AlzaPlus+ Deals
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 23,285
VILEDA Ultramax XL Turbo
1,309,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Mop - flat, size XL, for all hard floor types, with pedal-operated rotary system
OLD SPICE Bearglove 3in1 1000 ml
Discounted -25 %
214,-
289,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, softening and refreshing, no artificial colours, paraben-free, phthalate-free and aluminium-free, 1000 ml volume -...
GILLETTE Mach3 Charcoal 5 pcs
Amazing Deal
from
319,-
Save 170,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Replacement Blade Refill - men's, 3 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Mach3 series - from 80 Kč/1 pc(s)
Sergio Fruit snack Fruit Mood MIX 1 kg
899,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Fruit Snack for Kids - bar, recommended age from 36 months, blueberry, cranberry, apple, strawberry, mango, blackberry, plum and cherry flavour, 100 pcs per pack, weight 1000 g
FINISH Ultimate Plus All in 1, 72 pcs
499,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Dishwasher Tablets - gel, Finish Ultimate Plus, 72 pc(s) in package - 6.93 Kč/1 pc(s)
YANKEE CANDLE Signature Vanilla Flurries 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
PATTEX Chemoprén Universal 120ml
Amazing Deal
129,-
Save 41,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Chemoprene -
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Afternoon Scrapbooking 567 g
Great price
684,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
PATTEX Chemoprén Extrém 50ml
92,-
In stock > 20 pcs at the supplier's
Chemoprene - contact, ensures flexible connections, suitable for use on wood, rubber and leather
Sergio mini fruit bars mix berries 120 g
120,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Fruit Snack for Kids - bar, recommended age from 36 months, blueberry, cranberry, strawberry, raspberry and cherry flavour, 12 pcs per pack, weight 120 g
WILKINSON Xtreme3 Sensitive Comfort Maxi Pack 12 pcs
313,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Disposable Shavers number of blades: 3, razor type: disposable, range: Wilkinson Xtreme3 - 26 Kč/pcs
LILIEN Hand Gel 50 ml
from
43,-
In stock > 50 pcs at the supplier's
Antibacterial Gel - from 98 Kč/100 ml
YANKEE CANDLE Lemon Gelato 567 g
684,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - fruit scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Red Raspberry 567 g
Discounted -24 %
560,-
739,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - fruit scent, - 99 Kč/100 g
NIVEA SUN Protect & Moisture SPF20 200 ml
Discounted -5 %
265,-
279,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sun Lotion with SPF 20, 200 ml volume - 133 Kč/100 ml
NIVEA Sun Protect&Moisture SPF 30 pump 270 ml
362,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sun Spray - - 134 Kč/100 ml
WELEDA Skin Food Body Butter 150 ml
468,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Body Butter - women's and men's, for dry skin, moisturising and protective, 150 ml volume - 312 Kč/100 ml
NIVEA SUN Protect & Moisture SPF30 200ml
Discounted -8 %
265,-
289,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sun Lotion with SPF 30, 200 ml volume - 133 Kč/100 ml
New Zealand Sauvignon Blanc tasting package, Marlborough region, 6×0,75 l
2,030,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, New Zealand, volume 4,5 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Prosecco Superiore Asolo DOCG Brut sparkling dry 0,75 l 11 %
275,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Brute, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 367 Kč/1 l
PATTEX Chemoprene Extreme 800 ml
469,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Chemoprene -
YANKEE CANDLE Signature Two Wicks Tumbler Desert Blooms 567 g
560,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Candle - floral scent, - 99 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Pink Cherry & Vanilla 567 g
Discounted -14 %
684,-
799,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - fruit scent, - 121 Kč/100 g
Blend-a-dent Plus Dual Power denture fixative cream 2×40 g
148,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Dental Adhesive - denture fixative cream for long-lasting fixation, the cream components release throughout the day, in addition to creating a special barrier that prevents food...