Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,454
Morella Frederic Kafka Pink grapefruit gin 1 l 41 %
869,-
869 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gin - pink,, country of origin Czech Republic, Bohemia region, Volume 1 l, an alcoholic strength of 41 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Karl LIQ Meruňkovice 0,5 l 48 %
599,-
1,198 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - apricot, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
Koncho & Co Georgian wine KVARELI 750ml
457,-
609 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, red, Koncho & Co, area Kvareli, provincie Kacheti, Gruzie, Georgia, - 609 Kč/1 l
Mead Elisa - 45th birthday present 2 × 0,5 l 11 %
799,-
799 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gift Set - a 45th birthday present, mead 2× 0,5 l, archival mead Elisa, 2019 vintage and original mead, alcohol min. 11 %, unlimited shelf life
D. Wallker Distillery Endorphin Summer Grep & Pink Pepper 0,5 l 43 %
719,-
1,438 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Gin - pink, grapefruit and juniper flavour, country of origin Czech Republic, Bohemia region, volume 0,5 l, an alcohol content of 43 % vol. Products intended for persons...
Opihr Gin & Tonic Original 0,275l 6,5%
135,-
491 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Mixed Drink Products intended for persons over 18 years of age. Your age will be verified upon collection. Conversion - 491 Kč/1 l
Elisa Gift mead Eiffelovka 1,5 l 11 %
499,-
333 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 1,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 333 Kč/1 l
Agnes Hrusškovice Muscat 0,5 l 45 %
599,-
1,198 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Spirit - hruškovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,198 Kč/1 l
Hřebečská mead Staročeská 0,5l 12%
249,-
498 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Alcoholic Beverage Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 498 Kč/1 l
Apicor BRUM Honeydew 0,7 l 50 % vol.
689,-
984 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Bohemia region, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 984 Kč/1 l
Santa Maria La Palma Blu Vermentino di Sardegna DOC 0,75 l, 13 % vol.
130,-
173 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Vermentino, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 173 Kč/1 l
Mead Elisa - 65th birthday present 2 × 0,5 l 11 %
799,-
799 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gift Box - Elisa, premium gift box
Elisa Coffee mead 0,2 l 11%
109,-
545 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,2 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 545 Kč/1 l
GRAN SELLO Tempranillo Syrah Gran Sello 2021 0,75l
252,-
360 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Syrah, semi-sweet, white, Gran Sello, area Castilla, Spain, 2019 - 360 Kč/1 l
San Donaci Tenuta Boncore Primitivo Salento IGP 0,75 l, 14 % vol.
274,-
365 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 365 Kč/1 l
Elisa Walnut mead 3 l 11%
750,-
250 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur - honey,,, country of origin Czech Republic, region Moravia, volume 3 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 250 Kč/1 l
Mead Elisa - 35th birthday gift 2 × 0,5 l 11 %
799,-
799 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Gift Set a 35th birthday present, mead 2× 0,5 l, archival mead Elisa, 2019 vintage and original mead, alcohol min. 11 %, unlimited shelf life
Baron Hildprandt Ripe Raspberry 0,05l 40%
115,-
2,300 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Spirits - country of origin Czech Republic, volume 0,05 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 2,300 Kč/1 l
Rudolf Jelinek Slivovice Silver Alarm Clock 0,05l 45%
79,-
1,580 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,05 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,580 Kč/1 l
Labourdonnais Fusion Vanilla 0,5 l 37,5 % vol.
454,-
908 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum - country of origin Mauritius, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 908 Kč/1 l
Plansel Reserva Red 2020 dry red 0,75 l 14,5 %
325,-
433 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Portugal, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 433 Kč/1 l
Ferrum Cherry Elixir 0,7l 35%
759,-
1,084 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Spirits - alcoholic beverage made from Caribbean rum Ferrum Reserva and cherry juice of Morella variety, alcohol content 35%, volume 0,7 l, country of origin Dominican Republic....
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1454 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue