Jemný destilát višňovice
Višňovice má jemnou ovocnou chuť, která potěší i nejvybíravější chuťové pohárky. Díky své náročnosti na sběr se jedná o pálenku, která je vzácnější než např. slivovice. Višňovice se proto plní do lahví, které mají objem 0,5 l či 0,7 l, na kterých nesmí chybět ani peckový uzávěr, který je pro višňovku typický. Nejčastěji se setkáme s višňovicemi, které obsahují 40–50 % vol. alkoholu.
Chystáte se darovat višňovici jako dárek? V naší nabídce seženete višňovice v dárkových baleních, která jsou vhodná pro každou příležitost.
Višňovka se vyrábí lety ověřeným způsobem a nic se nesmí podcenit
Dodržení základních kroků výroby je velmi důležité. Bez toho by totiž nevznikl tento jemný ovocný destilát. Višňovka, jak už z názvu vypovídá, je vyráběna z tmavých višní, které musí být nejlépe rudé až černé barvy. Poté, co se sklidí višně je potřeba rmutí višní, tzv. rozmělnění.
Cukr je ten pravý kouzelník
Ještě předtím, než doje k samotnému kvašení je důležité višně rozmělnit. Je to důležité právě proto, aby se cukr ze sebraných višní dostal do šťávy a mohlo tak započít to pravé kvašení višní. Kvašení poté probíhá v nádobách pro to určené, a které mají přiléhající víko, aby nedocházelo k octovému kysání.
Destilace višňovice, hlavní klíč k jemnosti
S destilací višňovice a jiných ovocných destilátů by se mělo začínat dva týdny po dokončeném kvašení. Višňovice se destiluje pomocí tzv. kontinuální destilace. Využívají se proto destilační kolony, které uchovávají aroma a jemnou chuť višňovky.
Oblíbené višňovice
Višňovice jsou oblíbené díky své jemnosti a svého jedinečného aroma. Oblíbených višňovic je mnoho, ale mezi nejoblíbenější višňovky od českých výrobců patří:
- Žufánek – Višňovka je tvořena z čerstvých višní, ke kterým je přidáváno koření.
- Anton Kaapl – Višňovice vyráběna z jihočeských a polských višní. Oceněná zlatou medailí v Rakousku 2019.
i
Pokud stále váháte nad výběrem té nejlepší višňovice, která potěší vaše chuťové pohárky, zkuste dát na hodnocení našich zákazníků.
Další ovocné destiláty podobně dobré jako višňovka
Nejen višňovice a slivovice patří mezi oblíbené ovocné destiláty.
Hruškovice
Patří hned po slivovici k nejoblíbenějším ovocným destilátům. Vyráběna je z několika druhů kvalitních hrušek, např. Kongresovka, Williams. Hruškovici poznáte díky její zlatavé barvě a jemné chuti.
Broskvovice
Broskvovice je jedna z netradičních pálenek. Vyrábí se z kvalitních vyzrálých broskví, které nesmí mít žádnou stopu po hnilobě. Vyznačuje se svou jemnou máslovou chutí a příjemnou vůní.
Oskerušovice
Vzácná pálenka z plodů jeřábu oskeruše, který se u nás vyskytuje pouze na pár místech. Překvapí vás nejen svou jemností, ale také tím, že má blahodárné účinky na zažívání a regulaci krevního sytému.
Třešňovice
Třešňovici neodoláte již díky své nezaměnitelné vůni a její jemné chuti. Pro výrobu jsou třeba pozdní odrůdy tmavých třešní. Třešňovici si můžete dopřát i před dobrým jídlem, je totiž vhodná jako aperitiv.
Domácí višňovka – recept krok za krokem
Napadlo vás, jak by chutnala domácí višňovka dle receptu? Výroba není složitá. Budete potřebovat zavařovací sklenice, cukr, skořici, hřebíček, bílý alkohol (např. vodku či slivovici) a nesmíme zapomenout na nejdůležitější ingredienci, a tou jsou višně. Pokud máme vše potřebné můžeme se pustit do výroby.
- Zavařovací sklenici vypláchneme horkou vodou a odpeckujeme višně.
- Střídavě do sklenice vkládáme višně, cukr a koření.
- Zalijeme alkoholem tak, aby višně byly ponořené.
- Sklenici zavíčkujeme, položíme na slunné místo a necháme 1 měsíc louhovat.
- Nakonec připravenou višňovici slijeme do připravených lahví a máme hotovo.