Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,454
Galli Coffee Liqueur 0,5l 20%
389,-
778 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur other, země původu Czech Republic - 778 Kč/1 l
Diva Di Sera Moscato Pineapple Frizzante Cocktail 0,75 l 6 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - demi sec, Moscato, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 6 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Vinařství Hulata Cabernet Moravia 2021 - MZV, dry 0,75 l 12,5 %
200,-
267 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Moravia, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Agnes Slivovitz 0,5 l 45 %
499,-
998 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 998 Kč/1 l
Rudolf Jelinek Mirabelkovice 0,7l 42%
699,-
999 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Spirit - mirabelkovice, country of origin Czech Republic, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 999 Kč/1 l
Prádelská Blueberry 0,7 l 18 % vol.
399,-
570 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Liqueur - fruity,, country of origin Czech Republic, Bohemia region, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Labourdonnais Fusion Calamondin 0,5 l 37,5 % vol.
351,-
702 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum - country of origin Mauritius, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 702 Kč/1 l
Galli Lusatian Herbal 0,5l 25%
369,-
738 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Liqueur herbal liquor, země původu Czech Republic - 738 Kč/1 l
IL MIO GUSTO Limonsecco 0,75l 6,9%
308,-
411 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine-Based Drink sparkling, with fruit juice, flavoured with lemon, irreversible glass, country of origin - Italy, Products intended for persons over 18 years of age....
Liqvére Tuzemák 0,5l 37,5%
335,-
670 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum -, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 670 Kč/1 l
Endorphin Tasting Gift Set 3×0,2l 43% GB
949,-
1,582 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Gin , země původu Czech Republic - 1,582 Kč/1 l
Cantina Lenotti Soave Classico DOC 0,75 l, 12,5 % vol.
238,-
317 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Garganega, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Villa Conchi Brut Seleccion 2022 0,75 l 11,5 %
353,-
471 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - sparkling wine, Extra Brut, Macabeo, Xarel-lo and Parellada, Spain, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 11,5 % vol. Products intended for persons over...
Anton Kaapl Legionnaire's Whisky 0,7 l, 38 % vol.
439,-
627 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirits It was created as a reminder of the Czechoslovak legions, made by macerating dried cherry fruits, sweetened with sugar and natural cherry flavouring. - 627 Kč/1 l
Apicor Walnut premium 0,7 l 30 % vol.
539,-
770 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - nutty,, country of origin Czech Republic, Bohemia region, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 770 Kč/1 l
Dersut Caffe Prosecco 1478 Valdobbiadene DOCG Superiore Brut 0,75 l 11 %
359,-
479 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - white, Prosecco and sparkling, Brute, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Anton Kaapl Legionar 0,7 l, 38 % vol.
349,-
499 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Vodka - 499 Kč/1 l
SUTTO Prosecco Valdobbiadene DOCG Superiore Brut 0,75 l 11 %
299,-
399 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - 399 Kč/1 l
MASCA DEL TACCO Lu Ceppu Negroamaro 2020 0,75l
290,-
387 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Negroamaro, Italy, Class of 2020, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
WEINGUT FUSSER Riesling 2020 1l
260,-
260 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - Riesling, dry, white, Weingut Fusser, area Falcko, Germany, 2020 - 260 Kč/1 l
Principi Sani Passione Speciale, Malvasia Nera DOC 0,75 l, 15 % vol.
303,-
404 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malvasia and Malvasia, Italy, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Labourdonnais Fusion Spiced 0,5 l 37,5 % vol.
454,-
908 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum - country of origin Mauritius, volume 0,5 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 908 Kč/1 l
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1454 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue