Teas
Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 2,903
English Tea Shop Green Advent Calendar Puzzle, 48g, 25pcs, Organic, ETS25
309,-
6,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, blended teas - 12.36 Kč/pcs - from 6,180 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio Chef 50 g
159,-
5,300 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – culinary grade matcha for cooking and baking, 50 g. - 15.90 Kč/packet - from 5,300 Kč/1 kg
BASILUR Winter Berries Assorted 60 sachets, cover
259,-
2,158 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 120 g, composition cranberry, raspberry, sea buckthorn and currants - 4.32 Kč/pcs - from 2,158 Kč/1 kg
LEROS TEA BREATH, COCKLEBELL & POMERANCHE 20x2g
75,-
1,875 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony - 3.75 Kč/pcs - from 1,875 Kč/1 kg
Dilmah Green Jasmine Tea 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, single-species, Indian, weight 1,5 g, composition jasmine - from 2.95 Kč/pcs - from 46,000 Kč/1 kg
BASILUR Bouquet Jasmin 100 g, paper
129,-
1,290 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition jasmine - 1,290 Kč/1 kg
English Tea Shop Gift Set of Christmas Figures for the Tree 20g, 10 pcs Organic ETS10
199,-
9,950 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 5 flavours, tea mix - 9.95 Kč/pcs - from 9,950 Kč/1 kg
English Tea Shop Premium Red Gift Collection 108 g, 72 pcs organic ETS72
Discounted -6 %
419,-
449,-
3,880 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 9 flavours, tea mix, 72 bags - 5.82 Kč/pcs - from 3,880 Kč/1 kg
Leros Scented Meadow Gift Box 6 × 5 bags
159,-
78 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - herbal, bags, tea set, Czech, weight 2050 g
Teekanne Mint Tea 20 × 1,5 g
Great price
from
39,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, bags, single species, Polish, composition mint - from 1.95 Kč/pcs
Matcha Tea set Jiro
1,099,-
2,113 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha Set – complete set for traditional matcha tea preparation, the set includes chawan, chasaka and chasen.
Hampstead Tea Natural wooden tea bag mix box 117 pcs 9 types
from
1,182,-
938 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set teas, fruit tea, herbal tea, black tea, green tea, tea bag, Bio, tea cassette
English Tea Shop Gift Collection Super Goodness Pyramids 24g, 12 pcs organic ETS12
209,-
8,708 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, tea mix - 17.42 Kč/pcs - from 8,708 Kč/1 kg
NATU Matcha tea BIO Premium Japan 70 g
Discounted -13 %
259,-
299,-
3,700 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - matcha, weight 70 g, powder - 7.40 Kč/packet - from 3,700 Kč/1 kg
BASILUR Orient Assorted 60 bags, paper cassette
239,-
2,173 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Ingredients: Golden Crescent, Ingredients: black tea Magic Nights, Ingredients: black tea, strawberry, apricot, pineapple, papaya aroma Moroccan Mint, Ingredients: green tea,...
Ma-cha Matcha 100% Ceremonial 75 g
599,-
7,987 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - Ceremonial quality tea for baristas, suitable for vegans and vegetarians, ideal for matcha drinks, 75 g pack - 7,987 Kč/1 kg
Sunar soluble fennel drink 6× 200 g
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - soluble, without preservatives and dyes, for children from 4 months, with fennel flavour, packing 6×200 g - 67 Kč/pcs
BEBIVITA Apple-raspberry tea 3×200 g
249,-
415 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal-fruity, suitable from 6 months, gluten-free - 83 Kč/pcs - from 415 Kč/1 kg
Lipton Pyramid Green Tea Sencha 25 × 1.8 g
159,-
1,325 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single-species, weight 120 g - 6.36 Kč/pcs - from 1,325 Kč/1 kg
Apotheke ORGANIC Tea for Breastfeeding Mothers 20 x 1,5g
from
50,-
1,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea - tea blend is intended for breastfeeding mothers to support breast milk production, hawkweed helps stimulate lactation in breastfeeding women, fennel, cumin and anise...
BASILUR White Tea Assorted 40 sachets, packed
269,-
4,483 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g - 6.73 Kč/pcs - from 4,483 Kč/1 kg
LEROS Joyful Sleep 20x1g
from
65,-
3,750 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea herbal, harmony, sleep - from 3.25 Kč/pcs - from 3,750 Kč/1 kg
Dilmah Green Tea Lemon Grass Lemon 20x1,5g
from
59,-
46,000 Kč/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, weight 1,5 g - from 46,000 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio shake 300 g, banana
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – form: powder, energy value: 46 kcal
In the category Teas on Alza.cz, we currently have a total of 2903 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue