění, maximální bezpečnost poskytuje zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu. S autosedačkou se snadno a pohodlně manipuluje a díky své nízké hmotnosti se lehce přenáší. Ač se jedná o cenově náročnější záležitost, investice do ní se rozhodně vyplatí. 

Maxi-Cosi Coral Essential Autosedačky 0-13 kg
JOIE i-Gemm 2 pavement

JOIE i-Gemm 2 pavement

 • 5bodový fixační pás
 • Kvalitní provedení
 • Nastavitelné opěrky
 • Možnost základny Isofix

Sedačka pro děti JOIE i-Gemm 2 pavement poskytuje dítěti náležitou ochranu a je uzpůsobena pro instalaci proti směru jízdu pro větší bezpečnost při cestování. Lze k ní pořídit základnu pro snadné uchycení Isofix, nebo ji poutat pomocí tříbodového pásu. Dítě je v ní chráněno 5bodovým bezpečnostním pásem a nastavitelná poloha opěrek zajišťuje jeho maximální pohodlí. Potah sedačky je snímatelný a lze jej jednoduše prát v pračce.

JOIE i-Gemm 2 pavement Autosedačky 0-13 kg
ABC DESIGN Tulip asphalt Diamond 2021

ABC DESIGN Tulip asphalt 

 • Možnost systému Isofix
 • Nastavitelná poloha opěrek
 • Snímatelný potah
 • Zajímavý design

Designová perla mezi dětskými autosedačkami, to je autosedačka ABC DESIGN Tulip. Vyrábí se mnoha barevných kombinacích, navíc, jak uvádí dTest autosedaček, kromě líbivého designu vyniká také skvělými bezpečnostními vlastnostmi. Díky dokoupitelné základně máte možnost využít moderního kotvení Isofix, případně sedačku zajistit pásem. Nastavitelná poloha opěrek i nastavitelné bezpečnostní pás jsou dalšími výhodami pro pohodlnou a bezpečnou jízdu.

ABC DESIGN Tulip asphalt Diamond 2021 Autosedačky 0-13 kg

Nejlepší autosedačka pro novorozence až do 4 let (0-18 kg)

Autosedačka pro děti od narození až do 18 kg se od předchozí autosedačky typu vajíčko určené pouze pro děti do 1 roku liší především tím, že v ní nelze miminko přenášet jako ve vajíčku a není možnost jejího umístění na přední sedadlo. Lze ji tedy používat pouze na sedadle zadním, nejprve jako sedačku pro novorozence a batole proti směru jízdy, od 15 měsíců je možné ji klasicky umístit po směru jízdy.

JOIE i-Venture

JOIE i-Venture

 • Kvalitní provedení
 • Maximální komfort
 • Nastavitelné opěrky
 • Snadná údržba

Autosedačky Joie recenze našich zákazníků hodnotí velice kladně a není tomu jinak ani u dětské autosedačky JOIE i-Venture, která dopadla dokonce nejlépe v hodnocení našich zákazníků pro kategorii autosedaček 0-18 kg. Pro kotvicí systém Isofix je sice nutné zakoupit základnu pro upevnění, celkově však tato sedačka představuje skvělé řešení pro bezpečnou a komfortní jízdu. Velkou výhodou je možnost sklopení sedačky do lehu, což oceníte hlavně při delších cestách.

JOIE i-Venture Autosedačky 0-18 kg
BeSafe iZi Modular

BeSafe iZi Modular

 • Bezpečí a komfort
 • Kvalitní provedení
 • Sklopení sedačky do lehu
 • Boční výztuhy

Kvalitní provedení sedačky BeSafe iZi Modular zaručuje její dlouhou životnost, takže vám spolehlivě poslouží až do 4 let dítěte. Nabízí bezpečnou a pohodlnou přepravu, během které oceníte hlavně možnost naklopení sedačky do lehu, nastavitelné opěrky i boční vyztužení, které účinně tlumí případné boční nárazy. Sedačku BeSafe iZi Modular upoutáte nejmodernějším kotvicím systémem Isofix, ke kterému je však ještě nutné dokoupit základnu.

BeSafe iZi Modular Autosedačky 0-18 kg
Zopa Spinfix

Zopa Spinfix

 • Pětibodové  pásy
 • Novorozenecká vložka
 • Otočný mechanismus o 360°
 • Základna Isofix součástí

Autosedačka Zopa Spinfix patří k levnějším typům autosedaček, jež mají základnu Isofix jako součást balení a není třeba ji dokupovat zvlášť. Vedle bezpečného kotvení disponuje tato sedačka celou řadou bezpečnostních prvků, jako je opěrná noha minimalizující pohyb autosedačky při nárazu či pětibodové výškově nastavitelné pásy. Pro pohodlí miminka v prvních týdnech slouží novorozenecká vložka, sedačku lze také polohovat a otočný mechanismus o 360° skvěle využijete při poutání dítka při nastupování.

Zopa Spinfix Autosedačky 0-18 kg

Nejlepší autosedačka pro dítě od 1 roku do 4 let (9-18 kg)

Autosedačky pro děti od 9 do 18 kg vyhovují dětem přibližně od 1 roku, kdy už jsou schopny stabilního sedu a také mají pro tento sedačky potřebnou výšku. Sedačky této kategorie bývají vybaveny systémem tzv. kalhotových šlí, do kterých je dítě pohodlně i bezpečně připoutáno. Sedačky vyšší kategorie disponují kotvicím systémem Isofix, bývají polohovatelné a mívají odnímatelný pratelný potah.

Britax Römer Duo Plus

Britax Römer Duo Plus

 • Maximální bezpečnost
 • Komfortní polstrování
 • Systém Pivot Link
 • Isofix sytém

Sedačka Britax Römer Duo Plus pro děti od jednoho roku do 4 let disponuje kromě bezpečného kotvícího systému Isofix také systémem Pivot Link, který v případě nehody zamezuje pohybu sedačky směrem vpřed. O příjemný pocit při cestování se starají a potřebný komfort dodávají hrudní podušky i měkké boční polstrování, správné usazení dítěte jistí 5bodový bezpečnostní pás. Potah sedačky je snímatelný, a lze jej tudíž v případě potřeby přeprat v pračce.

Britax Römer Duo Plus Autosedačky 9-18 kg
AVIONAUT Aerofix RWF

AVIONAUT Aerofix RWF

 • Systém boční ochrany
 • Ventilace vzduchu
 • Nastavitelná opěrka hlavy
 • Kvalitní zpracování

Značka dětských autosedaček Avionaut se běžně umísťuje na předních pozicích při testování, a to nejen při již zmíněných ADAC testy autosedaček či dTest autosedačky, ale také prošla úspěšně přísným testem PLUS švédského zkušebního ústavu VTI. Bezpečné cestování zajišťuje kotvicí systém Isofix i jedinečný systém boční ochrany. Potah z měkkých kvalitních materiálů, nastavitelná opěrka hlavy i ventilace uvnitř sedačky přispívají k maximálně komfortnímu cestování.

AVIONAUT Aerofix RWF Autosedačky 9-18 kg
BeSafe iZi Comfort X3

BeSafe iZi Comfort X3

 • Odnímatelná vložka
 • Zabudovaná ochrana
 • 5bodový pás
 • Pratelné potahy

Dětskou sedačku do auta BeSafe iZi Comfort X3 zařazujeme na pomyslné třetí místo, jelikož oproti svým dvěma konkurentům nedisponuje kotvicím systémem Isofix a poutá se do auta bezpečnostním pásem. Přesto však nabízí bezpečnou a pohodlnou přepravu, a to hlavně díky zabudované ochraně proti bočnímu nárazu chránící hlavu, krk i tělo dítěte a pětibodovému bezpečnostnímu pásu. Sedačku je možné polohovat, snímatelný a pratelný potah je velice praktický v případě, že je nutné sedačku zbavit různých nečistot.

BeSafe iZi Comfort X3 Autosedačky 9-18 kg

Nejlepší autosedačka pro dítě od 1 roku do 12 let (9-36 kg)

Sedačka do auta pro děti využitelná od 1 roku až do doby, kdy už dítě nebude mít povinnost dětské autosedačky, s dětmi doslova poroste. Tyto sedačky bývají vybaveny buď 5bodovým pásem, pomocí kterého se doporučuje poutat menší děti, nebo 3bodovým bezpečnostním pásem pro bezpečnost větších dětí. Je třeba počítat s tím, že časem bude docházet k opotřebení sedačky, a proto je vhodné volit sedačku o odnímatelným a pratelným potahem.

Cybex Pallas B-fix

Cybex Pallas B-fix

 • Systém Isofix
 • Polohovatelnost do lehu
 • Pratelný potah
 • 3bodový pás

Absolutním vítězem v této kategorii se stala dětská autosedačka Pallas B-fix od značky Cybex. Její stabilní pevná konstrukce a boční vyztužení sedačky dítě v případě nárazu dostatečně ochrání, zároveň mu však poskytne potřebný komfort při cestování. Její polohovatelnost umožňuje nastavit sedačku do ležaté polohy, dítě se v ní tedy i během jízdy pohodlně vyspí. Ukotvení sedačky zajišťuje systém Isofix. 

