AlzaPlus+ Deals
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 22,529
LOBEY Concentrated Anti-age Serum 30 ml
1,249,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 4,163 Kč/100 ml
YVES ROCHER Conditioner for more volume 200 ml
199,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: nutrition, best for hair type: for all hair types - 100 Kč/100 ml
TWISTSHAKE Rinsing container for bathtub
486,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Container - for rinsing head and hair, designed for children, prevents water from entering the eyes, BPA and BPS-free material
Weleda Love Pink Shower Cream 200 ml
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for women, suitable for normal skin, moisturising, no artificial colours and aluminium-free, 200 ml volume - 100 Kč/100 ml
Weleda Happiness Grapefruit Shower Gel 200 ml
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, moisturising, no artificial colours and aluminium-free, 200 ml volume - 100 Kč/100 ml
CREMO Palo Santo Oil 30 ml
429,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Beard oil - and chin for men - 1,430 Kč/100 ml
LOBEY Shampoo for babies 200 ml
389,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from Birth, liquid, for all hair types, fragrance-free, volume 200 ml - 195 Kč/100 ml
LOBEY Atopic Body lotion 200 ml
549,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, hypoallergenic, regenerating and nourishing, vegan, eczema, paraben-free and fragrance-free, 200 ml volume - 275 Kč/100 ml
FLORENCINO Black Cherry 510 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 49 Kč/100 g
SCHWARZKOPF Taft Volume 400 ml
234,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro all hair types, provides protection from UV radiation and external influences, medium hold, volume 400 ml - 59 Kč/100 ml
WELEDA Junior fluoride dental gel
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - protects against tooth decay, strengthens tooth enamel
FLORENCINO Mulled Wine 510 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit, spicy and sweet scent, - 49 Kč/100 g
Weleda For Men After Shave Water 100 ml
359,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aftershave - soothing effect, for normal skin, volume 100 ml - 359 Kč/100 ml
WELEDA Hydrashine Hair Oil 30ml
369,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Oil - for normal and dry hair, for shine and softness, volume 30ml - 1,230 Kč/100 ml
YVES ROCHER Brightening Treatment 10.5 ml
2,089,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 19,895 Kč/100 ml
YVES ROCHER Intensive anti-wrinkle care 75 ml
New arrival
1,550,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily and night, skin type: mature, effect: moisturising, nourishing, regenerating, lifting and smoothing, 75 ml - 2,067 Kč/100 ml
REXONA MaxPro Invisible 150ml
149,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, protective and refreshing, does not stain, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 150 ml - 99 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF GLISS Scalp Balance 200 ml
213,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo , - liquid (classic), for greasy hair nourishes, deep cleansing, volume 200 ml, vegan, silicone-free - 107 Kč/100 ml
GARNIER Hyaluron+ UV Fluid SPF 50+ Invisible 40 ml
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen - immediate brightening and skin tone unifying effect
LOBEY Fist Body Oil 100 ml
399,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil - 399 Kč/100 ml
NIVEA Q10 Daily UV Fluid SPF 50 40 ml
359,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen - immediate brightening and skin tone unifying effect
YANKEE CANDLE Signature Winter Night Stars 110g
Discounted -10 %
269,-
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 245 Kč/100 g
BREF Power Aktiv Gel Ocean 750ml
74,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fresh fragrance, chlorine-free, antibacterial, descaling, volume 750 ml - 99 Kč/1 l
FLORENCINO Hot Cocoa 510 g
249,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - sweet scent, - 49 Kč/100 g