Paints
Paints – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 598
Primalex Blacksmith's refractory paint black 0,75 l
815,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Metal Paint - highly heat resistant up to 750° C, excellent adhesion to the surface, quick-drying, it's not diluted, suitable for metal, long service life
Primalex Blacksmith's refractory paint black 0,25 l
349,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Metal Paint - highly heat resistant up to 750° C, excellent adhesion to the surface, quick-drying, it's not diluted, suitable for metal, long service life
Austis Eternal concrete varnish 0,7 kg Transparent
Great price
943,-
Save 42,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Concrete Paint - solvent-free, highly resistant varnish
Balacryl UNI MAT 0100, 2,5 kg, white
1,079,-
In stock 2 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, coverage, water-soluble, gloss, for indoor and outdoor use, suitable for wood and metal, for ceilings and walls, dilution water-based, applied by roller...
AkzoNobel Dulux Renovation ceramic tiles white 0,75 l
Great price
768,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,75 l volume, suitable for tiles and plastic - 1,024 Kč/1 l
Primalex Forge Paint 2in1 black 0,75 l
609,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Metal Paint - Highly mechanically resistant with a long service life, the base and the top in one, deeply dull, it's not diluted, suitable for metal, long service life
AkzoNobel Hammerite Direct Cut Satin 2.5 l, anthracite
1,768,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Metal Paint - anticorrosive coating for long-term protection of ferrous metals both indoors and outdoors, application directly on the corroded surface without the need for primer,...
AUSTIS Eternal for swimming pools 5 kg
1,678,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Wall Paint - designed for coating concrete pools and surrounding concrete surfaces, for garden ponds and barrels or for repair coatings of fibreglass boats, water-dilutable, water...
Rust-Oleum Primer, 1 l, grey
699,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Facade Paint - adhesion coating for immediate use based on chlorinated rubber, excellent fixation for stabilization of loose particles - 699 Kč/1 l
Dulux COW - Colours of the World - 2,5l, Colour Silver Ice
568,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,5 l volume, surface coverage 35 m2, dilution - no dilution needed, suitable for plaster and drywall - 227 Kč/1 l
Primalex Malvena, 1 l., white
388,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Facade Paint white, Volume 1 l, coverage of 11 m2, diluted with water, suitable for plaster, facade paint, weight 1,58 kg - 388 Kč/1 l
AkzoNobel Hammerite Direct Rust Matte 2,5 l, black
1,768,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Metal Paint - anticorrosive coating for long-term protection of ferrous metals both indoors and outdoors, application directly on the corroded surface without the need for primer,...
Austis Eternal Elast 10 kg white
1,909,-
In stock 1 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - white, coverage, water-soluble, for outdoor use, suitable for concrete, for walls, dilution water-based, applied by roller or brush, 2 recommended coats,...
Austis Eternal Concrete Stain 4,5 kg Grey
Great price
1,520,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Concrete Paint - waterborne paint
AkzoNobel Hammerite ULTIMA 0,75 l, Anthracite Matt
568,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Metal Paint - new generation waterborne anti-corrosion paint, long-term protection of metal surfaces both indoors and outdoors, application directly on the rust without the use of...
AkzoNobel Dulux Renovation Door and Window White 0,75 l
Great price
548,-
Save 51,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,75 l volume, suitable for tiles and plastic - 731 Kč/1 l
AkzoNobel Dulux Kitchen Renovation Scandinavian Grey 0,75 l
Great price
548,-
Save 51,-
In stock 2 pcs at the supplier's
Wall Paint 0,75 l volume, suitable for tiles and plastic - 731 Kč/1 l
Austis Eternal concrete varnish 2,5 kg Transparent
Great price
3,148,-
Save 151,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Concrete Paint - solvent-free, highly resistant varnish
Wilckens Waterborne Universal Acrylic Matte Paint 2 in 1 Yellow, WI.12411500050
385,-
In stock 5 pcs at the supplier's
All-Purpose Paint - yellow, base, water-soluble, matte, for indoor and outdoor use, suitable for wood, metal and PVC, dilution water-based, applied by roller or brush, 9 m² area...
Primalex Malvena, 3 l., white
978,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Facade Paint white, Volume 3 l, covering an area of 33 m2, diluted with water, suitable for plaster, facade paint, weight 4,74 kg - 326 Kč/1 l
Primalex Fortec (4kg)
698,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Wall Paint 2,7 l volume, surface coverage 19 m2, dilution - water-based and no dilution needed, suitable for plaster, drywall and wallpaper, weight 4 kg - 259 Kč/1 l
Primalex Refractory Paint Black 0,75 l
788,-
In stock 5 pcs at the supplier's
Metal Paint - Highly heat resistant up to 750° C, excellent surface adhesion, fast drying, suitable for metal, long service life
In the category Paints on Alza.cz, we currently have a total of 598 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Maliarske farby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Festékek