Cybex Pallas B-fix Autosedačky 9-36 kg
KINDERKRAFT Safety-Fix

KINDERKRAFT Safety-Fix

 • 5bodový pás
 • Základna Isofix součástí
 • Boční vyztužení
 • Odnímatelný potah

Vzhledem k tomu, že autosedačky Kinderkraft recenze hodnotí velice kladně, tak rozhodně neuděláte chybu, pokud vaše dítko svěříte této dětské sedačce. Model Kinderkraft Safety-Fix disponuje veškerými moderními bezpečnostními prvky, jako je kotvicí systém Isofix, 5bodový bezpečnostní pás i boční výztuha pro zajištění maximální bezpečnosti v průběhu jízdy. Potah má tato dětská autosedačka Kinderkraft odnímatelný, a lze jej tudíž v případě ušpinění vyprat v pračce.

 


KINDERKRAFT Safety-Fix Autosedačky 9-36 kg
Britax Römer Evolva

Britax Römer Evolva

 • Systém Isofix
 • Technologie ochrany SICT
 • Systém CLICK & SAFE
 • Systém Soft-Latch

Velmi oblíbenou sedačkou se u našich zákazníků stala sedačka pro děti Britax Römer Evolva, která disponuje nejmodernějšími vychytávkami v podobě ochranných a bezpečnostních systémů pro poskytnutí maximální jistoty v průběhu jízdy. Možnost připevnit sedačku jak systémem Isofix, tak bezpečnostními pásy ocení hlavně rodiče střídající různá vozidla. Sedačku je možné sklopit do lehu a dopřát tak dětem příjemný spánek i během jízdy. Děti v nižším věku poutá 5bodový pás, pro starší děti lze využít 3bodové poutání.

Britax Römer Evolva Autosedačky 9-36 kg

Nejlepší autosedačka pro dítě od 3 do 12 let (15-36 kg)

Test dětských autosedaček uzavíráme posledním typem autosedačky, která je určena dětem od 3 do 12 let. Naleznete u nich 3bodový bezpečnostní pás, který mívá široké možnosti nastavení tak, aby zajistil bezpečné připoutání jak dětem s drobnější tělesnou konstrukcí, tak dětem vyššího vzrůstu. Některé sedačky disponují také odnímatelnou zádovou částí, takže je v případě potřeby lze předělat na samostatný podsedák.

Cybex Solution B-fix

Cybex Solution B-fix

 • Systém Isofix
 • Kvalitní provedení
 • Nastavitelné opěrky
 • Boční vyztužení

Jak Adac test autosedaček 2020, tak dTest autosedaček se shodly na tom, že dětská autosedačka Cybex Solution B-fix pro děti od 3 do 12 let maximálně vyhovuje z bezpečnostního i komfortního hlediska. Možnost připevnění na Isofix i uchycení sedačky pomocí klasického pásu, kvalitní použité materiály, individuální nastavení opěrek i zvýšená boční výztuha katapultovaly tuto sedačky na přední pozice a správnost výběru nám potvrdili také zákazníci svými recenzemi.

Cybex Solution B-fix Autosedačky 15-36 kg
Maxi-Cosi Morion i-Size

Maxi-Cosi Morion i-Size

 • Ochrana bočního nárazu
 • Systém Isofix
 • 3bodový pás
 • Pratelný potah

Autosedačka Maxi-Cosi Morion i-Size nabízí vše pro pohodlí, bezpečnost i snadné používání. V průběhu let roste spolu s vaším dítětem a postupně se mu v tomto směru výškově přizpůsobuje díky nastavitelným polohám opěrky hlavy i opěradla. Dítě se brzy a rychle naučí samostatnému poutání v sedačce a bezpečnost během jízdy podporuje unikátní systém boční ochrany v bočnicích a opěrce hlavy, který v případě nárazu absorbuje vzniklou energii.

Maxi-Cosi Morion i-Size Autosedačky 15-36 kg
Maxi-Cosi Kore i-Size

Maxi-Cosi Kore i-Size

 • Systém Isofix
 • Ochranný systém SPS Plus
 • Funkce ClickAssist Light
 • Snadná manipulace

Poslední trojici testovaných autosedaček uzavírá dětská sedačka Maxi-Cosi Kore i-Size, která dopadla v hodnocení téměř stejně jako předchozí uvedený model Maxi-Cosi Morion i-Size. Také pro tuto sedačku lze využít při poutání systém Isofix i klasické bezpečnostní pásy a také ona disponuje systémem boční ochrany SPS Plus v bočnicích a opěrce hlavy. Její snadná obsluha, důraz na maximální bezpečnost i potřebné pohodlí během jízdy ji právem řadí do výběru nejlepších autosedaček.

Maxi-Cosi Kore i-Size Autosedačky 15-36 kg
 

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB03